Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.844
Cevap
43
Favori
331.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kursad_75

AV receiver'ın menülerinde speaker setting'e gir. Orada L, R, C, SR, SB ve SW seçeneklerine bir bak sefa. Hepsi " yes " ya da " on " olarak seçili mi? Player'ınla optik ya da coax bağlatı yaptı isen problem yoktur. Yine kumandan da " straight" tuşu varsa ona bas, film orjinal olarak nasıl kayıt edildi ise o formatta dinlersin...

hocam dvd player coax baglantı ile avr'ye baglı speaker seçeneklerine girince bütün hop ses alınıyor bütün kumanda üzerindeki modları kurcaştırdım ama olmadı malesef.
  • Sen bu işi orjinal bir dvd ile dener misin lütfen. Eğer orjinal dvd'de problem yoksa sorun da yoktur...
  • Kürşad,

radyo bilgileri için teşekkürler,

bu da benim sistem ama detaylar çok belli değil...

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ '

• Gerçekten çok şık görünüyor scubat, güle güle kullan. Frontlar göz alıcı özellikle ve iri-yarı benim wharf. 9,6'lar gibi
    Sistemin altına ses ile ilgili bir yalıtım mı yaptın, yoksa bana mı öyle geldi?
  • teşekkür ederim,

henüz evde düzenli olarak oturmuyorum, paketten cikan ambalaj malzemesini koydum kolonlarin altina, mobilyayi cizmesin diye

renk ve mazleme uyumuna dikkat ettim, beyaz lake + piano black + ceviz

alttaki raflari da siyah cam yapacagim.

quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

Gerçekten çok şık görünüyor scubat, güle güle kullan. Frontlar göz alıcı özellikle ve iri-yarı benim wharf. 9,6'lar gibi
    Sistemin altına ses ile ilgili bir yalıtım mı yaptın, yoksa bana mı öyle geldi?

• quote:

Orjinalden alıntı: scubat
    henüz evde düzenli olarak oturmuyorum, paketten cikan ambalaj malzemesini koydum kolonlarin altina, mobilyayi cizmesin diye

Eee, mal canın yongasıdır demişler scubat Bahsettiğin tadilatlardan sonra çok daha hoş görüneceği kesin. İleri de ben de geniş bir salona sahip olduğumda siyah ağırlıklı bir düzenleme yapacağım. Şimdilik yerlerde sürünüyor benim sistem
    Tekrar hayırlı olsun,selamlar...

• çok teşekkürler
  • @scubat gerçekten çok şık gözüküyor ses ve görüntü performansının da güzel olduğu belli.güle güle uzun ömürlü kullanman dileklerimle.yanlız sol front hoparlörün'ün yanında subwoofer galiba zaten hoparlör kendinden sub'lı okadar da yakınında olması rezonansa neden olmuyor mu?

selamlar
  • Scubat sistemin çok şık. Hoparlörlerin markası ne? Ayrıca televizyonun süper
  • güle güle kullan scubat kardeş çok şık durmuşlar
  • bana jamo gibi geldi.
    quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Scubat sistemin çok şık. Hoparlörlerin markası ne? Ayrıca televizyonun süper
  • pure dream 77'ye daha çok benziyo gibi amajamo havasıda yok degil.
    quote:

Orjinalden alıntı: zart

bana jamo gibi geldi.
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reference 757 -- 30 Ağustos 2007; 16:38:18 >

• arkadaslar oyle guzel ses duzeneklerınız varkı hepsı bırbırınde şık hepsıde ust sınıf ses sıstemlerı. yanlıs anlamayın lcd ve plazma tvlere karsı degılım onlarda evımızde bulunsun ama neden ev sınemanızı 10000:1 yada 15000:1 kontrastlı 1000 ıle 1600 arası ansılumen ısık gucune sahıp hd cozunurluklu HDMI desteklı 2-(2,5) metre gıbı kısa mesafeden dev goruntu alabılecegınız bır projeksıyonla tamamlamayı dusunmuyorsunuz. projeksıyonla perdeye aktarılan goruntude benım farkına varamadıgım dezavantajımı var.
  • @scubat güle güle kullan gerçekten çok şık görünüyorlar. zart arkadaş haklı jamo s 606 HCS3 kolon takımı ve yanındaki de hediye olarak gelen A200 sub olsa gerek. scubat ile daha önce mailleşmiştik 1200 es ile jamo takımı aldığını biliyorum. ben de bu seti düşünüyordum ancak yerim pek müsait değil :( . Hem sinema hem müzik için benim gibi yeni başlayanlara yeterli bi sistem olurdu aslında. yer sıkıntısından dolayı müziği bir kenara bıraktım şimdilik sadece sinema için salonuma bir sistem kurmayı düşünüyorum. (Salonum oldukça ufak 16 17 metrekare kadar) Sizce onkyo HTC 304 veya HTS 590 gibi kompact bir sistem mi alsam daha iyi olur yoksa anfiyi daha iyi bişey alıp diğer parçaları yavaş yavaş mı toplasam daha iyi olur. Bütçem şimdilik 1000 YTL ancak kasarsam 2000 e kadar esneyebilirim. Şimdiden teşekkürler.

saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: ayhifi
    @scubat güle güle kullan gerçekten çok şık görünüyorlar. zart arkadaş haklı jamo s 606 HCS3 kolon takımı ve yanındaki de hediye olarak gelen A200 sub olsa gerek. scubat ile daha önce mailleşmiştik 1200 es ile jamo takımı aldığını biliyorum. ben de bu seti düşünüyordum ancak yerim pek müsait değil :( . Hem sinema hem müzik için benim gibi yeni başlayanlara yeterli bi sistem olurdu aslında. yer sıkıntısından dolayı müziği bir kenara bıraktım şimdilik sadece sinema için salonuma bir sistem kurmayı düşünüyorum. (Salonum oldukça ufak 16 17 metrekare kadar) Sizce onkyo HTC 304 veya HTS 590 gibi kompact bir sistem mi alsam daha iyi olur yoksa anfiyi daha iyi bişey alıp diğer parçaları yavaş yavaş mı toplasam daha iyi olur. Bütçem şimdilik 1000 YTL ancak kasarsam 2000 e kadar esneyebilirim. Şimdiden teşekkürler.
    saygılar.

AV receiver+hoparlör seti şeklinde kurulacak sistemler, hazır setlerle kıyas tutmaz ayfihi. Eğer gerçekten hem ses hem zerafet açısından seni tatmin edecek bir sistem kurmak istiyorsan, sistemi yavaş yavaş topla derim. Elindeki para ile önce sağlam bir AV receiver ve iki front alarak bu işe başlayabilirsin. Ancak şunu da hatırlatayım ki, bu hi-fi işi bir hastalıktır, bir kere bulaştın mı tahmin ettiğinden çok daha fazla paralar harcarsın, haberin ola...
    Kolay gelsin, selamlar...

• Zart,

teşekkür ederim,

daha sadece 2-3 film izledim ve datayli inceleme sansim olmadi, rezonansı nasıl anlarım?

quote:

Orjinalden alıntı: zart

@scubat gerçekten çok şık gözüküyor ses ve görüntü performansının da güzel olduğu belli.güle güle uzun ömürlü kullanman dileklerimle.yanlız sol front hoparlörün'ün yanında subwoofer galiba zaten hoparlör kendinden sub'lı okadar da yakınında olması rezonansa neden olmuyor mu?

selamlar
  • Magesuko ve Hometheatre,

iltifatlarınız için teşekkür ederim,

hoparlorlerim Jamo, iyi bi kampanya var, HCS 606 set alinca sub 200 hediyeli.

TV Sharp full hd, diger full hd samsung ve sonyler arasinda en iyiydi bana gore...

quote:

• ben projeksyon da düsünmedim değil, ama günlük kullanım için çok pratik değil bence. Bir kere benim salon çok aydinlik, o yüzden plazma bile yetersiz kalabilirdi...

quote:

Orjinalden alıntı: JuneSUN

arkadaslar oyle guzel ses duzeneklerınız varkı hepsı bırbırınde şık hepsıde ust sınıf ses sıstemlerı. yanlıs anlamayın lcd ve plazma tvlere karsı degılım onlarda evımızde bulunsun ama neden ev sınemanızı 10000:1 yada 15000:1 kontrastlı 1000 ıle 1600 arası ansılumen ısık gucune sahıp hd cozunurluklu HDMI desteklı 2-(2,5) metre gıbı kısa mesafeden dev goruntu alabılecegınız bır projeksıyonla tamamlamayı dusunmuyorsunuz. projeksıyonla perdeye aktarılan goruntude benım farkına varamadıgım dezavantajımı var.
  • teşekkür ederim,

amfim 1200es değil, yamaha rxv 661.

quote:

Orjinalden alıntı: ayhifi

@scubat güle güle kullan gerçekten çok şık görünüyorlar. zart arkadaş haklı jamo s 606 HCS3 kolon takımı ve yanındaki de hediye olarak gelen A200 sub olsa gerek. scubat ile daha önce mailleşmiştik 1200 es ile jamo takımı aldığını biliyorum. ben de bu seti düşünüyordum ancak yerim pek müsait değil :( . Hem sinema hem müzik için benim gibi yeni başlayanlara yeterli bi sistem olurdu aslında. yer sıkıntısından dolayı müziği bir kenara bıraktım şimdilik sadece sinema için salonuma bir sistem kurmayı düşünüyorum. (Salonum oldukça ufak 16 17 metrekare kadar) Sizce onkyo HTC 304 veya HTS 590 gibi kompact bir sistem mi alsam daha iyi olur yoksa anfiyi daha iyi bişey alıp diğer parçaları yavaş yavaş mı toplasam daha iyi olur. Bütçem şimdilik 1000 YTL ancak kasarsam 2000 e kadar esneyebilirim. Şimdiden teşekkürler.

saygılar.

• @ scubat
    kusura bakma o zaman başkasıyla karıştırdımm ama jamo ları nerede görsem tanırım çok incelemiştim. yanılmadığımı görüyorum. tekrar güle güle kullan gerçekten çok şık görünüyorlar.
    @kursad_75
    ben de öyle düşünüyorum aslında ama ben de bunun bir hastalık olduğunu biliyorum. O yüzden en azından simemayı ucuzdan kapatsam iyi olur. müziği sterio anfi ile yapmak daha iyi olacak gibi. gerçi çok kararsız biriyim galiba sürekli fikir değiştiriyorum. senin dediğin gibi de yapabilirim. naapsam naapsam

bu arada @scubat benim bildiğim aydınlıkta plazma LCD den daha iyidir. en azından ben öyle biliyorum.

saygılar

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.