Şimdi Ara

Hangi Notebook'u Almalı? Görüşler - Tavsiyeler - Fikirler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.973
Cevap
10
Favori
373.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu başlık almak istediğiniz ya da almayı düşündüğünüz notebooklar hakkında fikir alışverişinde bulunmak için açılmıştır. Tek başlık olarak kalacak ve her türlü marka - model notebook alternatifleri burada tartışılacaktır. Tek başına açılan diğer başlıklar sorgusuz sualsiz silinecektir...

Lütfen merak ettiğiniz model hakkında açık ve net bilgiler vermeyi mümkünse link paylaşmaya dikkat edelim ki sağlıklı bir şekilde işlesin topic....

İyi forumlar...

• merhaba
    ben sadece internete girecegim ve en fazla film falan seyredebilecegim bi laptop arıyorum ikinci el de olabilir. ne önerirsiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ricardocruz14

merhaba
    ben sadece internete girecegim ve en fazla film falan seyredebilecegim bi laptop arıyorum ikinci el de olabilir. ne önerirsiniz?

Sıfır için bunu önerebilirim...

Fazlasıyla işini görecektir...

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=2435
  • teşekkürler
    ikinci el olarak önerebilecekleriniz neler?
  • Merhabalar sevgili Adminimiz,:)

Ben Toshibanın A200/1BP modeli ile A100-599 modeli arasında kararsız kaldım. A200 modeli A100 modeline göre daha yeni bir model olmasına rağmen ekran kartı birinde 7300 iken diğerinde 7600. Bu fark önemli mi? Benim Toshiba yı seçmemin en önemli nedeni duruşu ve kasa yapısının sağlamlığı. Monsterı inceleme şansınız olduysa, Monster dada kasa yapısında, servis ağında ve arıza oranında bir değerlendirme yaparsanız aralarında ki farkı söylerseniz sevinirim.
  • arkadaşım bulduğun pc iyimiş ama cabuk isinir ve ileride cook yavaşlar
  • t@rik arkadaşım.ekran kartı konusu bence önemli.ram upgrade yapabilirsin düşük maliyetle fakat ekran kartını değiştirmek hiç ucuz olmayacaktır.kullanım amacına göre düşün derim.oyunlar arasında bile istenen donanım özellikleri fark gösteriyor.internet, word,excel, ağır donanım istemeyen diğer oyunları şu anda bu makinayla rahatça kullanabilirsin.fakat simülasyon tipi oyunlar oynacaksan bu makinada ki ekran kartı seni tatmin etmeyebilir...ilerisini düşünürsen tatmin etmez.toshiba performans ürünlerinde tasarıma önem vermezken bu tip laptoplarda bir albeni oluşturmak tasarımı öne çıkarıyor...önemli olan neden laptop aldığındır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: t@rik

Merhabalar sevgili Adminimiz,:)

Ben Toshibanın A200/1BP modeli ile A100-599 modeli arasında kararsız kaldım. A200 modeli A100 modeline göre daha yeni bir model olmasına rağmen ekran kartı birinde 7300 iken diğerinde 7600. Bu fark önemli mi? Benim Toshiba yı seçmemin en önemli nedeni duruşu ve kasa yapısının sağlamlığı. Monsterı inceleme şansınız olduysa, Monster dada kasa yapısında, servis ağında ve arıza oranında bir değerlendirme yaparsanız aralarında ki farkı söylerseniz sevinirim.

http://forum.donanimhaber.com/m_14737271/tm.htm

Buraya bakın
  • @ Tarik, eğer oyun oynayacak kesinlikle 7600 ekran kartı bir makine almalısın. Eğer oyun olmayacak kasa yapısının çok büyük artısı var A200-1BP'nin...
  • Ben Sony Vaio VGN-FE41M almayi dusunuyorum, ancak kafamda tek bir soru var, bu da ekran kartiyla ilgili.
    Bunun ekran karti Nvidia GeForce Go 7400, 335 MB (sanirim paylasimli degil, ayrica paylasimli ne demek bilmiyorum sadece forumlarda gormustum), sizce bu ekran karti oyunlari orta seviyede de olsa 3-4 yil oynayabilmeme olanak verir mi?

Bilgisayarin ozellikleri;

Core 2 Duo, 1.66 GHz islemci(667 MHz)
    2 GB Ram
    Nvidia GeForce Go 7400, 335 MB
    120 GB hdd

http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B000MKTTQO/ref=nosim/1digitalbuc10-21
    (burdan almiycam)

Yardimci olursaniz sevinirim, cok ihtiyacim var
  • Ekran kartının 128 MB kendi belleği var geri kalan belleği de sistem belleğinden yardım alarak oluşturuyor. Paylaşımlı bu demek. Bazı oyunları orta seviyede oynayabilirsin evet ama 3-4 sene notebook endüstrisi için uzun bir süre özellike Santra Rosa platformunun piyasaya çıktığını ve sadece 1 sene kalıp seneye yerini Montevina'ya devredecek olduğunu düşünürsek...

İşin özür cihaz iyi, ekran kartı idare eder evet ama 3-4 sene değil...
  • Monster hakkınada bir yorum yapmamışsınız adminim
  • Şimdi monster cihazların genelde güçlü ekran kartları oluyor, fakat genel kasa yapısının ve soğutma sisteminin yetersizliğinden dolayı ısınma sorunları ve fanın çok çalışmasını dolayısıyla sesinin rahatsız ettiği gibi bilinen gerçekler var. Monster'ların TR'de dist. firması ve ilgili kişi belli zaten forumda da tanınıyor İlhan bey. Kendisi ve firma tüketici ile çok ilgili fakat yine monster için ilk tercih olmamalı derim ben. Yerinde görüp inceleme şansın olursa bak tabi içine sinerse al cihazlar çok performanslı ama bazı sorunları da yok değil...
  • O zaman A100 Toshiba modelinde kalıyor. Birde ASUS F3JP modeli var. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz veya hangisinin artısı diğerine göre daha fazladır. Teşekkür ederim.
  • evet ama performans bence diğerlerine tercih edilebilir.Çoğu ilde bayiileri var git bak derim ;) [ben izmir bayiisini bulamadım izmirde ama olsun ]

Bide monster'lar airbrush için uygun.Diğerleri kendi logosunu filan basıo ama monster'da logo o kdr sorun yaratmıo.

Airbrush:böle sanatsal şekilde çizimler laptop arkası için ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: t@rik

O zaman A100 Toshiba modelinde kalıyor. Birde ASUS F3JP modeli var. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz veya hangisinin artısı diğerine göre daha fazladır. Teşekkür ederim.

İkisinin de fiziksel özelliklerini sevmemekle birlikte Asus derim. Zira 9 Cell pil ile daha uzun süre pil ömrü sağlıyor...
  • msi hakkında ne düşünüyorsunuz adminimiz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bonan_za

msi hakkında ne düşünüyorsunuz adminimiz?

Hangi modeli ?
  • visceroid.. sence p bell m65-046 modeli alınabilecek bir model mi??
    bide go 7300 kartı orta halli oyunları oynatır mı??? şimdiden teşekkürler.
  • bu topic daha derli toplu olmuş klavuzdan daha faydalı olucaktır
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.