Şimdi Ara

Hangi Notebook'u Almalı? Görüşler - Tavsiyeler - Fikirler (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.973
Cevap
10
Favori
373.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.si:
    işlemci: intel Pentium m740 (dothan-sonoma) 1.73Ghz
    ekran: nvidia geforce 6600g0 paylaşımsız

2.si:
    İşlemci: AMD Turion 64 MK38 2.2GHz
    Ekran: nvidia geforce 6100g0 paylaşımlı

Amd yi tanıyorum ama sonoma nasıl bir işlemci ekran kartı 6600 daha iyi ama işlemci yönünden hangisi alınmaya değer?
  • arkadaşlar bi soru sormak istiyorum şu anki koşullarda en ii olarak hangi marka en öne çıkıo ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sirmus

Bu hafta içinde notebook almayı düşünüyorum ancak şu iki model arasında kaldım:

TOSHIBA A200 1CR
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=119997389&CS_Category=_SBFAD_63_2&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63

ASUS F3FM186DR
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030515&CS_Category=_SBFAD_63_2&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63

İkisinin de özellikleri aşağı yukarı aynı.

Oyun oynamam, internet, film ve TV izleme amaçlı kullanacağım. Ancak günde 12 saat açık kalabilecek bir bilgisayara ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yardım edebilirseniz çok sevinirim. Acil yardıma ihtiyacım var.

• arkadaşlar birde şu ürüne bakarmısınız gerçekten iyi ben aldım ama daha gelmedi
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71214
    sizce nasıl daha önceden fujitsu kullanan varmı bir çok şikayet okudum ama ben bu elektronik işlerinin şans olduğunu düşünüyorum alırsın çok başın ağrır yada hiç başın ağrımaz bu işler bence böyle.
    ve dikkat ettim bazı markalar hariç diğerleridnede benzer sorunlar var sony asus gibi markalar ise bu özellikteki bi cihaz için çok pahalı geldi bende bunu aldım bakalım inşallah yarın kargo geliyo görecez :) izlenimlerimi yazmaya çalışacağım.

• quote:

Orjinalden alıntı: play station 2

arkadaşlar bi soru sormak istiyorum şu anki koşullarda en ii olarak hangi marka en öne çıkıo ?

hocam valla öyle bi soru sormuşsun ki bu laptop firmaları çok inanılmaz bi rekabet içerisinde bu soru yüzünden 8 sayfa dolusu yazı var sitede :)
  • arkadaşlar ben genellikle çizim yapacağım bilgisayarda catia ,solidworks,unigraphics vs programları kullanacağım ve toshiba a100 011 almayı düşünüyorum ekran kartı 7600 çok iyi fakat işlemcisi 1.83 benim kullanacağım tarzda programlar için işlmeci mi daha mühimdir yoksa ekran kartı mı daha büyük rol oynar onu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız cevap bekliyorum.
  • arkadaşlar geçenki soruma cevap gelmedi ama bari buna cvp yazın lütfen.256mb ati x1400 ekran kartı nasıl sizce?Kullanan varsa yorumlarını bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batigol

quote:

Orjinalden alıntı: Batigol

Arkadaşlar benim için de şu iki laptop'ı değerlendirirseniz sevinirim.

1-DELL 6400-CE20http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=2090

2-ASUS F3JPhttp://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=1938

Aralarındaki farklar; Asus'un hdd'si daha büyük(benim açımdan bunun çok önemi yok) ve Asus'un ekran kartı Ati x1700 iken Dell'in ekran kartı Ati x1400. Dell'in artısı ise ekranı.Dell de WSXGA(1680*1050) ekran var.

Sormak istediğim Dell'in ekranı çok fark yaratır mı?Bu ekran normal bir kullanıcı olan bana bir fayda sağlar mı,yoksa çizim vs. gibi işlerde mi etkisi ortaya çıkıyor?

İki ekran kartı arasındaki fark sanırım büyük.Ben pek oyun oynayan birisi değilim ama örneğin pes6 yı sorunsuz bir şekilde oynayabilmek isterim canım istediğinde.x1400 bunu yapabilir mi, yoksa oyun oynamak için illa Asus'un x1700'ü mü lazım dersiniz?

Marka olarak,sağlamlık olarak,teknik servis olarak değerlendirilirse hangisi öndedir?

Bir cevap lütfeden çıkmayacak mı?

Tüm sorularınızın cevabı ASUS. Dell ben olsam almam. Teknoloji varken neden gerei dönmek istiyorsunuz. ASUS F3JP tavsiye ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: uiq

2 diz üstü var fiyatları aynı
    1.si:
    işlemci: intel Pentium m740 (dothan-sonoma) 1.73Ghz
    ekran: nvidia geforce 6600g0 paylaşımsız

2.si:
    İşlemci: AMD Turion 64 MK38 2.2GHz
    Ekran: nvidia geforce 6100g0 paylaşımlı

Amd yi tanıyorum ama sonoma nasıl bir işlemci ekran kartı 6600 daha iyi ama işlemci yönünden hangisi alınmaya değer?

Ne için alacaksınız? Bu iki işlemci ile de oyun oynayamazsınız. Hatta normal uygulamalarınız da bile size sıkıntı yaşatabilir. Yinede işinizi görecekse sonoma alın.
  • quote:

quote:

Bu hafta içinde notebook almayı düşünüyorum ancak şu iki model arasında kaldım:

TOSHIBA A200 1CR
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=119997389&CS_Category=_SBFAD_63_2&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63

ASUS F3FM186DR
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030515&CS_Category=_SBFAD_63_2&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63

İkisinin de özellikleri aşağı yukarı aynı.

Oyun oynamam, internet, film ve TV izleme amaçlı kullanacağım. Ancak günde 12 saat açık kalabilecek bir bilgisayara ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yardım edebilirseniz çok sevinirim. Acil yardıma ihtiyacım var.

İkiside işinizi görür. Kasa yapısı hangisi hoşunuza giderse onu alınız.

• quote:

Orjinalden alıntı: play station 2

arkadaşlar bi soru sormak istiyorum şu anki koşullarda en ii olarak hangi marka en öne çıkıo ?

ASUS, TOSHİBA ve SONY tüketicilere en az sorun çıkartan ürünler olarak öndeler diyebiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: poqovic

arkadaşlar ben genellikle çizim yapacağım bilgisayarda catia ,solidworks,unigraphics vs programları kullanacağım ve toshiba a100 011 almayı düşünüyorum ekran kartı 7600 çok iyi fakat işlemcisi 1.83 benim kullanacağım tarzda programlar için işlmeci mi daha mühimdir yoksa ekran kartı mı daha büyük rol oynar onu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız cevap bekliyorum.

Aslında ikiside çok önemli. Belirttiğiniz model sizin işinizi rahatlıkla görür. Hiç şühe duymadan alabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: koug

arkadaşlar geçenki soruma cevap gelmedi ama bari buna cvp yazın lütfen.256mb ati x1400 ekran kartı nasıl sizce?Kullanan varsa yorumlarını bekliyorum.

Şimdi ne için soruyorsunuz? Oyun için mi?, oficce için mi?, internet film v.s için mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: poqovic

arkadaşlar ben genellikle çizim yapacağım bilgisayarda catia ,solidworks,unigraphics vs programları kullanacağım ve toshiba a100 011 almayı düşünüyorum ekran kartı 7600 çok iyi fakat işlemcisi 1.83 benim kullanacağım tarzda programlar için işlmeci mi daha mühimdir yoksa ekran kartı mı daha büyük rol oynar onu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız cevap bekliyorum.

bence ana etken ekran kartı. program sağlıklı çalışmadıktan sonra (yani ekran kartının desteklememesi yada programın yavaş biçimde işlemesi) işlemci hızı olsa ne işe yararki.. ama 1.83de fena değil..
  • MAx 1500TL'ye Notebook almak istiyorum. Counter-Strike oynarken kasmicak ,internete giricek bir notebook bakıyorum. Şuana kadar baktıklarımın hepsi onboard. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xhinis

MAx 1500TL'ye Notebook almak istiyorum. Counter-Strike oynarken kasmicak ,internete giricek bir notebook bakıyorum. Şuana kadar baktıklarımın hepsi onboard. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ewt bnde arkadaşın dediği gibi counter gibi oyun we internete bağlanabileceğim bi laptop istiyorum ne önerirsiniz yane öle çk büyük bi kapasiteye sahip olması gerekmio benim için
  • FUJITSU SIEMENS AMILO PRO V3505 CORE 2 DUO T7200 2GHz 2048MB 160GB

hepsi burada da kampanyalı
    KDV dahil 1.544,25 YTL 12 taksit

özellikleri de şudur.

Chip Seti Intel 945GM Chipset
    İşlemci / Hızı Core 2 Duo T7200 2.0 Ghz 4MB 667MHz
    Ekran Özelliği 15.4" / 1280 x 800 / WXGA
    Ekran Boyutu 15.4"
    Ekran Kartı Paylaşımlı 128MB
    Sistem Belleği 2048MB 677MHz
    Bellek Yuvası 2
    Sabit Disk Kapasitesi 160GB 5400RPM 8MB
    Ses Kartı Tümleşik
    Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
    Klavye Türkiye/Q
    Kablosuz İletişim Intel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLAN
    Bluetooth Özelliği Var
    Infrared Yok
    Pcmcia Var
    USB (Adet) ? 3
    FireWire Yok
    Seri Port Yok
    Paralel Port Yok
    S-Video (TV-Out) Var
    Fax Modem Var
    10/100 Ethernet Var
    Ağırlık 2.75

ben daha çok photoshop ve illustrator kullanıcam, bi kaç filtre dışında sadece işlemci ve ram yükü doğuyor. 3B ve haliyle ekran kartıyla pek işim yok.
    yorumlarınızı bekliyorum. ayrıca farklı önerilerinizi de.

• merhaba arkadaşlar. dizüstü bilgisayara ihtiyacım var. çok güzel yeni modeller var. fakat bana şu an için o kadar performanslı bir makine lazım değil. pili 1 saat kadar gidecek wireless ı olacak office xp yi rahat çalıştıabilecek autocad '06 yı çalıştırabilecek bir bilgisayar işimi görür.

kadıköyde 550 ytl ye bir ibm r40 bilgisayar gördüm. bu fiyat uygunmu? sizce saydığım işlemleri gerçekleştirebilir miyim? yada benzer fiyatlara alabileceğim bilgisayarlar tavsiye eder misiniz?
    ilgilenen herkese teşekkürler. iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celikcantxxl -- 20 Haziran 2007; 14:52:19 >
  • bizzat aldım iki haftadır kullanıyorum süper makine sormak istediğiniz bişey olursa mesaj atarsınız tek geçerim bu makineyi süper
    DELL inspiron 1501

777+KDV

Hangi Notebook'u Almalı? Görüşler - Tavsiyeler - Fikirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozenrealm -- 20 Haziran 2007; 16:54:57 >
  • Çok olmasada oyun oynarım.Oyun için iyi bir seçimmi?nfs most ve call of duty 2 gibi oyunları oynarım.
    quote:

Orjinalden alıntı: t@rik

quote:

Orjinalden alıntı: koug

arkadaşlar geçenki soruma cevap gelmedi ama bari buna cvp yazın lütfen.256mb ati x1400 ekran kartı nasıl sizce?Kullanan varsa yorumlarını bekliyorum.

Şimdi ne için soruyorsunuz? Oyun için mi?, oficce için mi?, internet film v.s için mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoUg -- 20 Haziran 2007; 17:06:34 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.