Şimdi Ara

clio hoparlör sorunu acil yardım!!!symbol

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
18.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar clio mun arka hoparlörleri çalışmıyor ben yeni clio kullanıcısıyım fazla bilgim yok acaba arka hoparlörler ayarlanırmı yoksa bozuk olduğu için mi çalışmıyor yardınm ederseniz sevinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim bu arada modeli symol arka hoparlörde kablo uzanıyor
    öğrenmek istediğim şey şu clio symbol 2005 model onun dışında authentic olup olmadığını bilmiyorum
    arkaya uzanan hoperlör kablosu var ama arka hoperlörler çalışmıyor ben arka hoperlörleri nasıl yapabilirim bana açıklayıcı bir anlatım yaparsanız çok sevinirim
    güzel anlatım yapanlara şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clio007 -- 5 Haziran 2007; 12:34:47 >

• dostum modelini de yazsa idin net cevaplar verebilirdim.

ama eğer clio III aut. sahibi isen arkada zaten hoparlör yok. varmış gibi görünüyor ama o görünen sadece plastik bir kapak.
  • bendede clio aut. war dun aldim arabayi 2004 model sadece onlerde hoparlor war cok ezik durum ya:D
  • arka kapıya iki adet uygun hoparlör alın kapluları zaten çekilmiş bir faziyette sizi bekliyor olacak...
  • arkadaşlar bende de clio 3 aut var arkada hoprlör yok acaba bendede kablo çekilimidr ve kapaklar nasıl sükülür bilen varmıdır komple kapının kapağını mı cıkarmam gerek yoksa hopurlor kapa yerinden çıkıyormudur?
    Cevaplar için şimdiden teşekürler.
  • bu arada arabanın modeli clio symbol arkayada kablosu var görünüyor
  • clio symbol authentic lerin arka hoparlörleri yok ama tesisatları yarım çekili bizzat ben çektim ve hoparlöri taktım mutlaka yapmalısınız
  • yani öğrenmek istediğim şey şu clio symbol 2005 model onun dışında authentic olup olmadığını bilmiyorum
    arkaya uzanan hoperlör kablosu var ama arka hoperlörler çalışmıyor ben arka hoperlörleri nasıl yapabilirim bana açıklayıcı bir anlatım yaparsanız çok sevinirim
    güzel anlatım yapanlara şimdiden teşekkür ederim
  • anlattığımı sanıyordum. 4 ohm luk 16 cm çaplı 150 wat gücünde tweeterli bir hoparlör alıp soketleri bağlayacakdın. bağlarken sistemin+ - bağlantılara dikkat et hoparlörlerin genelde + olan üçları daha ince olur. buraya kırmızı uçlu soket bağlayacaksın. geçmiş olsun.
  • sayın clio007 arabanda devir saati yoksa authentic tir. benim söylemim authentic için. teybin arkasında kablo bağlantıları takılı. yalnız tesisat sürücü kapısının oraya kadar çekilmiş sigorta kutusunun altına kadar alttaki kapağı söküp tesisata ulaşırsın oradaki soketi (8-10 kabloluk) söküp karşılaştırdığında teyp tarafından gelen kablo bagaj tarafına doğru aktarılmamış kablolar var (4 tane kablo iki hoparlör için.) o kablolara ilave yaparak bagaja kadar taşıyacaksın dikkat et kapakların altından olsun. hoparlör yuvası hazır 13 cm standart hoparlör yuvası hoparlörleri yerleştirip bağlantıları yapacaksın kolay gelsin.
  • 16 diye hatırlıyordum ben 13 te olabilir. teşekkür ederim
  • yanlış anlamayın ama hoparlörün + veya - uc bağlantısı olmaz defalarca montaj yaptım ayrıca teypten gelen 4 kablonunda aynı olduğunu belirteyim iyi günler diliyorum
  • hoparlörün mü bozuk olduğunu yoksa teypten akım mı gelmediğini amometre ile ölçebilirsin.
    volt ayarını 20'ye getirip ölçme uçlarını hoparlörün + ve - uçlarına dokundur, bu sırada teyp açık ve arka hoparlörlere ses veriyor konumda olsun.
    voltaj varsa, demek ki hoparlör bozuk , yoksa, demek ki akım gelmiyor .
  • peki nasıl arka hoperlöre ses veriyor konumuna getirecem teyp ten mi ayarlıyacam
    clio da yeniyim de
  • yok önler 13 , arkalara ses otomatik gelir eğer balance ayarı ortadaysa
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcoskun38

yanlış anlamayın ama hoparlörün + veya - uc bağlantısı olmaz defalarca montaj yaptım ayrıca teypten gelen 4 kablonunda aynı olduğunu belirteyim iyi günler diliyorum

yanlış anlamadım dostum ama olur. hoparlörlerde yazar zaten + ve - diye. Ayrıca teybin çıkışlarına da dikkat etmeni tavsiye ederim, eğer bir multimetren var ise tespit edebilirsin, belki kablo renklerini farklı yapmamışlardır. Zayıf sistemlerde bir sorun olmaz ama güçlü sistemlerde sıkıntı yaratır.
  • http://clioiii.com/ClioIII/FORUM/viewtopic.php?f=32&t=290
    bu sayfada detaylı resimli anlatım var
  • Şöyle de bir anlatım var clio authentic ile alakalı
    http://www.cliofan.com/forum/showthread.php?tid=3244
  • mcoskun38 M kullanıcısına yanıt
    selamlar mcoskun38 aracım 2005 clio authentic sedan arka orjinal yuvalarına hoparlör taktırmak istiyorum tesisatı çekili midir çekili değilse nasıl bir yol izlemem gerek yardımcı olursan sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.