Şimdi Ara

HARDDİSK İ TEKRAR BİRLEŞTİRME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
11.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben windows xp yi yüklerken bendeki 80 gb lik harddiski 10 ve 70 lik olrak ikiye ayırmıştım. ama şu zamanlarda sebebini bunda sandığım bi yavaşlma var bilgisayarda. şimdi ben bu ikiye bölünmüş harddiski tekrar veri kaybı olmadan birleştirebilirmiyim. lütfen yardım bilgisyar açılıurken bile yavaşladı.

• Birleştirebilirsin tabii de. Yavaş la bundan dolayı mı acaba? 10 gb lik alan windows mu var yer mi kalmadı nedir anlat :)

Partition magic programını kullanabilirsin yada bunla uğraşmıyım pc den direk yapmak istersen.

Bilgisayarım ikonuna sağ tıkla yönete gel. Ordan disk yönetimine gir.Diskleri göreceksin sağ tarafından basic disk yazar, onları dinamik diske çevir yeniden başlat pc yi. Sonra aynı yere gel. Bu sefer 70 gb lik disk e sağ tıkla diski genişlet gibi yazı olacak tıkla adım adım git. Böylece diskleri birleştircen oke....
  • Evet doğru diyorsun arkadaşım. Ben konuya değinmedim. Windowsun kurulu olduğu alanı 20 ya da 25 gb yap...10 gb biraz az olmuş....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepb -- 1 Haziran 2007; 16:16:52 >
  • yok ya alan sorunu yok heralde çünkü window sun oluu bölümde hala 2,5 gb boş alan var.
    deepb senin basic disc dediğin yok orda. bendeki türkçe acaba ondan mı? nerde bu basic
  • Evet ingilizce de basic yazar. Türkçe ye çeviremedim onu temel aslında ama bizimkiler nasıl çevirmişler bilmiyorum. Türkçe windows kullanmadım pek.. Ama kelime anlamı temel, yani temel disk....
  • tür diye bi bölüm var onun altında temel yazıo ama hiç bi şekilde tıklnamıyo. yani sadece bilgi için gibi yazı sadce. tıklanmıyo
  • Dostum dediğim yere geldiysen eğer mesela "C" yazar 10 gb filan. ONun sol tarafında da disk0 temel ve tekrardan boyutu yazar. Bir kez üzerine tıkla sonra sağ tuşa tıkla dinamik diske çevir de. Bu kadar...
  • Bunu anlattım bilgin olsun diye ama bence de 3rt parti tools kullan. Yani partition Magic gibi programlar. Nette araştır rahat bulursun. Birleştirme ve extend etme daha kolay.
  •  HARDDİSK İ TEKRAR BİRLEŞTİRME

burda temel yazıo
  • quote:

Orjinalden alıntı: m@trix

HARDDİSK İ TEKRAR BİRLEŞTİRME

burda temel yazıo

Dostum sen dediğimi yap. Partition Magic programını kullan rahat rahat birleştir disklerini. Kolay Gelsin...

•  HARDDİSK İ TEKRAR BİRLEŞTİRME

burda sağ tıkladım ama öle dönğştür fln yok. ( bende sp2 var?)
  • şu anda partition magic i indiriyorum %80 i bitti. bununlada birleştirmez miyim?
  • partition magic 8.0 ı indirdim ama nerden birleştircem bilmiyorum. çok karışık.
  • quote:

partition magic 8.0 ı indirdim ama nerden birleştircem bilmiyorum. çok karışık.

arkadaşlar yardım lütfen. programı kurdum ama nerden birleştiricemi bulamadım
  • nası lbirleştircem yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
  • Bu tür programlar diski bölümlerken sorun çıkartmazken disk birleştirmeye gelince bazen sorun çıkartabiliyor. Onun için bu işleme geçmeden önce önemli dosyaların yedeğini almanı şiddetle öneririm.
  • quote:

nası lbirleştircem yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Merge Partitions.

Yalnız dikkat veri kaybı olabilir. Disklerin ağzına kadar doluysa sakata gelebilirsin.
  • 1-partition magic i yükle
    2-70 gblik hdd ye sağ tıkla
    3- çıkan diagramın yeşil bölümünü soldan sağa doğru kıs
    4-10 gblik hdd yi soldan sağa doğru genişlet
    apply ye tıkla yada çıkamk için X e tıkladıktan sonra yes(evet) de
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknoboy

1-partition magic i yükle

sen sağ tıklayınca resize yi kastedtin heralde. onu tıklayınca boyutları ayarlama çıkıyo ama ben ikisini birleştirmek istiyorum
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: teknoboy

1-partition magic i yükle

sen sağ tıklayınca resize yi kastedtin heralde. onu tıklayınca boyutları ayarlama çıkıyo ama ben ikisini birleştirmek istiyorum

MERGE PARTITIONS menüsü işini görür. Ama verilerine veda edebilirsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.