Şimdi Ara

Hepsiburada büyük rezalet !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
2
Favori
12.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
182 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de başımıza hepsine çıkmış! 81 ilde de şubesi olmayan vasat dağıtıcıları olan sözde kargo şirketi! Kesinlikle kargo problemini çözmedikçe bırak alışveriş yapmayı sitesine dahi girmiyorum!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

10 -15 tl arası ürün satmak külliyen zarar.

% 20 komisyon 5 tl kargo parası satıcıdan kesiyorlar.

ürünün maliyeti ile bunu satmak bana sadece kara para aklamayı düşündürüyor.

market zincirlerde maliyetinin altında satış ı kara para aklamanın yolu gibi zannederdim.

halbuki bu pazaryerleri gerçekten bir şeylerin yeri olmuş durumda.

---------------

her zincir market iki market açaçak skt li ürün çöpe atıyor.

ve bu ürünleri tavuk yoğurt vb . normal fiyatının %40 düşüğüne satıyor .

hiç bir mantıklı ticari açıklaması yok sadece kara para aklamnın yeri olmuşlar.

bir kasapta 3 metre dolabın elektrik parasını çıkaramayan esnaf her a101 de bimde 100 metre dolabın maliyetiyle yarışıyor ve bu zincir marketler % 30 daha ucuz .

kimse o çok alıyor ucuz alıyor demesin yok öyle bir dünya .

----------

pazaryerleride ciro yapcaz diye abanıyor

pamukkale turzim in hatasına düşmezler inşallah

herkes kamil koç turizm alan yabancılar gibi salak değil.

Alıntıları Göster

şunuda ekleyim

yabancı yatırımcı niye gelmiyor diye kimse ağlamasın

adamları böyle şişirilmiş cirolarla

depoya çalışan üretimle kandırıp

işletmeni fahiş fiyata satıp adamı dolandırırsan sana kimse gelipte yatırım yapmaz.

city group u da 3 kere kandırırsın ordada uyanık vardır elbet.

akşama kadar reklam dönüp duruyorsa tvlerde vardır bir çapanoğlu demek lazım.

• ea_wanted kullanıcısına yanıt
    Bence kargo problemi işin en basit kısmı . Bakım amazon nasıl takır yürütüyor . Gece veriyorum siparişi gündüz elimde oluyor en ufak sorun yok .
  • Sonuna kadar haklısınız . 3-5 firmayı aldılar okey ama artık pişmanlar bir alan bir daha almıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Benim bildiğim bu indirim zamanlarında hepsiburada vb firmalarda komisyonda indirim yapıyor , satıcılarda indirim yapıyor . Kargo zaten anlaşmalı olunca çok bişey tutmuyor .

5 kargo firması var.

2 sinin tepesine biniyorlar fiyatı dip yaptırıyorlar.

diğer 3 üde mecbur düşük tutuyor.

hem alıcıdan hem satıcıdan hem kargo firmasından para kazanıyorlar.

kargoyu alıcı ödese dahi satıcı kargo parası ödüyor.

85 bin lira kargo parası ödedim diyen biliyorum. adam 3 kişi olup kargo şirketi kuralım diye alım satım gruplarına ilan vermişti :)

11.11.n11 de ortalık toz duman olmuştu daha yeni. milyonlarca kargo . pazar günü mesai deydi kargo şirketleri.

• Hepsiburada'nın önüne geleni N11 ve Gittigidiyor gibi mağaza açmasına izin vermesi üstüne kaliteyi takip etmemesinin sonucu 10/10 rezillikler kategorisine eklenen bir başka olay

• SPHAR3X kullanıcısına yanıt
    Tüm okullardan atılmış çocukları alan mediven altı özel okullar vardır ya eğitim sıfır parayla sınıf geçilir vs hepsiburada resmen bu şekilde şu anda . Hiçbi yerde tutunamayan mağazalar hepsiburadaya toplanmış .
  • ayrıca yukardada belirttim işine gelene sattırıyor.

fiyatın hiç bir şekilde alakası yok.

türk satıcı uyanıklık yapıyorya faturasız yolluyor eğer faturalı yollamaya başlarlarsa satışları anında düşer.

satıcıyı sona atarlar alıcı görmez bile

her türlü yolunu buldu satıcı önemi çıkıyor ürününde anında kargo kotası koyarlar.

günde 3 üründen fazla kargolayamassın derler.

size tavsiyem mahallenizde nalbur kırtasiye pastane yani esnaf varsa oradan alışveriş yapmanız.

• en iyi kargo hizmeti ve en iyi alışveriş sitesi hepsi buradadır benim gözümde karalamayalim
  • iDoctor kullanıcısına yanıt

Firma ürünü size kargo ile yollamış ama indirimli fiyattan satmak zorunda kaldığı için zarar etmiş ve hb mağazasını kaybetmemek için mecbur yollamış. Sonra kargoya başvurup göndermeyin iade istiyoru mdemiş ve geri iade almış. HB koşullarına göre yeniden mal göndermekle değil para iadesi yapmakla yükümlü. Yani zararına mal satmam diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

hepsiburada tedarikçi içinde rezil bir durumdaydı son 1 yıldır.

çoğu tedarikçi çekildi ,

kafasına göre kampanya yapıp tedarikçiye sormadan indirim yapıyordu.

tabi türkiyede satıcı içinde keriz bitmez bir satıcı satmassa öbür satıcı satıyor ,farkına varana kadar 6 ay geçiyor ve çekiliyor hepsiburadadan.(tüketici de zor durumda kalıyor)

trendyol daha net bu konuda , n11 satıcı ve alıcı için iyi ama güveninirlik konusunda o kadarda tedbirli değil.

keriz avlıyacağız diye (alıcı satıcı) kampanya yapıp millete rezil olmanın anlamı yok.

birde bu siteler en uygunu vermiyor tüketiciye ,işine gelen tedarikçiye sattırıyor ürünleri

siz yukardan filitre uygulasanızda en düşük fiyatı göster diye farketmiyor.

alışveriş yaptığınız pazaryerinde güvendiğiniz dükkanlardan alışveriş yapın.

Gittigidiyor da bu konuda rezalet. Ürünü satarken fiyat belirleme aşamasında net şu kadar kazanacaksınız diye altta yazıyor. Elektronikte %10 komisyon kesiyor. Ancak ürün satıldıktan sonra öğreniyorsunuz ki %10 komisyon kesmiş ama kestiği komisyonunda %10 bedeli kadar reklam destek hizmeti diye ek hizmet bedeli kesmiş. ki bu aşamada parayı 10 gün sonra ödedikleri için 5 farklı satış yapmış oldum ve ilk para geldiğinde durumu farkedip satış yapmayı bıraktım. O para haram zehir zıkkım olsun

• Hepsiburada adamdır. Çok yardımcı oldu bana kargo konusunda. Yorgan yakmaya gerek yok.
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Bu hepsiburada da böyle n11de de böyle trendyolda da böyle. Satıcılar her zaman üstündür.

Küçük bir firma şirketi suriyelinin üstüne yapabilir. Mağdur olduğunda bir hak talep edemezsin.

Ne güzel kendin diyorsun amazonda böyle değil diye. Amazondan alışveriş yapacaksın. Ya da hepsiburadanin kendisinden. Diğer satıcıların ne olduğunu kimse bilemez.

• geçmiş olsun.

öncelikle sürat kargo bence gerçekten çok çok kötü çalışıyor.

ben şahsen kargo şirketine bakıp sipariş veriyorum artık.

gittigidiyor bu noktada favorim şuan.çünkü sayfada kargo bilgileri sekmesi var.oradan bakıyorum hangi firma ile gönderim yaptıklarına buna göre sipariş veriyorum.

n11 de iyi. trendyo. sitesinden hiç alışveriş yapmıyorum,saçma sapan ürün gönderimleri oluyor genellikle.

hepsiburada'dan da memnunum aslında ama satıcılar da çok önemli.ürün yorumlarına ve varsa mağaza puanlarına bakarak sipariş geçiyorum.

çok çok ucuz diye hiç bir yerden sipariş vermedim.dikkatli olmak lazım.

tekrar geçmiş olsun.

• En son geçen sene kullandım indirimde uygun 2 şey aldım sizin gibi hiç bana gelmedi kargoda da teslim edilmediği gözüküyordu ona rağmen tüketici mahkemesine başvurup 2 ay geçtikten sonra parayı alabildim reziller

• quote:

Orijinalden alıntı: Mantarın Başı

Hepsiburada adamdır. Çok yardımcı oldu bana kargo konusunda. Yorgan yakmaya gerek yok.

Yorgan yakmayıp ne yapalım kendimizimi yakalım. Aldığım ürünü iade edeceğim tam 7 gündür kargocuyu bekliyorum. Her aradığımda bir sonraki gün için yönlendirme yapıldı diyorlar ama her halde kargocu çok aptal evi bulamıyor.

• Alkımm kullanıcısına yanıt
    Galiba aynı şeyleri arkadaşımda yaşadı :) geri yolladığında bu ürün bizim size yolladığımız değil gibi birşey demişlerdi diye hatırlıyorum :) sonra halletmişti biraz uğraşarak .
  • balci1987 kullanıcısına yanıt
    Gaz yağı satışı benzinliklerde pompada satışı yasak . Kapalı kaplarda satışı devam ediyor . Daha öncede satın aldım ilk değil . Belki kargolanması yasaktır diyeceğim ama aynı krgo daha öndede getirdi gazyağını .
  • naix90 N kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle daha rezaletin 2. Kısmı var :) sahte levis kotlar var daha onlarıda anlatacağım :)
  • Siz daha amazonla tanışmamışsınız :) amazondan önce bende öyle diyordum ve sürekli hepsiburadadan alışveriş yapıyordum . Ama eski hepsiburada malesef kalmadı sahte ürünler , satıcıyı korumalar tüm müşteri memnuniyetsizliklerini yaşattılar sağolsunlar .
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.