Şimdi Ara

''Şehit'' ne demek ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
13.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lütfen herkes tek cümle yazsın...Sözlükten vs.. değil, kendiniz bu kelimeyi nasıl anlıyorsanız o şekilde anlatın buraya..

Not=3 sınırsız ban, 5 uzaklaştırma bekliyorum... [ongoru.gif]

• Kutsal değerleri için ölmeyi göze alan ve hakkın rahmetine kavuşup cennete giden kişilerdir.
  • cennet ve vatan
  • görevi başındayken ölen kişilere denir
  • Allah yolunda savaşiarak ölen kişiler
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZorTLaK

görevi başındayken ölen kişilere denir

mesela bir öğretmen ders yaparken bomba patlar ve ölürse şehit mi olur? ya da bir işçinin kafasına tuğla düşüp ölse şehit mi olur? tanım biraz eksik
  • vatanın savunurken ölen kişilere denir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ApAtHe89

quote:

mesela bir öğretmen ders yaparken bomba patlar ve ölürse şehit mi olur? ya da bir işçinin kafasına tuğla düşüp ölse şehit mi olur? tanım biraz eksik

bence de eksik. bir kamyon şoförü kaza yaptığında da şehit olur öyleyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 31 Mayıs 2007; 13:31:06 >
  • Allah yolunda cihad ederken, vatanını savunurken can verenlere, bir de bildiğim kadarıyla suda boğularak ölenlere verilen dini rütbe. İslâm'da şehidin ve şehitliğin önemi büyüktür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ApAtHe89

quote:

Benim duyduğum kadarıyla - örnek olarak öğretmen vermişsin - öğretmen ders ile ilgiliyken ölürse şehit sayılıyor, mesela öğrenci dersine giderken ölürse yine şehit sayılıyorMUŞ. Benim duyduğum bu. Ama böyle düşününce herhalde şehitliğin mertebeleri, kademeleri vardır diye düşünüyorum.

• Allah ahiret şehidi olmayı nasip eylesin.
    Not: eklediğin nota göre konuyu provakasyon amaçlı açtığın izlenimini edindim
  • hayatını vermeye hazır olduğu şey için, hayatını veren kişi.
  • Şehit arapça bir kelime bildiğim kadarıyla ve islam inancında allah yolunda ölen kişiye denir.ama tabi günümüzde şehit kelimesi vatanı için savaşarak ölen kişiler içinde kullanılıyor.
  • arkadaş burda şehidin anlamını sormuyorkı şehit diyince aklınıza gelen ilk şey nedir diye soruyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: Mit Ajanı

Lütfen herkes tek cümle yazsın...Sözlükten vs.. değil, kendiniz bu kelimeyi nasıl anlıyorsanız o şekilde anlatın buraya..

Not=3 sınırsız ban, 5 uzaklaştırma bekliyorum... [ongoru.gif]
  • Dini içn ölenler..
    ve Bana göre en onurlu insanlar
  • kalbinde allah rızasını kazanma hissi varken ölen herkes...
  • ALLAH yolunda İMANLI bir şekilde ölen insandır...
  • kutsal ölü...
  • Şehit diyince cennete gidecek kişi aklıma geliyor. Şehit olmak içinse Allah yolunda öldürülmek gerekir. Günümüzde her ölene şehit deniyor ama islam şehidi değil yani cennetle müşdelenen kişiler değiller.

Biraz uzun oldu
  • Acıyı hafifletme.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.