Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.008
Cevap
32
Favori
354.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drmelihx

Arkadaşalar arabanın gösterge panelinde en üstte benzin gostergesi ile sıcaklık göstergesi arasındaki yuvarlak küçük kırmızı bir ısık var yanıp sönüyor..araba sönükken farkettim nedir bu yanıp sönen ışık???

dostum o immobilizer ışığıdır yanması gayet doğal araba çalışmazken yanar dikkat edersen diğer araçlarda da bu ışık yanar

bu da açıklaması

İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, "düz kontak" yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.
  • Selam arkadaşlar. Bugün 2006 tdci comfort fiesta alarak aranıza katıldım. Arabayı 16.500'e aldım. Bagaj kapağında boya var,70.000'de araba ilk sahibinden aldım. Benim sormak istediğim; Bugüne kadar hep benzinli araba kullandım ilk defa dizel kullanıyorum. Vites değiştirme aralıkları hangi devir oluyor acaba bugün bir türlü alışamadım gitti. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkancesur06

Selam arkadaşlar. Bugün 2006 tdci comfort fiesta alarak aranıza katıldım. Arabayı 16.500'e aldım. Bagaj kapağında boya var,70.000'de araba ilk sahibinden aldım. Benim sormak istediğim; Bugüne kadar hep benzinli araba kullandım ilk defa dizel kullanıyorum. Vites değiştirme aralıkları hangi devir oluyor acaba bugün bir türlü alışamadım gitti. Yardımcı olursanız sevinirim.

hayırlı olsun iyi fiyat 2000 ila 3000 devir arası değiştirin ekonomi ve motor canlılığı açısından en iyi aralık
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasher

quote:

Orijinalden alıntı: ozkancesur06

Selam arkadaşlar. Bugün 2006 tdci comfort fiesta alarak aranıza katıldım. Arabayı 16.500'e aldım. Bagaj kapağında boya var,70.000'de araba ilk sahibinden aldım. Benim sormak istediğim; Bugüne kadar hep benzinli araba kullandım ilk defa dizel kullanıyorum. Vites değiştirme aralıkları hangi devir oluyor acaba bugün bir türlü alışamadım gitti. Yardımcı olursanız sevinirim.

hayırlı olsun iyi fiyat 2000 ila 3000 devir arası değiştirin ekonomi ve motor canlılığı açısından en iyi aralık

Saolasın kardeş. Tavsiyeniz için de teşekkürler.
  • bu arada küçük bir tiyo klima açıkken kalkışlarda dikkat edin araç stop edebiliyo her an
  • bugun boschda 90. bin bakımı ile baskı balata bilya ve extra kayış, lambalar ve ufak tefek şeylere 1.450 verdim...araçta ciddi anlamda çok çok fark var...sesi inanılmaz azaldı...vites çok rahat geiyor...direksyona ne koyduysalar çok hafiflemiş...tek sorun debriyaj...azcık çekince kalkışa hazır...alışmak zaman alıcak...
  • quote:

bu arada küçük bir tiyo klima açıkken kalkışlarda dikkat edin araç stop edebiliyo her an

Klima açıkken kalkışta kolaylıkla yığılma yapabiliyor, doğrudur, ancak bence hala Fiesta'nıza alışamamışsınız.
  • arkadaşlar selamlar...
    bende 2003 model fiesta var. bu aracın farlarını makyajlı kasanın farları ile değiştirmek istiyorum. Acaba uyar mı??

bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.... Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

bu arada küçük bir tiyo klima açıkken kalkışlarda dikkat edin araç stop edebiliyo her an

Klima açıkken kalkışta kolaylıkla yığılma yapabiliyor, doğrudur, ancak bence hala Fiesta'nıza alışamamışsınız.

ilk başlarda başıma bi kaç defa gelmişti ondan dedim. klimayı 90 dan sonra açıyorum artık yokuş olunca da kapıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilkid

bugun boschda 90. bin bakımı ile baskı balata bilya ve extra kayış, lambalar ve ufak tefek şeylere 1.450 verdim...araçta ciddi anlamda çok çok fark var...sesi inanılmaz azaldı...vites çok rahat geiyor...direksyona ne koyduysalar çok hafiflemiş...tek sorun debriyaj...azcık çekince kalkışa hazır...alışmak zaman alıcak...

bende baskı balata değişimi yapmak istiyorum bakalım kısmet
  • quote:

Orijinalden alıntı: kazimyilmaz2009

arkadaşlar selamlar...
    bende 2003 model fiesta var. bu aracın farlarını makyajlı kasanın farları ile değiştirmek istiyorum. Acaba uyar mı??

arkadaşlar bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim....
  • quote:

quote:

arkadaşlar selamlar...

arkadaşlar bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim....

makyajsız kasaları pek bilmiyorum ama far ın oturduğu yer aynı gibi ayrıca ön kaputlar da aynı ondan olur diye tahmin ediyorum
  • cevabın için teşekkür ederim...

eğer olursa süper bişiy olur :) ben o makyajlı kasaların farlarını çok beğeniyorum.... biraz araştırayım sonuca ulaşabilirsem sizinlede paylaşırım...

en son ihtimal servise sorarız :)
  • servis e bence hiç sorma fiyatı sanayiden bulduklarına göre yüksek olur
  • servisten olup olmadığını öğrenip sonra sanayiden yaptırırız ya :D
  • ahahah iyi yöntem
  • Arkadaşlar selam,

İstanbulda temiz Fiesta dizel araç arıyorum. Tanıdık eş dost satan birilerini duyarsanız çok makbule geçer.

teşekkürler.
  • 2004 model 1.4 benzinli fiestam var.1 ay önce aldım ve şuana kadar hiç bir ses ve problem yoktu.haftada 1gün filan kullanabiliyorum arabamı.son kullandığımda hiç bir problem yoktu 1hafta sonra kullandığımda ise motordan olduğunu düşündüğüm garip sesler gelmeye başladı.lambalarda beklerken filan motordan hafif bi sarsıntı geliyo ve motor sesi yükseliyor.fandan yada motor aksamında dönen birşeyden olduğunu düşünüyorum..tamirciye gösterdiğimde ise benzin pompasından kaynaklandığını ve sesin arkadan geldiğini söylediler.bana göre hala motorla ilgili.benzer şikayetler sizde de varmı yada problem ne olabilir bi fikriniz varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sushe

2004 model 1.4 benzinli fiestam var.1 ay önce aldım ve şuana kadar hiç bir ses ve problem yoktu.haftada 1gün filan kullanabiliyorum arabamı.son kullandığımda hiç bir problem yoktu 1hafta sonra kullandığımda ise motordan olduğunu düşündüğüm garip sesler gelmeye başladı.lambalarda beklerken filan motordan hafif bi sarsıntı geliyo ve motor sesi yükseliyor.fandan yada motor aksamında dönen birşeyden olduğunu düşünüyorum..tamirciye gösterdiğimde ise benzin pompasından kaynaklandığını ve sesin arkadan geldiğini söylediler.bana göre hala motorla ilgili.benzer şikayetler sizde de varmı yada problem ne olabilir bi fikriniz varmı ?

eğer hava yağmurluysa kayış ıslanmıştır kayıştan da ses gelebilir. ama rölantide dalgalanma yapıyosa yani devir yükselip alçalıyosa araba biraz sarsılıyosa onu pek bilmiyorum ama aracı oldukça az kullanıyosunuz belki ondan da olabilir bizim 2001 model megane vardı peder sağolsun 5 yılda 36 bin km yaptı ve o da rolantide dalgalanma yapıyodu

şu anki aracım 06 dizel fiesta hergün kullanılıyor araç nerdeyse ayda 2000 km üstü yol yapıyor onda soğuk havalarda bile rölantide dalgalanma yapmıyor km 75 bin e dayandı
  • aslında würth ün çeşitli katkıları var isterseniz birde onları deneyin yaklaşık 20 30 liraya belki sorununuz hallolur ben dahil kullanan bir çok insan var ayrıca ford yetkili servisleri de würth ü kullanıyorlar
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.