Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.008
Cevap
32
Favori
354.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 48.000 km de, dün servise gösterdim bilgisayara da bağladılar gözle de muayene ettiler, herhangi bir sıkıntı yok, artık ben de bir fiesta sahibiyim :)
  • Hayırlı olsun, kaça aldınız peki..?

quote:

Orjinalden alıntı: gmb

48.000 km de, dün servise gösterdim bilgisayara da bağladılar gözle de muayene ettiler, herhangi bir sıkıntı yok, artık ben de bir fiesta sahibiyim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: cygor06

Arkadaşlar yaz geliyor haliyle peki klimalarınız ne durumda klimanın performansını artırmak için ne yapılabilir sizce

klimanın performansı olduğundan daha yükseğe arttırılmaz bildiğim kadarı ile. klimadan memnun değilseniz klima gazını ölçtürüp eksik ise doldurtabilirsiniz.

bu arada fistaların kliması oldukça iyidir.
  • o zaman ben bi klimayı kontrol ettireyim gazını doldurtması ne kadara patlar tahminen?
  • quote:

o zaman ben bi klimayı kontrol ettireyim gazını doldurtması ne kadara patlar tahminen?

geçen yıl şaşmaz sanayide 60 civarı bir tutara yaptırmıştım.
  • Soruma verdiğiniz cevap için teşekkür edirim bir topicte İstanbul yolunun girişinde ankamall in karşısındaki m oilden kampanyalı olarak aldığınızdan bahsetmiştiniz o kampanyayı bende gördüm şu zamana kadar totalden hiç şaşmadım yakıttanda memnunum peki m oilden aldığınız euro dizel kaliteli mi herhangi bir olumsuz durumla karşılaştınız mı
  • quote:

Soruma verdiğiniz cevap için teşekkür edirim bir topicte İstanbul yolunun girişinde ankamall in karşısındaki m oilden kampanyalı olarak aldığınızdan bahsetmiştiniz o kampanyayı bende gördüm şu zamana kadar totalden hiç şaşmadım yakıttanda memnunum peki m oilden aldığınız euro dizel kaliteli mi herhangi bir olumsuz durumla karşılaştınız mı

bende uzun zamandır PO den alıyordum. Moil den 2 kez denemek için az miktarda aldım, hafta başındada depoyu fulledim.

şu ana kadar henhangi bir olumsuzluk veya performans düşüklüğü yaşamadım ve memnunum. zaten olumsuzluk hissetsem sırf fiyatı ucuz diye almazdım.
  • peki podan aldığınız motorine göre tüketim durumu nedir bir fark var mı?
  • arkadaşlar merhaba,

eşimin kullandığı bir fiestamız var 2004 model. aracı kullandıktan sonra park ettiğimizde genellikle hep fanı çalıştırıyor ve bu durum sıcaklıkla veya araca yüklenmeyle alakalı da değil. çok uzun mesafe yapmasak da devir yüksek seyretmesek de bu durum oluşuyor. sebebi ne olabilir ve araca zararı var mıdır? yanıtlayan olursa sevinirim.
  • quote:

peki podan aldığınız motorine göre tüketim durumu nedir bir fark var mı?

ben de almıştım bi sefer pek bi fark yoktu ama tekrardan almaya cesaret edemedim motora filan zarar vermesin diye, ne olur ne olmaz diye ama altay han memnunum diyorsa cesaret edilebilir :)

ben aldğımda fiyatı 2,27 idi. şimdi ne oldu acaba,
  • 2006 benzinli 1.6 ne yakar arkadaşlar?
  • arkadaslar fiestalarda geri vitese direk gecirmeyin yani yolda giderken durup geri gitmek istediginizde yada duruyorken geri vitese almak istediginizde once 1. vitese sonra 2. vitese sonrada geri vitese takin yani geri gitmek icin once 1. ve 2. vites sonra geri vites. bunu arac ilk calistiginda degil her zaman yani geri vitese takmak istediniz her zaman yapin. bunun nedeni sanzimani korumak icin boyle sifreli birsey icat etmisler. daha once aynen bendede oluyordu ayni sorunlar yani vites zor geciyordu ve insanin icini acitan su gacirt sesi geliyordu ama simdi bu yontemi uyguladigimda sikir sikir vitese giriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: echto

arkadaslar fiestalarda geri vitese direk gecirmeyin yani yolda giderken durup geri gitmek istediginizde yada duruyorken geri vitese almak istediginizde once 1. vitese sonra 2. vitese sonrada geri vitese takin yani geri gitmek icin once 1. ve 2. vites sonra geri vites. bunu arac ilk calistiginda degil her zaman yani geri vitese takmak istediniz her zaman yapin. bunun nedeni sanzimani korumak icin boyle sifreli birsey icat etmisler. daha once aynen bendede oluyordu ayni sorunlar yani vites zor geciyordu ve insanin icini acitan su gacirt sesi geliyordu ama simdi bu yontemi uyguladigimda sikir sikir vitese giriyor.

o senin aracından dolayı öyle oluyordur her araçda o ses gelmez daha önceden olan bir zorlamadan kaynaklanıyordur..
    yoksa her araba direk geri vitese geçebilir kamyon şanzımanı değil ya bu..

• quote:

Orjinalden alıntı: alp2828

quote:

Orjinalden alıntı: echto

arkadaslar fiestalarda geri vitese direk gecirmeyin yani yolda giderken durup geri gitmek istediginizde yada duruyorken geri vitese almak istediginizde once 1. vitese sonra 2. vitese sonrada geri vitese takin yani geri gitmek icin once 1. ve 2. vites sonra geri vites. bunu arac ilk calistiginda degil her zaman yani geri vitese takmak istediniz her zaman yapin. bunun nedeni sanzimani korumak icin boyle sifreli birsey icat etmisler. daha once aynen bendede oluyordu ayni sorunlar yani vites zor geciyordu ve insanin icini acitan su gacirt sesi geliyordu ama simdi bu yontemi uyguladigimda sikir sikir vitese giriyor.

o senin aracından dolayı öyle oluyordur her araçda o ses gelmez daha önceden olan bir zorlamadan kaynaklanıyordur..
    yoksa her araba direk geri vitese geçebilir kamyon şanzımanı değil ya bu..

Bunu bana ford yetkili servisi soyledi kendim kesfetmedim. Onlarin dedigini yapinca su an normal olarak geri vitese gidiyor

• valla bunu babamda yapıyor ama eski bir araçda yapıyordu bu günkü araçlarda böyle bir şey olmaması gerekir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Altay Han

quote:

Orjinalden alıntı: mobilecom

Merhaba arkadaşlar fiesta bir araç düşünmekteyim, eski kasa makyajlı olanlarından, bu donanım olayı nasıldır fordta? Comfort mu, Cool mu anlayamadım istediğim en ABS vs. güvvenlik özellikleri olan hangisi, teşekkürler.

eski kasa makyajlı olanlarda ABS ve hava yastıkları gibi güvenlik donanımları standart. cool daha donanımlı biliyorum, comforttan farkı çelik jant ve lastik ebatı, bir kaç aksesuar. yanlışım var ise arkadaşlar düzeltebilir.

hayır standart deiL 2006 ve öncesinde güvenlik paketi ile sunuluyordu 2 hava yastığı standart
    2006 sonrası standart hale geLdi CooL Daha DoLudur Comforta Göre

• teşekkür ederim 17750 ye aldım, fotoğraflarını en yakın sürede ekliyeceğim

quote:

Orjinalden alıntı: kocaballi

Hayırlı olsun, kaça aldınız peki..?

quote:

Orjinalden alıntı: gmb

48.000 km de, dün servise gösterdim bilgisayara da bağladılar gözle de muayene ettiler, herhangi bir sıkıntı yok, artık ben de bir fiesta sahibiyim :)

• quote:

Orjinalden alıntı: SoundCarMan

quote:

Orjinalden alıntı: Altay Han

quote:

Orjinalden alıntı: mobilecom

Merhaba arkadaşlar fiesta bir araç düşünmekteyim, eski kasa makyajlı olanlarından, bu donanım olayı nasıldır fordta? Comfort mu, Cool mu anlayamadım istediğim en ABS vs. güvvenlik özellikleri olan hangisi, teşekkürler.

eski kasa makyajlı olanlarda ABS ve hava yastıkları gibi güvenlik donanımları standart. cool daha donanımlı biliyorum, comforttan farkı çelik jant ve lastik ebatı, bir kaç aksesuar. yanlışım var ise arkadaşlar düzeltebilir.

hayır standart deiL 2006 ve öncesinde güvenlik paketi ile sunuluyordu 2 hava yastığı standart
    2006 sonrası standart hale geLdi CooL Daha DoLudur Comforta Göre

evet aynı şeyi söylüyoruz 2006 dan sonra standart oldu, yani eski kasa makyajlandıktan sonra..

cygor06;
    şu ana kadar pek fark yok gibi km de. depoyu ilk kez fulledim, depo bitince net bir ölçüm çıkar ortaya.

• 2004 ford fiesta tdci comfort kullanıcısıyım. Aracımıda bu aralar geri vites lambası bazen yanmıyor. Kendim söküp ampülü değiştirdim ve ampülün temas ettiği mesatal kısımları komple temizledim. Temas ve ampülle alakalı hiçbir problem yok sanırım.Sigorta da sağlam. Problem ne olabilir? Geri vites lambasını yakan müşür olabilir diyor çoğu kişi. Müşürü değiştirecek olsam maliyeti ve işçilik toplamı ne kadar olur ortalama? Cumartesi aracı muayeneye götürcem ayrıca far ayarı da yaptırmam gerekiyo. 2 si bir arada ortalama ne kadar tutar?
  • Geçen gün yağ seviyesini bir kontrol edeyim dedim seviye 1. çizgiyi biraz geçmiş 1,5 a yakın yağı değiştirmeyeli de hemen hemen 10000 km oluyor aracımın şu andaki yağ seviyesi motor için nasıl sizce azmı biraz yağ eklesemmi diye düşünüyorum bir taraftanda yağı değiştireli 10000 km oluyor ( yağ15000 km ömürlü) acaba yeni yağ alıp tamamını mı değiştirsem diyorum bu arada sizin araçlarınız belli bir km den sonra yağ eksilttiği oluyor mu arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.