Şimdi Ara

ORJİNAL OLMAYAN FARLAR YASAKLANMALI!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
1
Favori
8.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
318 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracımla yolda gidiyorum bir bakıyorum arkadan adam sanki projektör yakmış gibi mavi ışıklı arkamda bitiyor. Farı çakma xenon var, ne ayar var ne de düzen. Adam farın bir ayarı olduğunu da düşünemiyor, şekil olsun diye taktırıyor.

Ben böyle çakma xenon far taktıran magandalara yol verip arkalarından uzunu açıyorum, bir gün umarım buna laf eder de benden dayağını yer birisi.

• Abi sorma ya vallahi bıktım artık.

Kimsenin doğru düzgün far ayarı yok. Adam gibi farı yok. Dışarda ucuza xenon led ne varsa taktırmış adam tırcı gibi geziyor. Sisler mavi, kısalar mor, uzunlar beyaz...

Civic kullanıcısı olarak modifiyeyi hayatta seven birisi değilim. Fabrikadan araba nasıl çıktıysa öyle kullanırım.

Buna bi denetim gelmesi lazım rezillik...

Forumda riyakarlık ikiyüzlülük tavan yapmış gene.Çakma zenon diye saydırmaya başlamışsınız da bmw audı mercedes gibi araçların farı çok mu düzgün?Arkadan gelirken selektör yaparak insanda ne göz ne dikkat bırakan mercedes bmw audı farları çok mu düzgün?Tabi bunları aramızda kullanan da olduğu için toz kondurmazsınız.Zaten parası olan bu ülkede ne yapsa haklıdır.Parasızların canı çıksın mantığı.

Bu saçma sapan farları zaten genelde 18-30 yaş aralığında olanlar yapıyor. Artık özentimi yoksa oyle yapınca arabasının çok karizmatik durduğunu mu düşünüyorlar bilmiyorum ama kesinlikle amaçları yolu daha iyi görmek falan değil. Heleki Honda civiclerin jantlarına kadar lamba takanlar varki araba yürüyen pavyon gibi her yerinden bir ışık çıkıyor.

• Abi sorma ya vallahi bıktım artık.

Kimsenin doğru düzgün far ayarı yok. Adam gibi farı yok. Dışarda ucuza xenon led ne varsa taktırmış adam tırcı gibi geziyor. Sisler mavi, kısalar mor, uzunlar beyaz...

Civic kullanıcısı olarak modifiyeyi hayatta seven birisi değilim. Fabrikadan araba nasıl çıktıysa öyle kullanırım.

• Karşıdan gelenlere bende uzunları açıyorum anlaşıyoruz.
  • Bende rahatsız oluyorum. 3 kuruşluk akıllarıyla 5 kuruşluk far alıp takılıyorlar kendi çapında. Karşıdan gelen veya önünde giden adamın canı çıkıyor fardan. Keşke bu tarz elemanların araçlarını men etseler, gerçek sürücüler rahat etse.

• quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Forumda riyakarlık ikiyüzlülük tavan yapmış gene.Çakma zenon diye saydırmaya başlamışsınız da bmw audı mercedes gibi araçların farı çok mu düzgün?Arkadan gelirken selektör yaparak insanda ne göz ne dikkat bırakan mercedes bmw audı farları çok mu düzgün?Tabi bunları aramızda kullanan da olduğu için toz kondurmazsınız.Zaten parası olan bu ülkede ne yapsa haklıdır.Parasızların canı çıksın mantığı.

Orijinal BMW Mercedes Xenon far ve Led farlar göz almıyor kısalarda. Uzun açarsa o sürücünün suçu arabanın değil. Kısacası saçma bir savunma
  • DrawFps kullanıcısına yanıt

Muayene öncesi çakma farları çıkarıp orijinal halojenleri takıyorlar. Elektrikçi de üç beş kazanıyor. Onlar memnun biz mutsuz

• Forumda riyakarlık ikiyüzlülük tavan yapmış gene.Çakma zenon diye saydırmaya başlamışsınız da bmw audı mercedes gibi araçların farı çok mu düzgün?Arkadan gelirken selektör yaparak insanda ne göz ne dikkat bırakan mercedes bmw audı farları çok mu düzgün?Tabi bunları aramızda kullanan da olduğu için toz kondurmazsınız.Zaten parası olan bu ülkede ne yapsa haklıdır.Parasızların canı çıksın mantığı.

• Benim gözümü bmw,mercedes gibi araçların led farları da alıyor adam ayarını tepeye kaldırmış milleti kör ediyor aninda uzunlari yakıyorum.
  • Geçen birini selektör ile uyardım radar var zannetti frene asıldı. Farlarının, gözümüzü kör ettiğini aklının ucundan bile geçmemiştir.

• Bu saçma sapan farları zaten genelde 18-30 yaş aralığında olanlar yapıyor. Artık özentimi yoksa oyle yapınca arabasının çok karizmatik durduğunu mu düşünüyorlar bilmiyorum ama kesinlikle amaçları yolu daha iyi görmek falan değil. Heleki Honda civiclerin jantlarına kadar lamba takanlar varki araba yürüyen pavyon gibi her yerinden bir ışık çıkıyor.

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt

Evet o farlar çok düzgün. Uzun yakmadığı sürece hangi mercedes audi led veya xenon farları rahatsız etmiş? Çakma xenon, led olanların kısa farlarının tamamı adamı kör ediyor be. Biz sanıyoruz uzun yakmış bembeyaz kocaman xenon farıyla geliyor kısalara geçsin diye selektör yapıyoruz meğer adam zaten kısalarla gidiyormuş!! Ne güzel kafalar ya biz boşuna orjinal far kullanıyoruz.

• Benim gördüklerimin hepsi de arkadan gelirken şimşek etkili selektörlerini yakıyor.Trafikte en kötü araç kullananlar bunlar.
  • Otomatik yükseklik ayarı var ama referans noktası niyetine manuel olarak yüksekliği ayarliyabiliyorsunuz. Yani BMW kullanıcısı farlarını yukarı kaldırabilir. Ben direk uzunları cakiyorum araç geçip gidinceye kadar da kapatmiyorum.

Ben uzun açınca tabi karşıdaki delirip selektör yapmaya başlıyor ve mutlu son l🤣 bu araçların çakma ledlerinin halojen yuvalarında uzun kısa hiçbir fark yok🤣🤣 sende rahatsız edeceksin ki anlasınlar tepki göstermezsen değişiklik göremezsin..

Hatta gençken bir anımı anlatayım. Kanımız kaynıyor delikanlıyım serseri değilim ama bulaşacak yer ariyorum..servis aracı var akşam karşıdan biri geliyor uzunları kapatmıyor selektör yaptım umulurunda değil öyle mi oyle, 2li bölünmüş yolda karşı şeride geçip direk üzerine sürdüm 🤣🤣🤣korkudan freni kokleyip kenara park etti l😈

Sanıyorum bir daha farlarina kesinlikle çok daha dikkat edecek🙋

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Abi sorma ya vallahi bıktım artık.

Hadi far bozuldu onu anlarım da, yaptırırken en azından adam gibi ayarını yaptır. Millet cahili, far ayarıymış karşısındakinin veya önündekinin gözünü alırmış düşüncesi hiç yok.

• Bunlar muayeneden nasıl geçiyor onu da anlamıyorum. Ağır kusur sayılmalı bu saçma farlar.

• Çare idam.

• kültürlü cingen kullanıcısına yanıt

sis atma oc diyoduk bi ara şimdi sis açma oc diyoruz ORJİNAL OLMAYAN FARLAR YASAKLANMALI! 

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt

O bahsettiğiniz araçlarda otomatik far ayarı var. Arabanın açısına göre farın yüksekliği sürekli değişiyor. Kanuna göre otomatik far ayarı, mercekli far ve far temizleme sistemi bulunmayan araçlarda xenon far ağır kusur sayılıyor. Çünkü xenon ampuller halojen ampullere göre çok daha fazla aydınlatıyor. Elin kekosu bu ampulü farları göğe bakan doğana takınca haliyle karşıdan gelen kör oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Razor Crest

Benim gözümü bmw,mercedes gibi araçların led farları da alıyor adam ayarını tepeye kaldırmış milleti kör ediyor aninda uzunlari yakıyorum.

O araçların orjinal farları xenon zaten avrupa homologasyon kurallarına göre bir aracın tip onay numarası alabilmesi için fabrika çıkışında xenon far kullanılıyorsa far yıkama ve otomatik far yükseklik ayarıda bulunmak zorundadır. Bu saydığın araçların hepsinde otomatik far ayarı var zaten kısa far yanıyorsa gözünü almaz.

Uzunları çat çat çat yakıp söndürenlerden bahsediyorsan ona lafım yok sürücünün öküzlüğü

• Bir gün biriyle bu yüzden kavga edicem. Karşıdan geliyorsa bende uzunları acıyorum

Arkamdan geliyorsa iyice yavaşlıyorum bakalım kısmet

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.