Şimdi Ara

AMD Ryzen 9 3900X Kırık Pin Tamir Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
4
Favori
5.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-2E449A54C

4.5klık işlemci ama 1 tane pini koptuğu zaman al başına belayı.. Ama olsun içinden soğutucu çıkıyor...(du)  

İntel tarafında anakart pinlerinin eğilme olasılık çok daha yüksek, ve tamiri çok daha zor. BGA ile komple soket değişimine gidiyor işin ucu ve 350-400₺ üzerinde fiyatlar dönüyor. Bunu da aklınızda bulundurun.

• Teknik servis müdürüyüm. Ara ara yüklerim resimlerini. Evde bakım yapan kullanıcılardan gelen en sık arızalar. 1- intel stok fan pini kırılması, 2- anakart pin yamulması 3- tam ters takma 4- amd uzun süre yenilemeyen macun nedeniyle fan ve işlemcinin yapışarak, sökün esnasında tek parça gelip pinlerin bükülmesi.

Bükülen pinlerin düzeltilmesinin en kolay yolu maket bıçağı inceliğinde plastik çubuk ile kanal aralarının gezilmesi. Gel de inteli düzelt birde.

• Gene orta doğu ve balkanların en gereksiz insanı gelmiş. Şuna fındık fıstık atmayın da azalarak kaybolsun.

• Urunun 3 pini kopuk 2 pini yamuktu.Cok inandıgım ve saygı duydugum birisi bana Ardo Elektonigi tavsiye etti.Ben de gorustum ve urunu gonderdim.urunu aksam taktım ve su an kullanıyorum.

15$ 120TL para odedim.Toplam 5 pin yeniden Fabrikasyon gibi takıldı.Firma ile hicbir alakam yoktur.Bu sorunu yasayabilecek arkadaslara yardımcı olmak amacıyla yazıyorum.

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır bloklu bende de, kafam rahat
  • AREryilmaz kullanıcısına yanıt

dünyanın en hızlı dikkat çeken ilgi maymunu olabilir

• quote:

Yakın zamanda açılmış (3-4 seneye kadar olur) bununla alakalı bir konu gösterir misiniz? AMD için her ay açılıyorda.. He intel anakartta yamuluyor ama nedense sürekli ryzen işlemcim yamuldu konusu açılıyor :)

Alıntıları Göster

Teknik servis müdürüyüm. Ara ara yüklerim resimlerini. Evde bakım yapan kullanıcılardan gelen en sık arızalar. 1- intel stok fan pini kırılması, 2- anakart pin yamulması 3- tam ters takma 4- amd uzun süre yenilemeyen macun nedeniyle fan ve işlemcinin yapışarak, sökün esnasında tek parça gelip pinlerin bükülmesi.

Bükülen pinlerin düzeltilmesinin en kolay yolu maket bıçağı inceliğinde plastik çubuk ile kanal aralarının gezilmesi. Gel de inteli düzelt birde.

• Öncelikle geçmiş olsun. Mesajım bulunsun lazım olabilir.

• quote:

4.5klık işlemci ama 1 tane pini koptuğu zaman al başına belayı.. Ama olsun içinden soğutucu çıkıyor...(du)  

Dert etmene gerek yok 5900X alan adam 2. Elden gider Wraith Prism Fan alır 300TL ye yine fanı olur.

• Pin kırmayı nasıl beceriyorsunuz
  • pcpcpcpc P kullanıcısına yanıt

fanboy değil o işsiz işsiz.

• huso kullanıcısına yanıt

bloklayinca yazdiklarini görmüyorsun, bi güzel oluyor kiAMD Ryzen 9 3900X Kırık Pin Tamir Hakkında 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 19 Ekim 2020; 1:18:36 >
  • CasperPişmanlıktır kullanıcısına yanıt

Fikir özgürlügü diye birsey var, var tabi ama bazilarida az ötede özgürlüklerini yasayabilirler aslinda eger isterlerse.. cünkü benim rahatsiz oldugum yerde, ben özgürüm diye sürekli ayni seyleri yazarsan, olur mu, bize de yazik ama.. Simdilik blok is görüyor ama su nicki gizleme ve o kisinin actigi konularida gizleme olsa tam süper olacak :))

• Eskiden Intel de pinliydi kimse Intel'e laf etmiyordu.

• 3900x kullanip icinden cikan fani kullanacak 1 tane adam gosteremezsin. Sirkette kullanilmayan seyi ne koyucaz demis, ben olsam bende oyle derim.

Laf olsun diye konusuyonuz
  • 3600 bile stok fanla dogru duzgun kullanilamazken 3900x 3950x i 50,100 liralik stok faniyla kullanacak kadar akilsiz ve cahil insanlar varsa bu memlekette benim yapabilecegim birsey yok.

100 islemciden 90 inin stok fani ya satiliyor yada hic kullanilmiyor. Ben uretici olsam bende koymam. He sen objektif olamayip hala bunun ustune konusacaksan muhattap olmiycam.
  • quote:

Çok itici fanboysun.

Bende de durup dururken soket pini yamuldu kaç tane.

İşlemci arkasındaki direnç düşmüştü.

İntel kullanıcısı...

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum valla ne zaman amd konusu görsem arkadaş direkt laf atma derdine giriyor gibi

• Dünyada kıyamet kopar.

Ama şu ikili firmalar arasındaki atışma bitmez. Bir büyüyün be. Bir büyüyün Allah aşkına.

Ryzen 7 1. nesil kullanıyorum. 3. senesi olacak. Tık demedi. Diğer PC de Q6600 ve 3. PC' de 6700K var. Hepsi zamanı ve amacına göre güzel işlemciler.

• @kunGFu

Tavsiyenize uyuyorum beyefendi.

• WarSaw kullanıcısına yanıt

O kısmı cidden saçma, kilide rağmen ayrılıyor işlemci. Soğutucuyu direkt çekmek yerine sağa sola hareket ettirmek lazım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.