Şimdi Ara

Test yaptırdım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hocam artık siz hasta değilsiniz asemptomatikse vaka oluyormuşsunuz kafam karıştı 1 dk düşünmem gerekiyor.
  • Hocam barkod no'yu falan boşverin. E-devlet şifreniz varsa e-nabıza üye olabilirsiniz. Oradaki üyeliğinizde covid sonucu dahil olmak üzere tüm tahlillerinizi görebilirsiniz.
  • senin pozitif olmama ihtimalin yok ki bütün semptomlar covid diye bağırıyor. Bence evden çıkma filyasyon ekibi çağır ilaç getiriyolar. Ciğerlerin kötü olursa gidip tomografi çekilmen gerekecek
  • Yaklaşık 1 saat kadar önce DEÜ 'de Acil kısmına gidip sürüntü testi yaptırdım. Sistem güzel işliyor ancak sonuçların kontrolü ve sonuç süreci bana biraz saçma geldi.
    Doktor diyor ki sonuçlar kısa sürede çıkar. Ancak ne kadar kısa sürede çıkar bilmiyor.
    Sonuç POZİTİF çıkar ise buraya gel diyor. Ben mi geleceğim yoksa beni almaya gelirler mi? Evde mi tedavi olurum nasıl olur diyorum siz geleceksiniz diyor. Anlamsız geldi Pozitif olsam virüsü yaya yaya hastaneye gideceğim öyle mi?
    Bir de şu e-nabız olayı var. Barkodu elimden aldılar attılar. Şimdi internette sorgulamaya çalışıyorum barkod no istiyor. İyi de barkodu vermediler ki. Araştırdım, bir çok kişi barkod muhabbetinden mağdur. Hala düzeltilmemiş bir hata daha.
    Umarım sonucum negatif çıkar da kurtulurum şu illetten. Düşüncesi bile çok kötü.
    6 gündür baya kötüyüm. Bitmeyen öksürük, boğaz yanması, üşüme&titreme ve başlangıçta olan ishal. Sonradan tat alma ve koku alma yetilerimi de kaybettim 2 gündür yok. Şu an uyku uyutmayan bir öksürük ile karşı karşıyayım. Kuru öksürük kadar kötüsü yok, gözlerim yuvalarından fırlayacak gibi :D

Sonuçlar ne zaman çıkarsa buradan güncelleyeceğim, herkese bol şans.

Güncelleme: Testten yaklaşık 16 saat sonra sonucum e-nabız üzerinden gözüktü. Negatif çıktı. Sürecin nasıl işlediğini görmüş oldum. Herkese geçmiş olsun şimdiden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wardstone -- 1 Ekim 2020; 18:6:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

hocam artık siz hasta değilsiniz asemptomatikse vaka oluyormuşsunuz kafam karıştı 1 dk düşünmem gerekiyor.
    Hocam tat alma kaybı, kuru öksürük, koku alma kaybı, kısa süreli diyare gibi 4 semptomu gördüm ama bakalım
  • geçmiş olsun hocam umarım yakın zamanda iyileşirsiniz.
  • Dostum çok geçmiş olsun.

Belirtiler malesef pozitif çıkacakmış gibi görünüyor. En belirgin semptomları gösteriyorsun anlattıklarına göre fakat bir yandan mevsim geçişi malum havalar birden soğudu. Nezle/grip de geçiriyor olabilirsin.

Pozitif olman ve hastalık seyrinin ağırlaşması halinde kendin gitme bir yere, ara ambulans ile gelip alsınlar.
  • Bu kadar belirtiniz varda 6 gündür neyi bekliyorsunuz ? Korona varsa zaten bulaştırdınız çevrenize. Beklediğiniz erken gitmediğiniz içinde ciğerinize inmiştir artık virus, daha zor atlatırsınız. Şöyle bir ortamda boğazın bile ağrısa şüpheleneceksin virusten. Size olmayan kalmamış 6 gün sonra gitmissiniz ne diyelim.
  • Eğer çok hasta değilsen hastaneye gelme evinde karantinaya al kendini diyorlar.

Eğer cidden dayanamıyorsan nefes almakda zorlanıyorsan hastaneye alıyorlar.

Bunu yapmalarının nedeni hastane gereksiz yere dolmasın başvuran covidli hassas yaşlılar sinek gibi ölmesin diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 1 Ekim 2020; 9:39:22 >
  • Hocam geçmiş olsun ama maalesef öyle bir durum var. Daha 1-2 hafta öncesi şahit oldum. Vatandaş pozitif ve ilaçlarımı almaya geldim diyerek hastaneye gelmişti.
  • İlk mesajı güncelledim sonuç negatif
  • quote:

Orijinalden alıntı: wardstone

İlk mesajı güncelledim sonuç negatif
    Geçmiş olsun hocam. İki hafta önce bel ağrısı, halsizlik, öksürük belirtisi ile kendimi iki hafta katantinaya aldım ve hiç dışarı çıkmadım, kimseyle görüşmedim. Yaklaşık 5 gündür hiç bir şikayetim yok, çok iyiyim şükür. Dün test yaptırdım pozitif çıktı malesef. Anlam veremedim, çok dan atlatmışımdır diye düşünüyordum.
  • geçmiş olsun.

Aman testi yaptırırken de dengesiz birine denk gelmeyin, ABD'de 40'larında bir kadının örnek alınırken beyin zarına zarar vermişler, burnundan beyin sıvısı gelmiş.

Haberde sinüs operasyonu geçirenlerin mümkünse bunu belirtip ağız testi istemeleri öneriliyor.

Test yaptırdım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.