Şimdi Ara

Peugeot 508 Aracımı Dolu Versiyonu Gibi Yapmak İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı model, yakın km’lerde olan araçlar arasında 15-20bin tl fark var. Yapılmak istenen donanımlar bundan pahalıya gelecektir ve satılırken harcanan paranın yarısını bile almak meçhul...
  • Modelden modele oldukça fazla değişkenlik gösterse de genelde sonradan bu tarz donanımları takabilirsiniz. Ekran, eğer yuvalar aynıysa muhtemelen takması en kolay olanıdır. Far seti uygun fiyata bulunursa değiştirilebilir, veya özel yaptırabilirsiniz. Arka kol dayama imkansız değil, bir koltukçuya yaptırılabilir veya yeni kol dayamalı bir koltuk alınabilir. Klimayı yapabileceğinizi sanmıyorum, genelde çok fazla parça değişmek gerekiyor ve astronomik bir maliyete sebep olduğu için yapmaktan vazgeçiyorsunuz.

Parçalar için internette araştırma yapabilirsiniz, özellikle nasıl söküp takacağınıza internetten bakın önce, böylece gerekli parçaları da anlarsınız. Sonrasında benim tavsiyem Peugeout hurdalıklarına ve çıkmacılarına gitmeniz.

Ben de kendi aracımı yavaş yavaş dolduruyorum. Hyundai'de donanımların elektronik alt yapısı hep hazır olduğu için çok kolay bir şekilde eklenebiliyor donanımlar. Ama Peugeot'da durum nasıl bilmiyorum.

• drknl35 kullanıcısına yanıt
    Fiyat uygun olsa bile allurelarda ki far adaptif yani sağa sola dönüyor uzun kısa otomatik far ve otomatik far yükseklik ayarı var birde muayeneden geçmesi için far yıkama olması lazım aracınız bunları desteklemiyor maalesef.
  • Merakımdan soruyorum, Bunu satıp donanımı yüksek olan versiyonunu almanın maliyeti nedir?
  • Bende 12 model Allure var.

Bence sat allure al. Sanki uğraşmaya değmez gibi geliyor.

15 20 lira fark vardır muhtemelen iki paket arasında.
  • 2011 model Peugeot 508 aracım var.Orijinal parçalarla doldurmak istiyorum (RT6 navigasyon vb.).Bu parçaları nereden bulabilirim?

• Yardımcı olabilecek kimse yok mu???
  • leboncoin.fr sitesine bi bakın derim.
    Ben de rt3'ü oradan almıştım 11 yıl önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

leboncoin.fr sitesine bi bakın derim.
    Ben de rt3'ü oradan almıştım 11 yıl önce
    Yurtdışından mı geliyor?
  • Sanayide kesip biçip bozarlar arabanı söyliyeyim orijinal parça bile olsa kalıplar donanıma göre değiştiği için doldurmak aracı zor
  • Astarı yüzünden pahalıya gelecektir. Aracınız acces donanım galiba allure ile arasında çok fazla donanım farkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanozdemir46

Astarı yüzünden pahalıya gelecektir. Aracınız acces donanım galiba allure ile arasında çok fazla donanım farkı var.
    Her şeyi doldurmayı düşünmüyorum.RT6 ekran,arka kol dayamalı koltuk,arka dijital klima paneli,orijinal xenon far gibi şeyler takacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Sanayide kesip biçip bozarlar arabanı söyliyeyim orijinal parça bile olsa kalıplar donanıma göre değiştiği için doldurmak aracı zor
    Sanayi işi olmayacak.Az çok anlarım bu işlerden.Kendim yapacağım.Değişmesi gereken şeyleride komple değiştireceğim kesme biçme olmayacak .
    Bu saydıklarınız bile yetiyor zaten hocam :) kolay şeyler değil allure led farının çifti nereden baksanız 8-10bin tldir ki uymaz maalesef acces aracınıza.
  • quote:

Bu saydıklarınız bile yetiyor zaten hocam :) kolay şeyler değil allure led farının çifti nereden baksanız 8-10bin tldir ki uymaz maalesef acces aracınıza.
    Ölçüleri aynı.Ama fiyat fazlaymış.Elimdekilere mercek takacağım.Peugeot 508 Aracımı Dolu Versiyonu Gibi Yapmak İstiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drknl35 -- 10 Ağustos 2020; 10:37:54 >

• kaanozdemir46 kullanıcısına yanıt
    ben de öyle tahmin ettim de marka/model özelinde acaba çok mu fark dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drknl35

Yurtdışından mı geliyor?

Alıntıları Göster
    Evet, Fransadan gelecek.

Yukarıda saydığınız donanımları Türkiye'de zor bulursunuz. Hele ki allure donanımlı 508'in çıkma parçaları astronomik fiyatlı olabilir.

İçlerinden en kolay bulunanı bana göre ekrandır. Ama ben 307 için zamanında 13-14 parça değiştirdim. Gps anteninden torpido içindeki rca soketlerine kadar sipariş vermiştim. Burada en pahalı olan donanım ekrandan ziyade omurilik diye tabir edilen kablo demetleridir.

Farları çıkma alıp taktırabilirsiniz ama adaptif özelliği de çalışsın derseniz yine aks seviye sensörü ve afs modüllerine ihtiyacınız olacaktır. Far yıkama olmadan da artık xenon farlar muayeneden geçiyor. ( otomatik yükseklik ayarlı olması gerekli )
    Bu arada ben de adaptif far malzemelerini topladım, yakında orjinal bi xenon farları aktif edeceğim. ( passat b6 için )

Kol dayamayı koltuğu değiştirmeden halledemezsiniz, koltukların kalıpları farklıdır.
    Bence çıkma allure koltuk takımı bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi individual -- 10 Ağustos 2020; 15:7:56 >

• Bence fazla kafaya takma donanım işini.Bizim eski araçta olmayan bir sürü donanım var yeni aracımızda çok bir fark hissetmiyor insan.Bir ton para harcarsın hem istediğin gibi olmaz hemde aracın sorun çıkarmaya başlar.Elektronik bağlantılar hassas oluyor.Dijital klima göstergesi vs aracını bozarlar.Bende söylemesi dertsiz başına dert alma.
  • quote:

Aynı model, yakın km’lerde olan araçlar arasında 15-20bin tl fark var. Yapılmak istenen donanımlar bundan pahalıya gelecektir ve satılırken harcanan paranın yarısını bile almak meçhul...
    Ben uğraşmak istiyorum.Kaldı ki bugünkü araştırmalarıma göre herşeyiyle 10-12 bin gibi bir paraya çözebiliyorum.
    Buyurun hocam çözün o zaman engel olan yok ki size burası bir fikir belirtme yeri sorunuzu sordunuz fikrimizi belirttik, size kolay gelsin ve olaya sadece parça fiyatı olarak bakmayın bunun birde işçiliği var, iyi günler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.