Şimdi Ara

Yeni bilgisayar görüntü alamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistemimi aldım ve yaklaşık 10 gün kullandım, bir gün oyundayken bilgisayar ekranı kilitlendi ve reset atmaya çalıştım görüntü gelmedi. O gündür görüntü alamıyorum aynı zamanda mouse ve klavyeye de enerji gelmemekte, anakartı gönderdim garantiye ve sorun olmadığını belirttiler.

Anakarttan herhangi bir hata sesi de gelmiyor, ramleri farklı bir bilgisayara taktım çalışıyor.

Sistemde Gigabyte b450m s2h anakart mevcut şu durumda artık aklıma bir tek psu arızası geliyor ancak onda da kısa devre yaparak çalıştırdığımda fanın döndüğünü gördüm.

Lütfen yardım edin hiç kullanamıyorum bilgisayarı uzun zamandır bütün işlerim yarıda kaldı.

Bu arada ekran kartını da farklı sistemde denediğimde görüntü alabildim.

İşlemci, hdd ve psu olası şüpheliler ama bunların arasında en ağır basan PSU bunu nasıl deneyebilirim?

• Multimetre ile voltaj ölçümlerini yapabilirsiniz.

Yeni bilgisayar görüntü alamıyorum

Kırmızı ile birleştirilen uçları birleştirerek psu yu çalıştırabilirsiniz. Kasadan tamamen söküp de yapın bu işlemi. Beyaz kablo her psu da olmayabiliyor. Her voltajın - leri için (3.3vdc 5vdc 12vdc) com portunu kullanınız.
  • Hocam bu işlemi denedim fan çalıştı
  • Mcuk kullanıcısına yanıt
    Fanın çalışması psu nun çalıştığını gösterir ancak voltaj değerlerini kontrol etmeniz gerek anakartın ve diğer donanımların sağlıklı çalışabilmesi için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.