Şimdi Ara

Zengin kız arkadaş sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
6.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aylık 2000 lira harç alan sıradan bir öğrenciyimden sonrasını okumadım

neyse, bence iki seçenek var. ya kız ödeyecek ya da pahalı şeyler yapmayacaksın param yok diyeceksin o yüzden yapamayız diyeceksin. o da terk etcek seni tabi kiben olsam ben de terk ederdim

• ayda 2000 lira "harçlık" alan sıradan bir öğrenci misin ? ben de öğrenciyim ve bu sıcakta günde 12 saat ayakta çalışıyorum harçlık biriktirebilmek için.

keşke benim de babam bana ayda 1500-2000 verseydi, kontrol etmesini bilene müthiş para. üstelik araban da varmış. git biraz özgüven kazan.

Kız arkadaşın senin öğrenci olduğunu biliyorsa eğer düşünceli olup kendi parasını kendi ödemeli. Her şeyi erkek ödesin devri öğrencilikten sonra başlar. Bu konuda düşüncesiz olan kızlara dayanamıyorum.

Durumu açıkca anlat iki tarafta seviyorsa böyle şeylerin lafı olmaz. 80 lira taksiye vereceğine otobüse binsin. 100 liralık yemek yiyeceğinize 50 liralık yiyin. Ha zaten gösteriş ve lüks meraklısıysa direkt uzak dur.

Bu konuyu kız arkadaşına aç, vereceği cevap zaten ilişkinizin bitip bitmeyeceğini gösterir. Ben kız arkadaşım ile tanıştığımda aylık 15 bin lira civarı gelirim vardı. Fakat hiç sormadığı için ben de söylememiştim gelirimi, bilmiyordu haliyle. Zaten ne zaman dışarı çıksak bana hesap ödetmemek için cüzdanımı zorla alırdı elimden veya ben lavaboya gittiğimde gizlice öderdi. Yine de tepkisini merak ettiğim için bir gün dışarı çıkacağımızda, maddi durumumun iyi olmadığını, bir süre daha az harcama yapacağımız şekilde sosyalleşmeyi önerdim. Cevabı direk 'Senin ve benim maddi durumumuz diye birşey yok, bizim var. Benim param senin paran.' dedi. Bir güzel de azarladı. Ki kendisi ailesinden harçlık alıyor ve kendisi ortalama gelirli bir asker kızı.

Konuyu dile getirdiğimde böyle bir cevap almasaydım çok yüksek ihtimalle ilişkimizi bitirirdim yakın zamanda. 3 yıldır birlikteyiz neredeyse, ne zaman paramın azaldığını benden önce hesaplıyor ve biriktirdiği parayı bana hiç söylemeden hesabıma gönderip 'bende durursa harcarım sende kalsın sonra alırım vs.' diyor. İlişki dediğimiz şey böyle olmalı zaten bence.

Ayda 400 lira yemek parası sıradan bir öğrenci denilebilir de tek başına eve çıkmak normal öğrenci tanımina uymuyor.

Arabam olduğu icin beni zengin sanıyor olabilir tarzinda bir cumle kurmuşsun da altımda palio var diyorsun. Hicbir kizin palio yu zengin bulacağını düşünmüyorum.

Sorununu cevabı ise çok basit: "Param yok."

Sen kız taksiyle gidelim dediği zaman çok tutar, pahalı restoranta gidelim dediği zaman o kadar param yok diyemiyorsan yapacak bir sey yok böyle yazamaya devam edersin. Param yok demeyi eziklik olarak gördüğün için böyle kara kara düşünürsün.

• ayda 2000 lira "harçlık" alan sıradan bir öğrenci misin ? ben de öğrenciyim ve bu sıcakta günde 12 saat ayakta çalışıyorum harçlık biriktirebilmek için.

keşke benim de babam bana ayda 1500-2000 verseydi, kontrol etmesini bilene müthiş para. üstelik araban da varmış. git biraz özgüven kazan.

• "ayda 2000 lira harçlık alan sıradan bir ögrenciyim"

• Ayda 2000 lira harçlık alan kişi sıradan bir öğrenci değildir.
  • Her şeyi erkek ödesin devri hiçbir zaman başlamamalı.
  • Kız arkadaşın senin öğrenci olduğunu biliyorsa eğer düşünceli olup kendi parasını kendi ödemeli. Her şeyi erkek ödesin devri öğrencilikten sonra başlar. Bu konuda düşüncesiz olan kızlara dayanamıyorum.

Durumu açıkca anlat iki tarafta seviyorsa böyle şeylerin lafı olmaz. 80 lira taksiye vereceğine otobüse binsin. 100 liralık yemek yiyeceğinize 50 liralık yiyin. Ha zaten gösteriş ve lüks meraklısıysa direkt uzak dur.

• Bu konuyu kız arkadaşına aç, vereceği cevap zaten ilişkinizin bitip bitmeyeceğini gösterir. Ben kız arkadaşım ile tanıştığımda aylık 15 bin lira civarı gelirim vardı. Fakat hiç sormadığı için ben de söylememiştim gelirimi, bilmiyordu haliyle. Zaten ne zaman dışarı çıksak bana hesap ödetmemek için cüzdanımı zorla alırdı elimden veya ben lavaboya gittiğimde gizlice öderdi. Yine de tepkisini merak ettiğim için bir gün dışarı çıkacağımızda, maddi durumumun iyi olmadığını, bir süre daha az harcama yapacağımız şekilde sosyalleşmeyi önerdim. Cevabı direk 'Senin ve benim maddi durumumuz diye birşey yok, bizim var. Benim param senin paran.' dedi. Bir güzel de azarladı. Ki kendisi ailesinden harçlık alıyor ve kendisi ortalama gelirli bir asker kızı.

Konuyu dile getirdiğimde böyle bir cevap almasaydım çok yüksek ihtimalle ilişkimizi bitirirdim yakın zamanda. 3 yıldır birlikteyiz neredeyse, ne zaman paramın azaldığını benden önce hesaplıyor ve biriktirdiği parayı bana hiç söylemeden hesabıma gönderip 'bende durursa harcarım sende kalsın sonra alırım vs.' diyor. İlişki dediğimiz şey böyle olmalı zaten bence.

• Argonath LXI kullanıcısına yanıt

Ulan be çok şanslısınız hocam. Allah bozmasın.

• Puantum kullanıcısına yanıt

Ayda 400 lira yemek parası sıradan bir öğrenci denilebilir de tek başına eve çıkmak normal öğrenci tanımina uymuyor.

Arabam olduğu icin beni zengin sanıyor olabilir tarzinda bir cumle kurmuşsun da altımda palio var diyorsun. Hicbir kizin palio yu zengin bulacağını düşünmüyorum.

Sorununu cevabı ise çok basit: "Param yok."

Sen kız taksiyle gidelim dediği zaman çok tutar, pahalı restoranta gidelim dediği zaman o kadar param yok diyemiyorsan yapacak bir sey yok böyle yazamaya devam edersin. Param yok demeyi eziklik olarak gördüğün için böyle kara kara düşünürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi double or nothing -- 6 Temmuz 2020; 17:21:39 >
  • o kadar kızla çıktım daha hesabı paylaşmayı teklif edeni hatırlamıyorum. belki 1 kişidir. hesap gelince elini çantasina götüren de hatırlamıyorum. sonuncu rus a üç günde 330 lira para harcadım (benzin dahil). hesaba para gönderen kızlar falan okuyorum piyango çıkmış adama. zengin kızla çıkıyorum diye hesabı ödeyecek sanmayın. öyle bir dünya yok
  • "ayda 2000 lira harçlık alan sıradan bir ögrenciyim" den sonrasını okumaya tenezzül bile etmedim  

• Yılda 2000 tl alan sıradan öğrenciyim bende
  • Ayda 2 bin harçlığı ve altında arabası olan bir öğrenciyseniz öğrencilerin %95'inden daha iyi durumdasınız demektir. Sen kendini zengin görmesen de gayet zenginsin. Bırak öğrenciliği, çalışan insanların arabası + 2k geliri olmuyor. Yani kızın seni zengin görmesi gayet normal bence. Benim birçok öğrenci arkadaşım 500-600 lira ile geçinmeye çalışıyorlar. Araba da hak getire bisikletleri, scooterları bile yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xakler -- 6 Temmuz 2020; 18:31:20 >
  • hahaha ayda 2000 tl alıp magdur edebiyatı kasmışsın ya bide yok arabam var ama halim vaktim yerinde degıl elime ay sonu para kalmıyor falan.

biz 550 tl alıyoruz devletten 200 falanda artıyor ay sonunda ama tavsiyem kıza acık acık söylemen kültürlerinizin uyuşmadıgını senin onu maddi konuda tatmin edemeyeceiğini söylemelisin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tony Ferguson -- 6 Temmuz 2020; 15:40:28 >
  • Asgari ücret 2300tl farkında mısın? İnsanlar bu parayla ev geçindirip aile büyütüyorlar. Arkadaş henüz bir öğrenci üstelik altında arabası da var. Madem bu paralar sizin için çok değersiz iban yollayayım her ay 200 bana atın ben 550 kyk ile geçiniyorum

• Bunu yalnız kaldığınız bir zamanda belirtmen ikiniz açısından da iyi olur. Söylemezsen sürekli aklında belirsizlikler olur,kafaya takarsın.

• Ayda 2000?Haftada 500 tl harcıyorsun yani 

ya csb,ya da gerçekten baya sıradan bir öğrenciymişsin

• Dalga geçecek farklı bir başlık aç. 2000 TL sıradan öğrenci.....
  • csb

• Arkadaşlar merhaba 1 aylık bir ilişkim var ve aklımda bir soru var. Ben bu kızı taşıyamam napıcam. Kızın babası ankara tanınmış saygın biri mafyavari takılıyor. Bende ayda 2000 lira harçlık alan sıradan bir ögrenciyim. Ay sonu elime hiç para kalmıyor. Geçen ankaraya gittiğimde 400 lira harcadım , taksiye 80 lira verdim kız gıkını çıkarmadı. Sürekli limitsiz kredi kartıyla alışveriş yapıyor. Yanyana olduğumuz zaman imkanı yok taşıyamam o kızı. Ben onu seviyorum o da beni seviyor. Arabam var diye halim vaktim yerinde sanıyor olabilir ama durum öyle değil. Ne yapmam lazım. Bu arada kendisinin gözü paramda falan değil .

Edit : Arkadaşlar evet 2000 lira gelirli "sıradan" bir öğrenciyim hesabını altta yaptım. Burda önemli olan benim ne para aldığım değil , kıza karşı tutumumun nasıl olmasıydı. Yorumlar ona göre gelirse sevinirim

Edit2: Çözüldü. Kız arkadaşımla öylesine sohbet ederken hesap ödeme konusunu açtı. Ne kafede ne de ev alışverişimde benim ödememin kendisini rahatsız ettiğini söyledi ve bu konuda katı olduğunu belirtti .Yani aklımdaki sorun kendiliğinden halloldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puantum -- 9 Temmuz 2020; 13:6:49 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.