Şimdi Ara

Megane 2'de ön takımdan gelen ses!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
40.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2005 model 31binde megane 2 hb aracımla viraj içindeki bozuk yollardan geçerken, direksiyon kutusundan olduğunu tahmin ettiğim ama emin olmadığım bi yerden "takırdama" şeklinde sesler geliyor. ancak düz yoldaki bir bozuk kesimden lastikler düzken ve makul bir süratle geçtiğimde herhangi bir problem yok. bakım için servise götürdüğümde servis şefiyle test yaptık ve bozuk yerlerden hem de hızla geçtiğimizde bile herhangi bir ses gelmedi. düz yolda ne direksiyonda boşluk, ne yüksek hızda titreme ne de başka herhangi bir problem farkediliyor; yani görünürde birşey yok.

ses sadece dönerken çukura girince oluyor. kaynağı ne olabilir?

• Yok mu fikir yürütebilen?
  • Ses sadece dönerken çukura girince oluyor.

Ee bu normal gibi geldi bana.
  • ama aynı çukura tekerlekler düz konumdayken girince herhangi bir ses yok. dönerken gelen ses "takada tak" şeklinde sanki birbirine çarpan parçalardan çıkan ses gibi. servis ön takım için normal dedi ama sesi duyacak şekilde test etmediler aracı. belki de ben büyütüyorum ama normal bi ses değil gibi geliyor
  • Normaldir arkadaşım, eğer başka bi tanıdığının Megane'si varsa ondan bi dene istersen.

Ben 1,5 sene kullandım ama öyle ses geliyomuydu gelmiyomuydu hatırlamıyorum. Geliyordur belkide.

Direksiyon kutusuyla ilgili sanırım.
  • Megane bu idare et
  • quote:

Orjinalden alıntı: muhammedda

Megane bu idare et

peki..

başka herhangi bir fikri olan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlaCKwiDoW

quote:

Megane bu idare et

peki..

başka herhangi bir fikri olan var mı?

direksiyon kutusu her iddaasına girerim...
  • Ben 2 hafta önce

Ön iki amartisör
    Ön iki askı rotu
    Direksiyon kutusu (Rot kolları ve rot başları birlikte geliyor)
    Amartisör başları
    arka fren balatası

hepsine 900 ytl verdim
  • direksiyon kutusu 230 ytl..2 yıl garanti..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bitirimm

direksiyon kutusu 230 ytl..2 yıl garanti..

bana 3.800 dedikleri ne oluyor ozaman?direksiyon kutusu demişlerdi.
  • Arkadaşım farklı bir servise götür ustanın ustası vardır böyle sorunları ancak bu şekilde çözebilirsin
  • Yapmayın beyler ne 3.800'ü

Hemen ilk fırsatta garanti bitmeden gideyim servise tekrar madem. şakaya gelmez demek ki.. hayret yau bi sorun da yok gibi normalde ama ses yapıyo hakkaten. bugün yine denedim, takırdama sürüyor virajlardaki yol bozukluklarında
  • quote:

Megane bu idare et

corsanin yanina park ettiyse bulasmistir
  • Hemen garanti bitmeden bir serv,se git bendede ilk aldığımda olmuştu ve direksiyon kutusu değişti...3800 doğru rakam ne yap ne et hallet ...:)
  • Değiştiriltikten sonra yine bozulucak her iddiasına girerim bu araçlar dandik
  • quote:

Orjinalden alıntı: tunco34

Hemen garanti bitmeden bir serv,se git bendede ilk aldığımda olmuştu ve direksiyon kutusu değişti...3800 doğru rakam ne yap ne et hallet ...:)

garantisi bittiyse sakın o paraları vermeyin servise ben aldım parçacı bi arkadaştan 230 ytl servis köklüyo valla..
  • aynısı benim araçtada oluyodu.böyle çukurların üstünden geçerken "tak tuk "diye.sorun rotiller.sağ sol tablo(salıncakta diyolar)orjinali 240/yan sanayii 140 dı.ben orjinalini aldım.sanayide deiştirdim.balata, 1lt. yağ,işçilik fln toplam 320 ye mal oldu.serviste yaptırsam kimbilir ne kadar olurdu.. neyse sorun düzeldi
  • aynısı benım aracta 50bındenberı var rot kollarında az bosluk var ama ıdare eder dıyordu servıs sımdıde bekle temellı gıtsın dırexyon kutusuyla komplesı beraber degısır dedı
  • aynıs ı geçenlerde salıncak değiştirdikten sonra başıma geldi yeni aldığım salıncaklar hatalı üretimmmiş çıkardık baktık ki salıncak takozları sağlam değilmiş çukurlara girince takozlar dönüyordu takozu sağlam bir salıncak taktık sorun çözüldü senin sorunun bence kesin salıncaklar önce bunlara baktır takozlar ölmüşse ses yapıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.