Şimdi Ara

XP'de tek hesap olmasına rağmen bilgisayar açılırken oturum açma ekranı geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
15.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • XP'yi yeni yüklediğimde böyle bir sorun yoktu. Windows doğrudan açılıyordu. Sonra şifre ekledim, haliyle önce oturum açma ekranından şifreyi girip Windows'a girmem gerekti. Daha sonra şifreyi kaldırdım, fakat hala Windows açılmadan önce oturum açma ekranından tek hesap olmasına rağmen hesabımı seçmem gerekiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Daha önce sanırım bu forumda bu sorunun çözümünü görmüştüm ama sonra unuttum, o başlığı da tekrar bulamadım.

• Guset hesabı açık moddaysa ya da asp hesabı açılmışsa bunları silmen gerekli.. (Guesti kapatman yeterli) Sorunun düzelecektir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR
    Guset hesabı açık moddaysa ya da asp hesabı açılmışsa bunları silmen gerekli.. (Guesti kapatman yeterli) Sorunun düzelecektir..

Guest hesabı zaten kapalı; dediğim gibi, oturum açma ekranında görünmüyor; denetim masasından da bir daha kontrol ettim, kapalı. Çözüm böyle bir şey değildi, sanırım "Çalıştır"da bir şey yazılınca, ayarlar geliyordu, oradan bu sorun düzeltiliyordu. Yok mu bilen?

quote:

Orjinalden alıntı: cfsenel
    ... Windows açılmadan önce oturum açma ekranından tek hesap olmasına rağmen ...

• quote:

Guest hesabı zaten kapalı; dediğim gibi, oturum açma ekranında görünmüyor; denetim masasından da bir daha kontrol ettim, kapalı. Çözüm böyle bir şey değildi, sanırım "Çalıştır"da bir şey yazılınca, ayarlar geliyordu, oradan bu sorun düzeltiliyordu. Yok mu bilen?

Başlat -Çalıştır -control userpasswords2 -yaz tamam de
  • Büyük bir ihtimalle ya sen, ya otomatik güncelleştirmeler ya da bir program .Net Framework kurmuşsunuz. .Net kurulum sırasında uzaktan erişim hesabı ekliyor, bunu kaldırırsanız başlangıçtaki şifre isteme olayı da kendiliğinden kalkacaktır. Bu hesabı kaldırmak için arkadaşın da dediği gibi control userpasswords2 ile kullanıcı hesap yönetimine girin ve oradaki hesaplardan administrator, guest ve sizin hesabınız haricindeki tüm hesapları kaldırın. Bilgisayarın bir sonraki açılışında artık şifre sormaması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Çok teşşekürler. Aradığım buydu. "control userpasswords"u biliyordum ama sonuna 2 eklemek hiç aklıma gelmemişti. Bilmeyenler için düzeltme yolunu yazayım:
    "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir"in yanındaki işareti kaldırın. "Uygula"ya basın ve gelen pencerede "Kullanıcı Adı" bölümüne kullandığınız hesabın adını yazın. Varsa şifresini de yazın ama zaten bundan sonra şifre sormadan doğrudan oturumu açacağı için şifre kullanmak anlamsız olur. Adı yazdıktan sonra "Tamam" deyin. Sonra tekrar "Tamam"a basın. İstediğiniz hesap otomatik olarak açılacaktır.

• yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim oldu sonunda başardım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Teşekkürler. Uzun süredir bunu arıyordum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.