Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı
Mesaj
Kuyucaklı Joseph => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 11:41:04)
Nike bile alamiyorum diye ağlayip, annesini ayakkabı mağazasında merdivenden iten bu ruh hastası topluluga bu kadar anlam yüklenmesinin saçmalığı ortaya çıkıyor. Bunlardan oy mu istiyorsunuz, akıllı telefon vergilerini düşürün, oyun konsolu vergilerini kaldırın ve interneti ucuzlatin hepsi size oy atar bu kadar basit

Purenite => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 11:56:58)
İnsanlar doyumsuzlaştı. İnsanlar sabretmeyi bilmiyor. İnsanlar her şeyi görür oldu. Bu durumlardan dolayı bu şekilde bir yapı var.


Eskiden A kişisi okumamamıştır, kazancı kendine yetecek şekilde hayatını devam ettiriyordu. Çocuklar bu durumu kabullenmişti. Komşular B , okumuş, çalışan bir insandı, bir pilot diyelim.

A kişi ile B kişisi aynı yerlerden alışveriş yapıyordu, selamlaşıyordu. Benzer hayatı paylaştığını düşünüyorlardı. Pilotumuz madagasgara gidip, gününü gün ederken, bu anılar/fotoğraflar çekmecenin içindeydi. :)

Bugün, artık o çekmece ortadan kalktı, her şey görünür bir şekile dönüştü. Artık A komşusu diyor ki, B bunu yapıyor, ben de bunları yapmalıyım. A'nın çocukları diyor ki , vay be yaşantıya bak, bizim neyimiz eksik. Ben de nike ayakkabı alacağım diyor.Özetle, bugün çoğu insan her şeyi hemen almak istiyor. Ufak bir çevremden örnek vereyim. Çalışan bir mühendisim, gelirim kendimi döndürecek ve birikim yapabilecek kadar var. Arabam yok, evim yok, telefonum stabil bir android (Nokia 8) . Bir özel kolej öğretmeni, elinde son versiyon iphone ve altında araba.

Benim gelirim, bir öğretmenin 2 katı. Borçlanma usulü büyümeye karşıyım, birikimimi yapar, almaya çalışırım. Ama diğer kişi alabildiği kadar alır, taksitle alıyormuş.


Tamamen hayat görüşleri ile alaklı bir durumdur. Herkes hayatını mükemmel yaşamak istiyor.

Yeni yüzyılı adam etmemiz dileğiyle.

arapaşığı => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 12:00:41)
Amerika bizi kıskanıyor, işsizlik yok iş beğenmeme var, ekonomi gayet iyi, dolar gılıştar yüzünden yükseldi, pahalılığı cehape yapıyor

Kuyucaklı Joseph => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 12:12:30)
Bakın bir Z kuşağı, merhaba kardeş
Dünyayı okumayı öğrenin biraz, Türkiye'nin belki de son 20 yılda yaptığı en iyi şey global ekonomiyi takip etmek. Nasıl mı, Avrupa'da kriz olduğunda bizi de etkiliyor, aksi mümkün değil zaten ama teğet geçiyor mesela, bunlar dalga değil, teğet geçti muhaha falan diyip alay ettiğinizi sanıyorsunuz ama Yunanistan'ı yamultan kriz sende %5-10 enflasyon, en fazla %2-3 daralma olarak yansıyor. Bir dalga varsa biz de beraber kapılıp mümkün olan en az hasarla atlatmaya çalışıyoruz çünkü global ekonomi sistemine bir şekilde entegreyiz, onu becerebildik sonunda

Hadi onu geçtim en basitinden İngilizcen varsa Playstation lansmanini takip etmissindir, millet canlida fiyat ne olacak, çok pahalı nasıl alacağız falan diye bildiğin ağlıyordu, ya diyorum nasıl oluyor bizde pahalı dünyada da mı pahalı, evet nasıl oluyorsa hayvan gibi para kazanan adamlarda da bu cihaz pahalı, Sony niye bir tarafını sıkıp bu aleti 500 dolardan çıkarmaya çalışıyor, 550 dolar olsa millet çok pahalı alınmaz falan diye yaygara koparıyor, redditte kidney esprileri falan dolup taşıyor her yer. Niye yani bir düşün, 50 dolar düşününce elinin kiri gibi bir şey ama adamlar bu kadar büyük olay yapıyor, neden

arapaşığı => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 12:26:59)
Gılıştar segekayı batırdı. Hamza yerlikaya gibi liyakatli insanlar sayesinde ekonomi iyiye gidiyor. Alişanda merkez bankası başkanı olursa ekonomi şahlanır

Kuyucaklı Joseph => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 12:30:15)
Valla benim 60'lik annemden bile geçen şunu duydum ağzım açık kaldi, bu dünyada yaşayacaksan bir tane normal evin olacak, bir tane yazlık evin olacak bir tane de bahçen olacak dedi. E anne sen bu dünyaya iyice kapılıp gitmişsin, bir tane bahçen olsun hem yazlık hem kışlık otur gitsin dedim. Kaç yaşında kadın bile internette bunları görüp ona özeniyor üç tane ev birden istiyor, sonumuz hiç iyi değil

Kuyucaklı Joseph => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 12:35:15)
Imamson geliyor reis merak etme ebemizinkini tersten göstermeye geliyor hedef 2023, devrim isyan anarşi, ekmek, gül ve şarap, la vie est belle, carpe diem no pasaran

izayoi => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 13:15:19)
7 iklime sahip osmanlı devletini söylemezsin tabi. gerçekleri örtme çabası

arapaşığı => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 13:18:33)
Osmanlı zamanında Avrupa dinciydi. Adamlar cadı diye milleti yakıyordu ne zamanki Avrupa din işini bıraktı şimdiki haline geldi

arapaşığı => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 13:24:43)
Allah Allah niye kimse gitmek istemiyor peki oraya. Mülteciler avrupaya ulaşabilmek için boğulmayı göze alıyorlar ama Arabistan'a gitmek isteyen hiç yok. Neden acaba

Kuyucaklı Joseph => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 13:25:27)
E o zaman da biz dinciydik, adamlara ayağımızın altını öptürüyorduk. Olayın din olmadığını ne zaman anlayacaksınız acaba, olay norm olayı, onların şu an dini yok kanunları var, hayvan gibi ona tapiyorlar bir tane vergi kaçıran bulamazsin, sen o seviyeye gel sonra dini tartış

Kuyucaklı Joseph => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 13:26:21)
Suud mülteci almıyor çünkü, yakın zamana kadar turist vizesi bile alamiyordun yeni yeni başladı

DrakeMcCain => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 13:32:52)
Bence bunda özellikle YouTube'un çok büyük bir etkisi var. Çocuklar bu videoları izleyip, lüks hayatlara özeniyor.
Aslında kolay yoldan lüks hayata ulaşma hırsı sadece Z kuşağında değil, Türk insanının genelinde olan bir şey. Çiftlik Bank meselesinde yüzlerce insan nasıl dolandırıldı sanıyorsunuz?
Ama şu da bir gerçek ki şimdikiler bizim büyüklerimize nazaran milyon kat daha doyumsuz, mesela benim annem yokluk görmüş çocukluğunda, şu an devlet memurluğundan emekli olsa da yıllardır kendine ayakkabı almıyor.
Ben yokluk görmemiş olsam da anne-babamdan çok etkilendim, o açıdan ben anne-babamdan "Kalem alabilir miyim?" derken bile çekindim; çünkü vicdanım hep sızladı, onların parayı zor kazandığını biliyorum çünkü.
Şimdikiler ise ana-babasından utanmadan, sıkılmadan 4-5 bin ₺ değerindeki telefonları istiyor.
Gelelim sınav mevzusuna... Sınav tarihi taş çatlasın 1 ay oynadı. Eğer bir öğrenci işi biliyorsa zaten son günlere konularını bırakmaz, o açıdan "Oy moy yok!" saçmalığını geçiniz.
Z kuşağının dünyası like kasmaktan ibaret zaten, bunlar mı reisi devirecek?
Daha dün akşam edebe-ahlaka uygun mesaj attım bir sitede, yeminlen diyorum veledin birisi öyle bir küfür etti ki bana, Kayra'nınkiler onun yanında iltifat kalır.
Yani kısacası bunlarda ahlak sıfır, saygı sıfır, edep sıfır, sıfır oğlu sıfır!

Lirikal Militan => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 20:39:06)
Bir de böyle bir kitle var ki yeni nesli sürekli gömer eleştirir, kendini ufku açık aydin hayatin sillesini yemis olgun bi insan olarak goren bi kitle bu.

Yıllarca ulkenin içinden geçmiş bi tarafini bellemis, toplum yapısını bozmuş, ekonomiyi çökertmiş, egitimi bitirmiş bir kitle var. Bu kitle gelip gidip yeni nesli gömüyor duruyor.

Ulan adama sormazlar mi bu yeni nesil bunları yaparken sen ne yaptin diye? Ne verdin ki onlara. Nasıl eğittin onlari. Hayata nasil hazirladin ne sundun onlerine. Geleceklerini aldin. Egitim hayatlarini bitirdin. Hayallerini somurdun. Toplumdaki sorunlar zinciri birbirini takip etti aile yapisi bozuldu ekonomi tukendi. Ortada baştan sona sağlıksız bir ortam var.

Gençler hem bundan etkilendi hem bundan kendilerine ders çıkardı. Büyüklerini baş kaldırıp elestirdi isyan etti o yüzden.
Dini somurenler sayesinde dini değerleri kutsal gormeyi es gectiler mizah noktasina kadar getirdiler. Tarihi degerleri somurenler sayesinde tarihinden uzaklasti. Her kesimin uçarı yapisi yeni nesli hepsinden uzaklastirdi merkezde sadece insan hayatina ve yaşam standartlarının yuksekligine odakli bi nesil olustu. Hic kimse o yuzden ağlamasın.

Avrupa vs örnek gosterdigin ülkeler bilinçli toplumlar. Eğitim sistemleri ekonomileri iyi seviyede asla bu kadar bozulmadı modern çağ içerisinde. Ve doğal olarak sabit bir ekonomi anlayışıyla hareket ettiler. Bizde paranin degeri kalmadı, insanlar berbat sartlarda çalıştı. Ve dogal olarak hayatlarina boyle basit nesnelerle renk katmaya çalışıyorlar.

O elestirdiginiz nesil bu iktidardaki gibi zihniyetleri tarihten silecek ve ektiginiz tohumlarin karşılığını alacaksiniz doğrusuyla yanlışıyla.

Kuyucaklı Joseph => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 20:45:46)
Ay hadi inş

Jorge Masvidal => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 20:54:08)
OK boomer Z kuşağı çok kötü yav eskiden bizler top oynardık salçalı ekmek şimdi herkes pc tablet oynuyor yav(kendi zamanına göre en ala telefonlara ulaşmış ama)
PS5 yabancılarda pahalı demişsin. biz borç harç almaya alıştığımız için o fiyatı oraya göre düşününce ucuz geliyor ama adamlar alışmış ucuza 50 dolar zamnlansın kafayı yiyorlar.

Kuyucaklı Joseph => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 21:01:02)
Yani

imacosfx => Z kuşağının sınav istedikleri tarihte yapılsa kuzu olacak olması (27.6.2020 21:03:01)
Birebir katılıyorum, tespit gibi tespitler. Ekşisözlük'te açılan "z kuşağının turizm bakanına yaptığı eylem" başlığındaki girdileri seslendirdiğimiz
YKS MAĞDURU Z KUŞAĞI KÜLTÜR ve TURİZM BAKANINA KARŞI OTELLERE DÜŞÜK PUAN VERDİ videomuzda bununla ilgili yorumlara yer verdik. İyi forumlar dilerim.


Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>