Şimdi Ara

Neden AMD ekran kartı almamalısınız (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
2
Favori
14.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kartlarda henüz daha yeni atıyorum 5600 xt bu sene çıktı. Ben zamanla düzeleceğini düşündüğüm için 5600 xt aldım. Umarım dediğim gibi olur. Yoksa Nvidia kalitesi bariz bunu kimse inkar edemez. Ancak pahalı olduğuda bir gerçek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swell©

Peki işlemci AMD olursa ekran kartıda AMD olmak zorunda mı ?
    İşlemcim ryzen 7 2700x, ekran kartım rtx 2060 super, 2x16 gb corsair vengeance 3000 mhz ram var. Sistem sorunsuz çalışıyor.
  • Swell© kullanıcısına yanıt
    intel ekran kartı çıksın onu kullancam 3600üm ile :D
  • Şuan rx570 kullanıyorum, öncesinde hd7850 onun öncesinde hd5770 kullandım. Driverlar nedense çok can sıkıyor. Tam stabil çalışan kart sürücü güncellemesi ile problemler yaşatabiliyor. Donanımsal olarak hiçbirinde problem yaşamadım.
  • Swell© kullanıcısına yanıt
    hayır seçenek olarak alabilirsin işlemci ve anakarta karışmaz...
  • 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    niye olacak parası yetmiyordurda ondan... nVIDIA kaç TL AMD ekran kartı kaç TL baktın mı?
  • -ForeverY- kullanıcısına yanıt
    Nvidialı laptoplarda linux kullanmak çok fazla zahmet istiyor. Pop_Os harici hiç verim alamamıştım.

Linux cidden çok yol katetti son 1 senede özellikle. Closedsource olsa da uygulamalar bulunabiliyor. Lutris ve Steam Proton ile çoğu Windows oyunu da yüklenip oynanabiliyor. Bence bir deneyin, tatmin olursunuz.
  • Bİ yazıda geniş çaplı araştırmış okumuştum ekran kartları ile alakalı. İntel kendini kanıtlamış bir marka fakat grafik kartları daha çok çizim ve görsel performans üzerineydi. Mesela benim laptopta 2 ekran kartı var inter hd graphics 4000 var autocad rhino felan çizim programlarını onunla kullanıyorum gayet akıcı güzel ve zorlanmıyor. Fakat oyun oynarken nvdia geforce gt740m var ona geçiyorum çünkü intel kaldırmıyor.
    Fakat nvidia ile çizim programına girdiğimde bilgisayar yanıyor.
    Birde bir zamanlar şöyle bir yazı okudum. Amd nin ekran kartlarının sistemi performansa göre elektrik çekmesi üzerine kurulu. Yani arka planınızdaki uygulamalara göre ekran kartı sıkıntısız bir performans sunuyor ama çok akım çektiğinden ısınıyor. amd nin güzel yanı ise şu; intel veya nvdia gibi oyun ve grafik kartlarında blueray film zor izlersin. filmin yarısında donma kasmalar başlıyor. fakat amd de öyle birşey olmuyor.performansa gerek duyduğunda daha fazla akım çekerek sorunu çözüyor..
    Kısacası İntel : Grafik ve çizim programları web surf felan..
    Nvidia : Oyun ve simülasyon
    AMD : Ne kadar ekmek o kadar köfte :D
  • Saab9000 kullanıcısına yanıt
    Deneyeyim hocam. Son zamanlarda ciddi hype almıştım. Bu sözlerinizle iyice mest oldum. Cevaplarınız için Çok teşekkür ederim.
  • IntelKILLER I kullanıcısına yanıt
    Bu en son surumu yukledikten sonra bendede warzonede oldu eger ölüyken birisi beni parayla satin alirsa 180fps den 100 e dusuyor geri 180 oluyor txaa gibi bi ayar var onu kapatip acinca düzeliyor bundan bir onceki driver daha iyiydi sifir sikintiydi silmeye eriniyorum
  • IntelKILLER I kullanıcısına yanıt
    Benim karti 5 saat warzone oynuyorum gunde 63 un uzerini gormedim ama mesela tuf aldiysa 85 olur sogutma blogu dandik
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Eski kullandığım AMD kartlarda ben de sorun yaşamamıştım hocam, yeni sürücüler berbat tek izahı bu bence. Format atılmış temiz Windows'a kurdum, yine aynı sorunları yaşadım. Eski sürücü kullanacaksak yeni oyunlar için ne esprisi olacak. NVIDIA sürücülerinde Fast sync olsun Latency olsun hepsi stabil çalışıyor. Benzer özellikleri stabil kullanamayacaksam ne yararı olacak. NVIDIA sürücülerinde her zaman özel ayar yaparım, bir kere olsun çökme hata yaşamadım. Sürücü ayarları niye var, kurcalansın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 18 Haziran 2020; 0:9:24 >
  • Amd işlemci konusunda ilerledi bayağı fakat,Ekran kartında beklenen tam olmadı daha amd işlemci ve nvidia ile devam.
  • Bundan sonra AMD'nin yararı sadece rekabet getirmek ve daha ucuza NVIDIA kart aldırmayı sağlamak olur. Düşünüyorum da 1000$ verip 6900XT gibi bir kart almışsın ve benzer sorunları yaşıyorsun. Ben sorun yaşamıyorum diyenler çıkacaktır yine normaldir, 1000$'ın çöp olması kolay değil tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 18 Haziran 2020; 0:20:39 >
  • kur bu seviyedeyken f/p için alınıyor, düzgün nvidia kart 6 lira.

param çok olsa 2080ti koyar geçerim.
  • fiyatı aynı olsa yada uygun olsa herkes nvidia alır kabul edin. bize yüksek geldiği için amd diyoruz. amd driverlerı sorunlu.!!! hayatımda hiç nvidia kullanmadım ama bundan sonra asla amd ekran kartı almam
  • Windows 10' a Amd için özel güncelleme gelmiş.
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    şuan sizde Adrenalin 2020 Edition 20.5.1 Optional yüklü
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    2004 sürümü içinmi güncelleme nedir tam olarak
  • Siyah ekran hatasından rx 470i kırıcam artık AMD ilallah ettirdi
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.