Şimdi Ara

308 active dynamic sıfır 195 bin dizel otomatik alınırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sıfır golf düşüncem vardı fakat araç bulamadım bulsamda kırmızı renk vardı ve fiyatlar üç haftada 200 den 220 230 a geldi bir türlü alamadım

Bugün bayiye gidip 308 e baktım yurt dışı versiyon muş koyu gri renk 1.5 dizel otomatik eat 8 active dynamic 195 bin dedi ve inmiyor
    Golfe göre dizel olması bir avantaj evet ama golf de de malzeme kalitesi yalıtım vs avantajları var tabi golfün ikinci eli daha iyi
    Şimdi ben bu 308 i alırsam satarken zorlanırmıyım 2-3 yıl sonra
    Test ettim aracı gidişi güzel arkası biraz dar ama bagaja vermişler 420 litre yapmışlar yüzü eskidi çok 308 görmüyorum trafikte ama dizel otomatik bu fiyatlarda başka araba yok
    Bir araç var golf 1.5 benzinli dsg comfortline yarın belli olacak bir alıcı vazgeçebilir 214 bin tl
    Siz olsanız ne yapardınız açıklayıcı fikir verirmisiniz ben elimdeki egea yı verip kalanını kredi çekeceğim

Yardımcı olursanız sevinirim lütfen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• patlamalı kahkaha attım buna
    2. eli çok zayıf dediğin araç yok satıyor istersen malum sitede ilanlara bak uçuk fiyat yazılmamış 308 ilanlarını 2 gün sonra göremezsin üstte bi arkadaş da bahsetmiş ilana koyduğum gün sattım diye
    sanki rover piyasasından bahsediyorsun. C sınıfı, dizel tam otomatik, az yakan, piyasası olan kendini kanıtlamış bir araçtan bahsediyoruz. Bayilerde bile yok.
    "pejonun klasik kalite sorunu" cümlesini kuruyorsan son 5-6 yılda üretilmiş hiçbir psa aracına binmemişsin demektir. insanların aklı 206larda 307lerde kaldı ama psa son zamanda kendini çok düzeltti. malzeme kalitesi ve işçilik bakımından civic ve corolla tenekeleriyle kıyas bile götürmez.
    Offf bu beyinsis sırayla gelip Fransız markalarının konularıni baltalayip Vw övüyor sonra da gidip niye VAG grubun antipati var diye yazılan konularda ağlıyor

Kardeş, sen neyi anlamıyorsun onu söyle onu anlatalım. Hangi kompleksini arabayla örtmeye çalışıyorsun. Anladık Golf'un var kullanıyorsun memnunsun ama normal değil senin mesajlarin cidden tedavi fln olmayı dene . Çok satıyor çok satıyor çok satıyor tamam satsın herkes gidip Leon , Golf mu alsın. 308, Leon denen aracın yanında premium kalir her yönüyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuckchucky

Malesef ki arkası dar geldi o darlıgı bagaja vermişler 420 litre hatchback lere göre büyük bagaj ilerde tekrar değiştirmemek için arka oturma alanı boğucu geldi civic düşünüyordum eco elegance yada golf benzinli ama iki araç da bulunmuyor sizce golf mü 215 bin tl ye can tavansız yoksa civic tüplü yada corolla mı kafam iyice karşıştı bayiler zaten umursamaz tavırlar içinde
    https://www.minoto.com/
    Bir göz gezdirin bayilerde hangi araçlar var görürsünüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: phbfmv

patlamalı kahkaha attım buna
    2. eli çok zayıf dediğin araç yok satıyor istersen malum sitede ilanlara bak uçuk fiyat yazılmamış 308 ilanlarını 2 gün sonra göremezsin üstte bi arkadaş da bahsetmiş ilana koyduğum gün sattım diye
    sanki rover piyasasından bahsediyorsun. C sınıfı, dizel tam otomatik, az yakan, piyasası olan kendini kanıtlamış bir araçtan bahsediyoruz. Bayilerde bile yok.
    "pejonun klasik kalite sorunu" cümlesini kuruyorsan son 5-6 yılda üretilmiş hiçbir psa aracına binmemişsin demektir. insanların aklı 206larda 307lerde kaldı ama psa son zamanda kendini çok düzeltti. malzeme kalitesi ve işçilik bakımından civic ve corolla tenekeleriyle kıyas bile götürmez.

Alıntıları Göster
    anca gülersin. türkiye pazarında golf ve leon dışında hb araç SATMAZ:
    https://forum.donanimhaber.com/model-bazinda-agustos-ayi-satislari--134849998

şu an pazarda bir araç kıtlığı var ve 308 gibi tutmayan modeller bile 2. elde gidiyor ama bu geçici bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: phbfmv

Hocam sen 2. eli kafaya takma. galericiler kapış kapış sıfır peugeot alıp stok yapıyor neden? piyasası var deli gibi satıyor da ondan. 308'in piyasası yok diyenlere sadece gülüyorum. İsterseniz ilanları takip edin hemen satılıyor.

1.5 BlueHDi EAT8 kombinasyonu çok başarılı. Motoru yeni teknoloji hem çok seri hem de az yakan bir motor. Şanzımanı sağlam tork konvertörlü (dsg gibi riskli değil) tam otomatik şanzıman olmasına rağmen güç kaybı minimum seviyede tutulmuş. Vites geçişleri dsg kadar olmasa da gayet seri. Aracın malzeme kalitesi, konfor, yol tutuş özelliklerini de başarılı buldum.

Golf veya Leon alırsanız 1.si benzinli bir araç almış olacaksınız yani her ne kadar forumumuzdaki üyeler 3 litre civarı yaktırmayı başarsalar da kuruş bazında 308 kadar az yakabilmek için ayağınıza çok hakim olmanız gerekecek. Çünkü TSi araçlar sakin kullanımda az yaksa da gaza bastığınızda gayet iyi yakıyor. 308 yakıt açısından kuruş bazında kesinlikle daha az yakacaktır. Yüksek torku da ayrı bir avantaj. Ayrıca gaza rahatça basabileceksiniz.

DSG riski de cabası, sıfır araç alıp o kadar çok yolda kalan var ki. Size tavsiye edenler de bir gün ekranda "Hata! Şanzıman. Aracı stop ediniz!" yazısını göreceğim diye ödleri kopuyor Otomatik araç alıp arıza vermesin diye vitesleri kendi değiştirenler var

Ayrıca Golf ve Leon'un yeni kasaları birkaç ay içerisinde geliyor. 308 için rahat 2 sene var.

Corolla ve Civic ise malzeme kalitesi, işçilik ve teknoloji açısından diğerlerinden geride araçlar. LPG ise ayrı bir sorun.

Sizin yerinizde olsam rahatça 308 alırdım.
    ne masallar anlatıyorsun arkadaşım. Bak golf son senesinde bile 308'i üçe katlamış avrupa'da. Türkiye'de ise durum daha da vahim. Golf son senesinde bile 308'in 10 katı sattı:
    https://carsalesbase.com/european-sales-2019-compact-cars/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.