Şimdi Ara

Focus 1 kapılara hoparlör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

Orjinal hoparlör 25 watt hocam. Orjinalden daha iyi olacaktır herhalde değil mi?

Alıntıları Göster
    Orjinalden daha iyi olur.

• Merhabalar hocalarım, focus 1 aracımın sağ arka orjinal hoparlörü patladığı için 2 adet 5x7 ölçüsünde hoparlör alıp önlere takacam. Öndekileride arkaya takmayı düşünüyorum. Pioneer teyp var araçta. Amfisiz şu 2 ürüne baktım. Güzel ses kalitesi alabilir miyim amfisiz direk teyp ile kullanabilir miyim acaba?

https://urun.n11.com/hoparlor/ozturk-elektronik-hertz-dcx-570-57-60-wat-rms-P309596193

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/jvc-cs-dr6820-oval-oto-hoparlor_pdp_534223701

Edit: Hertz hoparlörü aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkbrktgl -- 5 Haziran 2020; 2:28:55 >

• Eğer kapı hoparlör boyutlarınıza uygunsa HERTZ DCX 570 işinizi görecektir 40-50-60rms gücü çok güçlü olmadığı için sadece teyp ile kullanılabilir herhangi bir sorun yaratmaz fakat 80rms ve üstü bir ürün tercih ederseniz teyp hoparlörleri yeterince besleyemez hem ses şiddetinde hemde ses kalitesinde kayıplar meydana gelir. JVC yi tercih etmeyin pişman olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancekic88

Eğer kapı hoparlör boyutlarınıza uygunsa HERTZ DCX 570 işinizi görecektir 40-50-60rms gücü çok güçlü olmadığı için sadece teyp ile kullanılabilir herhangi bir sorun yaratmaz fakat 80rms ve üstü bir ürün tercih ederseniz teyp hoparlörleri yeterince besleyemez hem ses şiddetinde hemde ses kalitesinde kayıplar meydana gelir. JVC yi tercih etmeyin pişman olabilirsiniz.
    Orjinal hoparlör 25 watt hocam. Orjinalden daha iyi olacaktır herhalde değil mi?
    Focus 1 kapılara hoparlör tavsiyesi

• Hertz dcx 570 modelini alıp ön 2 kapıya taktım ve beğendim. Arka kapılarada alacam. Şuan pioneer MVH-S105UI teybim var. Bu teyb 4 tane hertz hoparlörü tam performans kaldırır mı yoksa amfide almam gerekiyor mu?
  • quote:

Hertz dcx 570 modelini alıp ön 2 kapıya taktım ve beğendim. Arka kapılarada alacam. Şuan pioneer MVH-S105UI teybim var. Bu teyb 4 tane hertz hoparlörü tam performans kaldırır mı yoksa amfide almam gerekiyor mu?
    Yok mu yorum yapacak hocalarım
  • quote:

Hertz dcx 570 modelini alıp ön 2 kapıya taktım ve beğendim. Arka kapılarada alacam. Şuan pioneer MVH-S105UI teybim var. Bu teyb 4 tane hertz hoparlörü tam performans kaldırır mı yoksa amfide almam gerekiyor mu?
    Teyp ile tam performans besleyemezsiniz fakat hoparlörler aşırı güçlü olmadığından %65 civarı beslenir aşırı yüksek ses beklentini yok ise işinizi görür. Deneyip performansa göre değerlendirmenizi öneririm. Yeterli gelmezse 4x60rms veren bir amfi sisteminizi tam besler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancekic88

Teyp ile tam performans besleyemezsiniz fakat hoparlörler aşırı güçlü olmadığından %65 civarı beslenir aşırı yüksek ses beklentini yok ise işinizi görür. Deneyip performansa göre değerlendirmenizi öneririm. Yeterli gelmezse 4x60rms veren bir amfi sisteminizi tam besler.

Alıntıları Göster
    https://urun.n11.com/amplifikator/soundmax-sx-25004-3000-watt-4ch-yeni-seri-oto-anfi-P385435254

Bu ürün işimi görecektir o zaman değil mi 4 hoparlör için. Ama amfi kalitesi nasıldır acaba

• quote:

Yok mu yorum yapacak hocalarım

Alıntıları Göster
    Bir kaç amfi önerisinde bulunacağım bütçenize göre değerlendirip sistemden memnun kalmazsanız bu amfilerden birini tercih edebilirsiniz.

MOBASS MB-600.4 4 Ohm 4x55rms

MOBASS Mb-55.4 4 Ohm 4x55rms

For X X65.4 4 Ohm 4x65rms

PİONEER GM-A4604 4 Ohm 4x60rms

Soundmagus ck75 4 Ohm 4x75rms

Q Line QS-1004 4 Ohm 4x100rms

Soundmagus VS90.4S 4 Ohm 4x90rms
  • quote:

https://urun.n11.com/amplifikator/soundmax-sx-25004-3000-watt-4ch-yeni-seri-oto-anfi-P385435254

Bu ürün işimi görecektir o zaman değil mi 4 hoparlör için. Ama amfi kalitesi nasıldır acaba

Alıntıları Göster
    Soundmax iyi değildir onun yerine düşük bütçeli olarak mobass amfilere bakmanızı öneririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.