Şimdi Ara

ALTIN-GÜMÜŞ-BORSA HERŞEY BURADA SERBEST YARDIMLAŞMA GRUBU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
17
Favori
9.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altın dolar gümüş borsa alım satım öğrenmek isteyen merak eden ufak yatırımlar yapacak olan yapmak isteyen arkadaşların buluşma köşesi yapmak istedim malum corona virüsünden dolayı kimileri evde izinde çalışamıyor kimileri yıllık izinde kimileri kısa çalışma ödeneği alıyor bu yüzden ufak birikimlerinizle ailenize cebinize ek para kazanmak için yardımlaşma gurunu kurmak istedim buyrun soru soralım yardım alalım

• Olgi kullanıcısına yanıt
    Gümüşü fiziki olarak almak mantıklı değil okside oluyor diye biliyorum. Pahalıya da gelir epey.
  • Arkadaşlar şu an mevduatta param var TL de artık durulmaz sizce altın almalı mıyım? Gram altın fiyatı düşecek gibi duruyor sizce?
  • Bende 6 ay önce altın yatırımına başlayıp minik yatırımcı oldum. Fabirikada çalışıyorum her ay olmasada yapıyorum Elimde 100.000 tilik altın var ve 20000 tl nakit para. Sizce uzun vade düşünerek ten nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler.Gümüş falan diyorlar onu nerden alıyoruz satıyoruz. Online olmayacak.
  • Hocam şuan altın dolar gümüş yükseklerde hee uzun vadeyim dersen zarar ettirmez al at kenara ama al sat yapayım dersen bekle düşsün biraz gerçi 375 civarında alım verdi bn genelde türkiye finans target var dolar altın gümüş alım satım için online olmayacak diyorsunda hocam gümüşü öyle altın gibi kuyumcusu yok die biliyorum :)))) 375o araları takip et bnm elimde var bekliyor şuan bu kendi görüşüm :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugrul54 -- 22 Mayıs 2020; 13:36:19 >
  • Bakırı araştırın...
  • Olgi kullanıcısına yanıt
    01.06.2020 19:37 an itibari ile grami(0.59$) 4.04 tl dir. gumus kulceleri cok fahis makaslarla satilabiliyor fakat satacam derseniz bu fiyattan satabilirsiniz.dikkat edin alirken elinizden cikaramayacaginiz bir makasla almayin.
    kturk gumus hesabi acilabiliyor.su anda baktim gramini 4.04 tl den veriyor.

edit: banka online satisi 4.04 iken kapalicarsi fiziki gumus fiyati 4.19 . muhtemelen bankaya ver gumusu deseniz aradaki fark kadar masraf alacak. altinda kapali carsi alim satim makasi %0.5(binde 5 hatta 4.5) iken gumuste tam 10 kati yani %5 tir. gumusu alirken makasa cok dikkat edin.metali alirken onemli olan kaca satabileceginizdir.aradaki fark yediginiz makas yani saticinin karidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 1 Haziran 2020; 19:55:51 >
  • hoffa kullanıcısına yanıt
    sanmam...kapalicarsi ayri bi dunya.millet cekcekli bavullarla dolar tasiyor.dukkanlarda alinan altinlar bulasik legenlerinde biriktiriliyor :)
  • InvisibleLord kullanıcısına yanıt
    Tfx
  • Cicihost C kullanıcısına yanıt
    Sanırım denizbanktan işlem yapmak gümüş açısından avantajlı şu anda. Teb makası açmış gibi gözüküyor.
  • Herkezin bildiği üç beş birşey vardır konuşur tartışır masaya yatırırız maksat muhabbet olsun her türlü yatırıma açık bu konu
  • Guzel konu hocam
    Benim de 390 civarindan altinim var tersteyim sene sonunu bekleyecegim eger kara gecmezsem
  • Hocam bnde de 380 384 o civarlardan var bakalım nasip çıkdasa borsaya geçsem :)))
  • Ama çok uzun sürmez gibi dolarda çok baskı var freni patlıcak ama hayırlısı
  • Bende salak gibi 393 ken aldım. aldıktan 1 saat sonra 3-4 lira birden düştü. Sonra 376 yı görünce kan ağladı içim ama panikleyip satmadım. Kuveyttürkten hesap açtırdım onaylanınca altınları oraya aktarıp özel kur talep edip, satış emri vereceğim 393 liraya falan. satıp nakite geçtikten sonra bende duruma göre düşüşleri takip edip emir falan vererek tekrar alacağım. Şuan ciddi zarardayım ne akla hizmet o fiyatta aldım, bir öncesinde 402 leri görünce tekrar yükselişe geçti diye düşündüm ama en fazla orayı göreceği tuttu
  • Anladım hocam düzelir ya bende tersteyim şuan doları düşürmek içn sürekli swap anlaşmaları yapıyorlar izlemek lazım bu ara borsa çok iyi para var
  • yatırımlık olarak gümüş kazandirirmi farklılık olması amacı ile gümüşte düşünüyorum veya daha kazançlı olması icin ne yatırım olabilir
  • aloneleon A kullanıcısına yanıt
    Gümüş kazandırır tabikide bn zamanında çok kazandım şuan yüksek ama elinizde güzl para var ise parça al sat yapabilirsiniz günlük çok oynuyor
  • desing kullanıcısına yanıt
    Uzun vade de en karli degerli madenlerdir, online olarak gumus satiliyor. Getirisi altina gore yuksek olabilir belki uzun vade de , genelde altin ve pladyum takip ediyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.