Şimdi Ara

Çocuğumu Ananesine nasıl götürebilirim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 5 yaşında kızım var normalde kreşe gidiyor ben ve eşim çalışıyoruz. Ben 1 hazirana kadar evden çalıştıgım için kızım benimle evde kalıyor fakat 1 haziran sonrası ne yapıcaz kara kara düşünüyoruz. Eşimin annesi tekirdağda oturuyor oraya giriş çıkışlar kalktı ama istanbul hala yasaklı oldugu için il sınırında kontrol sürüyor. İnternette ve burada mesajları okuduguma göre pek cok nedenle denenen bazı yollar var ama işe yarama ihtimalleri cok kuvvetli degil gibi. ilçedeki kaymakamlığa gitsem durumu anlatsam ne derece etkili olur? edevletten buyuk cogunluk red yemiş görünüyor cunku edevlet vefat hastalık benzeri durumlar için belge istiyor. Sizce ne yapmalıyım yani çocuk evde yanlız kalamayacağına göre yetkililerin bu duruma bir yol bulması gerek değil mi? Bu durumda olan anne babalar ne yapacak yani birisi işimi bıraksın?

• Milletin düştüğü hale bak. Millet kaçak göçek yollarda derdine derman arıyor.
    Benim tavsiyem gece saatlerinde ana yollar dışından gidin. Köy yolları, ara yollar gibi. Yolu uzata uzata gidin.
  • Saçma falan değil çünkü istanbul'da çok yüksek vaka var. Anadolu ve köylere genelde istanbul'dan gelen vakalar hastalık getirdiler.
    Adamlar köylerine kaçtı ve bulaş oldu.

Bölgelere covid bulaşmaması için büyük şehirlere giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Valilik izni olmadan kesinlikle çıkış yapamazsınız hem geri çevrilir gidiş geliş yakıt masrafı hemde 3 bin tl para cezası yersiniz.
  • Çok saçma maksat Anadolu ve karadeniz e göçü kısıtlama engelleme.

Ama yasak olan ilin komşusuna en azından gidilmesi lazım.

Tekirdağ istanbul

İstanbul Kocaeli gibi.

Millet mahvoldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Milletin düştüğü hale bak. Millet kaçak göçek yollarda derdine derman arıyor.
    Benim tavsiyem gece saatlerinde ana yollar dışından gidin. Köy yolları, ara yollar gibi. Yolu uzata uzata gidin.
    bölgedeki bir arkadastan ögrendigime göre o tarz pek cok yola toprak barikatlar ile kapatma yapmıslar ve bugun ntv de haberini okudum tekirdagda yazlıgı olan pek cok istanbullu kontrol noktasından gecemeyince tarla yollarından gitmeye kalmıslar ve jandarma bu yollarda duruyormus. bir cok kişi yakalanmıs. yani kolluk kuvvetleride durumun farkında aslında ve belli noktaları tutuyorlar.
  • Devlet insanlari magdur etmeyecek sekilde musama göstermeli. Yoksa bir suru kisi bu gibi durumlardan magduriyet yaşıyor
  • Kreşleri açmayıp avmleri açan eyy hükümet..

Sen 3 çocuk yap derken iyi de kriz de bu çocukları bırakacak yerimiz bile yok..

Sağlık çalışanı olmamızdan ötürü herkes zaten öcü gözüyle bakıyor..

Herkes yalnız bırakıldı kaderine terkedildi..
  • erka1907 kullanıcısına yanıt
    Cuvallamadiklari ne var ki zaten. 199 u aradim adam diyor normallesince goturebilirsiniz sorunsuz. Ben bunu nasil akil edemedim acaba!!!! İnsanlarin akliyla alay eder gibi cevap veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfssfr

Kreşleri açmayıp avmleri açan eyy hükümet..

Sen 3 çocuk yap derken iyi de kriz de bu çocukları bırakacak yerimiz bile yok..

Sağlık çalışanı olmamızdan ötürü herkes zaten öcü gözüyle bakıyor..

Herkes yalnız bırakıldı kaderine terkedildi..
    Avm ler için kapatın diye bir genelge çıkmadı yemek salonları (paket servis hariç) , düğün salonları , kıraathane , spor saplonu vs vs Avm ler için toplu olarak bir kapatma kararı olmadı , giyim mağazaları vs kategorilerde yok,

Avm ler ve içerisindeki mağazalar kendileri personel güvenliği vs sebepleriyle insiyatif alarak kapattılar. Hükümet rahatlama politikasına geçince tekrar açtılar. Yani burada kararı veren Şirket-Avm dernekleri idi...

Kreş konuşu 2 kişide sağlık çalışanı ise büyük sıkıntı burada sağlık bakanlığı şöyle bir çalışma yapmalıydı. 2 side sağlık sektöründe çalışan çocuklu ebeveynlerden biri idari izinli sayılır vs bu bir imtiyaz değil burada devletin sorumluluğu söz konusu (ÇHS , Çocuğun yüksek yararı gözetilir)

• Aynı durumdayım. Denemedigim yol kalmadı. E devlet ten 3 defa başvurdum hep red aldım.

İstanbul'dayım. Kocaeli ne gitmeye çalışıyorum

2.adresim diğer adresim resmi olarak gitmek istediğim ilde olduğu halde izin alamıyorum. Mhrs randevu tedavi seçeneğini bile denedim yok.

Bi yol var onu denicem akrabanın kapalı kasa kamyonetin de firmanın uydurma bi fatura sevk irsaliye ile kasada gidicez. Kasa içine bakmıyolar her gün mal götürüp getirio kocaeli ne
  • Yapacak bişey yok mobilya ürünleri arkasında gidicez p.tesi sabahı
  • Kaymakamligi gidip soylediniz mi? Gittiyseniz ne dediler? Yani ben suan zorunluluk icindeyim ne yapabilirim ya istifa edicez birimiz ya ananesine goturucez baska cikar yolumuz yok cunku.
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Zamanım vaktim yok kamyamaklığa hiç gitmedim. Surekli e devlet Üzerinden başvuru yaptım hepsi red
  • Ben bi ara gidip sorucam bakalim ne diyecekler. Yani bunun bi cikar yolu mutlaka olmali. Ayni durumda olan kimbilir kac aile var ne yapsin bu insanlar ki
  • Kontroller hikaye tamamen keyfi uygulama. Adamına göre muamele.

İdari İzinde olan Polis arkadş arabaya 5 kişi bindiler izin vs yok sosyal mesafe kuralı yok kimlik göstere göstere devrem ayağına memleketine anasını babasını götürdü samsuna gitti
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Kaymakamlıklar yardımcı olmuyor.

Şirket sahibiniz sizin için izin düzenleyebilir. Atıyorum xx çalışanım şu tarihlerde şu fabrikaya bilmem ne işi yapmak için gidecektir diye.

Sgk belgenizi de isterler.

Bu şekilde geçiliyor.
  • Aynen oyle. Bakalim bi gelisme olursa haberlesirsek sevinirim
  • Ben de aynı durumdayım, eşim ve ben sağlık çalışanıyız eşimin çok fazla Nöbeti var 7 ve 13 yaşında 2 oğlum var Aydın'a annemin yanına bırakmam lazım İzmir'den çıkış yasak e-devlet'ten iki kere başvurdum ikiside red edildi
  • otobanlarda durum nasıl bile var mı? aklıma şöyle bişey geldi cunku. ben silivrideyim zaten il sınırındayım ve çerkezköyde iş yeri buraya giderken silivrden otobana girip oradan cerkezköye giselerden cıkıyorduk ve kontrol noktasıda gişelerden 5 km sonra filandı. otoban boyunca acaba kontrol var mı? eger yoksa ben silivriden otobandan edirneye (burada yasak yok) oradan da tekirdağa gelme durumum olabilir. edirne otobanında ki kontrol olup olmama durumunu bilen var mı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.