Şimdi Ara

NASIL İSTİFA EDİLİR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
15.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İSTİFA DİLEKÇESİ NASIL YAZILIR? NASIL KONUŞMAK GEREKİR
    NELER SÖYLENMELİ NELER SÖYLENMEMEMLİ

• Şimdi nasıl ayrılmak istediğine göre değişir. Ama senin için aşağıya iki satır yazayım.

Şirketinizde 23/05/2003 yılı itibariyle Teknik Servis'te şef yardımcısı olarak işe başladım. İş yerimden ve çalışma ortamından her ne kadar memnun olsamda, aldığım ücret mevcut hasyat şartlarında idamemi sağlayamaya kafi değildir. Bu nedenle, tüm sosyal haklarım saklı kalmak koşuluyla şirketinizle ilişiğimi 18/05/2007 tarihi itibariyle saygın bir şekilde kesiyorum.

Gereiğini bilgilerinize arz ederim,

Ahmet Mehmet
    Teknik Servis Şefi
    İmza
  • HEM MAAŞ HEM ÇALIŞMA KOŞULLARI HEM DE BENİ KOYDUKLARI KONUM HOŞUMA GİTMİYOR,
    PİSİKOLOJİMİ BOZUYOR,
    SOSYAL HAYATIMI SIFIRLIYOR
  • quote:

Orjinalden alıntı: trde

İSTİFA DİLEKÇESİ NASIL YAZILIR? NASIL KONUŞMAK GEREKİR

iş kanununa uygun olarak bildirim sürelerine uyarak yapmalısın. aksi takdirda işverene tazminat ödemek zorunda kalabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: soldier.

quote:

Orjinalden alıntı: trde

İSTİFA DİLEKÇESİ NASIL YAZILIR? NASIL KONUŞMAK GEREKİR

iş kanununa uygun olarak bildirim sürelerine uyarak yapmalısın. aksi takdirda işverene tazminat ödemek zorunda kalabilirsin

O NEDİR?
  • 2 hafta önceden haber vermen lazım.. tabi bu ciddi firmalar için geçelerli... :D
  • dilekçe verecem, dilekçeyi verdiğim tarihi yazacam üzerine, ayrılacağım tarih olarakta, dilekçenin üzerindeki tarihten 2 hafta sonrasının tarihini yazacam.

bir de dilekçenin bir fotokopisini bende saklayacam

ben konuşarak muhattap olmak istemiyorum, ama öyle olacak sanırım,
    duygusalım, heyecanlıyım, bunu nasıl atlatacam bilmiyorum
  • Bildigim kadariyla 6 aydan az suredir calisiyosan 2 hafta,
    6 ay - 1,5 yil arasinda bir suredir calisiyosan 1 ay onceden ayrilacagini haber vermen lazim...
  • istifa yerine başka birşeyler düşünseniz ?
  • Benim bildiğimde 15 gün önceden bildirimde bulunman.

Bu arada senin adına üzüldüm umarım memnun kalacağın bir iş bulursun.

Bu dilek ben dahil herkes için.

İş kanununa bu bağlantıdan bakabilirsiniz.

http://www.calisma.gov.tr/mevzuat/4904_iskur_kanunu_.htm
  • Ne olursa olsun düzgün ve medeni şekilde ayrılmak lazım. Dünya çok küçük...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kemall

Ne olursa olsun düzgün ve medeni şekilde ayrılmak lazım. Dünya çok küçük...

TAMAM ZATEN O YÜZDEN SİZE SORUYORUM

SÖZLE MUHATTAP OLMAK İSTEMİYORUM ONLARLA, DİLEKÇEYLE EN MEDENİ ŞEKİLDE AYRILMAYI DÜŞÜNÜYORUM
    AMA KONUŞMAK İSTERLERSE NE YAPACAM BİLİYORUM BU 2 HAFTA İÇİNDE
    2 YILDIR ÇALIŞIYORUM O ZAMAN 1 AY ÖNCEDEN Mİ VERMELİYİM DİLEKÇEYİ
  • evet 1 ay öncden vermen lazım yukarıdaki arkadaşın dedikleri doğru 1-6 ay arası 2 hafta 6 ay üzeri 1 ay oluyo iş kanununa göre 2 sene baya çalışmışsın orada davranış dersen heryerde aynı be kardeş bende aynı konudan bıraktım işi 2 ay evvel dünya küçük evet ama ayrılınca ne yaparsan yap kötü oluyosun.
  • yeni bir iş bulmadan ayrılma bence
  • insan kaynakları departmanına

çalışmakta olduğum..........bölümündeki..........görevimden kendi isteğimle ve özel nedenlerden dolayı .......tarihinden geçerli olmak üzere istifa ederek ayrılmak istiyorum.

gereğinini yapılmasını arz ederim.

ad-soyad
    tarih
    imza
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozckaraman

insan kaynakları departmanına

çalışmakta olduğum..........bölümündeki..........görevimden kendi isteğimle ve özel nedenlerden dolayı .......tarihinden geçerli olmak üzere istifa ederek ayrılmak istiyorum.

ad-soyad
    tarih
    imza

Bu dilekçe örneği doldurulabilecek en kötü şekildir ve en korkakçasıdır. Kendine saygısı olan bir insanın asla doldurmaması gereken bir korkak dilekçe örneğidir. Yasal haklarınızı kaybetmenizde cabasıdır üstelik.
  • gidicen patronun yada müdürün yanına YETTİ LAYN BIRAKIYORUM İŞİ diğicen kapıyı hızlı bir şekilde kapatıp iş yerini terk edicen dilekceye falan gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drift34 -- 18 Mayıs 2007; 12:59:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: drift34

gidicen patronun yada müdürün yanına YETTİ LAYN BIRAKIYORUM İŞİ diğicen kapıyı hızlı bir şekilde kapatıp iş yerini terk edicen dilekceye falan gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ileri iade -- 18 Mayıs 2007; 13:12:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tefendi

quote:

Orjinalden alıntı: ozckaraman

insan kaynakları departmanına

ad-soyad
    tarih
    imza

Bu dilekçe örneği doldurulabilecek en kötü şekildir ve en korkakçasıdır. Kendine saygısı olan bir insanın asla doldurmaması gereken bir korkak dilekçe örneğidir. Yasal haklarınızı kaybetmenizde cabasıdır üstelik.

peki yasal haklarımızı koruyabileceğimiz en cesurcası hangisidir?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.