Şimdi Ara

HYUNDAI H 100 (van) Mı YOKSA MITSUBISHI L 300 MÜ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
320.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aldık dayı 2005 15mılyara biraz darbelı vip
  • uzun süre düşünmeye ramen L300 almaya karar verdik gerçekten dayanıklı araç toyata ve hyundaı h100 bir çok minübüsü kullandık h 100 konforlu lüks fakat dayanıklı değil L300 konforlu olmasada hiç bişi olmuyo arabaya :D
  • MRB ARKADAŞLAR BENDE H100 VAR 1999 MODEL UZUN YOLDA SABİT SURATDA (90-110 A
    RASI) BİR DEPO İLE 650 KM YAPIYORUM****ŞEHİR İÇİ KULLANIMDADA 500 RAHATLIKLA KULLANIYORUM****ŞU ANA KADARDA 50 LİTREDEN FAZLA DOLDURAMADIM***EN FAZLA ALDIĞI 50 LİTRE HESAPLARIMA GÖRE 100 KİLOMETREDE 7.9 LİTRE MAZOT SARFİYATI VAR.....ANCAK L300 KULLANICILARINA SORDUĞUM ZAMAN BU KADAR YOL YAPAMADIKLARINI AÇIK İFADE EDİYORLAR,,BUNUN NEDENİ L300 İLE H100 ARASINDAKİ AĞIRLIK FARKINDANMIDIR YOKSA L300 BEYGİR GÜCÜ H100 LERE GÖRE DÜŞÜK OLMASINDANMIDIR BİLMİYORUMMMM****ŞİMDİ SORUYORUM H100 KULLANICILARINA ACABA BENİM ARACIM GİBİ YAKAN BİR H100 SAHİBİ VARMI ***PAYLAŞIM İÇİN TŞK
  • İŞTE H 100 LERİN EN İYİ YANLARI PERFORMANS/YAKIT/DAYANIKLILIK/KONFOR BU DÖRDÜNÜN BİRARADA OLMASI.NE L 300 DE NEDE MAZDADA BUNLAR BİRARADA DEĞİLDİR.

ONUN İÇİN H 100
    quote:

Orjinalden alıntı: berse_01

MRB ARKADAŞLAR BENDE H100 VAR 1999 MODEL UZUN YOLDA SABİT SURATDA (90-110 A
    RASI) BİR DEPO İLE 650 KM YAPIYORUM****ŞEHİR İÇİ KULLANIMDADA 500 RAHATLIKLA KULLANIYORUM****ŞU ANA KADARDA 50 LİTREDEN FAZLA DOLDURAMADIM***EN FAZLA ALDIĞI 50 LİTRE HESAPLARIMA GÖRE 100 KİLOMETREDE 7.9 LİTRE MAZOT SARFİYATI VAR.....ANCAK L300 KULLANICILARINA SORDUĞUM ZAMAN BU KADAR YOL YAPAMADIKLARINI AÇIK İFADE EDİYORLAR,,BUNUN NEDENİ L300 İLE H100 ARASINDAKİ AĞIRLIK FARKINDANMIDIR YOKSA L300 BEYGİR GÜCÜ H100 LERE GÖRE DÜŞÜK OLMASINDANMIDIR BİLMİYORUMMMM****ŞİMDİ SORUYORUM H100 KULLANICILARINA ACABA BENİM ARACIM GİBİ YAKAN BİR H100 SAHİBİ VARMI ***PAYLAŞIM İÇİN TŞK

• dayı sankı bana vıtodan bahsedıyon..ne konforu ne slası cok ezik -5....
  • yiğenim sende anlamak istediğin gibi anlıyon.oku bakim ikinci cümlede ne yazıyo
  • Eski iş yerinde mazda e2200 vardı gerçekten arkadaşlar güzel arabaydı. full yüklüyken bile canavar gibi rampaları tırmanıyodu Yanlış hatırlamıyosam 2200 motor 71 hp idi
  • quote:

Orjinalden alıntı: ghost1802

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

HYUNDAI h 100 ün diğer araçlara göre daha çok tutulması sebebiyle kasayı değiştirmiyor....
    ama accent admire 2 sene üretildi tutulmayınca accent era olarak kasası değişti ve era gerçekten tutuldu...
    firma tutulan ve satan bir araba için niye kasa değişikliği düşünsün!
    ama mıtsubıshının düşünmesi normal....l 300 h100 kadar tutulmadığı için rekabet ortamı oluşturmak için mıtsubıshı kasayı sık sık değiştirmeli .....
    ama buna rağmende tutulmadı tutulacağıda yokk...
    nedenlerinden birisi;piyasada tutulmadığı ikincisi h 100 e göre parça fiyatlarının bakım masraflarının pahalılığı ve h 100 ün motor gücünün l 300 de olmayışı.....

mıtsubıshı l 300,HYUNDAI H 100 kadar tutulan bir araç değildir ve olamazda;yolda örneğin;10 tane h 100 görüyorsan,l 300 den ya 1 tane yada hiç göremezsin...ne demek istediğimi anladın heralde

quote:

Orjinalden alıntı: BESEN

doğru gücü yetmez bunaa...... ayrıca öle bi diyosun ki sanki h100 her sene yenilenen bi araçta.. eskiden beri hep aynı görüntü hep aynı görüntü
    MITSUBISHI en azından yenilikten yana...

quote:

hyundaı böyle tipsiz arabalar yapmaz....

quote:

İŞTE BUDA MITSUBISHI NIN YENİ KASASI HYUNDAI DA YAPSINDA GÖREYİM HADİ...

HYUNDAI H 100 (van) Mı YOKSA MITSUBISHI L 300 MÜ?

admire den sonra sana era çok şekilmiş gibimi duruyo. Valla ben o aracı aynı yumurtaya benzetiyorum. Ne o öyle Hiç güven vermiyo.

Tarafsız ve objektif olmak gerekirse mitsubishinin sağlamlığı ve motorda kalite hyundai kıyaslama ya bile değmez..

Aklıma tokyo drift filmi geldi. Ne yani sana hyundai mi verecektim diyo ya

Ohaaa artık filme göre yorum olurmu yawww....Amerika arapları doğuları filmde hep aşağılar ama insanları katleden kendidir. Şimdi amerikan filmlerine bakıp orta asya uzak doğu insanlarına kötü gözlemi bakacaz.Bırakın yaw yokmu bu işi anlayan birileri bu forumda onlar yazsın konuşsun

• quote:

admire den sonra sana era çok şekilmiş gibimi duruyo. Valla ben o aracı aynı yumurtaya benzetiyorum. Ne o öyle Hiç güven vermiyo.

Tarafsız ve objektif olmak gerekirse mitsubishinin sağlamlığı ve motorda kalite hyundai kıyaslama ya bile değmez..

Aklıma tokyo drift filmi geldi. Ne yani sana hyundai mi verecektim diyo ya

Ohaaa artık filme göre yorum olurmu yawww....Amerika arapları doğuluları filmde hep aşağılar ama insanları katleden kendidir. Şimdi amerikan filmlerine bakıp orta asya uzak doğu insanlarına kötü gözlemi bakacaz.Bırakın yaw yokmu bu işi anlayan birileri bu forumda onlar yazsın konuşsun

• Orjinalden alıntı: mehmet_0606

motor?performans?konfor?
    ses izolasyonu?2.el piyasası?servis yaygınlığı?(tr de 98 adet)v.s bunları kıyaslayın bana.japon-korea diyip durmayın allah aşkına.

l 300 konfor olarak ve motor/performans olarak h-100 ü ezer diyorsanız her ikisinede hiç binmemişsiniz demektir.ben toplam h-100 e 6 sene bindim.l300e arkadaşta var nerdeyse hergün biniyorum...

koreada kendini ispatladı.şu anki h-1 ile mıtsunun hangi modelini kıyaslarsınız.veya toyotanın hiç tutulmayan bayilerde bile bulunmayan(adı bile aklıllarda kalmayan)minibüsüyle kıyaslayabilirmisniz?

valla toyota yı bilemem ama
    MITSUBISHI Yi kıyaslarım............ VE TEK GEÇERİM...

• ya kardeş bu resimdeki l 300 falan değil.doblo,kangoo tipi bir araca benziyor daha çok.hadi ön tipi neysede yandan ve özellikle yan arkalar bu kadarmı tipsiz olur....küçücük cam takmışlar.arkaya tek sıra koltuk konsa,kalan bagaj doblonunkinden küçük olacaktır
  • Hala bilip bilmeden konuşan arkadaşlar var yok H-100 100.000 km yapmazmış hassasmış
    1998 yılından beri h-100 kulanmaktaydım yeni sattım sattığımda 190.000 km yi yeni geçmişti
    beni uğraştıran tek yanı vites senkromeçleri idi oda çok devirli ve seri kulandığım için dayanmıyorlardı
    ayrıca bir parçacıya gidip sorarsan H-100 ile L-300 ün motor parçalarının ve sisteminin çoğu ortaktır parçaları birbirlerine uyar tabi bahsettiğim 2003 modele kadar olanlardı şimdi 2600 motor var H-100 lerde L-300 ü bilmiyorum iki aracında 2. eli hızlıdır ama mitsubishi daha çabuk satlır önerim mitsubishi al ikisinide birbirine ikiz kardeş gibi benzeyen araçlar ama gerçekten mitsubishi daha primli ve müşterisi olan araçtır
    quote:

BU 2 ARACIN ARASINDA NE GİBİ( + )LAR VEYA( - )LER VAR????

( ayrıca da bu araçların şu an piyasada yeni kasası yok sanırıım!!!)

• l300**h100 den daha kaliteli olabilir ama parça ve masrafları daha ağırdır ve km olarakta h100 den biraz daha fazla yakmaktadır bilgilerinize
  • quote:

ya kardeş bu resimdeki l 300 falan değil.doblo,kangoo tipi bir araca benziyor daha çok.hadi ön tipi neysede yandan ve özellikle yan arkalar bu kadarmı tipsiz olur....küçücük cam takmışlar.arkaya tek sıra koltuk konsa,kalan bagaj doblonunkinden küçük olacaktır

şimdi bu aracın doblo sınıfı ile ne alakası var... anlaşıldı arkadaşım sen MITSUBISHI nin başarısını çekemiyorsun.. http://www.youtube.com/watch?v=yY9wXyDSnJ4 izle bunuda aracın doblo sınıfında ki araçlar ile uzaktan yakından hiç bir alakası olmadığını gör..

• he he he

he çekemiyom çünkü ortada bi başarı göremiyom

bu aracın tasarımcısı kimmiş ya,arkasına baksanıza renault 21 den ve birazda t5 den alıntı yapmış
    al sana ortaya karışık işte.

bide hangi sınıf olduğu belli değil.hadi o zaman doblo demeyelimde scudo sınıfında falan diyelim.şimdi bana kalkıp,bu araç transporter vito veya h-1 sınıfında deme işte ozaman daha çok gülerim

quote:

quote:

ya kardeş bu resimdeki l 300 falan değil.doblo,kangoo tipi bir araca benziyor daha çok.hadi ön tipi neysede yandan ve özellikle yan arkalar bu kadarmı tipsiz olur....küçücük cam takmışlar.arkaya tek sıra koltuk konsa,kalan bagaj doblonunkinden küçük olacaktır

şimdi bu aracın doblo sınıfı ile ne alakası var... anlaşıldı arkadaşım sen MITSUBISHI nin başarısını çekemiyorsun.. http://www.youtube.com/watch?v=yY9wXyDSnJ4 izle bunuda aracın doblo sınıfında ki araçlar ile uzaktan yakından hiç bir alakası olmadığını gör..

• h100 seridir. az yakar. ikinci eli ucuzdur. kasası dayanıksızdır.
    l300 yavaştır. çok yakar. ikinci eli pahalıdır. kasası ve motoru dayanıklıdır. yedek parçası da japon olduğu için pahalıdır.

ikisini de bir kaç sene kullandım.
  • hala birileri neyın ne oldugunu anlayamamıs ..dayı l 300 ün neresı yavas bıraz cok yakıyo ama yakan araba gıder bu gercektır.cunku agırlık kapasıtesı vardır.bu yenı mıtsubıshı de guzel bişeye benzıyo umarım turkeyıde tutulur.bizim için önce yakıt sonra konfor geliyor
  • Arkadaslar hem binek yani ailecek kullanma hemde iş amaclı köy yollarında kullanma tatilde falan dag bayır gezmek için naıl olur l300 iyi olurmu 100 km de ne kadar mazot yakar güzel komple koltuklu olursa klimalı komple camlı bir münübüs kaç bin ytl ye alınır ?
  • motor bakımından kesınlıkle mıtsubıshı daha doğrusu her bakımdan öncelıkle cok sağlam bı arac hyundaının bence en buyuk sorunu dıferansıyel ve motor ömrü 100000 görmek bnece mucıze gıbı bısı cok dıkkatlı olman lazım
  • ArkadaşLar burda Laf kavgasına gerek yok...Objektif bir şekiLde her iki aracın + ve -'Leri...
    H100,L300'den konforLu,ekonomik,orj.parça sıkıntısı yaratmayan,parçası ucuz,dayanıksız
    L300'de bi kere sürüş zevki deniLen bişey war...DayanıkLı,sağLam şase vs.Ayrıca her kim ne derse desin L300 H100'den daha çok KM yapar...Bi H100'Le 300-400 Bin yapan warmı...Ama araştırırsanız L300'Le 1-2MİLyon km biLe war...Sıktığımı düşünmeyin sor soruştur...Ustasına sor...Her kim ne derse desin L300,H100'den dayanıkLıdırrrrr,kaLiteLidirrrrr,H100 TakLittttt,Bi makasa kaLkış bakem H100Le,parçaLarın nerde acaba...ÖyLe saçma bi süspansiyon warki...Bide L300Le denersen zevk gibi geLecektir yatmadan makas atmak,yanLamak vs...Ayrıca L300 H100'den çabuk satıLıyor piyasası yüksek,fiyatı yüksek,orj parça sıkıntısı war,parçaLar çok pahaLı...Ben kısaca şöyLe diyim bu Lafıma yaLan dien Hyundai'cidir ve MİTSUYU ÇEKEMİYORDUR...Eğer kısa vadede param cebimde kaLsın,rahat oLuym,yedek parça sıkıntısı çekmiym,ucuz yaksın vs. diyen warsa : H100...
    Eğer yakıt önemLi değiL,DayanıkLı oLsun kaLiteLi oLsun,arıza çıkarmasın,beni üzmesin,sağLam oLsun güven versin diyen oLursa IsrarLa L300...

Eğer bunLara yaLan diyen warsa : O ŞAHIS HYUNDAI TARAFTARI VE MITSUYU ÇEKEMİYOR DEMEKTİR...AYRICA 1-2 SİTEDE ANKET YAPTIM ŞAHSIMCA L300-H100mü die...L300 34,H100 11...
    DİĞER ANKETE BAKILINCA H100'ÜN DURUMU İÇLER ACISI...26-03...DAHA FAZLADA SIKMAYIN BIRAKIN BU İŞLERİ H100 L300DEN İYİ AYAKLARINI...FOREVER L300...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.