- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KİM ARAMIŞCELL ÇOK YAKINDA ÜCRETSİZ..TEŞEKKÜRLER TÜRKCELL
Bu konudaki kullanıcılar:
 
140
Cevap
19830
Tıklama
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


13958 Mesaj
15 Mayıs 2007; 18:47:10 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

KimaramışBu servis şu anda deneme aşamasındadır.
Telefonunuz kapalı ya da ulaşılamaz olduğu durumlarda herhangi bir yönlendirme yapmanıza gerek kalmadan sizi kimin aradığını ve size ne mesaj bıraktığını ücretsiz bildiren servistir.

Kimaramış servisi ile telefonunuz kapalı ya da ulaşılamazken hem sizi kimin, kaç kez, hangi tarih ve saatte aradığı bilgileri cep telefonunuz ulaşılabilir duruma geldiği anda kısa mesajla bildirilir ve hem de sizi arayanlar size sesli mesaj bırakabilirler.

Ayrıca telefonunuz açık olduğunda ama ulaşılmak istemediğinizde (telefonunuz açıkken sizi arayanlara kapalı anonsunu duyacaklardır) sizi kimlerin aradığını öğrenebilirsiniz.

Not: Bu ekstra özellikte telefonunuza gönderilen arama detay bilgisini içeren her mesaj 1kısa mesaj / 2kontör olarak ücretlendirilir.


--------------------------------------------------------------------------------

Kimler Kullanabilir?--------------------------------------------------------------------------------

Kullanım
Nasıl Kullanırım?


Kimaramış servisini kullanmak için herhangi bir yönlendirme yapmanıza gerek yoktur. Telefonunuz kapalı ya da ulaşılmaz olduğunda Kimaramış otomatik olarak devreye girer böylece sizi arayanların bilgisi ve sesli mesaj bilgilendirmesi telefonunuz ulaşılır duruma geldiği zaman ücretsiz olarak telefonunuza iletilir.

Bırakılan sesli mesajlarınızı 7565’i arayarak ücretsiz dinleyebilir, mesajları dinledikten sonra 1’e basarak kendi tarifeniz üzerinden size mesaj bırakan kişiyi arayabilirsiniz.
Ekstra Özellikler:

Telefonunuz açıkken ulaşılmaz olmak istediğinizde de Kimaramış servisini kullanabilirsiniz. (Telefonunuzken açıkken sizi arayan kişi kapalı anonsunu duyar)

Telefonunuzun Yönlendirme menüsünden, hattınızı, istenen koşul için ("Meşgul", "Cevapsız" ve "Tüm aramalar" için) 7585’e yönlendirebilirsiniz.

KimAramış'a yönlendirme işleminizi SüperŞifre'nizle Turkcell WAP İşlem Merkezi'nden, Turkcell Online İşlem Merkezi'nden, 444 0 532 Turkcell veya 444 0 535 Hazır Kart Müşteri Hizmetleri aracılığıyla ya da Digiturk Kanal532'den 7 gün 24 saat kolayca yapabilirsiniz.

Telefonunuzu 7585’e yönlendirdiğinizde sizi arayanların bilgisi anında size kısa mesaj olarak gönderilir (Bu özelliği seçtiğinizde gönderilen her mesaj 1 kısa mesaj/2kontör olarak ücretlendirilir).


--------------------------------------------------------------------------------

Ücretlendirme
Telefonunuz kapalı veya ulaşılamaz olduğu durumlarda gönderilen arama detayı bilgisini ve sesli mesaj bırakıldığı bilgisini içeren mesajlar ücretsizdir.

7565’i arayarak sesli mesajlarınızı dinlemek ücretsizdir.


Sadece telefonunuz açıkken yaptığınız yönlendirmelerde gönderilen arama detay bilgisini içeren her mesaj 1 kısa mesaj/2kontör olarak ücretlendirilir.
_____________________________6899 Mesaj
15 Mayıs 2007; 19:47:09 

konuyu açan arkadaş kaynak belirtirmisin. yazıyı nerden kopyaladın. aksi halde yalancı duruma düşeceksin.
_____________________________
3235 Mesaj
15 Mayıs 2007; 20:25:10 

haydaaane olcak şimdii
_____________________________ 
11844 Mesaj
15 Mayıs 2007; 20:33:49 

güzel ,bilgi için teşekkürler
_____________________________3235 Mesaj
15 Mayıs 2007; 21:46:51 

bir bilgi olduğu doğruama şaibeliiii
_____________________________16419 Mesaj
15 Mayıs 2007; 21:54:42 

Turkcell'den "ücretsiz" "bedava" kelimelerini duyunca radarları açmak lazım arkadaşlar.
_____________________________

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !


> > < <


3235 Mesaj
15 Mayıs 2007; 22:07:37 

ANAAAAAAAAA OGAMECİİ de burda

aman sıkı takip ett,sen olmazsan olmaz
_____________________________4673 Mesaj
15 Mayıs 2007; 22:31:53 

Konu başlığından sonra ilk mesajın tarihini görünce oldukça şaşırdım. Eski tarihlerde açılmış bir topik herhalde diye düşünmüştüm.. Yanlış görmüyorum değilmi, o tarih 2007 mi 2005 mi..
Ne deneme aşaması, ne ücretsizi nereden uyduruyorsunuz Allah Aşkına.. Uzun zamandan beri çalışan bir servis ve bal gibi de ücretli..
_____________________________3061 Mesaj
15 Mayıs 2007; 22:35:19 

Eğer bu gerçekse süper .


13958 Mesaj
15 Mayıs 2007; 22:42:42 


quote:

Orjinalden alıntı: ege45

Konu başlığından sonra ilk mesajın tarihini görünce oldukça şaşırdım. Eski tarihlerde açılmış bir topik herhalde diye düşünmüştüm.. Yanlış görmüyorum değilmi, o tarih 2007 mi 2005 mi..
Ne deneme aşaması, ne ücretsizi nereden uyduruyorsunuz Allah Aşkına.. Uzun zamandan beri çalışan bir servis ve bal gibi de ücretli..Arkadaşım bu forumda beni bilenler bilir merak etme..Biz boşa konuşmayız.Zamanımın azlığından resim yükleyememiştim ama akşam gelince sana cevap vermek adına resimde koyuyorum

Resmi siteye ilk girişte kimaramışcell ücretli görünebilir ancak online işlem merkezinden hattınızla ilgili işlemlere tıkla,kim aramış yazıyor en altta ona tıkla..Etkinleştirmek iste şu an yapamazsınız diyecek..Servis ile ilgili bilgi için tıklayın diyor aşağıda tıkla ve gör..


Al sana foto

_____________________________4673 Mesaj
15 Mayıs 2007; 23:09:57 

s.volkan arkadaşım, ben senin klasik ve bildiğimiz aşağıda kendi sitesinden alıp kopyaladığım hizmeti yazıyorsun zannettim. Kusura bakma, ne bileyim ben senin Tcell online işlemler mağduru olduğunu..
Keşke ilk başta bu durumu ve kaynağı belirterek başlasaydın.

Turkcell online işlemler merkezi bence bu ara, deneme aşamasına geri döndürülmüş gibi çalışıyor. Bu ve buna benzer birçok farklı işlemler göründüğünü ama gerçekte olmadıklarını daha önce de duymuştum. Kendim de birkaç gün önce tarife değiştirmeye tıkladığımda bana
1.Bizbizecell 2.Bireysel İşteAile 3.BirFiyat
diye 3 tarife seçeneği gösterdi. Bireysel İşteAile tarifesiyle ilgili hiçbir açıklama bulamadım ve müşteri hizmetlerini aradım. Tlf na çıkan kişi kendi biriminden 3-5 kişiyle tekrar tekrar görüştükten sonra böyle bir tarife olmadığını yanlışlık olabileceğini söyledi.
Bu nedenle inandırıcı gelmiyor, hele hele malum operatörde ücretsizken ücretliye dönen bir hizmeti Turkcell in ücretliyken ücretsize döndürmesi bence büyük bir hayal olur.

Turkcell sitesinde aşağıdaki herzamanki bilgi mevcut.
....................................................................................................................................................
KimAramışCell
Cep telefonunuzdaki özel hafiyeniz
Sinemadasınız ve telefonunuzu kapadınız. Acaba sizi kimler aradı? KimAramışCell'e sorabilirsiniz. KimAramışCell, telefonunuz ulaşılamazken sizi kimin, kaç kez, hangi tarih ve saatte aradığını öğrenmek istediğinizde, size bu bilgileri cep telefonunuzu ulaşılabilir duruma geldiği anda kısa mesajla ulaştıran Turkcell servisidir.

Ücretlendirme

Telefonunuzun Yönlendirme menüsünden, hattınızı, istenen koşul için ("Meşgul", "Cevapsız", "Ulaşılamaz" ve "Tüm aramalar" için) KimAramışCell'e yönlendirebilirsiniz. Yönlendirme yapmanız gereken telefon numarası 7585'dir.
KimAramışCell'e yönlendirme yapmak istenilen her koşul için bu numaranın yazılması gerekmektedir.

KimAramışCell'e gelen mesajlarınız sistemin telefonunuzu açık yakaladığı ilk anda telefonunuza gönderilir. Ulaşılamadığınız durumlarda size gelen mesajlarda 4 farklınumaranın arama bilgisi bulunur. Gizli aramalar tek numara olarak değerlendirilir ve tüm gizli numaradan yapılan aramalar gizli numara başlığı altında bildirilir.
Ulaşılamama durumu dışındaki yönlendirmelerde, telefon açık ve ulaşılabilir olduğu durumlarda ise size gelen her mesajda sadece 1 numaranın arama bilgisi bulunur
Turkcell faturalı hat kullanıcıları için servis ücreti, gelen her bilgilendirme mesajı için 1 kısa mesajdır.
Hazır Kart kullanıcıları için servis ücreti, gelen her bilgilendirme mesajı için 2 kontördür.
...................................................................................................................................................< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ege45 -- 15 Mayıs 2007; 23:16:37 >
_____________________________985 Mesaj
16 Mayıs 2007; 0:14:29 

ben ve benim gibi birçok kişi için gereksiz bir servis...

ben UCUZA konuşmak istiyorum...turkcell'de bu var mı..?? siz ondan haber verin bana...


yok" kim aramış cell" yok bilmem ne...... ancak cocuk kandırır bunlarla..
_____________________________

ÜYE PROFİLİ GİZLİ OLANLARA KIL'IM!! CIA MİSİNİZ,FBI MISINIZ???


3235 Mesaj
16 Mayıs 2007; 1:33:25 

mesajı yazmadan okuyup da yazsaydın be yüzbaşım burası aradığın yer değil belliii
_____________________________2030 Mesaj
16 Mayıs 2007; 16:30:40 

Herkes gider Mersin'e **** gider tersine
Turkcell bile bunu bedava yapıyor.

Bu arada sanki biraz Vodafone taklidi olmuş. Telesekreterin numarası bile Vodafone da ki 7512 ye benziyor. İlginç ama hakikatten her şey değişiyor. Eskiden Turkcell yapar diğerleri taklit ederdi.
_____________________________ 
2344 Mesaj
16 Mayıs 2007; 22:09:42 

Şimdi Turkcell'de bu özelliği dinlemek mi ücretsiz yoksa kaydolup beni kimlerin aradğına dair mesaj gelmesi mi ücretsiz onu açıklar mısınız? Ben hiçbir şey anlamadım da konu hakkında.
_____________________________985 Mesaj
16 Mayıs 2007; 23:04:14 


quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

mesajı yazmadan okuyup da yazsaydın be yüzbaşım burası aradığın yer değil belliiidoğru söylüyorsun ama napaalım..bi umut işte..
_____________________________

ÜYE PROFİLİ GİZLİ OLANLARA KIL'IM!! CIA MİSİNİZ,FBI MISINIZ???


13958 Mesaj
16 Mayıs 2007; 23:34:55 

Arkadaşlar kimaramışcell değişecek anlamadınızmı?

Vodafonedeki gibi olacak aynen..Sinyalden sonra mesaj bırakın şeklinde.O yüzden deneme aşamasında yazıyor zaten.O mesajları dinlemek ücretsiz ve gelen mesaj ücretsiz..

Satcelll ücretli olan kısmı sadece tel açıkken olacakç.ç
_____________________________


Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
3 gün 16 sa. 26 dk. kadarı kaldı.
17 Mayıs 2007; 6:19:22 

Şu anda ucretsiz mi bu uygulama


13958 Mesaj
17 Mayıs 2007; 18:53:42 

Şu an başlamadı ancak

7565 i aramak ücretsiz :)
_____________________________1073 Mesaj
17 Mayıs 2007; 20:08:24 

Turkcell keşke daha adam akıllı kampanyalar yapsa.
_____________________________

Alo Kaan ben Emre abin sakın zorlamayın heee


 
2746 Mesaj
17 Mayıs 2007; 20:33:17 

Bence iyi olacak.Sağol bilgi için.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Mayıs 2007; 21:23:46 

bilgi için sagol..


13958 Mesaj
18 Mayıs 2007; 11:48:31 

İsmide kimaramış :)

sonunda cell yok :)
_____________________________ 
590 Mesaj
18 Mayıs 2007; 12:02:31 

bilgilendirme için saolasın kampanya güzel olur ..
_____________________________


TEK AŞK GÖZTEPE 
2344 Mesaj
25 Mayıs 2007; 21:43:51 

Eee ne oldu 1 hafta bekledik, hâlâ bekliyoruz? İş yattı mı yoksa?


2148 Mesaj
25 Mayıs 2007; 23:13:14 

Güzel olacak ya daha ne olsun
_____________________________

|


14051 Mesaj
25 Mayıs 2007; 23:42:11 


quote:

Orjinalden alıntı: feat

Eee ne oldu 1 hafta bekledik, hâlâ bekliyoruz? İş yattı mı yoksa?


Turkcell'in iş yapma prensibi bu,daha epey bi bekleriz
_____________________________


An Abandoned Awe of Autumn
We´ll be ready when the curtain might fall...
And now I have no more words to say; Forever yours...


13958 Mesaj
26 Mayıs 2007; 21:30:32 

o kadar bekledik biras daha bekleyelim :)
_____________________________ 
11844 Mesaj
26 Mayıs 2007; 22:56:41 

:) ne zaman ücretsiz olacak acaba:))
_____________________________3061 Mesaj
26 Mayıs 2007; 23:30:41 

Harbi madem hazırlık aşamasında siteye neden koydunuz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Haziran 2007; 21:47:57 

şimdi denedim çalışıyor ve mesajın sonunda bu msj ücretsizdir diyor


3061 Mesaj
6 Haziran 2007; 23:11:31 

İşin ilginci benimde şu an çalışıyor ancak arkadaşımda çalışmıyor, online işlem merkezine girdi daha servis açılmamıştır diyor ben kendim giriyorum servis açıldı ayarlarınızı yapın diyor.

Birde telefona dikkat ettim ulaşılamazken yönlendirmede 05397...... bir numaraya kendi kendine yönlendirme yapıyor.O numarayı arıyorum aradığınız kişiye ulaşılamıyor diyor , rehberden baktım böyle bir numara yok diyor ,bu numaraya turkcell niye yönlendirme yapmış onu çözemedim.


13958 Mesaj
7 Haziran 2007; 0:24:50 

Yönelndirme olayı türkcell tarafından yapılması normal..

sisteme yönelndirme yapıyor..Telsimliler bilir..
_____________________________1520 Mesaj
7 Haziran 2007; 2:04:28 

Servis açılmamıştır mesajı var bende de...
_____________________________ 
11844 Mesaj
7 Haziran 2007; 2:23:45 

Evet henüz aktif olmamış galiba
_____________________________ 
2243 Mesaj
7 Haziran 2007; 2:54:10 

üye olmak istediğimde ''Servis henüz kullanıma açılmamıştır.'' diyor..
_____________________________

Sarı-Lacivert


 
135 Mesaj
9 Haziran 2007; 18:21:53 

onlıne islem merkezınden dednedım servıs aktıf degıldır denılıyor...
_____________________________ 
1330 Mesaj
9 Haziran 2007; 19:15:08 

ulaşılamıyorsa yani telefon kapalıyken aktarma seçeneği için +905397571027 numarasına yönlendirirseniz telefon kapalıyken gelen aramalar için telefonunuzu açtığınızda arayan numara kımaramışcell mesajı ücretsiz geliyor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Haziran 2007; 20:05:40 


quote:

Orjinalden alıntı: kullanici adi

ulaşılamıyorsa yani telefon kapalıyken aktarma seçeneği için +905397571027 numarasına yönlendirirseniz telefon kapalıyken gelen aramalar için telefonunuzu açtığınızda arayan numara kımaramışcell mesajı ücretsiz geliyorOnline işlem merkezinde böyle bir numara yok.Ben görmedim.verdiğin numara kime ait?


 
589 Mesaj
9 Haziran 2007; 20:08:58 

turkcell yıllarca bu servısten aldıgı kontorlerı sımdı gerı hızmet olarak verıyor.
_____________________________

349. DÖNEM KD VE YD SUBAY ADAYI


 
1330 Mesaj
9 Haziran 2007; 20:17:39 


quote:

Orjinalden alıntı: Hayat Kavgası

Online işlem merkezinde böyle bir numara yok.Ben görmedim.verdiğin numara kime ait?


şahısa ait bir numara değil. kimaramışcell servisinin numarası. benim kimaramışcell ayarları yapıldı.ayarları yapamayanlar eğer isterlerse ulaşılamıyorsa aktar seçeneği için bu numaraya yönlendirileblir.


 
11844 Mesaj
10 Haziran 2007; 2:47:18 

Beklemekte fayda var< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege_Aşığı -- 10 Haziran 2007; 3:00:47 >
_____________________________13958 Mesaj
10 Haziran 2007; 2:48:50 

Bekleyin biraz ne acele ediyosunuz..
_____________________________ 
3 Mesaj
10 Haziran 2007; 13:29:44 

servis kullanıma açılmış
sabah telefonumu açtığımda
telefonum kapalı iken arayanları gösteren bi mesaj vardı
fekat online işlem merkezinde
kimaramışcell i iptal et dediğimde
servis kullanıma açılmamıştır yazıyor
bugün pazar turkcell çalışmıyo heralde
siteyi güncellememişler
_____________________________ 
3449 Mesaj
12 Haziran 2007; 13:07:30 

bu nası iştir kaç gün oldu hala servis kullanılamıyo
_____________________________2005 Mesaj
12 Haziran 2007; 13:24:45 


quote:

Orjinalden alıntı: ogameci

Turkcell'den "ücretsiz" "bedava" kelimelerini duyunca radarları açmak lazım arkadaşlar.
_____________________________

kurallar körleştirir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Haziran 2007; 20:24:15 

Su deneme aşaması ne zaman sona ericek de kullanıma acılcak


1684 Mesaj