Şimdi Ara

TIRNAK MANTARI BAŞ BELASI.. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
84
Cevap
8
Favori
303.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cpt34

Değerli Arkadaşlar..
    Buraya yazılanları okudukça hem dehşet içinde kaldım, hem üzüldüm.
    Herşeyden önce bilmemiz gereken şudur ki, Allah düşürmesin deriz hep ama yinede yaradan kimseyi hastahanesiz, doktorsuz , ilaçsız bırakmasın, sağlık kadar güzel ve önemli birşey var mı?
    Bütn ilaçlar bir derdin devası ,çaresi olarak üretilip kullanılıyor, ama tedavi ettiği derdin yanında istenmeyen bir sürü etkileri var, o etkiler nedeniyle de
    vücudumuza çok ta zarar verebiliyorlar.
    Tırnak mantarı için kullanılan solüsyonlar, kremler de çok dikkatli kullanılmalı. Ayak tırnağımıza sürdüğümüz bu kremler çok güçlü ilaçlar olup
    tırnaktan emilip deriden emilip vücudumuzun herbölgesine dağılıyor yayılıyor, özellikle de karaciğerde birikme yaparak sağlığımızı ciddi anlamda tehdit ediyor.
    Ben arkadaşım olan bir cilt doktoruna gidip tırnak mantarı için bir ilaç önermesini istediğimde, bana verdiği cevapla şoke olmuştum. Ben hiç bir hastama tırnak mantarı için ilaç önermiyorum dedi ve zararlarını anlattıkça ben dehşete kapıldım. Sadece bitkisel ürün öneriyormuş ama onun da hem tedavi süresi çok çok uzun hem de tedavi oranı düşük imiş.
    Kendim de kimya mühendisi olduğum için, ilaçların içindeki kimyevi maddelerin etkilerinin neler olduğunu biliyorum. Hele burada DOMESTOS diye bilinen bildiğimiz çamaşır suyunu bile kullanarak bu hastalığı tedavi etmeye çalışanlar olduğunu okuyunca ne diyeceğimi bilemedim. Diğer kremleri, ağızdan alınan hapları aylarca yıllarca kullanan genç insanları okuyunca da çok üzüldüm ve devletime, devletin yetkili insanlarına da çok sitem ettim ki onlar yurttaşlarımızın sağlığını korumak için her türlü tedbiri almak ve hepimizi bilinçlendirmekle görevli insanlardır ama maalesef kimse sorumluluk sahibi değil.
    Ve bu güzel ülkemin güzel insanları amerikan ve diğer büyük ilaç fabrikalarının kobayı gibiler sanki.. 70 milyonluk ülkemde insanlarıma leblebi şekerleme yutar gibi ilaçlar yutturuluyor kremler merhemler kullandırılıyor. Hastahanelere bakınız başta kanser olmak üzere her türlü hastalık çok artmış durumda ve bunların bir çoğunun sebebi bilinçsizce ve hiç gerekmediği halde insanlarımızın bol bol ilaç kullanmaya alıştırılmasdır.

Lütfenn...Çok gerekmedikçe ilaç kullanmayalım. Çocuklarımızı ilaçlardan uzak tutalım. Hele de antibiyotiklerden.
    Antibiyotik suyla yutulan bir atom bombasıdır demiş idi bir amerikalı doktor..Yani o kadar tehlikeli ve riskli.
    Amma bizim ülkemizde, sırf ilaç mümesilleri çok ilaç sattık diye genel mdürün gözüne girecekler diye, doktorlarda ilaç firmalarından değişik hediyeler ve menfaatler sağladıklarından olur olmaz her hastaya antibiyotik yazarlar. Unutmayalım ilaçlar elbette çok önemlidir. Sadece hayati tehlike söz konusu ise, ve hastalığımız tam ve kesin olarak teşhis edilmiş ise, uzman bir doktorun hastaya uygun ilacı tesbit etmesiyle yine onun önereceği dozlarda ve tam olarak kullanılmalıdır.
    Tırnağınız çirkin görünebilir, sırf o görüntüyü düzeltmek uğruna sağlığınızı tehlikeye atmayın.
    Hepsinden de önemlisi çocuklarımıza ileride bu ialçaları kullanmamak için sağlıklarını nasıl koruyacaklarını ve vücut hijyenini nasıl sağlayacaklarını mutlaka öğretelim. AVM lerde WC lere girdiğimde gözlemlerim hep. Babası WC den ellerini sabunlamadan yıkamadan çıkan bir adamın çocuğu hijyeni bilebilir mi?

Alıntıları Göster
    Çamder Ayak ve El Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavi ürünü ile 8 gün kullan, 20 gün koru,45 gün tırnak mantarından kurtul.. Her türlü ilaçı kullandıysan, 6 ay tırnak cilası yaptıysan, eczanelerden her türlü tırnak kalemini kullandıysan ve lazerle tedavide gerçekci gelmediyse işte o an bitkisel tedavi arayışına geçmişsiniz demektir. Bu konuda 5 yıldır Türkiye de en etkili tedavi olarak var.https://img.donanimhaber.com/upfiles/1738463/650ea59f-14fd-4417-a262-be6508d76ae5.png
  • Deitel kullanıcısına yanıt
    merhaba, tırnak mantarı tedavisi 3 aşamalı bir tedavi gerektirir...

1. aşamada tırnağın yumuşatılıp gözeneklerinin açılması gerekir..
    2. aşamada tırnağın kalınlığı pedikür ile inceltilmesi gerekli ve
    3. aşamada da üstü açılan tırnağın altında dokuda kök atmış durumda olan mantarın köküne ulaşabilecek yakabilecek yakıcı bir yağ gerekli..

Bunları yaptıktan sonra tedavi kısmı bitmiş fakat tırnağın üzeri açık olduğundan tekrar yüzeysel mantarın ayakkabıdan bulaşmaması için 20 gün kadar koruyucu maddeler ile ayak ve ayakkabı korunması gerekli. Bunlara pararlel 1 aylık süreçte beslenmenizde fungop diyeti yapmanız gerekli. Bu süreç 45 gün sürebilir. Muhtemelen tırnağınız düzelecektir.

Tüm bu süreçleri profesyonel olarak bir paket altında satın almak ister iseniz "çamder bitkisel tırnak mantarı tedavisi" paketlerinden birini almanız gerekli. yada dışarıdan tek tek dediklerimi toplayıp bir araya getirip uygulamanız lazım. çamder ürünü için detaylı bilgi isteyene www.tirnakmantaritedavi.com adresine bakabilir...

sevgili arkadaşlar ağızdan ilaç almak her halukarda karaciğere zarar verir, tırnak kalemleri tırnağın yüzeyine uygulandığından tırnağın rengini düzeltir fakat kök tırnağın altındaki dokuda olduğundan çimleri biçmek gibi tekrar kök den uzar tırnağı her halukar da yine sarar,kalemler bir işe yaramaz...

her türlü bitkisel yağlar ise şu sebepten tek başına işe yaramaz: ayak tırnak mantarı 60 farklı el tırnak mantarı 40'a yakındır. Bu yağlar bazı mantar türlerine işe yarar iken sizin hangi tip mantarınız olduğunu bilmediğinizden tedavi şansınız %5'e kadar düşer.
    Son olarak da ayak bakım merkezleri uzun süreli ve maaliyetli bir iştir ve sonuç garantisi vermezler, çünkü sonuç pek alan olmamıştır (gönlünüzü serinletirler 3-4 ay) ..
    lazer de nokta atışı kökleri yakması lazım, eğer bir tek kök kaçar ise mantar eşeysiz üreyen bölünerek çoğan bir yapıda olduğundan 1 tane kök kalır ise 3 ayda tüm tırnak yine mantara döner....
    bu bilgileri 10 yıllık tedavi mücadelesi veren biri olarak artık uzman sayılırım...

neyle tedavi oldum I LOVE ÇAMDER
  • quote:

Orijinalden alıntı: orço35

merhaba, tırnak mantarı tedavisi 3 aşamalı bir tedavi gerektirir...

1. aşamada tırnağın yumuşatılıp gözeneklerinin açılması gerekir..
    2. aşamada tırnağın kalınlığı pedikür ile inceltilmesi gerekli ve
    3. aşamada da üstü açılan tırnağın altında dokuda kök atmış durumda olan mantarın köküne ulaşabilecek yakabilecek yakıcı bir yağ gerekli..

Bunları yaptıktan sonra tedavi kısmı bitmiş fakat tırnağın üzeri açık olduğundan tekrar yüzeysel mantarın ayakkabıdan bulaşmaması için 20 gün kadar koruyucu maddeler ile ayak ve ayakkabı korunması gerekli. Bunlara pararlel 1 aylık süreçte beslenmenizde fungop diyeti yapmanız gerekli. Bu süreç 45 gün sürebilir. Muhtemelen tırnağınız düzelecektir.

Tüm bu süreçleri profesyonel olarak bir paket altında satın almak ister iseniz "çamder bitkisel tırnak mantarı tedavisi" paketlerinden birini almanız gerekli. yada dışarıdan tek tek dediklerimi toplayıp bir araya getirip uygulamanız lazım. çamder ürünü için detaylı bilgi isteyene www.tirnakmantaritedavi.com adresine bakabilir...

sevgili arkadaşlar ağızdan ilaç almak her halukarda karaciğere zarar verir, tırnak kalemleri tırnağın yüzeyine uygulandığından tırnağın rengini düzeltir fakat kök tırnağın altındaki dokuda olduğundan çimleri biçmek gibi tekrar kök den uzar tırnağı her halukar da yine sarar,kalemler bir işe yaramaz...

her türlü bitkisel yağlar ise şu sebepten tek başına işe yaramaz: ayak tırnak mantarı 60 farklı el tırnak mantarı 40'a yakındır. Bu yağlar bazı mantar türlerine işe yarar iken sizin hangi tip mantarınız olduğunu bilmediğinizden tedavi şansınız %5'e kadar düşer.
    Son olarak da ayak bakım merkezleri uzun süreli ve maaliyetli bir iştir ve sonuç garantisi vermezler, çünkü sonuç pek alan olmamıştır (gönlünüzü serinletirler 3-4 ay) ..
    lazer de nokta atışı kökleri yakması lazım, eğer bir tek kök kaçar ise mantar eşeysiz üreyen bölünerek çoğan bir yapıda olduğundan 1 tane kök kalır ise 3 ayda tüm tırnak yine mantara döner....
    bu bilgileri 10 yıllık tedavi mücadelesi veren biri olarak artık uzman sayılırım...

neyle tedavi oldum I LOVE ÇAMDER
    Tırnak Mantarından Korunmak İçin Öneriler

Tırnak mantarından korunmanın ilk yolu havuz veya hamam gibi toplu yerlerde bulunuyorsanız çıkışta ayaklarınızı kuruttuktan sonra, çay ağacı yağı, laktik asit, salisilik asit ve kolonya ile hazırlayacağınız çözeltiyi ayaklarınıza ve tırnaklarınıza uygulamaktır.
    Ayaklarınızı olabildiğince temiz ve kuru tutun.
    Ayak tırnaklarınızı, parmağın ucunu geçmeyecek şekilde düz olarak kesin.
    Manikür ve pedikür için sterilize aletler veya en güvenlisi kendi aletlerinizi kullandırın.
    Ayağınıza uyan, sivri burunlu olmayan rahat ayakkabılar giyin.
    Havluların kesinlikle kişiye özel olmasına dikkat edin.
    Ayaklarınız çok fazla terliyor veya nemli kalıyor ise 2-3 satte bir çorap değiştirin
    Tırnak Mantarı Önleyici
    Tırnak mantarını önlemek için kendinizin hazırlayacağı bir tonik ciddi anlamda sizi kurtaracaktır. Özellikle havuz ve hamam gibi toplu yerlerde bulunuyorsanız bu karışımı kullanmanız oldukça önemlidir.
    Malzemeler:
    10 ml çay ağacı
    10 gr salisilik asit
    20 ml saf laktik asit
    150 ml kolonya
    Malzemelerden kolonyanın içerisine salisilik asiti ilave edin ve çalkalayın salisilik asit eriyecektir. Sonrasında laktik asit ve çay ağacı yağını ilave ediniz. Havuz ve hamam gibi yerlerde buluduktan sonra el ve ayak tırnaklarınıza bu hazırladığınız karışımı sürmeniz yeterlidir.
    Tırnak Mantarı Tedavisi
    Ayak tırnağınızda mantar oluştuysa sağdan soldan duyduklarınıza, bitkisel tırnak mantarı tedavisi gibi şeylere çok inanmayın. Tırnak mantarı oldukça zorlu bir hastalıktır öyle otla şunla bunla çözülmez. Tırnak mantarında en etkili yöntem tca (trikoloroasetik asit) ugulamasıdır. %40 tca çözeltisini tırnak mantarının olduğu bölgelere sürüp 3 dakika sonra yıkayınız. Bu işlemi 15 günde bir yenilemeniz gerekiyor. %40 tca solüsyonu bir süre sonra mantarın ölmesini ve mantarlı deriyi soyacağı için tırnak mantarı sorununuzu çözecektir.
    Tca uyguladıktan sonra bir sonraki tca ugulamasına kadar mantarlı bölgeye süreceğiniz bir merhem tarifi vereceğim bu merhem hem tırnak mantarını öldürücü etki gösterecektir hemde tca nın hızlı iyileşmesini sağlar.
    TCA Sonrası Tırnak Bakımı
    Malzemeler:
    1 tüp %40 çinko oksit içeren pişik kremi
    1 tüp madecasool
    10 ml e vitamini
    10 ml b5 vitamini
    10 ml çay ağacı yağı
    20 ml saf laktik asit
    Bütün malzemeleri ağzını sıkıca kapatabileceğiniz bir kapta iyice karıştırın ve tırnak mantarınızın olduğu bölgeye tca sürdükten sonra 15 gün boyunca sürün. Tırnak mantarı için %40 tca kullanacaksınız. Bu tca ile yapacağınız kimyasal peelig işleminden sonra merhemi sabah akşam kullanın. Toplam olarak 6 seans tca uygulamasından yani 3 ay sonra tırnak mantarından tamamen kurtulmuş olacaksınız. TCA'yı doa kimya sitesinden satın alabilirsiniz.

Kaynak:http://ayakbakimisagligi.blogspot.com.tr/2015/01/ayak-tirnak-mantari.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: brj

Mantarli tirnağa sabah akşam vicks sürün. 2 haftada değişimi göreceksiniz ve bana dua edeceksiniz. tirnağin yenisi tamamen çikana kadar birakmayin. İnternette araştirabilirsiniz vicks ve tirnak mantari.
    Bu hastalıkla 3 senedir uğraşan ve 3 defa tırnak çektirmiş birisi olarak şu aralar uyguladığım ve sonuç aldığım tedaviyi yazıyorum. öncelikle mantarlı tırnağı törpü ile temizliyoruz sarı yeşil kısım kalmayacak kalınsa incelteceğiz, iki günde bir mantarlı tırnakların üstüne domestos çamaşır suyu dökeceğiz bir dakika bekletip bol su ile yıkayalım, (mantarları öldürür) ilk başlarda köpürecek korkmayın :) ayakları havlu ve saç kurutma mak. ile kurutun yatarken mantarlı tırnağın üstüne vick sürüyoruz şu mentollü olan şey (mantar üremesini engeller) iki hafata içinde sonuçları gözle görürsünüz, ama tedaviye başladıktan sonra tüm çorap ve ayakkabıları değiştirmelisiniz, ayakkabıları hava alabilen deri olarak tercih edin, ayaklarınızı ıslak tutmayın ve terletmeyin yoksa mantar tekrar eder asla yok edemezsiniz. ben bu tedaviyi bir aydır uyguluyorum ben olumlu sonuç aldım ama sizde aynı sonuç olmayabilir bu yüzden ilk önce doktora gitmenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeybek35 -- 1 Temmuz 2016; 12:15:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeybek35

Bu hastalıkla 3 senedir uğraşan ve 3 defa tırnak çektirmiş birisi olarak şu aralar uyguladığım ve sonuç aldığım tedaviyi yazıyorum. öncelikle mantarlı tırnağı törpü ile temizliyoruz sarı yeşil kısım kalmayacak kalınsa incelteceğiz, iki günde bir mantarlı tırnakların üstüne domestos çamaşır suyu dökeceğiz bir dakika bekletip bol su ile yıkayalım, (mantarları öldürür) ilk başlarda köpürecek korkmayın :) ayakları havlu ve saç kurutma mak. ile kurutun yatarken mantarlı tırnağın üstüne vick sürüyoruz şu mentollü olan şey (mantar üremesini engeller) iki hafata içinde sonuçları gözle görürsünüz, ama tedaviye başladıktan sonra tüm çorap ve ayakkabıları değiştirmelisiniz, ayakkabıları hava alabilen deri olarak tercih edin, ayaklarınızı ıslak tutmayın ve terletmeyin yoksa mantar tekrar eder asla yok edemezsiniz. ben bu tedaviyi bir aydır uyguluyorum ben olumlu sonuç aldım ama sizde aynı sonuç olmayabilir bu yüzden ilk önce doktora gitmenizi tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    zeybek 35 keşke benim yazdığımı görseydin :) ama dediğime gelmişsin tebrikler.
  • zeybek35 kullanıcısına yanıt
    ben bunu şubat 2014 de yazmıştım ama zararın neresinden dönülürse kardır ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: slm_nz

zeybek 35 keşke benim yazdığımı görseydin :) ama dediğime gelmişsin tebrikler.

Tabiki netten araştırdım bir çok yorumu okudum içinde senin yazdıklarında olabilir ve doktor tedavisi uyguladım sonuçta bende sonuç alabildiğim bir uygulamayı paylaşmak istedim emeği geçenlere teşekkür.
  • Bu baslik altinda bitkisel tedavi gibi reklam yapmaya calisan herseye cozum bulan saftalara sakin inanmayin.hicbir faydasi olmadi.hepsi kandirmaca.ben doktora gittim agizdan alinan bir antibiyotik cesiti ile kurtuldum.tedavi tam 6 ay surdu cunku ayak tirnagi gec uzuyor.domestosla cozum bulan arkadasa birsey demiyorum amaci para kazanmak degil ama ben uygulamada biraz cekinirim.yinede siz bilirsiniz.Bu bitkici nerdeyse ölüme bile care bulan bitkiciler cok parami yedi ama akillandim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesvettin -- 20 Ağustos 2016; 13:38:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesvettin

Bu baslik altinda bitkisel tedavi gibi reklam yapmaya calisan herseye cozum bulan saftalara sakin inanmayin.hicbir faydasi olmadi.hepsi kandirmaca.ben doktora gittim agizdan alinan bir antibiyotik cesiti ile kurtuldum.tedavi tam 6 ay surdu cunku ayak tirnagi gec uzuyor.domestosla cozum bulan arkadasa birsey demiyorum amaci para kazanmak degil ama ben uygulamada biraz cekinirim.yinede siz bilirsiniz.Bu bitkici nerdeyse ölüme bile care bulan bitkiciler cok parami yedi ama akillandim.
    Çamderciler toplanmış yine sayfaya

Bende 7 ay Nibulen kullandım ama doktor hap filan vermedi.Sadece cila seti verdi.

Sonuç 7 ayın sonunda hiç bir şey...Tırnak da hiç bir değişiklik yok

Ben de internetten Aynısefa kremi aldım.Çünkü araştırdım bu kremle mantarı geçirenler çokmuş

1 aydır kullanıyorum.Şuan pek bir değişiklik yok.

Eğer bundan da sonuç alazsam yapcak bir şey yok artık öylece bırakacam tırnağı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Çamderciler toplanmış yine sayfaya

Bende 7 ay Nibulen kullandım ama doktor hap filan vermedi.Sadece cila seti verdi.

Sonuç 7 ayın sonunda hiç bir şey...Tırnak da hiç bir değişiklik yok

Ben de internetten Aynısefa kremi aldım.Çünkü araştırdım bu kremle mantarı geçirenler çokmuş

1 aydır kullanıyorum.Şuan pek bir değişiklik yok.

Eğer bundan da sonuç alazsam yapcak bir şey yok artık öylece bırakacam tırnağı

Alıntıları Göster
    Ne yazıkki bu illet beni de buldu . Tırnağımın sarılaştığını fark ettiğimde hemen eczaneye gittim ve bana önerdikleri Dermo-trosyd solüsyonu aldım . 3 ay sabah akşam sürmeme rağmen hiç bir işe yaramadı . Nette araştırınca vicks kulananların memnun olduğu ve mehmet öz de dahil olmak üzere tavsiye edildiğini okudum . Şu anda 1 haftadır uyguluyorum . Önce sabun ve sıcak su ile iyicene yıkadıktan sonra yumuşayan tırnağı kesebildiğim kadar kesiyorum ve tekrar yıkıyorum . Tamamen kuruduktan sonra vicks i güzelce her tarafına sürüyorum hatta üst kısma kalınca tırnak gözükmeyecek şekilde kaplıyorum . Daha sonra mutfakta kullandığımız naylon folyo ile bandaj yaparak sarıyorum , böylece ne çoraba temas edip ziyan oluyor ne de ilaç kokusu başkalarını rahatsız ediyor . Bu işlemi günde iki defa sabah ve gece yatarken uyguluyorum . Tırnağıma vicks temas etmeyen süre günde 2-3 saat diyebilirim . İlk gün tırnağımın sadece köşesinde küçük bir kayıp varken şu anda neredeyse yarısını kaybettim fakat tırnak altındaki katman yani yeni oluşan tırnak beyaz ve temiz gözüküyor gibi . Şu anda bu yönteme 3 ay şans veriyorum , bu süre zarfında gerçekten tatmin edici bir sonuç alamazsam başka yöntemlere baş vuracağım , o olmadı başkasına vs . Hepinize geçmiş olsun .
  • hesvettin H kullanıcısına yanıt
    javascript:void(AddText(''))ağzı olan konuşuyor derler ya burası tamamen bu olmuş.
    ağızdan ilaç alarak tedavi oldum diyen arkadaşa karaciğerin ne durumda diye sormak isterim.
    Arkadaşlar tırnak mantarı tedavisinde kullanılan tıbbi ilaçların tehlikesini lütfen 5 dk ayırın ve AŞAĞIDAKİ linke tıklayarak okuyun lütfen. javascript:void(AddText(''))
    Sonrada karaciğer mi tırnak  TIRNAK MANTARI BAŞ BELASI..
    mı ? diye bir düşünün . javascript:void(AddText(''))
    http://www.tirnakmantaritedavi.com/2016/06/mantar-ilaclar-sizi-oldurebilir-dikkat.html
  • -Merhaba arkadaşlar;
    -İş ortağı olduğum LR firmasının ayak tırnak mantarına iyi geln ürününden kısaca bahsetmek istiyorum:

Ayak Tırnak Mantarı içinde bulunan ürünlerden sizlere biraz bahsedelim. İçerisinde bulunan Aloe Vera Acil Yardım Spreyi tonik görevi görmekte ve mantarlı bölgeye ilk kullanılacak üründür. Ürünün temizleyici özelliği vardır ve mikropları ve bakterileri öncen temizleyerek zemini hazırlar. Daha sonrasında Microsilver Plus Ayak Kremi kullanılır ve bu kremin de çok etkili olduğunu ve iyileştirici özelliğinden dolayı mantarlı bölgede çatlamaları ve yaralanmaları düzenler. Aynı zamanda deriyi nemlendirerek mantarın oluşturmuş olan kuruluğu da önler. Tırnak mantarına iyi gelen ürünlerimizin içeriği de bu şekildedir.Sağlıklı günler dileriz…

-Daha detaylı bilgi için özelden veya cep telefonundan ulaşabilrisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdaneben

javascript:void(AddText(''))ağzı olan konuşuyor derler ya burası tamamen bu olmuş.
    ağızdan ilaç alarak tedavi oldum diyen arkadaşa karaciğerin ne durumda diye sormak isterim.
    Arkadaşlar tırnak mantarı tedavisinde kullanılan tıbbi ilaçların tehlikesini lütfen 5 dk ayırın ve AŞAĞIDAKİ linke tıklayarak okuyun lütfen. javascript:void(AddText(''))
    Sonrada karaciğer mi tırnak  TIRNAK MANTARI BAŞ BELASI..
    mı ? diye bir düşünün . javascript:void(AddText(''))
    http://www.tirnakmantaritedavi.com/2016/06/mantar-ilaclar-sizi-oldurebilir-dikkat.html

mesaji yeni gordum merak ediyorsan tirnak resmini ve karaciger test sonuclarini gondereyim.sizin gibi herseye nerdeyse olume bile care bulan otcularla degil doktor kontrolunde tedavimi yaptim ve kurtuldum.
  • Bende de vardı ayağımda tırnak mantarı.
    6-7 ay Nibulen kullandım. Sonuç hiçbirşey.
    Hiç bi değişiklik olmadı.
    Ondan sonra araştırdım. Aynısefa kremi mantarı yok ediyor dediler.
    2 ayda ondan kullandım. Hiç bir şey değişmedi.

Bende vazgeçtim artık
  • kurtulmuası zor gerçekten napıcaz bilmiyorum. defalarca bir sürü şeyler denedim. istikrar lazım.
  • Mantarların yaşamaları 3 kaynağa bağlıdır: Besin, ısı ve nem. Bunlardan biri olmazsa yaşayamazlar.
    İnsanın vücudundaki mantardan kurtulması için besini(vücudumuzu) ve ısıyı (vücut ısımızı) ortadan kaldıramayacamız için tek çare nemi ortadan kaldırmaktır. Bu bütün mantarlar için geçerlidir. Kültür mantarı için bile. :)

O yüzden yok efendim ayaklarınızı yıkayın, suda bekletin vs. gibi saçmalıklara kanmayın.

Tırnaklarınızı kuru tutun. Banyodan/abdestten/havuzdan vs. sonra fönle kurutun.

Tırnak mantarı o kadar çok tedaviye geç cevap veren bir bela ki, süreç 1-2 ay laflarına da kesinlikle kanmayın ve en az 9-10 ay ya da 1 sene gibi bir zamanı gözden çıkarın ve hiçbir şekilde ilk günkü özeninizi bırakmayın. Tabiki bu süre biraz da tırnak mantarının ne kadar ileri seviyede olduğuna bağlı.

Maalesef bende de bu rahatsızlık var. Tırnak üzerine sürülen jel/sıvı tarzı bir ürün kullandım. Aslında tırnağın yapısı bayağı fark etti; fakat 2-3 ay sonra artık bıkmaya, unutmaya başlıyor insan. Hemen etkisini de göremeyince morali bozuluyor. Yeniden başlayacağım. Artık bu sefer düzelene kadar devam inşaallah.

Herkese geçmiş olsun, Allah şifalar versin.
  • yıllardır, uzun süren tedavi süreçlerinin canımı sıkacağını düşündüğüm için hiç girmedim tedavi işine ama şimdilerde Viks in çok iyi geldiğini öğrendim. 15 gün denerim oldu oldu, olmadı kendi bilir :)
  • Ulan adam bir de utanmadan sitesine ne yazmış;
    Linkte vermiş direk burasi açılıyor :))
    Müşterilerine hitaben; DonanımHaber'deki tırnak mantarı ürünümüz hakkındaki yorumlar (butun Yorumlari farkli hesaplardan yapan da kendisi)

TIKLAYIN
  • Şimdi arkadaslar bendede tirnak mantarı var. Bende dun itibariyle tedaviye basladim. Lamisil hap ile. Ve cila ile.

Buraya bir bilgi vermek icin yaziyorum. Cilayi yada siz hangi kremi kullaniyorsaniz tirnaga nüfuz etmesi icin tirnagi inceltmek gerekiyor. Benim mantigima gore tirnagi incelymeseniz neyi surerseniz surun ise yaramaz. Ben roamandan elektrikli torpü seti aldım 55 tl ye onunla.baya incelttim. Cilanin yaninda cikan tôrpulerle inceltmek hem zahmetli hemde mumkun degil bence. İlla boyle bir cihaz lazim. Tavsiye ederim.
  • orço35 O kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar merhaba, tirnak mantariyla mucadelemden 3 yillik savasin ardindan galip geldim. Nasil cozdugumu sadece paylasmak istiyorum. Burada benim cozumum arkadasin cozumune cok benzesiginden buraya yazmak istedim.. Oncelikle ben Doktor degilim, ben sadece deneyimimi anlatiyorum ve de uygulama konusunda yonlendirmiyorum. 3 yil evvel ayak bas parmak tirnagi ucunda kucuk bir mantar cikti zamanla buyudu ve gecmis 2.5 yilda hemen her seyi denedim. Tirnak cilasini 3 defa 1 yil uyguladim, evde yapilabilecek vaporab, pamuga sarma vs her seyi yaptim. Doktorun tavsiyesiyle ilac aldim 3 ay ve ilacla gecti en az 3 ay da cikmadi ve cok mutlu oldum, tirnak taptaze cikmisti derken, yazin havuza 1 hafta girince hooop yine tekrarladi. Ilacla tekrarlamaz dedi doktor ama bende cikti malasef neyi yanlis yaptim bilmiyorum. Son olarak yabanci sitelerden detayli arastirmalarim sonucu Sirke+Listerin(Marketlerde satilan basit agiz gargarasi turunden) uygulamasi yapmaya karar verdim. Uygulamayi kendime uyarladim acikcasi. Tum tirnagim mantar oldugu icin tirnagimi yumusatmak ve kaldirmak/kesmek icin cila kullandim yine,tirnagi buyuk oranda attim. Ardindan tirnak yatagini cok kazimadan mantari temizledim ve kucuk bir kaba 3 gunde 1 defa Listerin+Sirke koyarak tirnagimi batirdim. 1 ay gibi bir surede tirnak yatagi temizlendi. 30 dk gibi bir sure tirnagimi suda her seferinde sokup beklettim. tirnak da kisa kaldigi icin icine iyice nufus edip mantari komple temzilemesini sagladim. Tirnak uzadikca mantar cikmadi ve bozulmus tirnak acikcasi duzgun sekilde tertemiz cikti. Suan uzadi ve uygulamayi 4 aydir devam ediyorum. Tirnagim tirnak yatagina bagli sekilde duzgun sekilde cikti. Kullandigim sirke meyve sirkesi olmamali, seffaf yapay sirke olmali. Listerin de acik mavi listerin kullandim.. Uygulamak isteyen olursa Doktorunuza basvurmanizda yarar olur, internette bu yontem anlatiliyor zaten. Yeni bir sey degil ama ben zannediyorum kendime uyarlayarak dikkatle uygulayinca basarmis olabilirim. Listerinl uygularaken sizler yine de dikkat ediniz, coluk cocugun eline gecmesin, markette satilan agiz gargarasi olunca rahat yaziyorum ancak bu internette anlatilan yontemlere dikkat ediniz. Bizde de cocuk var evde ve kucuk kabiyla beraber listerini ve sirkeyi cocuklarin ulasamayagi yerlere kaldiriyorum. Dikkatli davraniyorum. 3 yildir neredeyse ugrastigimdan ilac bile fayda etmediginden ve bu sekilde cozdugumden paylasmak istedim. Ancak bana gore suna ozellikle dikkat ediniz, dedigim gibi ben doktor degilim, deneyimimi paylasiyorum, ayaklarinizda yara veya ayak aralari icin bence uygulamayiniz listerin veya sirke zarar verebilir, internette her seyi yaziyorlar dikkat etmeden, doktorunuza basvurun o durumlarda bir sey surmeden. Yaralardan bu tarz uygulamalar (Listerin vs) vucuda zarar verebilir diye tahmin ediyorum. Sadece duzgun trnak mantari icin faydali olacaktir zannesiyorum. Ozetle arkadasin dedigi gibi mantarli tjenaktan yumusatici ile yumusatip kesip kurtulma, ardindan tirnak yatagini fiziki temizligi, tirnagin komple dezenfektqn sivi ile temizligi takip etmeli. Bu noktada ayristigim sey su ki kremle.vs balla corekle mantardan kurtulmak kanaatimce zor, sivi her yere rahat nufuz edebilir sahsi kanaatim. Ben son denememde kolay kurtuldum. Hap ile kremle.vs bu isi cozemezsiniz vucudunuza zarar verirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.