Şimdi Ara

6 YILDIR EN AZ 10 MİLYON MÜLTECIYE BAKAN TÜRKIYE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
8.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
302 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorarım size kendi halkına 1 ay bakıp ohal bile ilan edemiyor sonrada ben büyük devletim diyor

"YAZIK"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwolf0 -- 29 Mart 2020; 22:3:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sİyasi muhabbeti bırakın . Durum partiler ötesi olsa da bu süreçin tek suçlusu var oda "AKP" .

Şu an işe gidiyormusun ? virüsü kapıpta çocuguna yaşlı anana ve bana bulaştırma olasılıgın yüksek mi ? yüksek ! eh bunun tartışmanın anlamı yok. bilmem kaç milyon mülteciye 9 senedir bakıyorsun şurada 1 aylıgına kendi vatandasına bakamayacaksan bunu savunan adam da net "vatan hainidir" .

Avrupadan dönenleri benmi karantina altına alayım?

Umreden gelen 21.000 kişi. karantinaya alınan 9000 kişi ! benmiyim sorumlusu, senmisin ?

Neyi tartışıyorsunuz? ha twitterdan görmüş , ha ekşi den ! suçlusu kim ? hükümet! bu iş bukadar basit.

Bana hiç evde kalmayan , sokakta gezen mallar var demeyin . Bu halkın ne oldugu 1000 senedir belli olan bir şey. halk kendi önlemini alır. yetmiyorsa daha ciddi önlemi hükümet alır.
    Senin yazdıklarına göre benim yazdıklarım hiçbir şey 2k23. Dediklerim sana neden bu kadar dokundu? Ortalıkta akp fanatizmi yapıp devamlı muhalefete laf atılsın istiyorsun değil mi? Hoşuna gidiyor tabi!

Şu forumda düzgün mesajın yok ama insanlara mı soruyorsun ruhsal sorunların mı var! tikin mi var diye? Enteresan olan bu bence. :D
  • https://www.facebook.com/2067611563530639/videos/3401283933218450/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu sayfadan ülkenin ver-me-diği paraları görebilirsiniz:
    https://data2.unhcr.org/en/situations/syria/location/113
  • quote:

Orijinalden alıntı: halimyokk

Neyin kafasını yaşıyorsunuz ?

Yurt dışında en büyük önlemlerin alındığı ülkelerden birinde yaşıyorum. Burada OHAL var fakat iş yerleri açık insanlar çalışmaya devam ediyor, sokağa çıkma yasağı var ama kontrol eden yok.

Sokağa güya sadece market - eczane - pet shop - köpek gezdirmek ya da işe gitmek için çıkabilirsin fakat uymayan bir grup insan var tabi.

Fakat işler devam ediyor, fabrikalar açık, evden çalışamayan herkes çalışmaya devam ediyor.

Devam edemeyen bir kesim var - mesela kafeler - kapandı. Bir çok kişinin işsiz kaldığını duyuyoruz
    Freelance olarak çalışan bir çok insan işsiz kaldı.

Hükümet insanlara yardım ettiğini açıkladı her yerde haberlerde şu kadar yardım edilecek şöyle böyle sürekli dönüyor fakat yardımı alabilen henüz yok :) Herkes dipnotlarını okuyunca o yardımı kimsenin zaten alamayacağından şikayetçi

Suriyelilere bakarken onları salmayalım diye avrupadan çok büyük bir kaynak akıyordu, yıllarca yalan haber pompaladınız suriyeliler şöyle suriyeliler böyle diye YALANCISINIZ !
    Bu durumun ne kadar süreceği belli değil ve Çin gibi hastaların kapısına kaynak yapıp, hastayla temas etmişleri köpek gibi sürükleyerek götürmezsen bu hastalığı o şekilde çözemezsin

Devlete say söv, ekonominin çökmesi için dua et her türlü zararı ver.. kısacası en çok ağlayanlar içimizdeki virüsler
    Çok büyük kaynak?

"Sığınmacılar için harcadığımız para 40 milyar doları aştı. Avrupa Birliği 3 milyar + 3 milyar euroluk destek sözünü tutmadı. Sadece 2 milyar euro verdi. İkinci 3 milyar için de ses yok. "450 milyon euro geldi, geliyor" diyorlar ama gelmiş değil."

Avrupa 3 milyar sözünü dahi tutmadı. Sayın Cumhurbaşkanımız diyor. Yalancı filan diyorsun ya, sözünün nereye gittigine dikkat et :)
    http://www.haber7.com/dunya/haber/2925632-erdogan-kursude-cok-sinirlendi-bize-gulucuk-atiyorlar-40-milyar-dolar-detayi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 30 Mart 2020; 13:43:1 >
  • https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2020/03/29/calisanlara-buyuk-mujde-geldi-3-ay-maaslar-devletten-iste-istenilen-sartlar-ve-odeme-gunleri

Birileri bunada kulp takacak şimdi memnuniyetsiz şükürsüz gereksizler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Cevap verdiğim kişinin mesajını da alıntılasaydınız .

Sayı günlük binleri bulursa yetmez tabii

Ama daha o sayıya ulaşmadan negatif enerji yaymak kimin faydasına bu negatiflikleri okuyup direnci düşen binlerce insan olduğunun farkında değilmisiniz ,bu insanlar siz veya yakınlarınız da olabilir

Bakın abd de daha yeni çıktı sistemleri çöktü ,günlük vefat 1000 üzeri oldu, italya ispanya fransa ingiltere yi söylemeye gerek yok

Adamlar da günlük vefat min 700 üzeri

Bizde belirtisi olan evinden ambulansla alınıyor , öyleyse daha hala yeterli yer varken bu yer yok bitecek negatifliği neden

Sokağa çıkma yasağının ortalığı karıştıracağını bile bile bu yanlış istek neden ?? Ortalık mı karışsın , market sıraları mı olsun ?? bunun yanlış uygulama olduğunu herkes görmüşken bu kaos istekleri neden ??

Pozitif olalım bu salgın hepimizi ilgilendiriyor , pozitif insanların dirençlerinin max olduğu bilimsel gerçektir

Çok çok iyi durumdayız test artmasına rağmen vaka sayısı dün düştü

Hayırlısıyla en az kayıpla Allahın izni ile aklımızı kullanarak bu salgını atlatacağız
    Şimdi tekrar kontrol ettim. Kime cevap verdiğiniz ne yazık ki görünmüyor.
    İnsanlar hala bu durumun cidddiyetinin ne yazık ki farkında değiller. Ülkede bu durumu ciddiye alan kesim gerçekten çok az. 4 gün önce eniştemi kaybettim. Üzüldüğümden çok sinirimden ağladım belki ama, cenazesine gitmedim. Annemi ve kardeşimi de göndermedim. Başka akrabalarım gittiler ama cenazeye. Katılan bir kişinin dahi hastalığı daha önce kapmış olması durumunda onlarca kişiye yayılacak bu hastalık.

Bakın abd de daha yeni çıktı sistemleri çöktü ,günlük vefat 1000 üzeri oldu, italya ispanya fransa ingiltere yi söylemeye gerek yok
    Çünkü hastalığı ciddiye almadılar. Biz de yeterince ciddiye almıyoruz.

Bizde belirtisi olan evinden ambulansla alınıyor , öyleyse daha hala yeterli yer varken bu yer yok bitecek negatifliği neden
    Rakamlar böyle olacağını söylüyor çünkü. Artış grafiği gerçekten çok kötü durumda.https://infogram.com/covid-19-15nci-gunden-sonra-1h7z2lgddkzx4ow
    Kendi ağzınızla söylediğiniz İtalya ve ABD ile karşılaştırın ülkemizi.

Sokağa çıkma yasağının ortalığı karıştıracağını bile bile bu yanlış istek neden ?? Ortalık mı karışsın , market sıraları mı olsun ?? bunun yanlış uygulama olduğunu herkes görmüşken bu kaos istekleri neden ??
    Yasağı uygulayacak veyahut yönetecek olan ben değilim. Bunun için seçilmiş ve bu kadrolara getirilmiş insanlar var. Ben market sırasında beklemeyi astım hastası annemin, şeker hastası babamın ölmesine tercih ederim. Öte yandan insanlar hastanelerde solunum cihazına bağlanamadan boğularak öldüğünde, cesetleri koyacak yer bulamadığımızda kaos yaşanmayacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Söylediklerim bugüne bakınca size gerçekçi gelmediğinin farkındayım ancak bugün bunu yaşayan ülkeler var ve onların yolundan gidiyoruz ne yazık ki.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.