Şimdi Ara

Ryzen 3 2200G'den R5 1600AF'ye geçmeli miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ryzen 3 2200G RX570'li sistemim var. Sistemi ben değil de arkadaşım toplamıştı ve ben de ondan almıştım. Uzun lafın kısası aklıma böyle bir şey takıldı. Ekran kartım olduğundan 1600 gibi 12NM bir işlemcinin az da olsa fark yaratacağını düşünüyorum ve 2200G nedense gereksiz gibi görüyorum. Ne oynuyorsunuz derseniz de şu anlık LOL oynuyorum yeni oyunlara pek meraklı değilim. Bunu 400/450 bandında satıp kampanya vs ile 1600'ü 550 liradan alıp geçmek mantıklı mı sizce? 

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• yeni ve güncel oyunlar için geçilmeli, ama eğer sadece lol içinse gerek bile yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Arada çok büyük bir fiyat farkı olmadığından geçmek istedim. Gündelik normal kullanımda da hız olarak etkiler mi bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Kru3gerBey

Arada çok büyük bir fiyat farkı olmadığından geçmek istedim. Gündelik normal kullanımda da hız olarak etkiler mi bilemiyorum
    günlük kullanımda, lol gibi basit oyunlarda çok hissetmezsiniz farkı, ama yeni oyunlar vs için 100-150 tl farkla yapılabilecek en iyi upgrade

• tabii ki mantıklı 6 çekirdek 12 izlekle windows kullanmak var 4 çekirdek 4 izlekle

al sat geç sonra tükenir falan bulamazsın bu kuyunun bi sonu var ona göre

ama lol için bi fark yaratmaz onu unut 2200g ve 1600 tek çekirdfek performansı aynı lolün de tek umursadıgı şey tek çekirdek performansı

artk günümüz modern sistemleri ve oyunları min 3-4 çekirdek kullanıyor. bu yüzdfen windows 10un sürekli arkaplanda bir şeyler yapması, discord, tarayıcı vs derken 4/4 işlemcilerin bu konuda multitasking kabiliyeti olarak sınırlandıgını görüyoruz. (bir süre 4/4 konfigürasyonla heroes of storm denedim. 1.5 çekirdek kullanmasına rağmen windows 10 ve arkaplan tarayıcılarıyla beraber oyunun tıkandıgını gördüm. lol 4 çekirdek kullanabildiği için arkaplanda açılan programlar frametimeları daha da etkileyecektir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 16 Şubat 2020; 11:10:1 >
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    O zaman yapayım hocam. Nadir olsa da oynadığım oluyor farklı oyunlar. Ayrıca sistemii uzun süre kullanmayı düşünüyorum. O yüzden doğru bir karar almış olurum

• Hocam o zaman işlemciyi satın alayım. En kötü 2200g biraz kenarda durur ama satılır diye düşünüyorum. Bir haftadır ilanda satılır öyle yeni işlemci alırım diye düşünüyordum da ses çıkmadı

• Kru3gerBey kullanıcısına yanıt
    biraz ucuza vermeniz de lazım. 2200g cidden aşırı değer kaybedecek türden bir işlemci. mantıken düşünürsen herhangi biri aynı sokete ve anakarta 600 tlye 6 çekirdek 12 izlek işlemci takabiliyor. düz hesap mantığıyla 2200g'nin bu f/p karşısında ederi 250 300 tlye kadar düşer. igpusu var gerçi o biraz + puan sağlatır tabi (soft oyunlar ve 2018 öncesi oynlar için idare eden bi igpu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 16 Şubat 2020; 11:21:29 >
  • Anladım hocam o da var elbette ama işlemcim de daha 2 aylık faturalı ve toplasan 1 aydır kullanılmadı :) Neyse bakalım kırarız fiyatı alıcısı cıkar elbet

• Bf5 oynasaydın işler değişirdi. Fakat lol grafik olarak kadar basit bir oyunki 1 kuruş yatırım yapmaya gerek bile yok.

• vamp kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam. 150 liralık ufak bir yükseltme yapıcam. Sonrasında zaten uzun bir süre daha bir şeyini değiştirmem satar yeni pc alırım zamanı gelince o yüzden son olarak bu da değer diye düşünüyorum sırf oyun açısından değil temele dayalı

• 2200g yi 400 450 gibi bir rakama satma sansın yok

275 300 eder zaten 2.elde o paralara 1600 var zaten 14nm ve sıfırı 650 civarı af 12nm

• Kru3gerBey kullanıcısına yanıt
    gunluk kullanımda birden fazla net sayfasını ve programı aynı anda calıstıracak sekilde kullanım varsa performansta artıs olur
  • Sağolun hocm anladığım kadarıyla geçmem de fayda olcak

• asko56 kullanıcısına yanıt
    2200g artık ederi max 275 tl dir
  • biraz daha bekle 3600a geç. aradaki performans farkını anlamazsın.
  • benim eski dandik işlemcim. geç tabi ki
  • RASYONALIST kullanıcısına yanıt
    1600 aldım hocam 3600 kendi kullanım açımdan gerek duymadığım için boşa masraf gözüyle bakıyorum hayırlısı artık sağolun :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.