DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
uyku hapı reçetesiz alınırmı,uyuyamıyorum
42
Cevap
1
Favori
149.215
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> uyku hapı reçetesiz alınırmı,uyuyamıyorum
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      4408 Mesaj
      11 Mayıs 2007 22:00:13
      arkadaslar bende uyku sorunu var
      düşünceden özel nedenlerden stresten
      eskiden sivilcelerim vardi tedavi oldum üstüne yazın tatile gidince güneş ve tuzlu suda üstene eklenince geçmişti
      falan şimdi stresten ve uykusuzluktan yine çıkmaya basladı

uyumam lazım
      biliyorum bir kaç gün
      düzenli uyuyunca
      kendime gelmeye baslıyorum ama
      sürekli devam etmiyor bu
      günde 4-5 saat uykuyla nereye kadar gidicem

aynaya baktığımda hiç mutlu değilim
      yüzüm gözüm çökmüş
      ve çok halsizim

uyku ilacı kullananlar varmı ve bana öneride tavsiyede bulunacak arkadaslar
      teşekkür ederim şimdiden

Asus Rampage IV BLACK- Intel Core i7 4930k - Corsair H100i
      EVGA Geforce GTX 980 4 GB Classified KlNGPlN Edition - Asus ROG Xonar Phoebus 7.1 Soundcard
      Corsair Dominator Platinum 16 GB 1866 Mhz Ram - Samsung 840 Pro Series 256 GB SSD - Seagate Barracuda 2TB HDD
      Corsair Obsidian 650D - Corsair AX860i - BenQ XL2420T 3D 120hz Monitor
      Razer Blackwidow Ultimate 2013 Elite Klavye - Razer Deathadder 2013 Mouse - Razer Goliathus Extended XL Speed Mousepad

• Er
      1 Mesaj
      11 Mayıs 2007 22:10:12
      reçetesiz kullanmani hiç önermem. çünkü bu tür ilaçların yan etkileri de çok oluyor.

• Çavuş
      71 Mesaj
      08 Mart 2009 12:40:56
      bnmde aynı sorunum var akşam 8 de yatıp gece 2 de uyanıorum bazen tüm gün uyuyamıorum küçük çaplı mg'mı düşük bi ilaç yokmudur ?

...XBOX-360...
    • Yüzbaşı
      304 Mesaj
      08 Mart 2009 23:25:49
      uyku için

unisom tb.
      reçetesiz satılır . 2.47 kr
      uyukmak istediğiniz zaman dan 1 saat önce 1 tane

• Er
      1 Mesaj
      23 Nisan 2009 23:31:21
      bende uykusuzluk çekiyordum özelllikle kahve içtiğimde beni mahvediyordu bir gün hiç uyumadığımı bilirim çok kötü oluyor süt yoğurt gibi şeyleri dene uyku hapını bende sormuştum reçetesiz vermem dedi eczacıherşeyin doğalı iyidir kardeşim mümkünse hap almadan uyursun inş acaba doğru nefes alamamandan mı kaynaklanıyor bence çay kahveden uzak dur ve sıcak duş al uykunu getirebilir ayaklarna masaj yap inş daha ayrıntılı öğrenirsem yazacağım tekrar

şeytan ayrıntıda gizlidir
    • Teğmen
      112 Mesaj
      23 Nisan 2009 23:55:33
      bu uyku ilaclarinin bagimlilik yapma gibi yan etkileri var.ayrica birakmak istedigindede uykusuzluk ve bas agrisi gibi etkileri oluor.dikkatli kullan

• Yüzbaşı
      770 Mesaj
      24 Nisan 2009 16:56:13

quote:

Orjinalden alıntı: kboy

bu uyku ilaclarinin bagimlilik yapma gibi yan etkileri var.ayrica birakmak istedigindede uykusuzluk ve bas agrisi gibi etkileri oluor.dikkatli kullan

Bağımlılık yapma ihtimali olan ilaçlar yeşil reçeteyle satılır. Arkadaşa Atarax öneriyorum.

• Yüzbaşı
      374 Mesaj
      11 Mayıs 2009 11:44:05
      Psikiyatriye git.
      Uyku ilacı sizin durumunuz için kesinlikle çözüm değil.

Psikiyatriye gitme alışkanlığımız olmadığını da düşünerek size Laroxyl isminde bir ilacı önerebilirim. Kendim kullanıyorum. İlk günden uyku ile ilgili sorunlarınıza çözüm olacaktır. Ancak kullanmaya devam ettikçe;
      Gece kabus görmeler sona eriyor. Gün içinde daha aktif oluyorsunuz. Başağrınız varsa bitiriyor. Bu minicik ilaç mucize birşey. Ve yan etkisi neredeyse yok.

saydam bardakların üzerindeki diş izleri gibi
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      13 Mayıs 2009 02:50:59
      unisom sanırım en masum uyku hapı,daha doğrusu uykuya yardımcı hap...

• Er
      0 Mesaj
      18 Temmuz 2010 00:33:36
      içtikten bir saat sonramı etki ediyor

• Yarbay
      2923 Mesaj
      19 Temmuz 2010 01:16:18

quote:

Orijinalden alıntı: abadiss

içtikten bir saat sonramı etki ediyor

evet bende kullandım aslında uyku hapı değil sakinleştirici ve acayip mayıştırır 6-12 saat etkilidir o hapı kullandığın vakit yatacak yastık ve yatak ararsın

GA-X38-DQ6-ZALMAN CNPS 9700 NT-ASUS A-55GA 550 WATT-OCZ REAPER DDR2 800 CL4-SAMSUNG 1 TB+250 GB SEAGATE 410AS -LOGİTECH G15-SPARKLE 512 8800GT 256 BİT-Q6600 QUAD CORE 2.4 GHZ-ASUS 1814 SATA-PHİLİPS HD1500 KABLOSUZ KULAKLIK-LOGİTECH Z2300-LOGİTECH V450 MOUSE
    • Binbaşı
      1042 Mesaj
      19 Temmuz 2010 16:28:41

quote:

Orijinalden alıntı: Kardelen G.

Alıntıları Göster

Bağımlılık yapma ihtimali olan ilaçlar yeşil reçeteyle satılır. Arkadaşa Atarax öneriyorum.

atarax işe yarıyo yatmadan 1-2 saat önce alıyorum mal gibi yapıyor beni sabahlara kadar uyuyamadığımı biliyorum atarax saolsun rahatım şu an

• Teğmen
      242 Mesaj
      16 Ağustos 2012 16:22:53

quote:

Orijinalden alıntı: J-Smoove

Alıntıları Göster

atarax işe yarıyo yatmadan 1-2 saat önce alıyorum mal gibi yapıyor beni sabahlara kadar uyuyamadığımı biliyorum atarax saolsun rahatım şu an

Mal gibi yapiyor kismina acayip guldum hocam ben de almayi dusunuyorum yurtta cok feci uykusuzluk cekiyorum sabah erken saatte kalkip 4-5 saat uykuyla ders dinlemek cok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

HD6870 // FX6100 3.3GHz @ 4.0GHz // 4GB 1666 DDR3 // 700w psu // Ducky DK9008S Shine Mekanik Klavye // Thermaltake Theron Mouse
    • Yüzbaşı
      845 Mesaj
      28 Eylül 2012 03:03:35
      1 haftadır bendede bu sorun var artık kasıyorum yani uyuyamadım diye iyice kötüyüm nolur yardım edin

• Er
      5 Mesaj
      28 Eylül 2012 21:00:26
      psikiyatra gidip sorununuzaçözüm aramak en iyisi bende de uykusuzluk vardı.bi kaç ay önce gittim atarax verdi sanırım reçetesiz bir ilaç.bi kaç saat önce alıyorum ve uykum geliyo.

• Yüzbaşı
      845 Mesaj
      29 Eylül 2012 09:41:51
      quote:

Orijinalden alıntı: rockeves

psikiyatra gidip sorununuzaçözüm aramak en iyisi bende de uykusuzluk vardı.bi kaç ay önce gittim atarax verdi sanırım reçetesiz bir ilaç.bi kaç saat önce alıyorum ve uykum geliyo.

banada verdi ama ben yatamıyorum yani almıyorum ya bağımlılık ve bağışıklık yapmasından korkuyorum ama uyku bozukluğumu nasıl giderecem ondan da korkuyorum

• Er
      10 Mesaj
      29 Eylül 2012 13:36:09
      Aşırı miktarda laktik asit (yoğurt) 1-2 saat spor senin rahat uyumanı sağlar bence

• Yüzbaşı
      760 Mesaj
      13 Ekim 2012 12:14:43
      Uykusuzluk sorunu bende de vardı. her türlü ilacın hepsini denedim. artık diyordum ki tıp bana çare bulamıyor. Çünkü kullandığım ilaçlar hepsi kas gevşetici idi.. xanax bile artık kar etmiyordu.. Ama Melatonina adlı ilacı kullandıktan snra hayatım değişti.. tavsiye ederim.

..... .......
      SONY XPERIA™ Z5 Premium | Chrome
    • Çavuş
      75 Mesaj
      30 Ekim 2012 04:00:55
      İnek sayın veya kuzu veya.donanim haberde ben neler yaptım veya donanim habere faydam varmı diye düşünün yastıkta uykunuz gelir denemesi bedeva..
      NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE 2 BAYRAMIMIZDA KUTLU OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahti -- 30 Ekim 2012; 4:02:55 >

• Binbaşı
      1708 Mesaj
      30 Ekim 2012 21:45:46
      Kalmak sorun olmaz uyandıranım var diyorsan remeron ama çeyrek iç

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!
    • Yüzbaşı
      458 Mesaj
      06 Mayıs 2013 10:36:47
      quote:

Orijinalden alıntı: rahti

İnek sayın veya kuzu veya.donanim haberde ben neler yaptım veya donanim habere faydam varmı diye düşünün yastıkta uykunuz gelir denemesi bedeva..
      NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE 2 BAYRAMIMIZDA KUTLU OLSUN

8 aylık hort ne kullanıyorsan banada öner uyku sorunumu çözer

PARS BİLİŞİM&UYDU
    • Yarbay
      2131 Mesaj
      07 Temmuz 2013 20:49:04
      Konuyu hortlatıyorum

Benimde uyku sorunun var reçetesiz ilaç önerisi olan var mı güçlü bi ilaç olsun

The Deads Dont Come To Back...
    • Er
      2 Mesaj
      07 Temmuz 2013 23:36:41
      Uykusuzluk İçin Bitkisel Kapsül

Yukarda verdiğim linkten uykusuzluk, uyku problemleri, yorgunluk gibi sorunlarınıza tamamen bitkisel ve doğal hiçbir kimyasal ilaç almadan çözüm bulabilirsiniz.

• Yarbay
      4408 Mesaj
      15 Ağustos 2013 20:06:23
      iyiki bi konu acmisim haa : D 7 yildir hortlatila hortlatila konusmussunuz:D

Asus Rampage IV BLACK- Intel Core i7 4930k - Corsair H100i
      EVGA Geforce GTX 980 4 GB Classified KlNGPlN Edition - Asus ROG Xonar Phoebus 7.1 Soundcard
      Corsair Dominator Platinum 16 GB 1866 Mhz Ram - Samsung 840 Pro Series 256 GB SSD - Seagate Barracuda 2TB HDD
      Corsair Obsidian 650D - Corsair AX860i - BenQ XL2420T 3D 120hz Monitor
      Razer Blackwidow Ultimate 2013 Elite Klavye - Razer Deathadder 2013 Mouse - Razer Goliathus Extended XL Speed Mousepad

• Er
      14 Mesaj
      30 Ağustos 2013 23:35:12
      Sorunun çözüldümü ? acabaaa

• Çavuş
      41 Mesaj
      31 Ağustos 2013 09:58:24
      Uykusuzluk çekene Remeron ilacını tavsiye ederim
      İçtikten 30 dk sonra olduğunuz yerde bayılacak derecede uyuklamaya başlıyorsunuz. :)

• Teğmen
      101 Mesaj
      10 Eylül 2013 08:41:22
      3 gündür uyuyamiyordum dün buraya da baktim. Pazartesi aksam 21de laroxly aldim ve simdi yeni kalktim. 08.40da hala uykum var düşünün artik :)

19 Eylül 2013 15:45:21
      banada lazım beyler 2013 de reçetesiz satılan var mı bildiğiniz?

• Er
      1 Mesaj
      19 Eylül 2013 17:37:09
      kardeş geçmiş olsun akşam saatlerinde uykuyu kaçıracak şeylerden kaçınmalısın birde bağımlılık yapmayan bitkisel droglardan kullanabilirsin
      örneğin valerian etkiye sahip olan KEDİ OTU

http://nethastane.blogs...riana-officinalis-l.html

• Er
      0 Mesaj
      19 Eylül 2013 17:45:03
      Pasiflora deneyebilirsin. Veya derin dinlenme/gevseme tekniklerini ogrenip uygulayabilirsin, bunlar daha etikili olabilir.

saglik, egzersiz, boy uzamasi, ziplama gelistirme, basketbol ve benzeri konulardaki konularindaki sorulariniz icin pm atabilirsiniz.
      19 Eylül 2013 21:15:20
      Uyku hapı diye birşey mevcut değildir. unisom,atarax işe yaramaz zaten unisom üretimi durduruldu genelde sakinleştiriciler uyku yapar ama bunlar yeşil reçete ile satılır ve bu reçeteyi doktor tanıdınız olsa bile yazdıramassınız uyku yan etkisi yapan ilaçlar önerilir şuanda uyku olarak yan etkisi yapan ve reçetesiz alınabilcek en iyi ilaç risperdal

• IOS Beta Tester
      2401 Mesaj
      04 Ekim 2013 23:53:22
      atarax kullanıyorum ve hapı aldıktan yaklaşık 30 dk geçtikten sonra boğazımı sıkıyor gibi ne bilim boğulucam gibi oluyor baya uzun sürüyor mesela 2-3 saat gibi bu durum yaşayan var mı?

• Çavuş
      64 Mesaj
      05 Temmuz 2014 02:26:39
      Arkadaşlar konuyu hortlatmış olalım beni bayıltacak derecede Bi ilaç var mı bildiğiniz çok uykusuz kalıyorum :D

• Yarbay
      2923 Mesaj
      05 Temmuz 2014 02:41:44
      quote:

Orijinalden alıntı: dorukan80

Arkadaşlar konuyu hortlatmış olalım beni bayıltacak derecede Bi ilaç var mı bildiğiniz çok uykusuz kalıyorum :D

2 adet insomin ilacı al mışıl mışıl uyursun

GA-X38-DQ6-ZALMAN CNPS 9700 NT-ASUS A-55GA 550 WATT-OCZ REAPER DDR2 800 CL4-SAMSUNG 1 TB+250 GB SEAGATE 410AS -LOGİTECH G15-SPARKLE 512 8800GT 256 BİT-Q6600 QUAD CORE 2.4 GHZ-ASUS 1814 SATA-PHİLİPS HD1500 KABLOSUZ KULAKLIK-LOGİTECH Z2300-LOGİTECH V450 MOUSE
    • Çavuş
      73 Mesaj
      16 Temmuz 2014 12:16:43
      Atarax ın üzerine tanımam.Hergün yarım içiyorum.9-10 saat kemiksiz uyuyorum

Audi 1.6 TDI 2013 Ambition + Metalik Kırmızı +Advanced Paket + İç-Dış Led Aydınlatma + Xenon + Cam Tavan + R8 Spor Direksiyon
    • 04 Mayıs 2015 15:29:54
      Konuyu hortlatacağim.ama uyku için amitriptilin (özellikle erken yatamayanlar için birebir)cok iyi.daha ağırsa durum yani anksiyeteli uykusuzluk varsa ketiapin (seroquel,quet,cedrina,gyrex) muhteşem bişey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opelastrasıolanadam -- 4 Mayıs 2015; 15:31:15 >

fizik öğretmeni. opel astracı kişi
    • Er
      6 Mesaj
      29 Ocak 2016 20:36:41
      Uyku hapı diye önerdiğiniz ilaçların çoğu antidepresan ve bağımlılık yaratan ilaçlar, bir nevi düşük doz kokainler. Uyku yapmaları bu ilaçların yan etkileridir aslında endikasyonları ve vücuda asıl etkileri çok farklıdır. Arabanızın üzerine konan bir karga uçup gitsin diye arabayı duvara toslamayın. Aşırı bir uykusuzluk probleminiz varsa psikiyatriye gidin onun dışında pasiflora, melisa çayını deneyebilirsiniz, spor yapabilirsiniz. Daha da olmadı yatakta klasik müzik dinleyerek koyun sayın yine de antidepresanlara bulaşmayın sonra ipin ucu kaçar, bir süre sonra psikolojiniz bozulur, bağımlı hale gelirsiniz. Bunlardan kurtulmak çok zor gerçekten ve yan etkileri saymakla bitmez.

• Er
      1 Mesaj
      30 Ocak 2016 01:14:45
      Ayran reçetesiz alabilirsin

• Yüzbaşı
      373 Mesaj
      30 Ocak 2016 19:22:59

Antidepresanlar bağımlılık yapmaz, çok büyük bir çoğunluğunun uyku getirme gibi etkisi yada yanetkisi yoktur. Bahsettiğin ilaçlar anksiyolitik-sedatif ilaçlar. Kokain ise sedatif yatıştırıcı değil, uyarıcıdır. Eğer uyku sorunu varsa ve yanında depresyonda varsa, antidepresan yanında, uyku getirici etkisi yada yan etkisi olan bir ilaç verilir. Ve bu ilaç çok büyük olasılıkla yeşil reçeteli bir ilaç OLMAYACAKTIR. Son yıllarda çok dikkat ediliyor ve çok nadir yazılıyor bu tür ilaçlar. Genelde uyku için anti-histaminiklerin yan etkisi kullanılır. (atarax, avil gibi)

honore77kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mercedes W220 S500 V8 5000CC 306Hp
      Opel Corsa B GSi 1600CC 106Hp
      Hayvanseverler; Satın almayın, sahiplenin. TIKLA
      "...bütün orduları dağıtılmış ..." aşamasındayız. anlayana...
    • Er
      8 Mesaj
      30 Ocak 2016 19:55:34
      Arkadaşlar lütfen psikiyatrik ilaçlar hakkında bilgi sahibi olmadan fikir serd etmeyin. Evet, bu ilaçların yan etkileri fazla. Evet, bu ilaçlar temelde yatan sorunu çözmüyor, sadece semptomları baskılıyor. Ancak örneğin intiharın eşliğine gelmiş bir depresyon hastası için ne öneriniz var, alabilir miyiz? Bu ortaya koyduğunuz ön yargılar yüzünden bir çok kişi tedavisini akamete uğratıyor.

Uykusuzluk gibi sorunlardan muzdarip olanlar... Belirtileriniz altta yatan ve tedavi gerektiren depresyon, anksiyete gibi bazı sağlık sorunlarının işareti olabilir. O nedenle lütfen sağda solda ilaç tavsiyesi arayana kadar bir sağlık uzmanına başvurun. Sizin için daha evladır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klonidin -- 30 Ocak 2016; 21:08:02 >

• Er
      6 Mesaj
      07 Şubat 2016 03:29:12

Antidepresanlar fiziksel bağımlılık yapmazsa da zihinsel bağımlılık yapıyor. Kardeşim paxil kullanımından doğan bağımlılığını 2 senedir Ege üniversitesi Madde bağımlılığı ana bilim dalında yenmeye çalışıyor. Antidepresan bağımlılığı teşhisini bizzat burdaki profesorler koydu. Kullanmadığında ne hale geldiğini tarif bile etmek istemiyorum. Adeta bir eroin bağımlısı gibi davranıyor. Takıntıları için başlamıştı takıntılarını yendi şimdi daha beter bir durumla karşı karşıyayız. Hayatımız üniversitede geçiyor resmen. Burada tanıştığımız hastaların birçoğu benzer antidepresanlar kullanan kişiler.. Bu kişilerin bir çoğununun hikayesini nette arama yaparak bulabilirsiniz. Zihinsel bağımlılık yaptığı kesin, fiziksel bağımlılık yapmıyor dense de ben kesinlikle yaptığını düşünüyorum. Bunlara başlayıp bir süre sonra isteğiyle anında kesebilen görmedim.

Xanax, paxil gibi en meşhur antidepresanların uyku sorununa neden olduğunu basit bir araştırmayla görebilirsiniz. Zaten bu konu başlığında da birkaç kişi uykusuzluk için "Xanax" ı önermiş. Xanax 'ın mışıl mışıl uyuttuğunu uyuşturduğunu herkes bilir, prospektüsünde de açık açık yazar.

Kardeşimin yaşadıklarından sonra şu lanet hapları masumlaştıranları lanetliyorum.. Birşeyi bilmeden burdaki uyduruk yorumlarla kimse antidepresan ve türevlerini kullanmasın lütfen

DnzIrmkkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      373 Mesaj
      07 Şubat 2016 17:12:11
      Anti depresanlarla anksiyolitikleri karıştırıyorsunuz sanırım. Paxil anti depresan evet ama Xanax değil. Xanax bağımlılık yapma düzeyi oldukça yüksek bir ilaç, zaten yeşil reçeteli ve doktorlar asla yazmıyor. Anti depresanlar zaten uzun yıllar kullanılır. Bu bağımlılık değildir. Bunun nedeni, hastalığın tekrar etme olasılığıdır. Migren önlemede kullanılıyorsa, hayat boyu kullanılır. Psikolojik bağımlılık ise tüm ilaçlar için geçerlidir. Kişiye göre, bir aspirinde bağımlılık yapabilir bu açıdan. Yalnız; anti depresanlar, aynen başlandığı gibi, yavaş yavaş bırakılır. Doz azaltarak. Yoksa geri çekilme yan etkileri durumu eskisinden kötü yapar.

Mercedes W220 S500 V8 5000CC 306Hp
      Opel Corsa B GSi 1600CC 106Hp
      Hayvanseverler; Satın almayın, sahiplenin. TIKLA
      "...bütün orduları dağıtılmış ..." aşamasındayız. anlayana...
    • Teğmen
      121 Mesaj
      04 Mart 2016 21:15:22
      insidon kullan oldukça faydalı ve yan etkisiz bir ilaç

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> uyku hapı reçetesiz alınırmı,uyuyamıyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.