Şimdi Ara

3700x cpu fan önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wraith prism ile çıkabildiğim stabil değerler bunlar
    4,275 mhz 1.31875v
    Ram ile uğraşmadım cl değerlerini vs düşürmek istedim yanlış yaptığım bşy var yada eksik giriyorum olmadı bir türlü
    E34 espor var aklımda en uygun olarak sıvı soğutma düşündüm bazı okuduğum yorumlarda yarı yarıya fiyatına hava soğutmalarla arasında 3-5 derece farkediyo çok serin veya çok sıcak olması önemli değil işlemcinin düşük voltaj la nimetlerinden faydalanmak benimkisi

3700x cpu fan önerisi?
    3700x cpu fan önerisi?
    3700x cpu fan önerisi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende r5 2600x için soğutucu bakıyorum banada öneri lazım 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zeze1 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar yazar artık

• scythe fuma 2

sıvı sogutmadan geçtim tavsiye ederim
  • Sıvı soğutma ile arasında 3-5 derece falan değişmiyor külliyen yalan.

NH-D15SE kullandım, bir kaç farklı model Corsair sıvı soğutma kullandım, araştırdığımda NH-D15SE ile 280mm Corsair sıvı soğutma arasında 2-3c sıcaklık farkı oluyordu tüm testlerde.

Fakat 280'lik sıvı soğutmayı taktığımda fark sıcaklık farkı 10c kadar düştü, ki kıyasladığım soğutucu piyasanın en iyi hava soğutucusu olarak anılan çözümdü.

Evet güzel hava soğutmalar var önermiyor değilim fakat iyi bir markanın sıvı soğutmasıyla hiç biri aşık atamıyor.

3700x kullanıyorum, 240 yada 280 lik sıvı soğutma öneririm. bütceniz yoksa ayrı tabi.

Default halde stres test yaparken 62c görüyorum, oyunlarda 40-50c arasında bazen heat spike lar ile 58c lere çıkabiliyor.
  • Zeze1 kullanıcısına yanıt
    Çok abartılı oc yapmayacaksaniz Wraith prism her türlü işinizi görür hocam. Forumda piyasası 150-200 TL arasi. LED destegide var uyumlu anakart üzerinden ledleri kontrol edebiliyorsunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • citiraga kullanıcısına yanıt
    Şuan onu kullanıyorum zaten 4.3 e çıkamıyorum mesela 4.3 ve üzeri çıkmak istesem testlerde başarısız 1.325v a kadar bu v üzerini denemedim.

• donda kullanıcısına yanıt
    280 takmışsın 240 la denemen gerekir birde sıvı soğutma vardı aklımda da testlere değerlendirmelere baktığımda daha uygun fiyata 3 5 derece için fazla fiyat vermek mantıklı gelmiyor. İlla sıvı soğutma alacaksamda deneme amaçlı aliexpressten alır onları denerim burda 240mm iyi bir sıvı soğutmaya 600 700 tl en az bütçe ayırmak gerekiyor. Aliexpress te aynı fiyara 360mm rahatlıkla alınabiliyorken açıkcası hava soğutmaya yöneliyorum. Dediğim gibi hava soğutma öncelikli sıvı soğutmayı aliexpress ten alırım. Aigo darkflash markası var onu çok merak ediyorum eğer alıp kullanan varsa yorumlarına da bakabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

280 takmışsın 240 la denemen gerekir birde sıvı soğutma vardı aklımda da testlere değerlendirmelere baktığımda daha uygun fiyata 3 5 derece için fazla fiyat vermek mantıklı gelmiyor. İlla sıvı soğutma alacaksamda deneme amaçlı aliexpressten alır onları denerim burda 240mm iyi bir sıvı soğutmaya 600 700 tl en az bütçe ayırmak gerekiyor. Aliexpress te aynı fiyara 360mm rahatlıkla alınabiliyorken açıkcası hava soğutmaya yöneliyorum. Dediğim gibi hava soğutma öncelikli sıvı soğutmayı aliexpress ten alırım. Aigo darkflash markası var onu çok merak ediyorum eğer alıp kullanan varsa yorumlarına da bakabilirim.
    İşte ben de onu diyorum aliexpress'den alıcaksanız zaten sıvı soğutma almayın. Dediğim gibi değerlendirmelerdeki 3-5 derece olan fark gerçek hayatta öyle olmuyor sizi yanıltmasın. Elimde şuan iki adet Corsair sıvı soğutma var biri 240mm h100i platinum diğeri 280mm h110

Biri ne için diğeri ne için aldınız

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

Biri ne için diğeri ne için aldınız
    Birisini satmak için aldım, biriside kullanmakta olduğum

• 500-1000 lira harcayıp soğutucu alacağına üst model işlemci al daha iyi.

Yalnız ben ikinci el almıcam

• emre1393 kullanıcısına yanıt
    3700x alt model mi?

• 3700x cpu fan önerisi?
    https://www.amazon.com/stores/page/EC49BF55-8B74-4155-9026-CEAD2EF6B40A?ingress=0&visitId=33565cd7-1035-41da-9804-6eb7fdc5e0c2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1393 -- 28 Ocak 2020; 13:23:20 >

He kardeş şimdi elimdekini satayım 2 katı fiyatına onu alayım. 3900x işlemci ile 3700x işlemciyi mi kıyaslıyorsun? Fan yerine işlemciyi değiş diyenide ilk defa görüyorum stok fan ile 3900x i kullanan var mı bi araştır bakalım.

Keza söylediğin işlemci 3700x in 2 üst işlemci ve arada sadece 3800x olması 3700x in alt seviye işlemci olması mı demek oluyor? Ayrıca ikisinin işlevleride farklı neye dayanarak işlemciyi önerdin gerçekten merak ediyorum. Onu aldık diyelim yine fan gerekecek stok fan ile autoda kullanacaksam 3600 veya 12nm 1600 alır geçerdim.

• Me[S]uT kullanıcısına yanıt
    İlk defa görüyorum bunu nasıl acep ayrıca uzun duruyo kasa camına değmesi muhtemel sanırım

• Ryzen 1700 ile 3.8 ghz olarak kullanıyorum, boşta 35-40 derece yük altında prime95 ile 65-66 civarı gördüm. Boyutları normal benim kullandığım kasada cama değmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Me[S]uT -- 28 Ocak 2020; 14:6:57 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.