Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ AUDİ A3 SEDAN MERCEDES C SERİSİ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

130 bin tl bütçem var.Buna göre birkaç marka model arasında gidip geliyorum.Sizlerinde fikrini almak istedim.

Mercedes c180(2012-2014)(156 hp)
    Bmw 3 serisi(2013-2014)(3.16,3.18,3.20)130 HP
    Audi A3 Sedan(2013-2014)(140 hp)
    Audi A4 Sedan(2012-2014)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysnugur7878 -- 25 Aralık 2019; 9:37:10 >

• A3 Sedan C segmenti yalnız
  • Doğrudur hocam düzeltme yaptım.
  • 2013 2014 mode 320d m paket güzel tercih olabilri :)
  • M paketlerde o fiyatlara ya ağır hasarlı yada 200 bin kmden fazla bulunuyor.Yoksa benim tercihimde o yönde olacaktı :)
  • 130bin TL verdiğinde araçtan beklentin nedir? Sürüş keyfi, sportiflik, konfor, donanım, şekil? Aradığın özellikler neler?

130bin'e bulacağın 3 serisi f30 temiz olur mu bilemedim. N13 prince motorlu 316i ve 320i'ler hakkında biraz araştırma yapmanı ve olası masrafları görmeni isterim. Ama bir DSG değil sorunlar hepsi daha ucuza çözülebilir.
  • 2012 320d o fiyat bandında muhtemelen en ideali olacaktır, pat diye uygun bir model bulunamayabilir belki ama temiz bir tane bulunabilirse tadından yenmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dizel seçenek dışı ise c180 tavsiye ederim. Pişman etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

130bin TL verdiğinde araçtan beklentin nedir? Sürüş keyfi, sportiflik, konfor, donanım, şekil? Aradığın özellikler neler?

130bin'e bulacağın 3 serisi f30 temiz olur mu bilemedim. N13 prince motorlu 316i ve 320i'ler hakkında biraz araştırma yapmanı ve olası masrafları görmeni isterim. Ama bir DSG değil sorunlar hepsi daha ucuza çözülebilir.
    Beklentim donanım ve sportiflik bir tıkda ailemi taşıyabilecegim çok dar olmayacak bir araç.Bu bütçeye muhteşem konfor arayamam kaldı ki daha önceki aracım seat leon mk3 kasa idi bu yüzden yeni alacagım bu kasa araclarda önceki aracıma göre sürüş keyfi ve konforu yaşayabilecegimi düşünüyorum.Benim için önemli olan yüksek masraf açmayacak alıp bir kaç sene binebileceğim bir araç olması.
    BMW de çekincem yüksek maliyetli masraf çıkarması.130 bine bulunan f30 lar 110-150 bin km ler arası ve 5-10 bin tl hasar kayıtlı bulunabiliyor.Bu tip araclarda 5-10 bin kaporta kaynaklı hasar kayıtlarını dert etmiyorum açıkcası.

• bende 2 sene önce aynı arabalar arasında kalmıştım. bmw'lerde bir tane bile temiz bulamadım, temizler çok yüksekti. A4 aldım, makam arabası gibi biniyorum son derece memnunum. C180'i temiz bulabilirseniz o da güzel seçenektir, benim bütçemi aşmıştı o dönem
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesedibi

2012 320d o fiyat bandında muhtemelen en ideali olacaktır, pat diye uygun bir model bulunamayabilir belki ama temiz bir tane bulunabilirse tadından yenmez.
    Yorumun için teşekkürler hocam.
    3.20 dizellerde o fiyata bulabildigim araclar 180bin km üstü.Hem dizel olmasından hemde lüks araclarda alış satışda kmden dolayı sorun olabileceginden dolayı daha çok 3,16i ye bakınıyorum 100-130 bin km bandında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesedibi

Dizel seçenek dışı ise c180 tavsiye ederim. Pişman etmez.
    İlle de dizel olsun derdim yok hocam.Zaten dizel c180 ler o fiyatlarda yüksek km lerde bulunabiliyor bende çok tercih etmiyorum.Sence c180 benzinli masrafları ağır olur mu?Büyük masraf cıkarırmı kronik bir arızası çıkabiliyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

bende 2 sene önce aynı arabalar arasında kalmıştım. bmw'lerde bir tane bile temiz bulamadım, temizler çok yüksekti. A4 aldım, makam arabası gibi biniyorum son derece memnunum. C180'i temiz bulabilirseniz o da güzel seçenektir, benim bütçemi aşmıştı o dönem
    Birazda sportif görünüm istedigim için A4 dense c180e daha olumlu bakıyorum bende :)
  • Mercedes c180 eski kasa sanırım yeni olsaydı tek geçerdim de benim oyum A4 Sedan
  • ysnugur7878 Y kullanıcısına yanıt
    Evet BMW'de 10-20bin TL sıradan bir C sınıfı arabasının 1-2bin TL'sine denk. Benim E90'da bile basit bir dokundurmadan dolayı kaput ve tampon değişimine 11bin TL hasar kaydı çıkmış. İçindeki herhangi bir şey değişmemiş bile...

Güzel bir ekspertiz yaptırıp temiz ve bakımlısını bulmalısın. f30 316i veya 320i bütçen dahilinde bulunabilir ancak iyi araştırmalısın... müteahhit çocuklarının veya sonradan görme paralı cahillerin eline düşmemiş bulursan masraf olarak üzmeyebilir.
  • ysnugur7878 Y kullanıcısına yanıt
    F kasa 3 serilerinde çok da laf çıktı yok motoru şöyle yok burası böyle vs diye açıkçası çok da gönül rahatlığıyla tavsiye edemem. Zamanında 1 sene bindik c180 açıkçası keyifli araçtı ama biz binerken 2 yaşında bile değildi o yüzden şimdi çok bilmiş gibi masrafları hakkında atıp tutmayayım. Az yıpranmış bir c180'in sizi üzmeyeceğini düşünüyorum.

• A3 zaten konu dışı, C180 ile 3 serisi arasında kalsam ikisini de kullanmış olarak 3 serisini tercih ederdim. C serisinin içi ferahlık bakımından 3 serisinin gerisinde kalıyor. konfor ve teknoloji olarak zaten birbirlerine çok yakın araçlar o yuzden tek kriterim iç mekan ferahlığı olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    Kompleksden ziyade C segmentiyle D segmenti arasındaki makas kapanmış durumda.Baktıgın zaman Leon 2016+ 120-130 bin tl gibi rakam isteniyor golfde 2015 ler aynı keza.A3 se tercihim arasında 2013-2014 modelleri o fiyatlara bulunuyor.
  • w204 fl c180 7g-tronic şanzımanlı bi,r araç mantıklı olur. 2.el değeri yüksek kronik problemi olmayan oldukça kaliteli bir üretimdir.

alacağınız araçta ısıtmalı koltuk ve ils xenon far muhakkak olsun.

f30 3 serisi alacaksanız luxury edition alın hem donanım hem de konfor olarak tatmin eder.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.