Şimdi Ara

FİAT BRAVA yı nasıl biliriz ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
97
Cevap
2
Favori
172.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar brava almayı düşünüyorum bu aracın artı ve eksilerini yazarsanız sevinirim, teşekkürler.

• arkadaşım brava 11-12 milyar civarında alabileceğin modelli arabaların en iyisidir diyebiliriz
    motoru gayet performanslıdır
    biraz fazla yakar ama lpg ile sorun ortadan kalkar
    hangi brava modelini alırsan al en azından hepsinde de klima+airbag standarttır
    elx modellerde yolcu havayastığı ve abs vardır ek olarak
    içi marea ile aynıdır
    hatta arka cama kadar aynıdır denebilir
    sadece bagaj değişik bu tür araçlara da "liftback" deniyor
    güvenliği zamanına göre yeterliydi
    sonuçta 1997 yılında piyasaya çıkmış bir model
    ülkemizde ise 2000 yılından itibaren bazı iyileştirmeler yapılarak satışa çıktı
    bu iyileştirmelr genel olarak süspansiyon üzerineydi
    malum yol şartlarımız...ona göre tekrar elden geçirildi
    parçası da kesinlikle çok pahalı değildir
    normal tempra-tipo parçasından az daha fazladır fiyatı
    servis zaten heryerde var tofaş yetkili servisleri
    öyle kronik bir arızası da yoktur
    düşük bir parayla alabaileceğin en iyi araçlardan birisidir

marea kulubümüze de bekleriz
    oarada istediğin her türlü bilgiye ulaşabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

arkadaşım brava 11-12 milyar civarında alabileceğin modelli arabaların en iyisidir diyebiliriz
    motoru gayet performanslıdır
    biraz fazla yakar ama lpg ile sorun ortadan kalkar
    hangi brava modelini alırsan al en azından hepsinde de klima+airbag standarttır
    elx modellerde yolcu havayastığı ve abs vardır ek olarak
    içi marea ile aynıdır
    hatta arka cama kadar aynıdır denebilir
    sadece bagaj değişik bu tür araçlara da "liftback" deniyor
    güvenliği zamanına göre yeterliydi
    sonuçta 1997 yılında piyasaya çıkmış bir model
    ülkemizde ise 2000 yılından itibaren bazı iyileştirmeler yapılarak satışa çıktı
    bu iyileştirmelr genel olarak süspansiyon üzerineydi
    malum yol şartlarımız...ona göre tekrar elden geçirildi
    parçası da kesinlikle çok pahalı değildir
    normal tempra-tipo parçasından az daha fazladır fiyatı
    servis zaten heryerde var tofaş yetkili servisleri
    öyle kronik bir arızası da yoktur
    düşük bir parayla alabaileceğin en iyi araçlardan birisidir

marea kulubümüze de bekleriz
    oarada istediğin her türlü bilgiye ulaşabilirsin
    teşekkürler

• Ben iki ay önce aldım, SX modeli. Arabadan fazla anlamam ama iyikede brava almışım diyorum şimdi. Bikere mükemmel bi görüntüsü var, çok haşin durduğunu söylüyo arkadaşlar, 12.000 ytl'ye aldım.Klima, sıralı sistem lpg var. Aynı fiyata hatcback clio almayı düşünüyordum, şimdi kıyas bile yapmam. Parça fi yatları konusunda ise, ön takımı yaptırdım. diskler, balatalar vs. 390 ytl orjinal parça fiyatı,125 ytlde ustaya verdim. Tek kusuru iç açma kollarındaki plastik kısmın üzeri soyuluyor, bide dış kapı kollarının plastik kısmı güneşten zamanla eriyor. Onuda bir çok bravada plastik kısmı soyup kalan metal kısmı gövde rengine boyuyarak halletmişler, bende öyle yapacam. 7 yaşında olduğu için amortisör vs. sorunları var ama problem etmiyorum, yavaş yavaş halledecez artık... Şimdiden hayırlı olsun derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaSX

Ben iki ay önce aldım, SX modeli. Arabadan fazla anlamam ama iyikede brava almışım diyorum şimdi. Bikere mükemmel bi görüntüsü var, çok haşin durduğunu söylüyo arkadaşlar, 12.000 ytl'ye aldım.Klima, sıralı sistem lpg var. Aynı fiyata hatcback clio almayı düşünüyordum, şimdi kıyas bile yapmam. Parça fi yatları konusunda ise, ön takımı yaptırdım. diskler, balatalar vs. 390 ytl orjinal parça fiyatı,125 ytlde ustaya verdim. Tek kusuru iç açma kollarındaki plastik kısmın üzeri soyuluyor, bide dış kapı kollarının plastik kısmı güneşten zamanla eriyor. Onuda bir çok bravada plastik kısmı soyup kalan metal kısmı gövde rengine boyuyarak halletmişler, bende öyle yapacam. 7 yaşında olduğu için amortisör vs. sorunları var ama problem etmiyorum, yavaş yavaş halledecez artık... Şimdiden hayırlı olsun derim...
    Arkadaşım bende 2002 model brava sx modeli var.Arabanın sürüş keyfi motor sesi çok güzel.Kesinlikle yolda kalmazsın.Bakımlarını zamanında yaptırdığın sürece sana yük olmaz.Bence FİAT ın ürettiği en iyi araçlardan biri diyebilirim.2. el değeri baya düşük.Piyasada pek rağbet edilen bir araç değil bunu hatırlatmak isterim.Ben uzun süre binicem alıp satmıycam diyosan bence hiç tereddüt etme.

• quote:

Orijinalden alıntı: mirage90

Arkadaşım bende 2002 model brava sx modeli var.Arabanın sürüş keyfi motor sesi çok güzel.Kesinlikle yolda kalmazsın.Bakımlarını zamanında yaptırdığın sürece sana yük olmaz.Bence FİAT ın ürettiği en iyi araçlardan biri diyebilirim.2. el değeri baya düşük.Piyasada pek rağbet edilen bir araç değil bunu hatırlatmak isterim.Ben uzun süre binicem alıp satmıycam diyosan bence hiç tereddüt etme.

Alıntıları Göster
    2000-2003 arası kullandığım ilk aracım.

-Performansı sakin kullanımda ortalamadır ancak 4000 devir üzerinde ciddi bir performans artışı gösterir,devir kesiciye kadar soluğu kesilmeden hızlanır.

-Yakıt tüketimi 4000 devir aşılmadıkca ve gaz pedalı yumuşak kullanıldığında iddia edilenin aksine gayet ekonomiktir,bu şekilde menzilim defalarca 800-850 km olmuştur.

-Motor sesi yüksek devirlerde biraz fazladır ancak çoğu sürücü bu sesten hoşlanır,sportif bir homurtusu vardır.

-Kalitesi ikinci el fiyatına göre iyidir,ancak sert plastik aksamlarında soyulma ya da sert cisimlerden (yüzük vs) kaynaklanan çizikler oluşabilir,özellikle kapı kolçakları ve emniyet kemeri kolonunu kaplayan plastikte çizikler sık görülür,çokta mühim değildir.

-Yol tutuşu yeterli düzydedir,yükseltilen kasa nedeniyle virajlarda yana yatabilir ama kolay kolay savrulmaz.

-Ergonomi ve iç tasarımı zamanına göre çok farklıdır.

-Dış tasarımıda halen farklıdır.

-Alt takımı Türkiye şartlarına göre tasarlanmıştır,sessizdir ve çok sağlamdır,çok hor kullanılmadıkca kolay kolay rot-balans ayarları bile bozulmaz.

-Direksiyon tepkileri neredeyse rakipsiz olacak derece iyi ve nettir.

-Frenleri gayet iyidir.

-Yetersiz reklam-donanım eksiklerinden ve markaya olan önyargı nedeniyle Türkiye de hakettiği ilgiyi ve ikinci el değerini bulamamıştır.

• 2000 model sx sahibiyim. Piyasaya çıktığından beri hayranıyım. 5 senedir kullanıyorum çok memnunum. Geçen yaz satacaktım ciddi alıcılar olmasına rağmen kıyamadım. Biraz şehir içi tüketimi fazla bunu bil. diğer özelliklerini arkdaşlar yazmışlar tekrar etmeye gerek yok Alırsan pişman olmazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gultekin08

2000 model sx sahibiyim. Piyasaya çıktığından beri hayranıyım. 5 senedir kullanıyorum çok memnunum. Geçen yaz satacaktım ciddi alıcılar olmasına rağmen kıyamadım. Biraz şehir içi tüketimi fazla bunu bil. diğer özelliklerini arkdaşlar yazmışlar tekrar etmeye gerek yok Alırsan pişman olmazsın.
    gercekten güzel bir araç bende var diye söylemiyorum gerçekten güzel

"Motor sesi yüksek devirlerde biraz fazladır ancak çoğu sürücü bu sesten hoşlanır,sportif bir homurtusu vardır." abart bir egsoz güzel jant ve xneon farlar karatmalı camlar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xpantheroo

gercekten güzel bir araç bende var diye söylemiyorum gerçekten güzel

"Motor sesi yüksek devirlerde biraz fazladır ancak çoğu sürücü bu sesten hoşlanır,sportif bir homurtusu vardır." abart bir egsoz güzel jant ve xneon farlar karatmalı camlar....

Alıntıları Göster
    bak bende bravanın abisi marea var fark yok bi bagaj tadına doyulmaz bi araç clioyla kıyasa bile girme clio plastik yaa yanlız ikinci eli biraz ağır elden zor çıkıyor onu başka diyeceğim yok memnun kalırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

bak bende bravanın abisi marea var fark yok bi bagaj tadına doyulmaz bi araç clioyla kıyasa bile girme clio plastik yaa yanlız ikinci eli biraz ağır elden zor çıkıyor onu başka diyeceğim yok memnun kalırsın

Alıntıları Göster
    öldü mü; Allah rahmet eylesin; iyi bilirdik
    nasıl sormuşsun böyle; ben de başına bişi geldi sandım
    brava fiat ın yapıp da arkasında durmadığı güzel araçlardandır; konfor olarak ve motor olarak seni tatmin eder...

• quote:

Orijinalden alıntı: barkodd

brava fiat ın yapıp da arkasında durmadığı güzel araçlardandır; konfor olarak ve motor olarak seni tatmin eder...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: barkodd

Evet Fiat fazla desteklemedi bu aracı zamanında hiç reklamını yapmadı şimdiki GP yi çok destekledi

• quote:

Orijinalden alıntı: FreezeTheLife

quote:

Evet Fiat fazla desteklemedi bu aracı zamanında hiç reklamını yapmadı şimdiki GP yi çok destekledi

Alıntıları Göster
    Valla benimde aklımdan geçmiyor değil bu araç, tipo yu satıp almayı düşünüyorum ama tipo dan ayrılamıyorum hastalık derecesinde bağlılık yaptı.

• quote:

Orijinalden alıntı: FreezeTheLife

quote:

Alıntıları Göster
    bravo; brava; marea; stilo... bugün bu araçların hangisini alırsanız o araca verdiğiniz paraya o özellikleri başka araçta çok "zor" bulursunuz; insan sevinse mi üzülse mi bilemiyor; iyi tarafı bu donanıma; bu konfora bu paraya sahip olabiliyorsunuz; kötü tarafı maalesef bu durum çok da uzun sürmeyecek; çünkü yeni üretimleri olmadığı için birkaç yıl içinde araçlar eskimiş olacak...
    quote:

Orjinalden alıntı: THESHUCK

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: barkodd

bravo; brava; marea; stilo... bugün bu araçların hangisini alırsanız o araca verdiğiniz paraya o özellikleri başka araçta çok "zor" bulursunuz; insan sevinse mi üzülse mi bilemiyor; iyi tarafı bu donanıma; bu konfora bu paraya sahip olabiliyorsunuz; kötü tarafı maalesef bu durum çok da uzun sürmeyecek; çünkü yeni üretimleri olmadığı için birkaç yıl içinde araçlar eskimiş olacak...
    quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

fiat firması fiat bravo/brava/marea serisini 5 yıllık bir üretim planlaması yaparak piyasaya vermiştir.
    fiat brava 1995 ile 2001 yılları arasında üretilerek planlanan zamanı aşmış ve başarıya ulaşmıştır.

saygılarımla...

• İyi bilirdik Allah taksiratını affetsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmengi

Valla benimde aklımdan geçmiyor değil bu araç, tipo yu satıp almayı düşünüyorum ama tipo dan ayrılamıyorum hastalık derecesinde bağlılık yaptı.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mmengi

İlk aracım Brava ydı,önceden üniversitedeyken arkadaşıma ait Tipo kullanıyordum ailemdede Tempra vardı.
    Brava Tipo dan çok daha seridir ve kullanımda hafiflik hissi verirken esasında daha ağır bir araçtır.Ancak Tipo/Tempra serisinin düz gidiş stabilitesini ve mükemmele yakın aerodinami özelliklerini malesef gösteremez.
    Bunların dışında hemen her konuda daha iyi diyebilirim,özellikle bozuk yollarda çok daha az tıkırtı yapar,alt takımının ve egzost sisteminin sağlamlığını Tipo/Tempra ile kıyaslamak mümkün değildir.

• İYİ BİLİRİZ İYİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: FİAT SATIŞ

İYİ BİLİRİZ İYİ
    İyi arabadır güzel arabadır ancak elden çıkarması uzun sürer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoLKaN067 -- 16 Mayıs 2007; 19:22:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoLKaN067

İyi arabadır güzel arabadır ancak elden çıkarması uzun sürer.

Alıntıları Göster
    benim anlamadığım arabayı almadan elden çıkarmayı düşünüyoruz.be mübarek biraz binersin.buğün al yarın sat ben ne anladım bu işten........
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmengi

Alıntıları Göster
    aynen katılıyorum sana 2 kere sattım tipomu allahtan bi bahane oldu vazgeçtim ama brava bulursam satarım heralde
    quote:

Orjinalden alıntı: mmengi

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.