İSKİ: 1 Yıl Kurak Geçse De Su Sıkıntısı Yok!! (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi
Mesaj
Redeemertr => İSKİ: 1 Yıl Kurak Geçse De Su Sıkıntısı Yok!! (8.12.2019 13:14:45)
İstanbul'da barajlardaki su seviyesinin yüzde 38'lere düşmesi üzerine ortaya atılan, '100 günlük su kaldı' iddialarına İSKİ'den yanıt geldi. Açıklamada, "1 yıllık kuraklık yaşanması durumunda İstanbul'da su sıkıntısı yaşanması söz konusu değildir" denildi.

Yaz ve sonbahar aylarında ortalamanın altında yağış alan İstanbul'un barajlarındaki su seviyesinin yüzde 38'lere düşmesi üzerine ortaya atılan, ‘günde 3 milyon metreküp su tüketen kentin 100 günlük su kaldı’ iddialarına İSKİ'den yanıt geldi.

İSKİ tarafından Hürriyet gazetesinden Fatma Aksu’ya yapılan açıklamada, "İstanbul'da istatistiklere bakıldığında her 7 yılda bir kuraklık yaşanıyor. 2007 ve 2014 yılında yaşanan kuraklıklar bunun göstergesidir. Yağışların mevsim normallerinde seyretmesi ya da 1 yıllık kuraklık yaşanması durumunda İstanbul'da su sıkıntısı yaşanması söz konusu değildir" denildi. Sadece barajlardaki su miktarının, günlük ortalama su tüketim miktarına bölerek “İstanbul'un şu kadar günlük suyu kaldı" demenin doğru olmadığı kamuoyunun yanlış bilgilendirildiği belirtilen açıklamada İSKİ'nin, İstanbul'daki barajların yanı sıra Melen, Yeşilçay ve Istrancalar'daki regülatörler gibi farklı su kaynaklarına da sahip olduğu hatırlatıldı.
https://www.ntv.com.tr/turkiye/iski-1-yil-kurak-gecse-de-su-sikintisi-yok,Xg_LPS7VMkCLsHm2T2Bnxg

akboycuklar gelsenize neredesiniz

Sayfa: [1]