Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi
Mesaj
-Hattori- => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 09:32:43)
< Resime gitmek için tıklayın >
İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'ye bağış parasıyla tatile gittiği gerekçesiyle kınama cezası verildi. İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a 'kınama cezası'nı sordu.

İddiaya göre, İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün hesabına bir GSM operatörü firması tarafından müdürlüğünün personellerinin ve öğrencilerinin ihtiyaçlarının karşılanması koşuluyla 400 bin lira yatırıldı. İzmir Millî Eğitim İl Müdürü Ömer Yahşi, ailesiyle bağış parasına kullanarak tatile gitti. Yahşi hakkında soruşturma başlatan Millî Eğitim Bakanlığı kınama cezası verdi.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk bugünkü yazısında İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a “Kendisine ait olmayan, koruması gereken kurum parasıyla ailesini tatile gönderen İl Milli Eğitim Müdürü, bu büyük kusurlarına rağmen, neden görevinde tutuluyor?” Sorusunu sorduğunu yazdı.

Öztürk, “Müfettişler, Yahşi hakkında kademe ilerlemesinin durdurulması, idari yönden yöneticilik görevinin üzerinden alınması, adli yönden suç duyurusunda bulunulması, mali yönden de zararın tazmin edilmesi teklifi getirmesine karşın dosya ‘kınama’ ile kapatıldı. Ziya Selçuk, İYİ Parti milletvekilinin bu sorusuna cevap verir mi? Sanmıyorum. Çünkü, yapılması gerekenin yapılmadığını biliyor” ifadesini kullandı.
https://t24.com.tr/haber/ogrencilere-yardim-icin-verilen-parayla-tatile-giden-milli-egitim-muduru-ne-kinama-cezasi-verildi,851240

İAmSterdam06 => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 09:41:34)

Agababangida => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 09:59:30)
Bürokrasinin memuru yapmaz öyle şeyler...


İZMİRİN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇAAARR.


Yok len konumuz bu değildi.

aduket atan adam => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 10:05:31)
Paranın lafı mı olur. Para var paracık var demişler resmen

Paorus => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 10:26:11)
Miltar azmış akrabaları miamide tatil yaparken 400 bincikle nereye gidipte tatil yapcak ki

MarionCobretti => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 18:58:18)
Suçu sabitse ve hala görevindeyse diyecek söz yok.

Booker DeWitt => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 19:10:23)
Kınama çok olmuş. Tek ayak üstünde durma cezası verseydiniz.

Bremer => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 19:40:05)
iyi iyi, gelişme var, bu milletin a.koyacağız diyen cengiz inşaata üstüne 400 milyon tl lik vergi affı vermişlerdi. bu gelişmeleri gördükten sonra kararım değişti, oyum akp ye

routemaster => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 19:46:52)
Evet, AKP ile bir 20-30 yil daha lazim bizim millete.k1mbu => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 20:08:54)
Adam tuvalete sıçmaya gider, sıçamaz. Ve derki bu ak partinin suçu.!

[__Zahid__] => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 23:09:51)
nasıl harcamış 400bin TL'yi? Hiçbir kaynak yok. bana sazan.avi gibi geldi. Aynı siteler geçende de 700bin TLye diyanet uçak kiraladı yalanını sallamıştı. Bakalım çıkar kokusu.

tayfam_30 => Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi (8.12.2019 23:36:18)
Ey iman edenler! Bilmeden birilerine zarar verip de sonra yaptığınıza pişman olmamanız için, yoldan çıkmışın biri size bir haber getirdiğinde doğruluğunu araştırın
Hucurât Suresi - 6 . Ayet
Bir insanın onuruyla bu kadar rahat oynanılmamalı Sayın Oda TV yetkilileri.

Ortada tatil falan yok.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi strateji toplantısına katılıyor.

Milli Eğitim Müdürü, 4 yaşındaki oğlu ve kardeşi ile beraber bir odada kalıyor; toplamda 160 TL fazla para ödeniyor.

Oda TV’nin bu olayı sunuş şekline bakınca da 400 bin TL’lik bağış parasından aşırmayla binlerce liralık bir tatil yapmış gibi anlaşılıyor.

Ortada tatil de yok, bağış parasının kullanılması da söz konusu değil.

Hal böyle iken bu haberi yapmak şeref yoksunluğu değil midir?

Gelelim kınama cezası olayına.

Strateji toplantısına katılan Milli Eğitim Müdürü’nün masraflarını İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İl Müdürü’ne verdiği bütçeden karşılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü’nün oğlu ve kardeşinden oluşan 160 TL’lik ek ücret de bu bütçeden ödeniyor.

İl Milli Eğitim Müdürü kendisi sonradan 160 TL’yi geri ödeme yapsa da bu para resmi bütçeden bir kez çıktığı için burda idari bir sorun oluşuyor, bunun da bir karşılığı olması için kınama cezası veriliyor.

Olayın aslı bu.

Peki odatv ne yapıyor?

Birbiriyle hiçbir alakası olmayan 2 konuyu 1- bağış ve 2- Müdürlük resmi hesaptan yapılan 160 TL’lik ek ödemeyi aynı haberde kullanarak üstüne üstlük TATİL yalanını da ekleyerek bir insanın onuruyla oynuyorlar.

Tabi bir de 160 TL’lik ek ödemeyi İl Müdürü kendi cebinden geri ödesede resmi hesaptan çıkış yapıldığı için bunun soruşturması dahi yapılıyor.

Hem Milli Eğitim Müdürü’nün parayı geri ödemesi hem de yapılan hatanın hesabının sorulması taktir edilesi bir durum.

Oda TV 160 bin TL anlayabilir diye 160 TL’yi yazı ile de yazalım “yüzaltmış TL”

Peki bu 2 haberi birbirine karıştırıp İzmir İl Milli Eğitim Müdürü olmayı bırakın bir insanın bir babanın onuruyla oynamanın bir hesabı olmayacak mı?

Her şey bu kadar mı basit?

Sayfa: [1]