Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı
çokgeç => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 15:22:33)
Ailemden ayri ve tum eski arkadaslarimdan uzakta baska bir sehirde yasamaktayim. ALLAH nasip etti bir ev tuttum. Gonlumce dosedim. Hala eksikleri var elbette. Bu sehirde calisiyorum. Bugun izin gunum... disari cikip gezebilirdim lakin onceleri cok soguk hissettim. Bulgur pilavi yedigimde usumem gitti. Bunu anlamadim. Hem bulgur pilavi yedigimde mutlu da hissettim. Bunu da anlamadim. Yaninda ayran vardi. Gun boyu disari cikmayi duslemis, soguk oldugundan ve yorgun hissettigimden vazgecmistim. Sadece bu da degil; sehri daha once yeterince gezmis, burada gezecegim alanlari kendi dusunceme gore bitirmistim. Gonlume gore bir arkadasim da olmadigindan disari cikmak, bos yere kalabaliga karismak demekti.. Bir deniz havasi iyi geliyordu. Hemde cok iyi. Ama artik cokgec.

Simdi ise acilip kapanir beyaz bir masanin uzerinde tabletim duruyor. Google Play Kitaplar uygulamasinda, Sefiller kitabi acik. Bugun hemen hemen tum gundur -yemek yapmak vs harici- bu kitaba yogunlastim. Roman okumak artik benim icin tercih degil, ihtiyac meselesi. Cunku duygusal boslugumu bir nebze gideriyor. Aile gibi hissetmeme vesile oluyor. Eger kitap okumuyorsam saatlerce videolarda gezinmeliyim ki aileye dair birkac sey bulayim. Muhtemelen de bulamam ve ruhumdaki bosluk daha da buyur.

Bu bahsettigim baska turlu bir aile ozlemi..Ancak yasayan bilir. Belki aile,insan, ozunde ise sohbet ihtiyaci. Evet sohbete,muhabbete duyulan ihtiyac. Sohbeti ruhuma iyi gelecek bir insan olsaydi romana ihtiyacim kalmazdi. Simdi ise okumak zorundayim. Garip bir zorunluluk oldugunun farkindayim..
Insana, ozunde sohbete ihtiyac demisken; bunu ALLAH nasip ederse gerceklestirecek birisi var ki, birkac senedir ortada yok. Belki Aralikta gelir demistim...lakin isler bir hayli karisiyor. Az once ondan bir haber var mi diye googledan baktim. Yok. Epeydir yok. :) en iyisi cay yapayim.

Mantarın Başı => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 15:33:45)
Bulgurun markası ne?

Moueson => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 15:37:13)
Daha öncede söylemiştim sen kitap yazmalısın . Kalemin iyi.

çokgeç => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 15:43:39)
Sok, a101 veya Bimde satilan bulgur olmali. Adini animsayamiyorum. Turuncu bir paketi var.

çokgeç => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 15:56:02)
Tesekkurler kardesim.
Yazmak ve okumak ruhumu doyuruyor. Nasil oluyorda saatlerce video izlesem, dizi izlesem, film izlesem, okumanin ve yazmanin yerini tutmuyor diye sorguladim. Kendimce sunlari kesfettim:
Bize rehber olan Kur'an-ı Kerim'in, tum sistemi etkiledigini dusunuyorum. ALLAH'in kelamindan kaleme dokulen kusursuz kelimeler, ilk ayeti Oku olan, bizim de okuyup ruhumuzu doyurdugumuz kutsal kitabimiz; bu enerjisini okunan ve yazilan her seye aktarmis diye dusunuyorum. Edebiyat bu yuzden cok ozel, cok onemli, cok tesirli.
Bu, benim âcizane idrak ettigim bir dusunce. Belki ileride bu gizin sebebini daha derinlemesine anlarim.

hynx => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 16:01:56)
... cok gec soracagim soruyu unuttum galiba.

KEŞAİM => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 16:04:03)
Öyle yazmışsın ki bende yaşadım sanki bu arada ailen neden yanına yerleşmiyor evli de değilsin

Guest-0E184FE49 => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 16:30:48)
"Bulgur pilavi yedigimde usumem gitti. Bunu anlamadim. "

Thermogenesis. Sindirim süreci vücudunun ısınmasını sağlar.

Tek kalmak gibisi yok. Alışırsın bi süre sonra. Tek kalmak insanın ruh sağlığını, dolaylı olarak da fizyolojik sağlığını acayip olumlu etkileyen bir şey. Özgür hissediyorsun, dahası var mı

Guest-0E184FE49 => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 16:32:09)
Allah yok bro haberin olsun, sonra hayal kırıklığına uğrama

DoubleDragon => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 16:44:44)
Hesaba çekilirken var olduğunu anladığında sen ne yapacaksın?

Moueson => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 16:47:22)
Bloklayın gitsin trolün tekidir :)

Guest-0E184FE49 => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 16:47:26)
Hatalı soru, hesaba çekileceğimi varsayıyorsun. Büyük olasılıkla böyle bir şey olmayacak

DoubleDragon => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 16:53:04)
Nasıl ki ölüm kimseyi es geçmiyorsa, sırası gelince herkesin canını alıyorsa, hesaba çekilmekten de kimse kurtulamaz. Öleceğinden nasıl eminsen hesaba çekileceğinden de o kadar emin olabilirsin. Orada görüşürüz.

Zig47 => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 17:04:01)
tanri icün hesabinin ne önemi var ki sen bir toz tanesi bile değilsin
ona tapınmanı istiyor ve tapınmiyorsun diye zebaniler sana vibratör sokuyor

bir yandan şeytan tanriyla konusuyor artik nasil anlasiyolarsa telekinetikmi desem telekonferansmi desem ne desem ve insana secde etmiyorum senin yapacagin isi ben oynamiyorum diyor sonrada insanlari yoldan cikarcam diyor tanrida buna izin veriyor seytana niye odun kereste bilimum kati cisim sokulmuyoda tahrip edilmis kusurlu insan yazmasi bir kitapa inanmayan bir insanül hayriyyeye bunlar reva görülüyor öff hesapmi ben o hesabi coktan odedim kardesim ok.

DoubleDragon => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 17:10:20)
Bana anlatmana gerek yok. Hesaba ben çekmeyeceğim. Hepimiz de orada olacağız. Gerekçelerini orada anlatırsın.

BiletlerBiletxD => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 17:13:51)
Bende ailemden ve doğduğum şehirden uzakta tek başına yaşıyorum.Hatta öğle yemeğinde a101'den aldığım bulgurla pilav yaptım.Bende üşüyorum.Tek farkımız ayran yerine elma suyu içmiş olmam.

çokgeç => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 17:19:56)
Konusmayi uzatmasak. Konu disina neden yazmak istemedigimi tekrar hatirladim.
Hayatin bir doneminde insan-cehaletten- inanmama yoluna gidebiliyor. Oysa ki biraz arastirsa 'bizlere muhabbet besledi, sevdi bu yuzden yaratti' bunu ogrenirdi. Yokluk sahnesinden, var etme degerini verdi. Aslinda bir toz zerresi degilken yaratilmislarin coguna ustun ( ben demiyorum ALLAH diyor) olmani nasip etti. Ibadet etmemizde RABBIMIN kazandigi bir sey olmadigini, kazananin biz oldugumuzu anlardi. Gunde 5 vakit namazla ALLAH a donup, kalbimizi yumusattigimizi bilirdi. Namaz ALLAH icin degil, insan icin ihtiyac. Bir robotun pili azaldiginda enerji tazelemesi gibi. Biz bu enerjiyi namaz ve diger ibadetler ile gerceklestirip huzurlu oluyoruz. Huzur cok onemlidir :) yasamayan eksikligini cok iyi idrak edemez. Alkol, uyusturucu, sahte muhabbetlerde fark etmeden o huzuru arar durur. Huzuru aradigini bile bilmeden; ruhun ALLAH i aradigini bile bilmeden :)

çokgeç => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 17:24:34)
Gulumsedim hocam :) ne yapar, ne edersin ?

Guest-0E184FE49 => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 17:44:15)

Santiago Munez => Dogdugum sehirden ayri, tek basima yasiyorum. Sorulari alayim. (7.12.2019 18:04:22)
sorum yok bende aynı durumdayım.

1 yıl öncesine kadar hep aynı evde, aynı sokakta aynı insanlarla yaşadım. sonra iş için bir çılgınlık yapıp tek başıma şehir değiştirdim. şuan tek yaşıyorum. iş arkadaşlarım dışında tanıdığım yok sayılır.

sevgilim varken sorun olmuyodu. ama şuan sevgilimde yok açıp eksi resimlere videolara bakıyorum ailemle arkadaşlarımla olan . internetten o şehirle ilgili videolara falan bakıyorum

gidiyim bende bulgur pilavı yapıyım

sonrasında da çay ve irmik helvası

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>