Türk telekom'un sitesine gireni araması (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom
Tatsumi Senpai => Türk telekom'un sitesine gireni araması (6.12.2019 15:53:19)
Daha önce başına gelen olmuştur. Türknet abonesiyim bugün bir arkadaşım için internet paketlerine bakarken ttnet'in sitesine girdim hiçbir bilgi vermeden çıktım ve 10 dakika sonra 0850'li bir hat tarafından ttnet paketi satmak için arandım. TTNET siteye giren ip adreslerini alıp arkasındaki abonenin kişisel bilgilerinden arama yapıyor. Tabi ki teknik olarak bu mümkün(sonuçta turknet vae altyapısı da ttnet'ten kiralanıyor). Yalnız böyle etik dışı bir hareket olamaz. Yani bu kişisel bilgilerin gizliliğine aykırı değil mi ? Yani ttnet kendi kullanıcısı olmadığım halde nasıl böyle bir şey yapar anlamış değilim.

think impossible => Türk telekom'un sitesine gireni araması (6.12.2019 16:07:25)
Türknet abonesiyken belki yüzlerce kez sitelerine girip araştırma yaptım fakat bir kez dahi aranmadım. Ayrıca bunu yapabiilmek için Türknetle birlikte çalışmaları gerekiyor CGN ip sağolsun . Denk gelmiştir komplo teorilerine gerek olmadığı düşüncesindeyim

Tatsumi Senpai => Türk telekom'un sitesine gireni araması (6.12.2019 16:13:51)
Daha önce benim de siteye girdiğim oldu doğru ama daha önce ttnet'ten hiç arama almadım. Siteye girdikten 10 dakika sonra aranmam bu kadar tesadüf olur mu bilmiyorum.

NT2L => Türk telekom'un sitesine gireni araması (6.12.2019 16:58:36)
TTNET;
444 1 444
444 0 375

Sizin durum tesadüf olmuş sadece. Arayanında TTNET oldugunu sanmıyorum :) Arayan bir bayi veya internet satmaya çalışan belirsiz birileri olmalı.

Tatsumi Senpai => Türk telekom'un sitesine gireni araması (6.12.2019 17:55:34)
Evet arayan bayi numarasına benziyordu. Gerçekten çok pis denk geldi sanırım. Ama işte insan bir acaba diyor.

byoser => Türk telekom'un sitesine gireni araması (6.12.2019 22:31:53)
tamamen şans.

öyle olsaydı kaç defa aranırdık!!

Sayfa: [1]