Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 8 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
8
Favori
15.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi sorun yaşamadım. Fiyatına göre iyi bir telefon. Bugün Miui 11 güncellemesini de aldı.
  • Tam fiyat/performans telefonu. Normalde Mi 9T Pro kullanıyorum, bu telefonu da bir yakınım için aldım. Hoparlörü Mi 9T Pro'dan daha iyi. Ses daha kaliteli çıkıyor ve müzik dinlerken daha çok enstrüman duyabiliyorsunuz. Tek sıkıntı HepsiBurada'dan "Xiaomi Türkiye Garantili" diye aldım ama KvK garantili çıktı. Daha önce satın aldığım telefonlarda garanti bandrolü çıkıyordu fakat bunda çıkmadı. İade ile uğraşmak istemedim, umarım ileride sorun yaşamam.

Ufak bir kurcaladım telefonu. Ekran Full HD olmamasına rağmen bana kötü gelmedi. IPS panel de aynı şekilde kalitesiz durmuyor fakat ekran parlaklığı biraz düşük geldi bana. Parmak izi ve yüz tanıma da hızlı. Telefonun arkası da çok güzel gözüküyor. Ön ve arka kamera da beklediğimden iyi çıktı.

Ben 3/32 olanını 1000 TL'ye almış oldum. Özetle, bu fiyata bu özellikte başka bir cihaz alabileceğinizi sanmıyorum.
  • MiUi 11 de geldi sonunda.
  • Tam fiyat/performans telefonu. Normalde Mi 9T Pro kullanıyorum, bu telefonu da bir yakınım için aldım. Hoparlörü Mi 9T Pro'dan daha iyi. Ses daha kaliteli çıkıyor ve müzik dinlerken daha çok enstrüman duyabiliyorsunuz. Tek sıkıntı HepsiBurada'dan "Xiaomi Türkiye Garantili" diye aldım ama KvK garantili çıktı. Daha önce satın aldığım telefonlarda garanti bandrolü çıkıyordu fakat bunda çıkmadı. İade ile uğraşmak istemedim, umarım ileride sorun yaşamam.

Ufak bir kurcaladım telefonu. Ekran Full HD olmamasına rağmen bana kötü gelmedi. IPS panel de aynı şekilde kalitesiz durmuyor fakat ekran parlaklığı biraz düşük geldi bana. Parmak izi ve yüz tanıma da hızlı. Telefonun arkası da çok güzel gözüküyor. Ön ve arka kamera da beklediğimden iyi çıktı.

Ben 3/32 olanını 1000 TL'ye almış oldum. Özetle, bu fiyata bu özellikte başka bir cihaz alabileceğinizi sanmıyorum.

• root/rom işlerine girmek isteyen arkadaşlar varsa TWRP recoveryi oluşturdum sizlere, alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://twrp.me/xiaomi/xiaomiredmi8.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

Hocam bilgi için çok teşekkür ederim peki kişiler güncellemesini google playdan mi guncellememiz gerekiyor başka işlem varmı?

Alıntıları Göster
    Bişey değil. Ben öyle yaptım başka bi şekilde bilmiyorum. Google playa girip kişiler yazınca zaten ilgili uygulamanın yanında güncelle yazıyor.
  • Özellikle pil ve hoparlör çok iyi.
  • Hem kızıma hem anneme aldık 2 adet birden migrostan Xioami Türkiye garantili 3/32modelini 1099 TL Parasına göre gerçekten iyi sd439 var ama donma kasma takılma yok telefonda Bende redmi note 8 var çok ta aratmıyor işin gerçeği ; kamerası beni çok şaşırttı gün ışığında mükemmel çekiyor Mıuı 11 geldi hemen yükledik Note 8 de çift tık ekranı uyandırıyor fakat çift tıkla ekran kilitlenmiyor.Ama redmi 8 de çift tık hem açıyor hem kilitliyor.Bunun yanın da parmak izi okuyucuda yüz tanımada çok hızlı bir şekilde cevap veriyor Diğer kızıma oppo Ax7 almıştım (4/64 olanı) bence oppo dan daha iyi çalışıyor sd450 olmasına rağmen oppo da. Artı redmi 8 de gorilla glass 5 var. oppoda g.glass 3 var ve redmi 8 den daha pahalı satılıyor.Note 8 lerdeki gibi sensör arızasıda yok sanırım kullanım sırasında ekranı açıp farklı yerlere girmesi veya sesin gitmemesi gibi bir arıza gözlemlemedim.(benim note 8 de sensörler hata vermesine rağmen bu sıkıntılar olmamıştı o da ayrı bir konu :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merilül -- 9 Aralık 2019; 14:57:28 >

• F/P konusunda gayet iyi bir cihaz. Arkadaşım aldı Samsung S4'ten geçiş yaptı. Mutlu mesut.
  • Bende 4gb/64gb versiyonunu aldım sadece snapdragon 6 serisi değil ve bununda kullanıma çok ciddi bir etkisi yok.
    pil 5000 olması çok hoşuma gitti nerdeyse bitmiyor gibi.
    kutudan hızlı şarj çıkmıyor ama zaten sadece kaliteli hızlı şarj ve kablonun 100-150tl lere geleceğini düşünrsek 1200tl ye gayet iyi bir cihaz.
    Sensörde hiç bir sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savkar

fotoğraf örneği var mı acaba ? çektiklerinizden ?
    Kamera'dan beklentisi yüksek olanlar bu telefona hiç bakmasın.

arka kamera ışıklı
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/536741/1a73a51a-efde-447e-8ad4-6116c9a217c9.jpeg [/simage]
    arka kamera gece çekimi
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/536741/9e19c470-9b7f-41a8-bd73-e7b98b9fb96e.jpeg [/simage]

ön selfie kamerası
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/536741/7f9ed670-e0d5-479c-940f-bfa07f052ccb.jpeg [/simage]

• quote:

Orijinalden alıntı: onderweb

Kamera'dan beklentisi yüksek olanlar bu telefona hiç bakmasın.

arka kamera ışıklı
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/536741/1a73a51a-efde-447e-8ad4-6116c9a217c9.jpeg [/simage]
    arka kamera gece çekimi
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/536741/9e19c470-9b7f-41a8-bd73-e7b98b9fb96e.jpeg [/simage]

ön selfie kamerası
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/536741/7f9ed670-e0d5-479c-940f-bfa07f052ccb.jpeg [/simage]

Alıntıları Göster
    Bence çokta kötü değil fotolar

• quote:

Orijinalden alıntı: Bella Ciao

Teşekkürler yeni bir panel kullanmış bu modelde Xiaomi..

Ayrıca gece çekimin stok mu gcam mi?
    kendi programı yani stok çekim
  • cihaz dün elimize geçti annem için aldım 4gb ram lı olanını 11 e güncelledim hemen 1 hafta kadar kullansın detaylı bir yazı yazma niyetim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

arkadaşlar sim karttaki numaraları göremiyorum sadece gmailde yüklü olan telefon numaraları çıkıyor cihazı yeni aldım sadece sim karttaki numaraların görünmesini istiyorum bunun bir ayarı varmı? teşekkürler
    Buldum hocam kişiler uygulamasını güncellemeniz gerekiyor sonra soldaki 3 noktaya tıklayıp orada altlarda içe aktara tıklayıp simi seçiyoruz ve simdeki kişiler eklenmiş oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: .montana.

4gb ram cod oyununda nasil performans verir. surekli cod oynuyan varmı bu telefonda br de donma kasma yapiyormu sadece oyun oynamak için alicam .
    En azindan redmi note alın
  • ruuuuud kullanıcısına yanıt
    Ankara'nın 1 milyon nüfuslu ilçesinin bir köyünde başıma geldi hocam, ama can sıkılacak bir sıkıntı değil, belki operatörden dolayıda olabilir türk telekom kullanıyorum)
  • Herkese selamlar internet olarak komşunun modeminden faydalaniyordum. Daha önceki telefonlarda sıkıntı yaşamıyordum ama xiomi note 8'de " Ağ bağlandı ama internet yok" uyarısı almaktayım. DNS ayarlarını değiştirdim, bazı ayarları kapattım ama sorun çözülmedi. Bu sorunu nasıl cözebilirim? Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pharmaklas

Merhaba

Bu telefonla Samsung Galaxy M11 arasında kaldım. Siz hangisini tavsiye edersiniz?
    Zaten bu telefon da 2000 bandında eğer az daha çıkabilirseniz 2200 bandında TCL Plex var 6/128 versiyonu bende Redmi 8 den geçiş yapacağım büyük ihtimal (bir de Redmi Note 9 Pro var o da 2999 TL bandında yine)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pharmaklas

Cevabınız için teşekkür ederim. Maalesef bütçeyi arttıramam. Normalde bütçemiz 1300-1400 idi. Zamlardan sonra ancak bu kadar arttırabildik.
    Bende Geçen aralık ta 1299 TL ye aldım 4/64 gb versiyonunu ama NFC ihtiyacından ötürü TCL Plex ya da Redmi Note 9 Pro arasından birine geçeceğim ki Redmi 8 de 1900-2000 bandına yükseldi maalesef (garantili tabii ki)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.