Şimdi Ara

Araç muayenesi tarihi geçerse ne kadar cezası var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
62.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. bir arkadaşımın araç muayene günü bugün bitmiş. bir kaç gün sonra yaptırsa ceza ödermi. öderse ne kadar öder. günlük mü???

ayrıca benimde egsoz muayenem geçmiş. bunun geç yaptırsam ne kadar ceza öderim.

• ben geç yaptırmıştım 80 di sanırım normali ben 110 gibi bişi vermiştim.tam hatırlamıyorum ama abartı bi cezası yok
  • peki 6 ay geçmişse ne olur

ev arkadaşımın ki gibi

korkudan yaptıramıyoda
  • arkadaşım muayenenin cezası yok sadece trafik kontrolünde ortaya çıkarsa aracın bağlanıyor ve trafik cezası kesiliyor

benim aracın muayenesi 3 ay gecikmeli yapıldı ben de cezalı alacaklar zannettim ama ceza kesmemişler daha 2 hafta önce 104 ytl ye yaptırdım standart otomobil fiyatı...

işte sana canlı örnek... bilgine
  • cezası yok bildiğim.en azından ben ödemedim :) egzos için bir kere ödemiştim ama çok az bir miktar..1 yıl filan gecikmiştim
  • Arkadasimin Arabasini baglamislardi.

110 YTL ceza odemisti. + Polis araci baglamisti
  • ilk yakalandıgında 1 hafta süre veriliyor + 49 ytl ceza
    1 hafta icinde yaptırmaz ve 1 daha yakalanırsan arac baglanıyor.
    gec odeme cezası yok
  • 45 ytl.. ödedim, biliyorum... Peşinde (1 hafta içinde yani) %30 indirim..
    Muayene yaptırdığında da bi cezası yok. Yaptırdm, ordan biliyorum...
  • arabayı bağlama durumu falan oluyormu polis kontrolunde yoksa çevirmede 50 civarı ceza kesilip bırakılıyormu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogretmen82

merhaba arkadaşlar. bir arkadaşımın araç muayene günü bugün bitmiş. bir kaç gün sonra yaptırsa ceza ödermi. öderse ne kadar öder. günlük mü???

ayrıca benimde egsoz muayenem geçmiş. bunun geç yaptırsam ne kadar ceza öderim.

valla ben bir yıl sonra yaptırdım. ceza meza yok. yeter ki yakalanma
  • quote:

Orjinalden alıntı: Limi

ilk yakalandıgında 1 hafta süre veriliyor + 49 ytl ceza
    1 hafta icinde yaptırmaz ve 1 daha yakalanırsan arac baglanıyor.
    gec odeme cezası yok

ayrıca unuttum diyin hiçbişe olmuyo 2 defa çevrildim ikisinde de ne ceza ne para verdim, yaptır muayeni dediler. Arkadaşım çevrildi geçen o da 20 ytl ile yırttı ki sonradan pişman oldu 49 ytl olduğunu duyunca cezanın. (... na 20 ytl vericeğime 49 ceza verirdim nie sölemedin dedi bana )

• sanırım 80+polisle ugraşma
  • Arkadaşlar aynı konu benimde başımda. 01,03,2011 tarihi ititbari ile aracımın muayenesi geçmiş bulunuyor. Araştırmalarımda sadece aracımın muayene ücreti üzerinden her ay için %5 geçikme faizi hesaplanıp ödetildiğini öğrendim. Bu işlemde muayene istasyonuna nezaman gidilirse ozaman yapılıyormuş. Aracın trafikde çevrilmsi yada tespitinde polis tarafından 66tl (peşin ödenmesi halide 49,50TL) ceza kesildiği ve aracında parka çekildini biliyorum. Can Veli Çetin
  • Yani muayene tarihi 1 aya kadar geç kalınsa ceza veya fark ödenmiyor değil mi?
  • 2-3 gun gecıkse sorun olur mu ? yıl 2015 :)
  • ben 6 ay geciktirdim bu yeni af kapsamından yararlandım hazirana kadar muayeneye giderseniz gecikme bedeli çok az oluyor ben 6 ay için 10 lira fark ödedim
  • Herkes bir şey demiş. En doğrusunu ben söyleyeyim. Daha 2 gün önce muayene istasyonundaydım ve oradaki tüm afişleri okudum.

Muayene zamanı geçerse geciken her ay için %5 fark ödüyorsunuz. Mesela 31 mart günü muayene yaptırmanız lazımdı ve yaptırmadınız. 1 nisanda %5 faiz yansıyor. Artık bir nisanda da yaptırsanız, 30 nisanda da yaptırsanız fark %5

Fakat torba yasanın süresi bitmedi. Yanılmıyorsam Haziran ayında yasa bitiyor. O zamana kadar pek bir şey almıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 13 Mart 2015; 11:10:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.