Şimdi Ara

Laptop düştü flex değişimi gerekli, Tamir edildi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
8.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Oğluşum laptopumu yere düşürdü, ekran komple gitti, sol köşeden darbe aldı, flex kablosundan bir kaç tel kırılmış, ekrana bitişik bir kablo var , flex kablosu O mudur acaba? Kolay değişir mi?

Eğer ekran gelmezse vga-hdmi girişinden bir monitör bağlamak istiyorum acaba verimli kullanılır mı? Laptopu kasa olarak kullanmak ve daha güzel görüntü almak için deneyen-kullanan varsa tavsiyelerini almak isterim, hayırlı günler dilerim.

Düzenleme: Laptopu tamir ettim, zor birşey yok sadece cesaret gerek.

Genelde vida artardı ama bu sefer bir metal parçası arttı, bu artan parça nereye ait acaba.

Laptop düştü flex değişimi gerekli,  Tamir edildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 14 Kasım 2019; 20:22:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aeronautical Engineering

Selamlar, aynı sorun bende de var. 4-5 gün öncesinde hiçbir şey yokken birdenbire ekran gidip gelmeye başladı. Ekranın çerçeve kısmına dokununca ya düzeliyor ya da başak bir bozuk görüntüye geçiyor

Çok büyük olasılıkla sadece flex kablodan kaynaklı bi sorun. Herhangi bir darbeye maruz kalmadan birdenbire gitti ekran çünkü Konuyu okudum, zaten virüs nedeniyle tüm dükkanlar da kapalı. Tamirat için götürsem hem başka masraf çıkartırlar hem de basit bir işlem için dünyanın parasını alırlar diye çok bunu istemiyorum.

Doğru flex kabloyu nasıl seçmeliyim? Donanım bilgim yok denecek kadar azdır açıkçası söktükten sonra youtube'dan bir kaç video izlemem gerek nasıl değiştirilecepi hakkında. Fakat doğru flex kabloyu nasıl seçeceğimi bilmiyorum, bu pin mevzusu nedir tam olarak

Pc modelim HP pavilion Cb009nt

Dostum yeni konu açsan daha iyi olurdu, hortlatmaya gerek yok ama yine de yazayım. Eğer çerçeveye dokununca düzeliyorsa ya kablo çıkmıştır ya da flex kabloda kırık vardır değişmesi gerekir.

Bi model buldum ama cihazı açmadan doğru kabloyu önermem mümkün değil. Garantisi varsa yardımcı olabilirler. Hp garantiye de verebilirsin. https://www.ktservis.com.tr/hp-power-pavilion-15-cb009nt-uyumlu-lcd-data-kablosu-flexi-143311

• hocam aylar sonra sizi rahatsız ediyorum fakat çok büyük zora düştüm bu flex kabloda.
    bilgisayarımın modeli casper excalibur g500 bu modelin led flex kablosu diye aratınca haliyle buladım. fakat laptopın ekranının modelini buldumhttp://www.panelook.com/LP156WF6-SPK1_LG%20Display_15.6_LCM_overview_27076.html bunu kullanıyorum. 30 pin olduğu yazıyor fakat internette 30 pinli flex kablolardan çoğu lcd için uyumlu diyor. benim ekranım led ekran. led ekranlı olanlarda açıklama kısmında 1366x720 yazıyor benimki 1920x1080. sanırım tam modeli bulmama gerek yok fakat alacağım kablonun led ve 1920x1080 uyumlu olması gerekiyor sanırım. siz o kabloyu nasıl arayıp buldunuz? alıp olmadığını görünce geri iade de edemem. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.