Şimdi Ara

CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye) (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.619
Cevap
5
Favori
196.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye)
  •  CASIO - Z & S Series / EXILIM Team (81 üye)
  • tunç güzel fotolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: sol_ak

tunç güzel fotolar

saol....
  • arkadaşlar herkese selam.acemi kullanıcıyım, bana 150-300 arası makine tavsiye edermisiniz? 269ytl ye z9 var nasıl acemi biri için? (bütün özelliklerini kullanacağım) özellikle makrosu tripod kullanmadan çekimler önemli benim için...

biraz öncede z20 gördüm. önerilerinizi bekliyorum acil........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak11 -- 13 Ekim 2008; 16:11:34 >
  • kesin casio'mu alıcaksın ? casio şart değil diyorsan en iyi manuel ayarlı makine canon'un A serileri.
  • arkadaşım teşekkürler, a serisine bakacağım.ama pilli düşünmüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tunç:TheBrother

bataryayı uzun süre makine üzerinde bırakmak bataryanın tamamen boşalmasına neden oluyor.sonra da şarj aleti şarj etmiyor.pili alet üzerinde uzun süre bırakmamak arada bir şarj etmek iyi olur(pilin selameti açısından...)

aynısı benm başımda..batarya yaklaşık 2-3 aydır aletin içinde ve pil bitmiş..sarja taktım dolmuyorda kırmızı ışık yanıp sönüyor..daha öncede bu gelmişti başıma..gidip değiştirmiştim pili dolmadığı için ve yeni pil vermişlerdi..şimdi yinemi aynı değişim olacak? yoksa pil boşaldığı için sarj etmesi uzun mu sürüyor..ama kırmızı ışıkta yanıp söndüğüne göre eskisi gibi yine pil değişcek sanırım..

• woswos72; benim başıma gelmişti aynı olay bende şöyle bi çözüm bulmuştum zamanında,imkanın varsa dene bence....

quote:

Arkadaşlar bu batarya olayı sonunda benimde başıma geldi.

neredeyse 4 gün boyunca boş batarya makine üstünde kalmıştı ve bende dedimki "şunu bi şarj edeyim."efenim aldım bataryamı taktım şarj aletine,bide ne göreyim.kırmızı lamba bir yanıyor bir sönüyor."aha batarya bozulmuş" dedim kendi kendime ve canım sıkıldı bu işe...sonra biraz düşündüm.tek şarjla 150-170 çekim yapabilen bir batarya nasıl olurda "zırt" diye arızalanabilir?dedim ki "bunda bi iş var..." . bataryanın bozulduğundan şüpheliydim,şarj aleti de sinyal verdiğine göre oda sağlam diye düşündüm.o vakit tek bir şey geldi aklıma,batarya tamamen tükendiği için çok azda olsa bir akım veremiyor,dolayısıyla şarj aleti bataryayı arızalı zannedip sinyal veriyor ve de şarj gerilimini üretmiyor,dolayısıyla batarya şarj olmuyor.öyleyse yapılacak bir tek şey var,şarj aletinin bataryayı algılaması için bataryanın azda olsa bir akım vermesini sağlamak.ama "batarya boş",bi miktar doldurmak lazım...ama nasıl?..aldım bataryayı üzerinde 3.7V yazıyor.dedim ki"ulan bu 3.7V bi yerden tanıdık geliyor".ve 20 sn düşündükten sonra nokia telefonumun bataryasına baktım.birde ne göreyim "3.7v"..tam aradığım voltaj değeri.nokia bataryası ile casio bataryasını yanyana koydum.her iki bataryanın artılarını vede eksilerini birbirine bağladım.yanlış anlaşılmasın hepsini birbirine değil artı artıya,eksi eksiye şeklinde iki adet tel kullanmak suretiyle.bu şekilde çok değil 25-30sn bekledim ve bağlantıyı ayırdım.sonra "bismillah" çektikten sonra casio bataryasını şarj aletine taktım ve "ohh be! oldu valla..." şeklinde derin bir nefes aldım.yaklaşık 2 saat şarj oldu ve artık kullanıma hazır :)

demem o ki siz siz olun bi gün şarj aletinizin lambası yanıp sönmeye başlarsa,ne kadardır şarj etmediğinizi düşünün.hemen bataryayı çöpe atmayın.

NOT:batarya ve pilleri zaten çöpe atmayın.doğa yüzyıllarca üstesinden gelemiyor bunların.

• quote:

woswos72; benim başıma gelmişti aynı olay bende şöyle bi çözüm bulmuştum zamanında,imkanın varsa dene bence....

quote:

Arkadaşlar bu batarya olayı sonunda benimde başıma geldi.

neredeyse 4 gün boyunca boş batarya makine üstünde kalmıştı ve bende dedimki "şunu bi şarj edeyim."efenim aldım bataryamı taktım şarj aletine,bide ne göreyim.kırmızı lamba bir yanıyor bir sönüyor."aha batarya bozulmuş" dedim kendi kendime ve canım sıkıldı bu işe...sonra biraz düşündüm.tek şarjla 150-170 çekim yapabilen bir batarya nasıl olurda "zırt" diye arızalanabilir?dedim ki "bunda bi iş var..." . bataryanın bozulduğundan şüpheliydim,şarj aleti de sinyal verdiğine göre oda sağlam diye düşündüm.o vakit tek bir şey geldi aklıma,batarya tamamen tükendiği için çok azda olsa bir akım veremiyor,dolayısıyla şarj aleti bataryayı arızalı zannedip sinyal veriyor ve de şarj gerilimini üretmiyor,dolayısıyla batarya şarj olmuyor.öyleyse yapılacak bir tek şey var,şarj aletinin bataryayı algılaması için bataryanın azda olsa bir akım vermesini sağlamak.ama "batarya boş",bi miktar doldurmak lazım...ama nasıl?..aldım bataryayı üzerinde 3.7V yazıyor.dedim ki"ulan bu 3.7V bi yerden tanıdık geliyor".ve 20 sn düşündükten sonra nokia telefonumun bataryasına baktım.birde ne göreyim "3.7v"..tam aradığım voltaj değeri.nokia bataryası ile casio bataryasını yanyana koydum.her iki bataryanın artılarını vede eksilerini birbirine bağladım.yanlış anlaşılmasın hepsini birbirine değil artı artıya,eksi eksiye şeklinde iki adet tel kullanmak suretiyle.bu şekilde çok değil 25-30sn bekledim ve bağlantıyı ayırdım.sonra "bismillah" çektikten sonra casio bataryasını şarj aletine taktım ve "ohh be! oldu valla..." şeklinde derin bir nefes aldım.yaklaşık 2 saat şarj oldu ve artık kullanıma hazır :)

demem o ki siz siz olun bi gün şarj aletinizin lambası yanıp sönmeye başlarsa,ne kadardır şarj etmediğinizi düşünün.hemen bataryayı çöpe atmayın.

NOT:batarya ve pilleri zaten çöpe atmayın.doğa yüzyıllarca üstesinden gelemiyor bunların.

nasıl bir tel kullandığın ve nasıl bağladığın konusundada yardımcı olurmusun?

• valla hocam benim telefonum nokia 3120 idi.bataryasının modeli br-5c idi.ama bl-5c deaynı voltaja sahip.

tlefonun ve foto makinasının bataryasını yan yana koyuyosun.2 tane tel alıyosun eline.... artıları bir telle eksileri bir telle birbirine dokunduruosun ve o şekilde 30 sn kadar bekliyorsun ki,fotooğraf makinesinin bataryası birazcık şaj olsun.eğer bataryan bozuk değil sadece tamamen tükenmişse,bu işlemi yaptıktan sonra bataryayı şarj aletine takınca lamba artık yanıp sönmeyecektir.yani şarj olmaya başlar.ama hala lamba yanıp sönüyorsa bataryayı yenilemek zorundasın,yapacak bişi yok...

arabaların aküleri boşalınca başka bi arabanın aküsünden takviye yapılır ya....aynen bu işlem benim yaptığımda...denemende fayda var....
  • quote:

valla hocam benim telefonum nokia 3120 idi.bataryasının modeli br-5c idi.ama bl-5c deaynı voltaja sahip.

tlefonun ve foto makinasının bataryasını yan yana koyuyosun.2 tane tel alıyosun eline.... artıları bir telle eksileri bir telle birbirine dokunduruosun ve o şekilde 30 sn kadar bekliyorsun ki,fotooğraf makinesinin bataryası birazcık şaj olsun.eğer bataryan bozuk değil sadece tamamen tükenmişse,bu işlemi yaptıktan sonra bataryayı şarj aletine takınca lamba artık yanıp sönmeyecektir.yani şarj olmaya başlar.ama hala lamba yanıp sönüyorsa bataryayı yenilemek zorundasın,yapacak bişi yok...

arabaların aküleri boşalınca başka bi arabanın aküsünden takviye yapılır ya....aynen bu işlem benim yaptığımda...denemende fayda var....

oldu kardeşim çok teşekkür ederim.

• Şu şarj problemi benim başıma iki defa geldi (biri az önce oldu). Maalesef nokia telefonum olmadığı için kendi çözümümü bulmak zorunda kaldım. Şarj aletiyle yarım saat kavga ettikten sonra şarj etmeye başladı şükür. Pili (şeklini bozmamak kaydıyla) biraz hırpaladım. Bu içindeki elektronları harekete geçiriyor (Normal kalem pilleri bitince çekiçle ezip az kullanmadım). Ayrıca az önce yaptığım gibi defalarca şarj aletinin fişini çıkarıp takmak da çözüm olabiliyor. Eğer muvaffak olamazsanız tek çare garanti süresi geçmediyse teknik servise göndermek kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musvir -- 25 Ekim 2008; 1:00:22 >
  • arkadaslar vıdeo cekımınde yuksek kalıte modumu daha ıyı cekıyor yoksa UHQ dıye bır secenek var o mu daha ıyı cekım yapıyor bırde hızlı cs normal cs dıye bır ayar var o ne ıse yarıyor anlayamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavuzazgin

arkadaslar vıdeo cekımınde yuksek kalıte modumu daha ıyı cekıyor yoksa UHQ dıye bır secenek var o mu daha ıyı cekım yapıyor bırde hızlı cs normal cs dıye bır ayar var o ne ıse yarıyor anlayamadım

UHQ...."Ultra High Quality" olabilir diye düşünüyorum,ama emin değilim.en iyisi denemek...yani aynı görüntüyü,aynı sürede(mesela 10 sn) çekerek videolar arasındaki boyut farkına bakılabilir...daha kaliteli olan doğal olarak daha büyük dosya boyutuna sahip olacaktır....cs hakkında hiç bir fikrim yok maalesef.
  • slm bende 2 gün önce casıo exılım z-77aldım,ama bunun vıdeosu 10 dakikadan sonra duruyor.varmı anlayan bir arkadaş acaba:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: CASIO EXILIM Z-77

slm bende 2 gün önce casıo exılım z-77aldım,ama bunun vıdeosu 10 dakikadan sonra duruyor.varmı anlayan bir arkadaş acaba:(

şuan bilinen bi çözümü yok bunun...zaten özellikle konulan bi özellik 10dk sınırlaması.çünkü elindeki alet fotoğraf makinesi ve 30 fps video kaydı demek,saniyede 30 fotoğraf demektir.dolayısıyla fazla kullanılması sensör ömrünü direk etkileyecektir.bence 10 dk bile fazla...çok fazla video çekmemek daha iyi olur...
  • arkadaşlar selamlar.

bende z60 var. garanti süresi doldu. makinede sorun var galiba. gündüz çektiğim fotolar yanık gibi çıkıyor, enine renkli çizgiler beliriyor. kısacası özellikle kuvvetli gün ışığı olan yerde fotoğraf çekemiyorum. gece çekimlerinde sorun yok. video çekimlerinde hem gece hem gündüz sorun yok.

türkçe menü yükledikten sonra ayarlarıyla günlerce oynadım ama bir türlü düzelmedi. garanti süresi dolmasına rağmen servise göndereyim dedim. ama kaynım dh'den yardım iste format vs. veya bir şey dedi up-... anlamadım yüklersin belki düzelir dedi.

şimdi arkadaşlar yardım bekliyorum ben. teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ronin23

arkadaşlar selamlar.

bende z60 var. garanti süresi doldu. makinede sorun var galiba. gündüz çektiğim fotolar yanık gibi çıkıyor, enine renkli çizgiler beliriyor. kısacası özellikle kuvvetli gün ışığı olan yerde fotoğraf çekemiyorum. gece çekimlerinde sorun yok. video çekimlerinde hem gece hem gündüz sorun yok.

türkçe menü yükledikten sonra ayarlarıyla günlerce oynadım ama bir türlü düzelmedi. garanti süresi dolmasına rağmen servise göndereyim dedim. ama kaynım dh'den yardım iste format vs. veya bir şey dedi up-... anlamadım yüklersin belki düzelir dedi.

şimdi arkadaşlar yardım bekliyorum ben. teşekkürler.

garanti süresi dolduğuna göre,eski bir kullanıcı olduğunuzu düşünerek BestShot olayından bahsetmiyorum bile...ancak menü/ayarlar/sıfırla seçeneğini kullanarak ayarları fabrika ayarlarına geri getirmeyi deneyebilirsiniz....sonucu tekrar paylaşırsanız sevinirim....

• anladım teşekkürler.ayrıca türkçe menüsü yok bu makinanın,yükleniyormuş sanırım,peki maliyeti nedir,makinadan pahalıya gelmese bize.makinayı ikinci el olarak uygun fiyata aldım.rengi beyaz ve de çin malı yazıyor.inşallah elimizde kalmaz,pek anlamam makinalardanda..
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.