Şimdi Ara

Kapali otoparka dadanan kediden nasil kurtulunur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
3
Favori
14.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, son 1-2 aydir binanin kapali otoparkina bi kedi dadandi. Bazi apartman sakinleri otoparka kedi icin mama ve su koydugu icin. Surekli arabanin ustunde geziniyor. Arabada kaputtan bagaja kadar pati izleri dolu her bindigimde. Bi kere artik neye bastiysa kaputta ve tavanda biraktigi izler cikmadi. Atlarken tutunmak icin tirnaklarini cikarttigi icin cizikler de olusmus kaputta. Gittim pasta cila yaptirdim mecburen aksam 9-10 civari arabayi piril piril otoparka biraktim. Sonraki sabah arabaya gittigimde bi baktim yine kaputtan bagaja kadar pati izleri.. Bugun de yine otoparkta arabanin icindeki copleri temizlerken kapiyi acip birakip cop kutusuna dogru gittim. Dondugumde arabanin icinden simsiyah bi sey firladi. Ben copleri atarken arabanin icine girmis. Her yerde de dolasmis icerde, komple pati izi yine. Guvenlikle konustum, benim gibi 4-5 kisinin daha sikayetci oldugunu soyledi. Otoparktaki mama ve su tasini kaldirmislar. Bunu goren “kediseverler” bagirip cagirmis ortaligi ayaga kaldirmis. Guvenligin dedigine gore de kedi binanin her tarafini ogrenmis oyle boyle bi sekilde giriyormus yine otoparka. Biz bunla ne yapicaz simdi bilmiyorum. Arabaya alip baya bi dolastirip bi yerde birakmayi bile dusunuyorum cunku biktim artik. Siz ne onerirsiniz bu durumda, nasil kovucaz bu kediyi otoparktan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bağa mı didin? -- 13 Ekim 2019; 19:56:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Suan, arabayi ne amacla kullandigim ve ne derece titiz baktigim tartismaya kapali bence. Insanlar kedi beslemekte ozgur elbette ancak bu diger insanlarin ozgurluklerini kisitlamadigi ve herhangi bi zarara ugratmadigi baglamda gecerli. Ben arabaya surekli pasta cila yaptirmak zorunda degilim. Ya da yikattigim aksamin sabahi bastan assagi pati iziyle dolu binmek zorunda da degilim. Kapali otoparkin amaci arabanin dis etkenlerden korunmasi sonuc olarak.
    benim arabamı park ettiğim yerde de kediler var, çok sık olmasa da arabaya tırmanıyorlar ama hiç tırnaklarıyla çizenine denk gelmedim. ya da "pati izi çıkmıyor" gibi bir şey hiç duymadım. çöp atarken geçen 10 saniye içerisinde arabaya girip her tarafı leş gibi kirletmesi olayı da çok mantıklı görünmüyor.

kediden kurtulmak için gerekçe üretmişsin sanırım ama hiç inandırıcı olmamış.
    Hayvan dusmani degilim. Arabanin ustunde geziyor, iz birakiyor. Biraktigi izler yapisti kaportadan cikmadi. Tirnaklariyla kaputu cizdi. Arabanin kapisini 30 saniye acik biraktim arabanin icine atlayip arabanin icini les gibi yapti. Bu arabalara dunya para veriyoruz, iyi bakmak icin kendimizi yirtiyoruz ama bi gun bile temiz binmek nasip olmadi bu kedi yuzunden. Otopark kedi bakilacak yer degil
    Sokak malına fazla değer veriyorsun.

Ufak bir pastada kedinin bıraktığı tirnak izleri çıkar.

Kaldı ki kedi her daim kaportayi tirnaklamaz

Bu arabayı yolda kullanıyorsun muhtemelen, yok show amaçlı saklayıp belli günlerde kullanıyorsan kadife branda al.

Otopark elbette kedi bakilacak bir yer değil hatta kediler için tehlikeli. Motor bölgesinde kayışların arasinda can verebilir ancak yapabilecek birşeyin yok.

Kimileri silicek civarina naftalin koy der bence bir ise yaramaz.
    Neden otoparka mama su koyuluyorki? Dışarıda kapının önüne konulsun? Çöplerin hafif uzağına konulsun? Otoparka mama su koymak ne alaka açık otopark bile olsa sürekli araç giriş çıkışı oluyor her an görülmeden ezilebilirler. Sokakta hayvan çıkabilir diye dikkat edilebiliyor ancak otoparkta kimsenin aklına bile gelmez
    duyar kasmaya gerek yok elbette rahatsız olunur hayvan kapı açık görüp içeri atlamış ben de bahçede 4-5 tane kedi besliyorum, hatta dün aracı yıkadım geldim park ettim gelir gelmez bunlardan biri kaputa çıktı 2 dakika bakıştık ben içerde o karşımda pati izini sildim eve çıktım yapcak bir şey yok

kediler naftalin ve limon kokusunu sevmez. tavana limon suyu ya da naftalin koyabilirsiniz. kedi kovucu jeller de var zararsız.
    Sen verdiğin cevapları oku bir önce, forumun amacı Bilgi paylaşım mi öyle mi ? Teşekkür, öğrenmiş oldum 15 senedir ben de bu forumda ne iş yapılır diye bakıyordum.

Yazdığın mesajlarda senin otoparkına kedileri ben sokuyorum gibi bir tavrının yanı sıra, daha arabana taş gelecek, kaza olacak belki, kapı açarken kapini delecekler orasini burasını surteceksin, bu nedenle kedi arabami patiledi muhabbeti bayağı kalıyor.
    Hadi hic biri olmadı kuş pisleyecek...

Hayatı paylaşmayı öğreneceksin, sana bu yaşam hakkını kim verdi ? O kediye de o hakki o veriyor. Belli ki hayvan sahiplenmemissin, o zaman Çocuğun olunca anlarsin belki, belki de anlamazsın.

Sana ne yazdim? otopark kedi bakilacak yer değil yazdım doğru mu ? Gelip halen ben arabami ne için kkullanırım sana ne yazmissin.

Ben de sana bilgi paylasiyorum, kediye kusa takilma.
  • Mavi renk tonunda arabalara dadanmıyorlar sanırım. Bizim araba kedi iten gibi, siyah kırmızı arabaların üstünde çok geziyorlar.
  • JustOffer kullanıcısına yanıt
    Araba karbon siyah. Karanlikta siyah, isik vurunca lacivert oluyor. Araba da hemen isigin altinda ona ragmen herhalde en cok benimkinin ustunde dolasiyordur

• Kedinin değil kedi severlerin insan olması lazım.

Eğer kokan yemek artıkları vs koymuyor ise komşuların mama ve su da bir sakınca yok.

Hayatı paylaşmakta sorun yok arkadaşım.

• Hayvan dusmani degilim. Arabanin ustunde geziyor, iz birakiyor. Biraktigi izler yapisti kaportadan cikmadi. Tirnaklariyla kaputu cizdi. Arabanin kapisini 30 saniye acik biraktim arabanin icine atlayip arabanin icini les gibi yapti. Bu arabalara dunya para veriyoruz, iyi bakmak icin kendimizi yirtiyoruz ama bi gun bile temiz binmek nasip olmadi bu kedi yuzunden. Otopark kedi bakilacak yer degil

• Ben branda ile çözdüm bu sorunu başka çaren yok.

• Bağa mı didin? kullanıcısına yanıt
    Sokak malına fazla değer veriyorsun.

Ufak bir pastada kedinin bıraktığı tirnak izleri çıkar.

Kaldı ki kedi her daim kaportayi tirnaklamaz

Bu arabayı yolda kullanıyorsun muhtemelen, yok show amaçlı saklayıp belli günlerde kullanıyorsan kadife branda al.

Otopark elbette kedi bakilacak bir yer değil hatta kediler için tehlikeli. Motor bölgesinde kayışların arasinda can verebilir ancak yapabilecek birşeyin yok.

Kimileri silicek civarina naftalin koy der bence bir ise yaramaz.

• Suan, arabayi ne amacla kullandigim ve ne derece titiz baktigim tartismaya kapali bence. Insanlar kedi beslemekte ozgur elbette ancak bu diger insanlarin ozgurluklerini kisitlamadigi ve herhangi bi zarara ugratmadigi baglamda gecerli. Ben arabaya surekli pasta cila yaptirmak zorunda degilim. Ya da yikattigim aksamin sabahi bastan assagi pati iziyle dolu binmek zorunda da degilim. Kapali otoparkin amaci arabanin dis etkenlerden korunmasi sonuc olarak.

Ya he he... Arkadaş git çöz o zaman derdini bize yazarsın nasıl çözülür öğreniriz.

Işiniz gücünüz klavyede bidi bidi etmek.

Görende klasik arabaya biniyor sanacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 13 Ekim 2019; 20:35:25 >
  • Forumun amaci bilgi paylasimi :) forumdakilere fikir sordum, bi cozum bulursam da ayriyetten paylasirim. Bu kadar kudurmani gerektiricek bi durum yoktu ortada aslinda. Istersem 67 impalaya binerim, istersem Sahin’e binerim. Arabaya temiz bakmak istedikten sonra seni ilgilendirir mi hangi araba oldugu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bağa mı didin? -- 13 Ekim 2019; 20:43:20 >
    Neden otoparka mama su koyuluyorki? Dışarıda kapının önüne konulsun? Çöplerin hafif uzağına konulsun? Otoparka mama su koymak ne alaka açık otopark bile olsa sürekli araç giriş çıkışı oluyor her an görülmeden ezilebilirler. Sokakta hayvan çıkabilir diye dikkat edilebiliyor ancak otoparkta kimsenin aklına bile gelmez
  • benim arabamı park ettiğim yerde de kediler var, çok sık olmasa da arabaya tırmanıyorlar ama hiç tırnaklarıyla çizenine denk gelmedim. ya da "pati izi çıkmıyor" gibi bir şey hiç duymadım. çöp atarken geçen 10 saniye içerisinde arabaya girip her tarafı leş gibi kirletmesi olayı da çok mantıklı görünmüyor.

kediden kurtulmak için gerekçe üretmişsin sanırım ama hiç inandırıcı olmamış.
  • duyar kasmaya gerek yok elbette rahatsız olunur hayvan kapı açık görüp içeri atlamış ben de bahçede 4-5 tane kedi besliyorum, hatta dün aracı yıkadım geldim park ettim gelir gelmez bunlardan biri kaputa çıktı 2 dakika bakıştık ben içerde o karşımda pati izini sildim eve çıktım yapcak bir şey yok

kediler naftalin ve limon kokusunu sevmez. tavana limon suyu ya da naftalin koyabilirsiniz. kedi kovucu jeller de var zararsız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • r0x kullanıcısına yanıt
    Dikkatli okursaniz pati izi cikmama olayi bi kere basima geldi. Onda da muhtemelen kirecli bi suya basip patileri islakken arabaya cikti. Lekeler kuruyunca da cikmadi. Temizlememis olsam arabada sofor koltugundan baslayip, kol dayamaya uzanan ardindan arka koltuklarda biten pati izlerini de fotograf cekip atardim. Kaputtaki ciziklerin de yarin fotografini cekip atarim.

• bu kedi kopek besleyenlerden bende biktim. benim evin 50 metre ilerisinde park var, 100 metre ilerisinde ise genis yesillik alan var. tabi bunu firsat bilen hayvanseverler, nerede basibos kedi kopek varsa alistirdi. kedileri 3-5 km uzakta oturuyorlar ama gelip buraya yem birakiyorlar. dovsem suclu olucam, yemleri atsam yine suclu olucam. burde oyle belali tiplerki, gecen bir komsu bunlari belediyeye sikayet etti dayanamayip. bu yem verenlerden birisi 3 tane tinerciye para verip adami bicaklatti, evinin camlarini kirdirdi ve arabanin camlarini kirdirip lastikleri indirtti.
    adam sonunda dayanamayip 10 bin tl ucuza evini satti ve hemen baska bir yere tasindi.
    bizde mahelleli olarak ne yapacagimizi bilmiyoruz. gidip bir sey yapsak hemen haber kanallarini cagirip " hayvan dusmani olarak " linc edilebiliriz.
    olmadi birkac seneye bende tasinmayi dusunuyorum.

• emir.ksk kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim oneri icin. Kedi kendi halinde orda takilsa cidden mamasini bile ben alip koyarim tasina. Ama insanlara anlatamiyorum

Sen verdiğin cevapları oku bir önce, forumun amacı Bilgi paylaşım mi öyle mi ? Teşekkür, öğrenmiş oldum 15 senedir ben de bu forumda ne iş yapılır diye bakıyordum.

Yazdığın mesajlarda senin otoparkına kedileri ben sokuyorum gibi bir tavrının yanı sıra, daha arabana taş gelecek, kaza olacak belki, kapı açarken kapini delecekler orasini burasını surteceksin, bu nedenle kedi arabami patiledi muhabbeti bayağı kalıyor.
    Hadi hic biri olmadı kuş pisleyecek...

Hayatı paylaşmayı öğreneceksin, sana bu yaşam hakkını kim verdi ? O kediye de o hakki o veriyor. Belli ki hayvan sahiplenmemissin, o zaman Çocuğun olunca anlarsin belki, belki de anlamazsın.

Sana ne yazdim? otopark kedi bakilacak yer değil yazdım doğru mu ? Gelip halen ben arabami ne için kkullanırım sana ne yazmissin.

Ben de sana bilgi paylasiyorum, kediye kusa takilma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 15 Ekim 2019; 9:52:3 >
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Limon suyunu boyanin üzerinde birakmak istemezsin.

• Arabanın üstüne sirkeli bez koyun.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.