Forpus Papağanı Hakkında Anlayanlar içeri (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Evcil Hayvanlar >> Kuşlar
Mesaj
BèRuTTì => Forpus Papağanı Hakkında Anlayanlar içeri (29.9.2019 03:11:59)
Arkadaşlar merhaba 15 gün önce 2 aylık yavru bir forpus papağan edindim. En pahalısından yemler kafeler oyuncaklar aldım lakin bir türlü bana ısınmıyor elimi uzatınca hatta kafese yaklaşınca kaçıyor neden böyle? Nasıl ısındırabilirim kendime?


Daha önemlisi kafesine yem koydum içinden sadece çekirdekleri ayıklıyor diğer kısımları atıyor kafesin aşağısına? Mürekkeb balıgı sırtı, kuş kumu koydum hiç kullanmıyor hatta su bile içerken görmedim hiç yada çok az içiyor? Salatalık havuç falan yediklerini okudum onlarında koydum kafese hiç yemedi bakmadı bile.. Bu kuşun sorunu ne sizce napabilriim?

erkahn => Forpus Papağanı Hakkında Anlayanlar içeri (4.10.2019 07:50:41)
Kusu ilk gun korkuttunuz mu? Tasirken vs.?

BèRuTTì => Forpus Papağanı Hakkında Anlayanlar içeri (4.10.2019 23:49:01)
sanmam arabaya koyup getirdim ellemeye bile çalışmadım çok zamanla alışır diyorlar 6 ay bile sürebiliyomuş ama şu yem yeme olayını çözsem daha iyi tabi vitamin falan mı vemek lazım?

MessWinchester => Forpus Papağanı Hakkında Anlayanlar içeri (6.10.2019 14:03:50)
Merhaba, sadece çekirdek yemesi ile ilgili yapacağınız şey karışık yemdeki çekirdekleri ayıklayıp yemini koymak. Çekirdeği normalde yemliğine koyup vermeyin. Sadece eğitim sırasında ödül olarak verin. Bunun dışında kafesine koyacağınız sebze veya meyvelere kolay kolay yaklaşmayacaktır. Ne olduğunu bilmediği için veya daha önce yemediği için. Sebze ve meyve ile besleme işini gerçekten alıştıktan sonra ancak yapar o da yavaş yavaş.

Alıştırma ile ilgili olarak ise, kafese koyduktan sonra papağanla uzun süre ilgilenmeyin. Sadece yemini suyunu değiştirin o kadar. Elinizi uzatıp durmayın. En az 1 hafta yeni ortamına ve kafesine alışması gerekli. Daha sonra ise kafes dışından dal darı vs uzatabilirsiniz. Bu işte en önemli şey sabırdır.

Kafeste su bulundukça siz bakmadığınızda kesinlikle içiyordur. Susuz yapamazlar. Kuş kumuna kalamar kemiğine alışacaktır. Sadece zaman verin.

Blood Seeker => Forpus Papağanı Hakkında Anlayanlar içeri (7.10.2019 00:01:19)
vitamine, kuş kumuna, gaga taşı gibi şeylere ihtiyaçı vardır her kuşun.

BèRuTTì => Forpus Papağanı Hakkında Anlayanlar içeri (7.10.2019 00:23:21)
yani çekirdek vermezsem diğer yemi mi yer aç kalınca korkuyorum ölmez dimi açlıktan? :)

MessWinchester => Forpus Papağanı Hakkında Anlayanlar içeri (8.12.2019 12:22:15)
Selam hocam, unutmuşum ben kusura bakma :) naptınız alıştı mı ?

BèRuTTì => Forpus Papağanı Hakkında Anlayanlar içeri (8.12.2019 14:56:20)
Valla 3 ay mı geçmiş üstünden hala aynı yem ayıklıyor.. Ve ele gelmiyor uzatınca ama dışarı saldıgımda üzerime uçup konuyor.. Artık böyle kabül mü etmeliyim bilemedim..

sizin bu çekirdekleri alın yemden taktiğini uyguluycam gerçi aç kalınca yiyor zaten her türlü başta çekirdekleri yiyip bitiriyor tabi..

Sayfa: [1]