Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten beyazeşya almadan size danışmak farz oldu benim için...

Ancak bahsettiğiniz ürünleri Metro'da ve Carrefour'da bulamadım :((( Internetten alışveriş yapmak tercihim olmadığı için Elektrolux alınacak gibi gözüküyor... Direkt bir satıcı buldum Kadıköy'de...

Son kararı akşama doğru yazarım. Tekrar teşekkürler,
  • Siemens'in modeli Acıbadem ve Kozyatağı Carrefour'larda vardı en son,ama diğerlerini bilemiyorum.
    Electrolux'ün verdiğim modelini içiniz rahat alabilirsiniz.
    Veya Bosch-Siemens bayilerine pazarlık yapabilirsiniz.
  • cok ugrastım ama camasır makınamı değısteıremedım kasnak değısımı yapılırken tamburda problem buldular sonra alıp makınayı servıse goturduler ertesı gun tamır edılmıs ve testlerı yapılmıs olarak gelen makınamı pazar aksamı calıstırdım son 10 dk ya kadar kusursuz calısan makınam dan anormal sesler gelınce korktum ve panık halınde sadece fişini cekebıldım oylece bıraktım ve bu gun servıs gelıp tekrar bakacak ve artık umarım cihaz arızalı değişmesi gereklı yazısını yazar ve değişir...sımdı benım anlamadıgım tamburdakı mil de sorun varmıs milin degısmesı ıcın tamburunda yerınden alınıp komple değişmesi gerekmezmı yoksa ben mi yanlıs bılıyorum eger dedıgım dogruysa tamburun milinde nasıl bır ıslem yapılmış olabilir...
    quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: einherjer

candogan bey saolun ıkı ayrı topıctede yardımcı olmussunuz sızden aldıgım yardımlarla hemen sıemensın sıtesıne gırdım fakat se26m250eu yu goremedım T serısınede butcem yetıyor aslında ben butceden korkmayan kalıteden korkan bır ınsanım kalıtelı olsun 10 kurus fazla vereyım ıyısı olsun bır kere olsun dıye dusunurum ne demısler Türk gıbı dusunceksın Yahudi gıbı alısverıs yapacaksın ucuz mal alacak kadar zengın deılım felsefesıyle yola cıkıyorum...gercı hayata bu sekılde bakıyoruz ha kalıtelı bıldıgımız urunde sorun cıkmıyormu cıkıyor tabı wm10e460tr model camasır makınamda tamburda kı sesler ve sıkmanın bıtısı esnasında cıkan surtunme seslerı sonucu servıs cagırdık kasnakta bosluk var denıldı cıhazın garantısı dolmadı.sorun fabrıka hatasıda deıl bende de sımdı bır suphe uyandı 1 yıllık makınada parca deısımı yapılıosa seneye hangı parcalar arızalanacak bu sebepten dolayı makınayı komple degıstırmeyı dusunuyorum bırde 60 dereceden sonra 90 dereceye gecıyor ve buda beyaz camasırların halıyle cok temızlenmemesıne sebep oluyor... eger sıemens tamam degıstırelım derse sıemenste en az 1000 devırlı tek su gırıslı hangı makınayı tevsıye edersınız...

SE26M250EU modeli aşağıda
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE26M250EU&28=7%3d1%269%3d26%253d2320_22%253d1%2629%3d1%26page%3d4%2628%3d26%253d2320
    T serisi ile modelini verdiğim M serisi arasında kalite farkı bulunmuyor.
    T serisinin farkı daha sessiz yıkama,bombeli kasa,gizli kontrol paneli,kir yumuşatma tulu,fazladan 2 otomatik program gibi özellikler.Eğer bu özellikler size cazip geliyorsa T serisini alabilirsiniz.Ama sadece daha kaliteli olsun diye alacaksanız bence gerek yok.

Çamaşırda sorun yaşamanıza üzüldüm.Sanırım size sorunlu makine geldi,bu işler biraz da şans.Bence de cihazı değiştirtmeye çalışın.Cihazın 90 derecede kullanılmasını önermem(enerji israfı)bunun yerine lekeliler programını seçip yoğun yıkama tuşuna basarsanız iyi sonuç alırsınız.
    Eğer başka model istiyorsanız WM12S760TR modelini öneririm.Bu makine ithaldir(Alman),sizdeki cihaz yerli.Ama cihazı aynı modelle de değiştirebilirsiniz.S serisi kadar kaliteli olmasa da E serisi de iyidir.
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=WM12S760TR&28=7%3d1%269%3d26%253d2306_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d2306

• quote:

Orjinalden alıntı: einherjer

cok ugrastım ama camasır makınamı değısteıremedım kasnak değısımı yapılırken tamburda problem buldular sonra alıp makınayı servıse goturduler ertesı gun tamır edılmıs ve testlerı yapılmıs olarak gelen makınamı pazar aksamı calıstırdım son 10 dk ya kadar kusursuz calısan makınam dan anormal sesler gelınce korktum ve panık halınde sadece fişini cekebıldım oylece bıraktım ve bu gun servıs gelıp tekrar bakacak ve artık umarım cihaz arızalı değişmesi gereklı yazısını yazar ve değişir...sımdı benım anlamadıgım tamburdakı mil de sorun varmıs milin degısmesı ıcın tamburunda yerınden alınıp komple değişmesi gerekmezmı yoksa ben mi yanlıs bılıyorum eger dedıgım dogruysa tamburun milinde nasıl bır ıslem yapılmış olabilir...

Garanti şartlarına göre ikiden fazla kez aynı sorunun çıkması durumunda dervis cihazı değiştirmek durumunda.
    Benim de bildiğim kadarıyla tambur ile mil beraberdir.
    Cihazın değişmesi için kararlı davranın.Servis yananşmazsa bölge müdürlüğüne telefon açmanızı öneririm.Cihazda üretim hatası olduğu açık.Cihazı değiştirirseniz olur mu yerine ısrarla ben bu cihazı kabul etmiyorum diyerek ikna edici konuşun.İnşallah değişir.

• bu gün ümraniyedeki bayileri dolaştım hiç bir yer hepsiburada.com'daki fiyata düşmedi BOSCH SGS43E12TR bu makina için kargo fiyatıyla birlikde 780e 9 taksit bu fiyat size göre nasıl alayım mı ürünü son 2 tane kaldı hepsiburada'da
  • quote:

Orjinalden alıntı: mak74

bu gün ümraniyedeki bayileri dolaştım hiç bir yer hepsiburada.com'daki fiyata düşmedi BOSCH SGS43E12TR bu makina için kargo fiyatıyla birlikde 780e 9 taksit bu fiyat size göre nasıl alayım mı ürünü son 2 tane kaldı hepsiburada'da

Çok da uygun değil ama normal bir fiyat.Birkaç ay önce bu cihazların fiyatı 700'ün altındaydı ama zamlandı nedense,ben de uygun fiyata göremedim başka bir yerde.Sanırım buradan almak en mantıklısı.Ya da beyazesyam.com'dan oalbilir.Kargosu ücretsiz oranın,ama vade farkı biniyor.
  • arkadaşlar profilo 3 program bulaşık makinası almıştım. sonra gittim 5 i bir arada pril marka deterjan da aldım. ayrıca 1.5 kiloluk tuz danda aldım. katalogda bu tuzun tuz haznesine dolması gerektiği yazıyordu. fakat servis geldi makinayı kurmak için, onlara sorduğumda 5i 1 arada kullandığım için bu tuz u hazneye doldurmayacağımı söylediler. doğrusu nedir acaba. acil cevap arkadaşlar makinayı bu akşam kullanacağız.. teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tbc

arkadaşlar profilo 3 program bulaşık makinası almıştım. sonra gittim 5 i bir arada pril marka deterjan da aldım. ayrıca 1.5 kiloluk tuz danda aldım. katalogda bu tuzun tuz haznesine dolması gerektiği yazıyordu. fakat servis geldi makinayı kurmak için, onlara sorduğumda 5i 1 arada kullandığım için bu tuz u hazneye doldurmayacağımı söylediler. doğrusu nedir acaba. acil cevap arkadaşlar makinayı bu akşam kullanacağız.. teşekkürler.

Evet 5i1 arada deterjan kullandığınızdan tuz doldurulmasına gerek yoktur.
    Ama içinde tuz etkisi olmayan klasik deterjan kullanırsanız mutlaka tuz doldurmanız gerekiyor.
  • teşekkürler sayın candoğan.
  • Ne demek cihazınızı güle güle kullanın.Yorumlarınızı bekliyoruz.
  • valla ustam daha şimdiden servis olarak memnun kaldım. akşam çağırıdm srvisi ertesi gün geldiler.fakat benim tesisatta sorun olduğu için geri gittiler.kaç gündür tesisatı halledemedik bugün tesisatı yaparken kendileri geldiler. daha hazır olmadığı için 1-2 saat sonra geliriz dediler ve geldiler. o kadarından memnun oldum. makinaya laf yok. arçelik lere baktım her yönden fark var en azından dısardan bakınca . fonksıyon olsun yapı olarak olsun. hele program düğmesinin içeri gömülmesi daha iyi. arçeliklerde yok. su kesik göstergesi de var. zaten mal kendini belli ediyor. akşam ilk defa kullanıcaz bakalım. arkadaşlar gidip 560-570 arçeli-beko-vestele para vereceğinize belki aynı paraya yada benim gibi 50 lira fazla verip çok daha iyi bir makina alın. yazık paraya. arada çok abartı fiyat farkı olsa tama diycem ama mesela ben 610 a 12 taksıtle aldım.caarrefourdan. istanbulda olanlar daha ıyı fiyata alabilir.560-610 fiyat farkı çok az ama kalite çok fazla.

• http://www.evimeyolla.com/pinfo.asp?pid=14&cid=4

bu sitede çok uyguna buldum çok araştırıyorum nette açıkçası şuan en uygunu ama sitenin güvenirliğine bakarsak bilemiyorum hiç duymadım duyan veya alışveriş yapan varmı buradan..
  • Elektronik eşyayı herhalde en iyi kullanan tavsiye eder .Bu yüzden kullanıcı yorumları önemli bence.Ben yaklaşık üç hafta önce Bosch 65M02 bulaşık makinesi aldım ve gayet memnunum.Makine almak için 500- 600 lira bütçe ayıran arkadaşlara eğer biraz zorlayabilirlerse bu makineyi almalarını tavsiye ederim,kesinlikle pişman olmazlar.

[font="Arial"]Ayrıca bu makineyi almam da etkili olan Candoğan arkadaşıma ve fotoğrafları nasıl yükleyeceğimi PM yoluyla anlatan Spayk07 arkadaşıma çok teşekkür ediyorum.[/font]

• Saygıdeğer dostlar profilo 4201 i 650 ytl 12 taksite almalımıyım?
  • Merhaba Arkadaşlar

üç makina arasında kararsız kaldım ve fiyatlarıda birbirine çok yakın hangisini seçmeliyim?

SE26M250EU
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE26M250EU&28=7%3d1%269%3d26%253d2320_22%253d1%2629%3d1%26page%3d4%2628%3d26%253d2320

ESF 66030
    http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=39830

SGS65M02EU
    http://www.boschevaletleri.com/?5=SGS65M02EU&28=7%3d1%269%3d26%253d6475_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d6475

ya da

Bir üst kaliteye çıkıp T serilerni almak akıllıca mıdır deger mi 500 ytl farka ?

SGS69T02EU
    http://www.boschevaletleri.com/?5=SGS69T02EU&28=7%3d1%269%3d26%253d6475_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d6475

SE26T290EU
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE26T290EU&28=7%3d1%269%3d26%253d2320_22%253d1%2629%3d1%26page%3d4%2628%3d26%253d2320

detaylı bir şekilde açıklabilirseniz çok sevinirim...
    özellikle candogan62 rica ediyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: webyolcusu
    Merhaba Arkadaşlar
    üç makina arasında kararsız kaldım ve fiyatlarıda birbirine çok yakın hangisini seçmeliyim?
    SE26M250EU
    ESF 66030
    SGS65M02EU
    ya da
    Bir üst kaliteye çıkıp T serilerni almak akıllıca mıdır deger mi 500 ytl farka ?
    SGS69T02EU
    SE26T290EU
    detaylı bir şekilde açıklabilirseniz çok sevinirim...
    özellikle candogan62 rica ediyorum

Öncelikle SE26M250EU ile SGS65M02EU ve SGS69T02EU ile SE26T290EU(sadece ses farkı var) tamamen aynı cihazlardır.Yani bunlar arasında karar verecek bir nitelik yok.Hangisinin ön paneli hoşunuza gittiyse veya hangisini daha ucuza bulduysanız onu alırsınız.Aralarında başka hiçbir fark bulunmuyor.

İlk üç tercihinizdeki cihazlar model olarak birbirine yakındır.Bundan doayı cihazların birbirinden farklarını yazacağım,karar sizin:
    Electrolux'ün artıları:
    -4 desibel daha sessiz olması.
    -Az bulaşığı otomatik algılayarak maksimum %25'e kadar tasarruf yapması.Bosch'ta bu özellik için yarım yük yıkama tuşuna basmanız gerekiyor.
    -Makinenin içi aydınlatmalıdır.

Bosch/Siemens'in artıları:
    -Su tüketimi eko programda 3lt daha azdır.Diğer programlarda da sanırım daha düşük.
    -Variospeed özelliği ile acil durumlarda programları aynı temizlik ve kurutma performansını korumak şartıyla %50ye kadar hızlandırabilirsiniz.Makinenin standart programlarının genelde 100 dakika üzerinde olduğunu düşünürsek acil misafirler için iyi çözüm.
    -Auto3in1 özelliği ile makine 3ü1 arada,10u1 arada tarzındaki deterjanları otomatik algılayarak kendisi ayar yapar.Electrolux'ye bu özellik için multitablet tuşuna basmanız gerekiyor.
    -Ek olarak sonradan yıkanacak bulaşıkların ıslatılmasına yarayan duşlama programı vardır.
    -Alt sepette bardak veya uzun kaşıkları vs koyabileceğiniz ek raf bulunur.Bu özellik T serisinde ve Electrolux'te bildiğim kadarıyla yok.

Cihazların farkları tam olarak böyle.Bunun dışında aşağı yukarı aynı ürünlerdir.Bir de benim kişisel yorumum Bosch/Siemens'lerin üst sepeti Electrolux'lere göre daha kullanışlı.Bundan dolayı cihazları inceledikten sonra son kararı vermeniz tavsiyemdir.Teknik olarak farklarını da yukarıda belirttim.

Sonradan belirttiğiniz 2 modelin diğer 2 modelden kalite anlamında herhangi bir farkı yoktur.Ama özellik olarak daha üstündür.Bunlar:
    -Bardak koruma sistemi
    -Ses seviyesi Bosch'ta 42dB,Simens'te 44dB.Yani daha da sessiz.
    -Yukarıdaki cihazlarda sadece normal program otomatiktir,bu iki cihazda ise yoğun,normal ve hassas programlarda bulaşık kirine göre yıkama sıcaklığını makine kendisi seçer.Böylece normal programda 1kw elektrik ve 9lt su harcar.
    -Bulaşığın kirini algılayarak püskürteceği suyun basıncını cihaz kendisi seçer.Çok kirli bulaşıkları yüksek basınçlı suyla yıkar,az bulaşıkları tazyiksiz suyla yıkar.
    -Üst sepet sökülerek tepsi yıkama başlığı ile büyük fırın tepsileri ve buzdolabı rafları yıkanabilir.
    -Isı alışveriş bloğu ile cihaz sonraki yıkama aşamasının suyunu içindeki mevcut su ile ısıtır.Mesela makine 1. durulamada olsun ve su 65'C olsun.Makine 1. durulama bittiğinde suyu boşaltmaz. 2.durulamanın suyunu alır ve 65 derece olan 1. yıkama suyunun sıcaklığını kullanarak bu suyu ısıtır.Sonra soğuyan suyu boşaltır.Isınan temiz su ile 2. durulamaya geçer.Umarım açıklayabilmişimdir.Yani kısacası sıcak kirli suyu boşaltmadan önce temiz suyun ısıtmasında kullanır.Bu da elektrikten tasarruf demek.
    -Alt sepetteki teller parça parça katlanır.

Bu cihazların üstünlükleri de böyle.Hakikatten şahane yani.
    Ama M serisi işinizi görür diye düşünüyorum.
    Ben her cihazın artı ve eksilerini belirttim.Tercih sizin.
    Ama ben hem iyi hem de ucuzu olsun diyerekten M serisini alırdım.M serisi ile T serisi arasında kalite farkı yok.Üstün teknoloji istiyorsanız T serisini alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 15 Ocak 2008; 17:04:26 >

• quote:

Orjinalden alıntı: newfalcon

Saygıdeğer dostlar profilo 4201 i 650 ytl 12 taksite almalımıyım?

Cihazın fiyatının iyi olduğu söylenebilir.Bu model Siemens SE24E240EU makinenin bibebir aynısıdır.Sadece katlanan sepet teli ve zaman erteleme özellikleri yok.
    Bosch SGS43E12TR ve Siemens SE24E232TR modellerinin fiyatlarını çevrenizde bir sorun.Bu fiyata iniyorlarsa Bosch-Siemens alın.Eğer bulamazsanız Profilo'yu tercih edin.Bu verdiğim iki Bosch Siemens modelini öncelikli tavsiye etmemin nedeni kalite farkı değil(kaliteleri aynı profilo ile)bazı özellikler.Bunlar da:
    -13lt su tüketimi
    -Katlanabilen alt sepet telleri
    -52dB ses.Profilo 57.
    -Bir de birkaç program farkı var.
  • merhabalar. bende bu makineyi almakta kararsızım.bosch bayilerinde kalmamıs sanırım.bosch veya hepsiburadanın sitesinde bu model gosterilmiyor. son care beyazesyamdan almak.yardımcı olursanız sevinirim.

celik rengi isterdim (ne yazıkki bu model gri rengi) ,daha sessiz ve 8 programı var gibi gorunuyor

http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=1661&k_id=82&kn=Bosch+Bula%FE%FDk+Makinas%FD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatosy -- 15 Ocak 2008; 17:13:39 >
  • Bu model satıştan kaldırıldı.Ondan pek bulunamıyor.Bence beyazesyam.com'a da mesaj atarak stok durumunu sorun.
    Bir de 8 program konusunda yanıltma var.Bu cihaz 4X2 programlıdır.
    Programları da:
    -Otomatik 55'C-65'C normal program.
    -Ekonomik 50'C
    -Hızlı 45'C
    -Duşlama

Bir de program hızlandırma tuşu var.(variospeed)

Bana sorarsanız aynı fiyatta olan şu cihaz daha kullanışlı.Bu cihaza göre program adımlarını gösteriyor ve yoğun 70'C programı da mevcut.Sepetleri da daha gelişmiş nitelikte.
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=1983&k_id=82&kn=Bosch+Bula%FE%FDk+Makinas%FD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 15 Ocak 2008; 17:23:10 >

• candogan bey cok tsk ederim. bosch ve siemensin celik renklilerinden siz hangisini tercih ederdiniz:
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.