Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.920
Cevap
180
Favori
2.547.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

Bosch sms 5062

AEG Favorit 2807

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Resimdeki Bulaşık makinesi Bosch S712 bu makine kaç senelik acaba?Şuan 30 yaşındayım 8-9 yaşındayken bir akrabamızda vardı.

Of of of güzelliğine bak makinenin Bulabilsem düşünmeden alacağım bir ürün.

Bir ara sahibinden.com'da satılıyordu 150TL ye ancak şimdi gözükmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

bildirmedim. bildirenlere ne cevap verdiklerini biliyorum çünkü. servis gelecek, şöyle bir bakıcak. parlaıcı ayarını yükseltmeye kalkacak ki en yüksekte zaten...falan filan...

ben bu makineyi aldığıma açıkçası pişman oldum biraz.

makinenizin kurutma süresi kaç dakika?
    bi de başka marka deterjanla denediniz mi hiç?

süre değişiyor. son yıkamada yarım saat falandı sanırım bulaşkık çok çok az oldugu için.

quantumla da denedim. sonuç aynıydı.

ben de SMS69T58EU sahibiyim.parlatıcı ayarı 1 de.hic parlatıcı kullanmadım.quantum ve shine dry kullanıyorum
    eko programında 3-4 kez yıkadım,sonuc gayet iyiydi.
    Auto prog hic kullanmadım.
    su anda makineden memnumun.

• Arkadaşlar merhaba. Ben de bundan birkaç ay önce siemens bulaşık makinesi almıştım. Burdaki tavsiyeler üzerine. Bugüne kadar herşey güzel gidiyordu ama fark ettikki bardaklarda küçük noktalar halinde beyaz lekeler ve tabaklarda hafif olarak yemek artıkları var. Ne yapabi,lirim bu konu da acaba? Parlatıcı tuz falan hepsi var makinede. Servisi çağırmam gerekiyor mu?
  • Merhaba,

Buzdolabi ile uyumlu olsun siyah cam olsun diyerekten Arçelik 6384 HC modelini almayı düşünüyorum. Aslında niyetim 26M882TR almaktı cok övülen bir makine ama dediğim gibi siyah cam olması nedeniyle arçelik düşünmeye başladım fiyatı da şu an 1500 TL. Bir de simdi dikkatimi cekti siemenste de 25M687EU modeli var bunu da 1500 TL civarında buldum. Ama tam olarak cam deil sanırım on tarafı daha çok siyaha boyanmış gibi duruyor.

Öncelikle bu bulaşık makinelerini kullanan veya candogan bey gibi bilgisi olan varsa yorumlarsa cok sevinirim, ayrica modelleri kıyasladığımızda ne gibi eksiklikleri var bunlar cok buyuk eksiklikler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvven -- 6 Şubat 2012; 16:32:56 >
  • bulaşık makinesi almak istiyorum ama daha önce hiç almadıgım için ne marka alacagımı nasıl bir model alacagımı bilmiyorum yardıma ihtiyacım var
  • Selamlar,bulasik makinasi alma planim var,arastirmalara basladim camasir makinasinda Bosch secimini yaptim ve tavsiye basligi muthis yardimci oldu.Basligi biraz okudum tercihleri ikiye indirdim.Sizce hangisi ve bariz on plana cikan farklar nedir ? Cevaplar icin tesekkurler.

http://www.bosch-home.com/tr/SMS58M82EU.html

http://www.bosch-home.com/tr/SMS58M88EU.html

• quote:

Orijinalden alıntı: guvven

Merhaba,

Buzdolabi ile uyumlu olsun siyah cam olsun diyerekten Arçelik 6384 HC modelini almayı düşünüyorum. Aslında niyetim 26M882TR almaktı cok övülen bir makine ama dediğim gibi siyah cam olması nedeniyle arçelik düşünmeye başladım fiyatı da şu an 1500 TL. Bir de simdi dikkatimi cekti siemenste de 25M687EU modeli var bunu da 1500 TL civarında buldum. Ama tam olarak cam deil sanırım on tarafı daha çok siyaha boyanmış gibi duruyor.

Öncelikle bu bulaşık makinelerini kullanan veya candogan bey gibi bilgisi olan varsa yorumlarsa cok sevinirim, ayrica modelleri kıyasladığımızda ne gibi eksiklikleri var bunlar cok buyuk eksiklikler mi?

+1
    Ben de merak ediyorum. Kullanan varsa yorum yapabilirse çok sevinirim. Arçelik bulaşık makineleri genel olara da nasıl? siemens siyahı ile de uyumlu olur mu? Yukjarda yazılanlara ek olarak da bunları sorayım dedim.

• evimdeki iyi olmadığı için bir tavsiyede bulunmayacagım ama kesinlikle şöyle düşünülmemeli.ucuz olanını alalım nasıl olsa ıkı tabak yıkayacak 2 programlı olsa yeter denmeyelım çünkü evde çizilmedik bardak kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.zabaLa

evimdeki iyi olmadığı için bir tavsiyede bulunmayacagım ama kesinlikle şöyle düşünülmemeli.ucuz olanını alalım nasıl olsa ıkı tabak yıkayacak 2 programlı olsa yeter denmeyelım çünkü evde çizilmedik bardak kalmadı.

Bardak çizilmesi makineden kaynaklanmaz deterjan ve tuzdan kaynaklanır.
  • 1.158 TL./10 Taksit Siemens sn26m282tr aldım. 10 gündür kullanıyorum. Gayet memnunum. Herkese tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutlutore

1.158 TL./10 Taksit Siemens sn26m282tr aldım. 10 gündür kullanıyorum. Gayet memnunum. Herkese tavsiye ederim.

fiyat cok iyi
    nereden aldınız?
    burada arayan arkadaslar da yararlansın
    gule gule kullanın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rhnzkn

quote:

Merhaba,

+1
    Ben de merak ediyorum. Kullanan varsa yorum yapabilirse çok sevinirim. Arçelik bulaşık makineleri genel olara da nasıl? siemens siyahı ile de uyumlu olur mu? Yukjarda yazılanlara ek olarak da bunları sorayım dedim.

arçelik-beko aynı firmadır.
    bizimkinin markası beko ve genel olarak yıkama ve kurutma performansı çok iyi yani temizlik ve hijyen konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız yalnız parça kalitesi olarak pek kaliteli olduğu söylenemez.

• Arkadaşlar makinem tuz eksik uyarısı verdi geçenlerde fakat evde tuz olmadığı için tuz haznesini açıp içindeki tuzu karıştırdım. tuz hanesinde tuz olduğu halde, tuz yok uyarısı vermesi normal mi? karıştırarak kullanmanın sakıncası var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: outofnick

Arkadaşlar makinem tuz eksik uyarısı verdi geçenlerde fakat evde tuz olmadığı için tuz haznesini açıp içindeki tuzu karıştırdım. tuz hanesinde tuz olduğu halde, tuz yok uyarısı vermesi normal mi? karıştırarak kullanmanın sakıncası var mı?

Haznedeki tuz belli bir seviyeye düştüğünde uyarı verir.Tuz ayarı 1 deyken rahat 5 yıkama daha kullanır.
  •  BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???
    alın buyrun arçelik-bekonun parça kalitesini merak edenler buyrun biraz önce makinenin kapağını açtığımda karşılaştığım görüntü

• Parlatıcı kapağı mı açılmış kendi kendine?
  • quote:

Merhaba,

Arçelik dış görüntü bakımından oldukça şık bir ürün. Ancak performans, dayanıklılık ve kalite açısından Siemens ile kıyaslanması mümkün değil.

Benim önerim Bosch ve Siemens'in siyah serilerini bayide inceleyin, uyuyorsa onları tercih edin. Uymuyorsa da Arçelik'i.

Bir de bulaşık makinesi kapağında cam kullanılması bana çok fazla güvenli gelmedi. Buzdolabı ve ocakta da dikkatli kullanımı gerektiriyor. Sonuçta bunlar ısıl şok ve darbelere maruz kalan eşyalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: vagojeo

Arkadaşlar merhaba. Ben de bundan birkaç ay önce siemens bulaşık makinesi almıştım. Burdaki tavsiyeler üzerine. Bugüne kadar herşey güzel gidiyordu ama fark ettikki bardaklarda küçük noktalar halinde beyaz lekeler ve tabaklarda hafif olarak yemek artıkları var. Ne yapabi,lirim bu konu da acaba? Parlatıcı tuz falan hepsi var makinede. Servisi çağırmam gerekiyor mu?

Merhaba. Hızlı program kullanıyor musunuz? Kastettiğim 30dk kısa programdır, bunun dışında böyle bir sorun olmaması lazım.

Cihazın filtresini ve su püskürtme kollarının deliklerini sökerek yıkayıp kontrol etmenizi öneririm.
  • sayın candoğan . Bosch sms58m88eu bulaşk makinesinden de servisinden de genel merkezden de illallah ettim. iade talebimi reddediyorlar. ancak ve ancak güya memnuniyet için değişim yapabilirlermiş. iade alınmamaısnın sebei makinenin arızalı olmaması imiş.üstelik değşimi de benm makine eu olduğu halde güya üretimi yok yada fabirakada yok diye tr kodlusundan gönderebilirlermiş yada bi üst model yada başka bi model dedi. şimdi ben ne yapsam tüketici hakem heyetine mi başvursam iade için yoksa mecbur kalıp değişim mi istesem şaştım kaldım. makineyi 24.02.2011 de 1230 tl ye kampanyalı almıştım.ek ücret ile ayrıca garantiyi de uzatmıştım degerli fikirlerinize ihtiyacım var.
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.