Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
15.883
Cevap
181
Favori
2.545.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar electroworld de 790 tl e satılan bu makineyi alıyorum....

ne dersiniz fiyat/performans açısından doğru bir tercih midir?

yorumlarınızı bekliyorum....

AEG-Electrolux Favorit 55000 WO

5 program
    Elektronik
    Dijital Gösterge
    Fuzzy Logic
    Gecikmeli başlatma fonksiyonu
    Multitablet fonksiyonu
    Hızlı yıkama programı
    Yoğun yıkama programı
    Auto yıkama programı
    Aqua Stop sistemi
    45/50/60/70 oC yıkama sıcaklığı seçimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: buan

Merhaba Candoğan bey,

burdaki tavsiyeler neticesinde profilo 3 programlı almıştım.Geçen sene. Fairy tablet kullanıyorum ama kurutma problemi var. Tavsiyeniz ne olur? Elma sirkesi mi kullanıyım?

Makine yıkamayı bitirdiği zaman kapağını açıp bekletin.

bu problem daha cok yeni nesil bulasik makinalarinda var galiba.
    bozulan ve degistirdigimiz 10 senelik siemens den bulasiklar kupkuru cikiyordu.
    yeni aldigim neff marka bulasik makinasina hanim basta alisamadi, bulasiklarda bir miktar su kaliyordu.
    bunu az miktar durulayici ilave ederek cözdük. simdi eskiden oldugu gibi hepsi kuru cikiyor.

sirke arada bir temizlemek icin bol su ile belki olabilir ama sürekli kullanildiginda lastik hortumlara ve kapi kenarindaki contaya zarar vermezmi ?
  • mesajım bulunsun
  • AEG-Electrolux Favorit 55000 WO

arkadaşlar electroworld de 790 tl e satılan bu makineyi alıyorum....

yorumlarınızı bekliyorum....

5 program
    Elektronik
    Dijital Gösterge
    Fuzzy Logic
    Multitablet fonksiyonu
    Hızlı yıkama programı
    Yoğun yıkama programı
    Auto yıkama programı
    Aqua Stop sistemi
  • Beko DSN 6634 FX bu model türkiyede varmi ? varsa tavsiye edebilirim.
  • 2 aydır profilo bm5220 kullanıyorum.yanlız bardakların içinde bir koku varmış gibi geliyor.makinayı tavsiye edildiği gibi yıkama bittikten sonra bekletiryoruz falan kurutmada yada makina içinde bir koku yok ama bardakların içinde koku varmış gibi geldi bana.banamı öyle geliyor dikkat ettiğimdenmi kokuyor gibi geliyor anlamadım.sadece bardaklarda koku olmaz heralde ama değilmi makinanın içinde vs koku yoksa?
  • Candoğan bey, Sabah TV izlerken merak ettim Kontrol paneli 2100-2200-2300 serisi gib olan bir bulaşık makinesi gördüm markası ve modelini bilmiyorum acaba siz biliyormusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Candoğan bey, Sabah TV izlerken merak ettim Kontrol paneli 2100-2200-2300 serisi gib olan bir bulaşık makinesi gördüm markası ve modelini bilmiyorum acaba siz biliyormusunuz?

Arçelik Leydi 160 olarak geçiyor dediğiniz model. Siemens'te de aynı tip bulaşık makinesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 23 Kasım 2011; 0:18:52 >
  • Çok teşekkür ederim Candoğan bey, peki bu modelin daha eski modelleri varmı yoksa bu model Arçeliğin ilk bulaşık makinesimi?
  • Ayrıca merak ettiğim birşey daha var Arçeliğin ilk otomatik çamaşır ve bulaşık makinesi modellerini biliyormusunuz?(merak ettim)
  • candoğan bey..
    bu işin üstadı olarak ne dersiniz...

electroworld de 790 tl e satılan bu makineyi almayı düşünüyorum....

5 program
    Elektronik
    Dijital Gösterge
    Fuzzy Logic
    Multitablet fonksiyonu
    Hızlı yıkama programı
    Yoğun yıkama programı
    Auto yıkama programı
    Aqua Stop sistemi
  • Fiyat/performans oranına göre iyi bir ürün, düşünülebilir. Bence Profilo BM5220 sepet kullanışlılığı ve jetplus fonksiyonuyla daha iyi bir tercih olur. AEG ise çelik taban ve filtresi ile ön plana çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Ayrıca merak ettiğim birşey daha var Arçeliğin ilk otomatik çamaşır ve bulaşık makinesi modellerini biliyormusunuz?(merak ettim)

Benim bildiğim kadarıyla Arçelik'in piyasaya sürdüğü ilk bulaşık makinesi buydu.

İlk otomatik çamaşır makinesi ise TOÇ olarak geçer.(1976) Modeli yanılmıyorsam ARY-11A olarak geçiyordu. Bu da yabancı lisanslı bir üründü tabi, hesaplamaları hatalı yapıldığından yürüyordu
  • iyi akşamlar arkadaşlar.evet candoğan arkadaşım 300tl masraf çıkaran bosch makinam henüz gelmedi .sanırım yapamıyor.fakat bir türlü bana dönemiyor.nerdeyse 1 ay oldu.hayırlısı diyorum.bakalım ne olacak.özellikle candoğan arkadaşımıza soruyorum.SMS58M82 model nolu bulaşık makinasının almanya yada türkiye olduğunu nasıl anlarız.alırken neye göre dikkat etmeliyiz.ayrıca buna eşdeğer olup parasal yönden daha ekonomik olan bir model tavsiye ederseniz çok sevinirim.teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rune

iyi akşamlar arkadaşlar.evet candoğan arkadaşım 300tl masraf çıkaran bosch makinam henüz gelmedi .sanırım yapamıyor.fakat bir türlü bana dönemiyor.nerdeyse 1 ay oldu.hayırlısı diyorum.bakalım ne olacak.özellikle candoğan arkadaşımıza soruyorum.SMS58M82 model nolu bulaşık makinasının almanya yada türkiye olduğunu nasıl anlarız.alırken neye göre dikkat etmeliyiz.ayrıca buna eşdeğer olup parasal yönden daha ekonomik olan bir model tavsiye ederseniz çok sevinirim.teşekkürler..

bildiğim kadarıyla o modelin TR uzantılısı da EU uzantılısı da Almanya'da üretiliyor fakat program süreleri açısından farklılıklar var. yine de kapağı açtığınız zaman kapağın üstündeki metal zeminde lazer yazı ile "made in germany" yazıldığını görebilirsiniz.
  • Slm arkadaşlar ...
    Akşam elektroworld dan 699 tl 10 taksit ve 3 ay ertelemeli şekilde AEG-Electrolux Favorit 55000 bulaşık makinasını almış bulunmaktayım cuma günü teslim edecekler bu makina hakkında bilgilerinize ihtiyaç duymaktayım performans ve fiyat iyimidir makinada beni en çok cazip kılan çelik taban ve çelik filtre olmasıdır daha detaylı bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim

5 program
    Elektronik
    Dijital Gösterge
    Fuzzy Logic
    Multitablet fonksiyonu
    Hızlı yıkama programı
    Yoğun yıkama programı
    Auto yıkama programı
    Aqua Stop sistemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK-KARTAL

Slm arkadaşlar ...
    Akşam elektroworld dan 699 tl 10 taksit ve 3 ay ertelemeli şekilde AEG-Electrolux Favorit 55000 bulaşık makinasını almış bulunmaktayım cuma günü teslim edecekler bu makina hakkında bilgilerinize ihtiyaç duymaktayım performans ve fiyat iyimidir makinada beni en çok cazip kılan çelik taban ve çelik filtre olmasıdır daha detaylı bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim

5 program
    Elektronik
    Dijital Gösterge
    Fuzzy Logic
    Multitablet fonksiyonu
    Hızlı yıkama programı
    Yoğun yıkama programı
    Auto yıkama programı
    Aqua Stop sistemi

Bence eğer internetten aldıysanız cayma hakkınızı kullanarak ürünü geri iade edin. Ürün özellikleri çok güzel, ön kullanma paneli harika, multitab tuşu vs. pratiklik sağlıyor ama candoğan62 arkadaşımızın da belirttiği gibi bulaşık makinasında önemli olan şey sepet kullanım kolaylığı. Bu AEG ve Electroluxlerin sepetleri çok kullanışsız (Aynı şekilde Zanussinin de. Çünkü hepsi Electrolux grubunun dizaynı.). Üst sepete koyduğunuz bardaklar sepette çubuk teller olmadığı için devriliyor ve üst sepet siemens ve bosch grubuna göre daha az eşya alıyor. Alt sepetin ise kapak tarafında boşluk var ve dalgınlıkla tabağı oraya koymaya kalktığınızda boşluğa düşüp kırılabilir. Bu şekilde sepet sorunu olan bildiğim bir diğer makine de Samsungun makineleri. Üst sepetteki tel aralıkları o kadar geniş ki Ankara çay bardağı diye bilinen küçük ebatlı çay bardakları o aralıktan düşüp kırılabiliyor. pulashibee arkadımız da aynı makine hakkında bilgi almak istiyordu, umarım yardımcı olmuşumdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diamond13

quote:

Orijinalden alıntı: BJK-KARTAL

Slm arkadaşlar ...

5 program
    Elektronik
    Dijital Gösterge
    Fuzzy Logic
    Multitablet fonksiyonu
    Hızlı yıkama programı
    Yoğun yıkama programı
    Auto yıkama programı
    Aqua Stop sistemi

Bence eğer internetten aldıysanız cayma hakkınızı kullanarak ürünü geri iade edin. Ürün özellikleri çok güzel, ön kullanma paneli harika, multitab tuşu vs. pratiklik sağlıyor ama candoğan62 arkadaşımızın da belirttiği gibi bulaşık makinasında önemli olan şey sepet kullanım kolaylığı. Bu AEG ve Electroluxlerin sepetleri çok kullanışsız (Aynı şekilde Zanussinin de. Çünkü hepsi Electrolux grubunun dizaynı.). Üst sepete koyduğunuz bardaklar sepette çubuk teller olmadığı için devriliyor ve üst sepet siemens ve bosch grubuna göre daha az eşya alıyor. Alt sepetin ise kapak tarafında boşluk var ve dalgınlıkla tabağı oraya koymaya kalktığınızda boşluğa düşüp kırılabilir. Bu şekilde sepet sorunu olan bildiğim bir diğer makine de Samsungun makineleri. Üst sepetteki tel aralıkları o kadar geniş ki Ankara çay bardağı diye bilinen küçük ebatlı çay bardakları o aralıktan düşüp kırılabiliyor. pulashibee arkadımız da aynı makine hakkında bilgi almak istiyordu, umarım yardımcı olmuşumdur.

diamond13 arfkadaşım ilgin ve bilgilerin için teşekkür ederim ..
    internetten almadım bizzat mağazaya gidip aldım ...sepet olayı iyi değil demişsin artık aldım kullanarak deneme yanılma yapacaz makinanın diğer fonksiyonlarına diyecek bi şey yok sanırım artık sepet leri kullanım şeklinide hanım kendine göre ayarlar bu bilgiler için tekrar teşekkür ederim .
  • takma kafana, benim eski siemens makinedede bardaklari sabitleyecek cubuklar yoktu, yenisinde var. nerdeyse 10 sene kullandik eskisini, en az yenisi kadar iyi temizliyordu, cubuk olmadigi icin birseyin kirildigini hatirlamiyorum.
  • 699 tl e çok iyi almışsın.... candoğan beyin de raf dizaynı dışında daha önce beğendiği iyi bir makine.....
    güle güle kullan...
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.