Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: DENİZELİ Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.883
Cevap
181
Favori
2.545.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: shbndn

SIEMENS SE26T290EU
    BOSCH SGS69T02

sayın Candogan bey artık son noktadayım.siz cevap yazar yamaz bu ikiliden birini alıcam. iki makine arasında fiyat olarak bi fark görünmüyor yanlız en cok aklıma takılan siemens de 9lt bosh da 12lt su tüketim yazması buda cok fazla

yanlız siemens de cocuk kilidi varmı cünkü bu olmazsa olmaz bizim için

sizden ricam bu ürünlerin farklılıklarını artıları ve eksilerini belirtmeniz

yukarıda yeni cıkan ürünlerden bahsetmişsiniz bunlar içerisinde inceledikleriniz varsa yada f-p olarak daha yeni teknoloji kullanan aynı bütcelerde makine önerinizde olursa görüşürünüz dogrultusunda hareket etmek isterim

İki ürün de ekonomik programda 12lt su harcıyor.Siemens auto normal programdaki tüketim değerini yazmış.
    İkisi arasındaki tek fark Bosch'un 2dB daha sessiz olması.Bir de Siemens'te çocuk kilidi yok.Zagten bu cihazların tuşları kapağın iç kısmında kaldığından kilide ihtiyacınız olmayacaktır.

Bu iki makine arasında Bosch derim.Ses farkından ötürü.

Yeni çıkan modellerde Siemens SN26M290EU modelinin farkları da:
    -14 kişilik kapasite, yani daha ekonomik
    -Hijyen ve yoğun yıkama tuşları
    -3 sepet

İkisi aşağı yukarı aynı fiyat.Ben olsam Bosch SGS69T02EU modelini tercih ederdim.Piyasada fiyatı 1400-1500 civarlarında.
  • Orjinalden alıntı: candogan62

Bosch SGS65M02EU tam beklentilerinizi karşılayacak bir model.950YTL çoğu yerde.
    Yeni modellerden de SMS69M02EU güzel.Bunun artıları da:
    -14 kişilik kapasite ve yüksek kapasiteye rağmen 12 kişilik kadar su-elektrik tüketimi
    -44dB ses
    -Yoğun yıkama alanı(alt sepete)
    -Hijyen tuşu
    -Çatal bıçak sepeti(toplam 3 sepetli)
    -Yıkama aşamaları göstergesi

Teşekkürler candogan62 cevabınız için..
    SGS65M02EU yerine SE26M250EU siemens alabiliriz degil mi? nasilsa aynilar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cptdr
    Teşekkürler candogan62 cevabınız için..
    SGS65M02EU yerine SE26M250EU siemens alabiliriz degil mi? nasilsa aynilar?
    Evet birebir aynılar, alabilirsiniz.
  • bulaşık makinası tavsiyesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: 06pony

bulaşık makinası tavsiyesi

Bütçe ve aradığınız özellikleri yazarsanız daha doğru tavsiyede bulunuruz.
  • Profilo nun BM 4201 E model bulaşık makinası için kargo dahil 660 ytl fiyat aldım, vadesiz 6 taksit.
    Bu ürün nasıldır? 2 kişiyiz ve makinayı tam doldurmadan yarım yıkama özelliği olsun istedim..
    Bir de 6201 E modeli var, 837 ytl. fiyat aldım, 9 taksit, kargo ücretsiz..
    Eğer 6201 E daha iyiyse ondan alabilirim ama daha fazlasına bütçe ayırmadım..
    Son olarak da 5201 modeli var.. 845 ytl. 9 taksit yine ve kargo dahil..
    Bana lütfen yardımcı olun bu konuda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 3 Haziran 2008; 16:56:49 >
  • Vestel almayında ne alırsanız alın.makina kötü, müşteri hizmetleri kötü, servis yok.bir elektrikçiyle anlaşıyor sen benim de servisim ol diyor.adamın kartvizitinde her marka tamir edilir yazıyor.bu adam vestel servisi nasıl iyimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lastruth -- 3 Haziran 2008; 21:01:15 >
  • Bosch SGS43E12TR ya da SIEMENS SE24E232TR Modellerini En uygun ANKARA da bulabileceğim bildiğiniz tanıdığınız yer var mı?

(750 ytl PEŞİN paraya herhangi bir bayi verebiliyor, daha uygun fiyata bulunabilir mi?)

Satış yapan yerin adres veya telefon bilgisini yazarsanız çok iyi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memet -- 3 Haziran 2008; 22:00:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: memet

Bosch SGS43E12TR ya da SIEMENS SE24E232TR Modellerini En uygun ANKARA da bulabileceğim bildiğiniz tanıdığınız yer var mı?

(750 ytl PEŞİN paraya herhangi bir bayi verebiliyor, daha uygun fiyata bulunabilir mi?)

Satış yapan yerin adres veya telefon bilgisini yazarsanız çok iyi olur...

750 ye veriyorsa spot olmasın?
  • valla bilmiyorum spot mu ama direkt bayi ile pazarlığa oturduğum fiyat (3 sene garantili mağaza ürünü)

bu arada eski makinamızdaki arza giderildiği, için almaktan vazgeçtik en azından şimdilik
  • quote:

Orjinalden alıntı: memet

valla bilmiyorum spot mu ama direkt bayi ile pazarlığa oturduğum fiyat (3 sene garantili mağaza ürünü)

bu arada eski makinamızdaki arza giderildiği, için almaktan vazgeçtik en azından şimdilik

Hayırlı olsun, bayi normal fiyat vermiş. Spot olduğunu sanmıyorum. Bu civarlarda zaten makinenin fiyatı. Güle güle kullanın.
  • Candogan62 selamlar,
    ocak ayında çamaşır makinası ile ilgili bir süre görüşmüştük ve yardımların sayesinde siemensin wm12s760tr modelini aldım ve inanılmaz memnunuz.bundan dolayı çok tşk ediyorum sana....şimdi sıra bulaşık makinasında ve ben henüz bir karar vermiş değilim ,yardımına ihtiyacım var tekrar:))

incelediğim kadarıyla biraz bilgim oldu ama tamda karar veremedim,fiat olara 1000-1400 araında düşünüyorum ve daha çok ilgimi çekenler ise SGS69T02EU,SMS69M02EU..Birde SGS65M02EU VEYA SE26M250EU VAR..var ama bunlar arasındaki farkı net olarak henüz degerlendiremedim ve SGS65M02EU YERİNE SGS69T02 aradaki fiat farkına degebilecek bir özelliğe sahipmidir....konu ile ilgili tavsiye ve önerilerini yazarsan çok memnun olurum..ayrıca aslında gri renkli almak istiyorum ama ya özellikleri eksik yada fiatı çok pahalı oldugu için bir türlü denk getiremedim şimdilik...şimdiden çok tşk ederim..
  • tekrar selamlar candogan62,
    birde bahsettiğim makinaları en uygun nerde bulabiliriz bilginiz varsa mutlu olurum...
  • arkadaşlar selamlar,candogan sanırım burda yok su an ve acıl bır onerıye ıhtıyacım var..bılgısı olan cevap verırse sevınırım....su anda SMS 69M02EU modelıne bakıoyrum...acaba nasıldır...SGS69TO2 İLE ARASINDAKI FARK nedir ve hangisini almamı tavsiye edersiniz...tşkler herkese...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MstFYldRm

arkadaşlar selamlar,candogan sanırım burda yok su an ve acıl bır onerıye ıhtıyacım var..bılgısı olan cevap verırse sevınırım....su anda SMS 69M02EU modelıne bakıoyrum...acaba nasıldır...SGS69TO2 İLE ARASINDAKI FARK nedir ve hangisini almamı tavsiye edersiniz...tşkler herkese...

Bosch'un active water serisinde artık uygun fiyatlı ve harika inox modeller var. Mesela SMS53M08EU tavsiyemdir.

İki cihaz arasındaki farklara gelirsek:

SGS'nin artıları:
    -Fazladan 2 auto program var. Yani kire göre yıkama sıcaklığını değiştiriyor fazladan 2 programda. SMS'de 1 programda, SGS'de 3 programda auto özelliği var.
    -Ön panel gizli

SMS'nin artıları:
    -Daha fazla yıkama kapasitesi
    -Daha az tüketim
    -İntensive zone (alt sepette yoğun, üst sepette hassas yıkama) ve hijyen tuşları.
    -Sepetlerde daha fazla katlanan tel var. Yerleşim için kolaylık.
    -Tablet deterjan çözmede daha başarılı.

Kısacası tavsiyem SMS modeli olacaktır.
  • Candoğan arkadaşım,çoğu yazını okudum.1500 ytl ye kadar bana önerebileceğin bulaşık mkn.ve çamaşır mkn. marka ve modelini söyleyebilir misin?ilk düşündüğüm özellikler,8 KG,A+(HER ALANDA) ENERJİ,AZ SU TÜKETİMİ VE DÜŞÜK SES.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.BU ARADA VERDİĞİN BİLGİLER ÇOK DEĞERLİ VE FAYDAL
    LI.
    BUHAR JETLİ YIKAMALI ÇAMAŞIR MAKİNALARI HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİN?ALMAYA DEĞER Mİ?

LG NİN ÜRÜNLERİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİ,LİR MİSİN?
    SAMSUNG'UN KALİTESİ NASIL?
    ÇOK SORU SORDUM,KUSURA BAKMA.SENİN BU KONUDADAKİ BİLGİ BİRİKİMİN VE BUNLARI BİZLERE ANLATMAN SÜPER.BU KONULARDA YAZILARINA VE ANLATIMLARINA GÜVENEBİLECEK SENİN GİBİ BİRİLERİ HER ZAMAN BULUNMUYOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 142hat -- 15 Haziran 2008; 15:29:47 >
  • Sanırım ürün başına 1500YTL'yi kastettiniz.
    LG'nin çamaşır makineleri iyi değil. Youtube'da çok şikayetçi videolar var, ayrıca Arçelik'e LG'nin ürettiği 8kg'lık çamaşır makinelerini forumda iade etmek zorunda kalan 2-3 kişi oldu.(dengeleyemeyerek program uzatma ve yüksek ses yüzünden)bundan dolayı önermiyorum. Samsung'un da çamaşır makineleri çok güvenilir değil artık. Ama buzdolap ve mikrodalgaları harika.
    Size tavsiyem aşağıdaki ürünler olacaktır:
    Çamaşır:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=1808&k_id=0&kn=
    http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=115612

Bulaşık:
    http://www.boschevaletleri.com/?5=SMS53M02EU
    http://www.boschevaletleri.com/?5=SMS69M02EU
    Bu modeller piyasada 1000-1400YTL arasında değişiyor. Siemens olarak dengi de var.
  • teşekkürler candoğan62 arkadaşım.benimde düşündüğüm markaları, sende tavsiye edince,tamam dedim. aklın yolu bir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 142hat -- 19 Haziran 2008; 20:14:13 >
  • @candogan62

Bu başlık altındaki tavsiye ve değerlendirmelerin için teşekkür ederim. Karar vermemde çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. Çok aramama rağmen istediğim fiyata (900YTL 12 taksitle) SE26M250EU modelini bulamadım. Bugün hepsiburada.com un alt modellerden 2 programlı SE22E230EU modelinde biraz indirim (Bonus kart 8 taksit kargo bedava 549,90 YTL'ye aldım) yaptığını gördüm, ve siparişi verdim. Bu modelin biraz su tüketimi fazla (eko mod 17Litre), çok sık çalışmayacağı için bu sorun olmayacak hemde 350-450 YTL parada cebimde kalmış oldu. Benim sorum bu modelde bulaşıkların iyi temizlenmesi için hangi çeşit deterjan kullanmalı? 3in1 leri kullanamayız heralde, tuz deterjan parlatıcı ayrı ayrımı olmalı. Birde bu parlatıcı yerine sirke kullanılabilirmi ? Hiç parlatıcı kullanmasam nolur ?

Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pıncır

@candogan62

Bu başlık altındaki tavsiye ve değerlendirmelerin için teşekkür ederim. Karar vermemde çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. Çok aramama rağmen istediğim fiyata (900YTL 12 taksitle) SE26M250EU modelini bulamadım. Bugün hepsiburada.com un alt modellerden 2 programlı SE22E230EU modelinde biraz indirim (Bonus kart 8 taksit kargo bedava 549,90 YTL'ye aldım) yaptığını gördüm, ve siparişi verdim. Bu modelin biraz su tüketimi fazla (eko mod 17Litre), çok sık çalışmayacağı için bu sorun olmayacak hemde 350-450 YTL parada cebimde kalmış oldu. Benim sorum bu modelde bulaşıkların iyi temizlenmesi için hangi çeşit deterjan kullanmalı? 3in1 leri kullanamayız heralde, tuz deterjan parlatıcı ayrı ayrımı olmalı. Birde bu parlatıcı yerine sirke kullanılabilirmi ? Hiç parlatıcı kullanmasam nolur ?

Teşekkürler...

Cihazınız hayırlı olsun. Aynı makineyi Profilo olarak 450YTL'ye alabilirdiniz. Ama Siemens markasıyla iyi fiyata almışsınız.
    Bu makineyle sularınız anormal kreçli değilse 3in1 gibi kombine tabletleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tuz ve parlatıcıya gerek yoktur.
    Parlatıcı suların bulaşıklardan süzülmesini sağlar. Kombine tablet olduğu zaman kullanılmasına gerek yoktur. Normal deterjan ile parlatıcı kullanılmazsa bulaşıklarda su damlacıkları kalacaktır ve su damlaları kuruyunca su damlası isleri kalacaktır. Başka bir sorun olmaz.
    Pril 7in1 ve Calgonit hepsi bir arada veya Calgonit Quantum öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.