Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.883
Cevap
181
Favori
2.545.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Burada sizin verdiğiniz bilgiler ışığında bulaşık makinesi almak için araştırmaktayım.Fakat gerçekten piyasadan ucuz veren Metro marketlerle alakalı birşey dememişsin.Çünki tlf görüşmesinde spottan aldıklarını söylediler.Ve spot piyasasındaki malların da 1 yıl garantili olduğu çizik veya defolu mallar olduğu buradaki arkadaşlar tarafından belirtildi.

Acaba bu Metro marketlerde satılan 232tr hakkında ne düşünüyosun.Piyasadan mı alsak acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: arda3a

Sn.Candoğan62,

Burada sizin verdiğiniz bilgiler ışığında bulaşık makinesi almak için araştırmaktayım.Fakat gerçekten piyasadan ucuz veren Metro marketlerle alakalı birşey dememişsin.Çünki tlf görüşmesinde spottan aldıklarını söylediler.Ve spot piyasasındaki malların da 1 yıl garantili olduğu çizik veya defolu mallar olduğu buradaki arkadaşlar tarafından belirtildi.

Acaba bu Metro marketlerde satılan 232tr hakkında ne düşünüyosun.Piyasadan mı alsak acaba?

Spot ürünler zarar eden bayilerin vs elinden çıkmış mallardır.Bayide satılan mallardan bir farkları yoktur.Tabi orijinal ambalajının içindeyse.Bazen revizyonlu mallar oluyor,1 yıl garantili olan bunlardır ve ambalajında revizyonlu olduğu yazılmak zorundadır.Çizikli mallar ise ambalajlı olmaz.Revizyonlu ürünleri ise Arçelik/Beko/Altus kendi bayilerinde ve spotlarda veriyor.Bildiğim kadarıyla metro revizyonlu ürün satmıyor.
    Kısacası orijinal ambalajı içinde olduğu sürece içiniz rahat alabilirsiniz.Garanti süresi ise 1 yıl değil,3 veya 7 yıldır.
    Yani ambalaj içinde veriyorlarsa Metro'dan içiniz rahat alabilirsiniz.Siemens revizyonlu ürün satışı yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 24 Ocak 2008; 16:08:07 >
  • candogan62 verdiğin bilgiler için teşkr ederim.

O zaman metroya gelmesini beklemek kalıyor.

Eğer izmirden başka uygun satan yer bilen varsa haber versin arkadaşlar.
  • yeni aldığım bosch 43e12tr modelinde kuran adam genelde bu programda yıkayın dediği 55 derecede yıkıyoruz bulaşıkları 1 saate yakın sürüyor yıkaması bu yıkama süresi azmı çok mu yada programlamı alakalı her programda yıkama süresi azalıp kısalma gösteriyormu? yardımlarınız için teşekkürler
  • Daha önce yazmıştım yer sorunum var bu nedenle fırınlı ocağı kaldırıp bulaşık makinası üzeri set üstü ocak kullanacağım. Takım olarak mı kullanmak doğru olur (tek marka). Ocağa çok para vermek istemiyorum sadece lpg li çalışacak. Bulaşık makinası ve set üstü ocak olarak son tavsiyelerinizi rica edeceğim. Hoşçakalın.
  • bende set üstü ocak soracakdım candoğan62 termikel set üstü ocakları sizce nasıl abim bunlardan al dedi ama ben birde size sorayım dedim ...
  • Arkadaşlar ilgilenen veya düşünenler varsa referans bilgisi olsun die yazıyorum.

Bosch SGS55M85EU inox modeli 870 YTL(kk te ödeme) Ankara CEPA AVM bocsh bayisinde aldım.
  • @adana19742004: Takım olarak derken, kombi bulaşık makineleri mi kastettiniz, yoksa iki ürünü aynı markadan almayı mı kastettiniz tam anlayamadım, ancak size birkaç mesaj yukarıda tavsiye ettiğim makineler hala geçerli sizin için. Bunun yanında, uygun fiyatlı ve kaliteli iki ocağın linkini veriyorum:
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=ER32021TR&28=7%3d1%269%3d26%253d2356_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d2356
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=12&intProductID=615

@haluksengul: Cihazınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın

@mak74: Termikelden ziyade aşağıdaki ocaklara bakmanızı tavsiye ederim:
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=ER32021TR&28=7%3d1%269%3d26%253d2356_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d2356
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=12&intProductID=615
  • Bulaşık makinası için sıemens mi profilo mu. Profilo; siemens'in aynı donanımlısının ucuz olanı-Gerçekten böylemi bilmiyorum- diyebilirmiyiz? Evimize çok yakın profilo bayisi var. Aynı kalite ve donanım özellikte profilo daha ucuzsa profilo almak istiyorum .Yok fiyat farkı yoksa siemens alacağım. Kusura bakmayın bu işi çok uzattım biliyorum. Benim fikrim bütçemin önemli bir kısmını (700 civarı) bulaşık mk'na kalan kısmın 100-150 civarı set üstü ocağa , tam hızlanmışken birde ocak üstüne aspiratör alayım diyorum. Set üstü ocak ve aspiratör'ün profilo,siemens olması yada termikel vb. olması arasında çok fazla fark varmıdır? Yoksa kendimi boşa zorlamayayım. Son olara nakit alımlarda liste fiyatı üzerinden pazarlık yapabilir miyim ? Yada adanada nakit alacağım garantili güvenilir bir yer bilen var mı ? Örnek : Kocavezir uygun mu? Şimdiden çok teşekkürler. Hoşçakalın.
  • Profilo-Bosch-Siemens 2 ve 3 programlı bulaşık makinelerinde hemen hemen aynıdır.4 programlıda Bosch-Siemens özellik yönünden Profilo'ya göre daha üstün.Verdiğiniz bütçe ile Siemens SE24E232TR ve Bosch SGS43E12TR modellerini bayilere vs sorun.Bu fiyat aralığına bulursanız bu fiyata en iyisi bu cihazlardır.

Setüstü ocakta Siemens Bosch ve Profilo Termikel'e göre kalite yönünden çok daha üstündür.Almışken iyisini almanızı öneririm.Ocak deyip geçmeyin.Ateşleme sistemi,bek-ızgara kalitesi,kolay temizlenebilme açısından iyisini almak önemli.Ocakta Siemens-Bosch-Profilo'yu tek geçerim.

Ancak aspiratörde Profilo'ya boşuna para dökmeyin.Diğer alt markalarla arasında hiçbir fark yoktur.Zaten bildiğim kadarıyla kendisi üretmiyor.
    Aspiratörde tüm markalara bakabilirsiniz.Önemli olan düğmeleri vs. çok kalitesiz olmasın bir de çekiş gücü 350-500m3/saat civarında olsun.Mesela Arzum bünyesinde olan Felix markası olabilir.
    Profilo'nun aspiratörü bizde var ve çok memnunuz,ama şimdi bizdeki çift motorlu model kalkti yerine basit bir model çıktı.Şimdiki iyi değil yani.
    Temizliğine dikkat edildiği sürece uzun süre dayanır.
  • Verebileceğim tavsiye Ariston un en azından alt modellerinden uzak durmanız.

B.makinasında kapak içi metal yüzeyler son derece ince,çok dayanıksız görünüyor,ısıtıcı rezistanlar altta açıkta duruyor.
  • Herkese Günaydın,

candogan62 ben haftasonu bosch 12tr modeli buldum 232tr ile aynı fiyat fakat bosch daha çok hoşuma gitti(dış görüntü itibariyle).O yüzden de bosch almak istiyorum.
    *Fakat makineyi açınca içinde SGS 43E 12tr/02 gibi bir numara gördüm.
    *Acaba bu numara(../02) nedir?Eski/Yeni versiyon olabilirmi?

Ayrıca Ocak ayında bu ürünlere 12tr/232tr kampanya indirimi varmış.Duyurulur...
  • arkadaşlar yıkama bittikten sonra makinanın arka iç yüzeyinde su buharı ve damlacıklarının kalması normalmi? makina profilo bm 4201 eco 50 de
    Diğer bir sorum ise anneme bir bulaşık makinası almayı düşünüyorum. Ancak Alt sepet katlanabilir olmalı
    hangi makinayı önerirsiniz? fiat aralığı 700-800 olabilir.
  • Arkadaşlar Herkese Merhaba,
    ben de bulaşık makinası araştırıyorum şu iki model arasında kaldım.BOSCH SGS65M02EU(bayi fiyatı 950YTL civarı sanırım) ELEKTROLUX 66030.(925 YTL indirimde )hangisini almalıyım yardımcı olursanız sevinirim
  • SE24E232TR 739 ytl/3, Bosch SGS 43E12 ise 780 ytl/3 fiyatları nasıl bosh'a 40 ytl fazla vermek doğru mu sizce aralarında nasıl bir fark var yardımcı olursanız sevinirim.
  • nerde alacan makinayı reco74?
  • Arkadaşlar bir yerden aldığım fiyat şöyle;Siemens SE 24E232tr Nakit 650 / vadeli 725/12 taksit. Bosch da aynı fiyat. Fiyat nasıl. Sıemens iki programlı 525 nakit. 2 ile 4 arasında nakitte 125 ytl var. 2 programlı almam konusunda çevremden tavsiyeler oluyor. 2 ile 4 arasında çok gerekli olmazsa olmaz bir fark var mı?
    Yoksa iki programlı olarak profilo tercih edebilir miyim. Acele cevap. :)) Hoşçakalın.
  • Arkadaşım fiyatlar çok güzel nereden aldın?
  • Adana gizerler den. 2 mi 4 programlı mı alacağıma tam karar veremedim. Sıemens'in 2 programlısı profiloya göre pahalı. satıcıda aynısını söyledi 2programlının fazla gitmediğini diğer markaların siemens'e göre ucuz olduğunu söyledi. Arkadaşlar param yetiyor ama neden 2 yerine 4 programlı almalıyım ???
  • çok güzel fiyat vermişler.

İzmirde peşin :700
    8 taksit :770 filan

Boschlar daha da pahalı . İzmirden 650 'ye bulsam bugün alacam Bosch.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.