Starbucks Su (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı
Mesaj
Daten => Starbucks Su (18.8.2019 09:34:24)
Starbucks'ın yerinde olsam kendi markasıyla su çıkarırdım. Fiyatını da 5 lira yapardım. İstanbul'da yok satar.

Yıkık Hüseyin => Starbucks Su (18.8.2019 09:36:53)
Lan ztarbuks bunu nasil düşünemedi

AlliedSL => Starbucks Su (18.8.2019 09:57:32)
Kapitalizm yalayıcıları gelmiş . Belki de bu sömürgeci sistem olduğu için başka kafelerde 8 tlye istediğin gibi oturamıyosun

AlliedSL => Starbucks Su (18.8.2019 09:58:24)
Bi starbucksu bide netflixi yalayanları anlayamadım gitti..

Edit: buyrun ekşi sözlükten bir alıntı starbucks kahvelerine lezzetli diyen cahiller için;

starbucks'in kahvelerinin tamamını çok koyu kavurması ve bunu starbucks roast adı altında özel bir şeymiş gibi sunmaları, ekmeği kömür haline getirip daha evvel ekmek tatmamış kişilerin damağında ekmek tadını karbon tadı ile standartlaştırmak bir başarı değil ticari bir aldatmacadır. çünkü bu yöntem sayesinde çok daha düşük kalite kahveleri de tatsal açıdan nötrleyip 1 liralık kahveyi 20 liraya satabilirsiniz.

starbucks, bu koyu kavrulmuş ve kavrulma derecesi yüzünden karakteristik özelliklerini alamadığımız, karakteristik özelliklerini alamadığımız için de kaliteli mi kalitesiz mi olduğunu bilemediğimiz kahvelerindeki karbon tadını ve kokusunu elimine etmek için aromalandırılmış şuruplar, çırpılmış kremalar kullanmaktadır.

Edit2: starbucksla netflix ne alaka diyenler olmuş. İkisini başdaştırmadım ikisi de ayrı şeyler ve ikisini de babasının şirketiymiş gibi savunan insanlar var aşağıda görebilirsiniz

Daten => Starbucks Su (18.8.2019 10:02:51)
Kadıköy Starbucks'tayım şu an. Sipariş verirken önümdeki "Starbucks dışında bir yerde sandviç yiyemiyorum" dedi.

salih uçan => Starbucks Su (18.8.2019 10:16:47)
quote:

Orijinalden alıntı: Daten

Kadıköy Starbucks'tayım şu an. Sipariş verirken önümdeki "Starbucks dışında bir yerde sandviç yiyemiyorum" dedi.
Onlara çare yok hocam

01001101 => Starbucks Su (18.8.2019 10:19:30)
quote:

Orijinalden alıntı: salih uçan

Kendince starbucks kitlesine giydiriyorsun. 8 liraya kahve alıp hangi mekanda sabahtan akşama kadar oturabilirsin ? Gitmeye cesaret edemeyince uzaktan b*k atmak maharet olmuyor. İçerdekiler de normal insan merak etmeyin.
hocam Starbucks'a gidenlerin %99'u ya kahvesini alıp dışarıda içiyor, ya da 1.5~2 saatten fazla oturumadan kalkıyor. öyle 3-4 saat oturan müşteri oranı %1'dir. piyasadaki cafelelerin neredeyse hiçbiri 1.5~2 saatlik oturmaya ses çıkartmaz zaten. geçen gün ailemle gittik, bir buçuk saatte bir yeni spariş almanın zorunlu olduğu bir cafe idi. yaklaşık 3 saat oturduk ve kimse gelip yeni spariş vermeniz gerekiyor demedi.

şunu da söylemek gerek. Starbucks eskiden pahalıydı ama şu an her yer pahalı oldu artık. eskinden kahve dünyası ilk açıldığında oraya giderdik, fiyatları uygun idi. sonra uçtular. azcık güzel dekorasyon yapan mekan direk fiyatı uçuruyor.

Starbucks tarzı özellikle oturmak için yerlere gidenler bence oradaki insan kitlesinin daha az ve daha üst gruptan olasından dolayı gidiyorlar bence. kıyas yapmak gerekirse, bahsettiğim ailemle gittiğimiz cafe arap mülteci ve kaba saba insan dolu idi. orada bile çay 5 TL idi. yani daha nezih bi ortam için fazladan verilen iki kuruşa değer. söylediğim gibi, eskiden fiyat farkı daha açık idi Starbucks ile diğerleri arasında.

salih uçan => Starbucks Su (18.8.2019 10:38:43)
Yani şimdi klasik anlamdaki mekanlara heleki kalabalık/yoğunsa tek başına gidip 2–3 saat oturmak çok zor. Geleneksel işletmeci mantığı hakim çünkü. Hani zaten mekanın asıl kuralını belirtmekten ziyade önündeki bittiğinde hemen kaldırarak, bir şey içer miydiniz diye sorarak ya da en azından çalışanların etrafında dolaşmasıyla örtülü olarak "kalk" mesajını alırsın. Bunu da eleştirmek için söylemiyorum. Zira tüm kafelerin tek bir mantıkla yönetilmesini beklemek daha saçma bir düşünce olurdu.
Starbucksın fiyat dengelemesi rekabetin artmasıyla ilişkili. Bu yüzden bu konseptteki mekanların çoğalması tüketici yararına olan bir durum.
Final döneminde kütüphanede yer bulamayınca sadece 1 kahve alıp 8–9 saat ders çalıştığım mekanı kolay kolay eleştiremem
Edit: Hatta hatırlayınca hiç bir şey almadan oturup pc'den maç izlediğim bile olmuştu :d

kimbehicayy => Starbucks Su (18.8.2019 10:43:34)
quote:

Orijinalden alıntı: salih uçan

Kendince starbucks kitlesine giydiriyorsun. 8 liraya kahve alıp hangi mekanda sabahtan akşama kadar oturabilirsin ? Gitmeye cesaret edemeyince uzaktan b*k atmak maharet olmuyor. İçerdekiler de normal insan merak etmeyin.
Gitmeye cesaret edemeyen diyerek kendini tanımlamışsın dostum orda kahve içmeyi adam sananlardansın galiba korkma adam yemiyorlar

salih uçan => Starbucks Su (18.8.2019 10:45:05)
quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Gitmeye cesaret edemeyen diyerek kendini tanımlamışsın dostum orda kahve içmeyi adam sananlardansın galiba korkma adam yemiyorlar

Alıntıları Göster
Blok at kurtul kardeşim çekemeyeceğim seni. Diğer konudan hasedin var belliki.

bahoho => Starbucks Su (18.8.2019 10:46:03)
Başka yerde sandviç satılmıyor ondandır
Taze ve güvenilir malzemelerle yapılıyor vs vs o konulara girmiyorum bile.

Askaparta => Starbucks Su (18.8.2019 11:13:51)
Satar, hem de karton bardakta satar. Koca Almanya'da tek şube varken biz her ile açmalıyız, çünkü marka ve gösterişten şaşmayız.

caneycaney => Starbucks Su (18.8.2019 11:15:40)
adam doğruyu söylemiş saçmalayan varsa o da sensin.
sosyal fobisi olanlar genelde starbucksa bok atmaya çalışıyor.
keza arkadaşın dediği gibi 8 lira verip sabahtan akşama oturabileceğin internetini kullanabileceğin ve bunu yaparken sana milletin,çalışanların tip tip bakmayacağı başka bir yer yok.
boş yapmayın. omorogodo homolossloron yoro

kel_bakkal => Starbucks Su (18.8.2019 11:20:31)
Harbiden moda oldu la starbucksa gidenlere laf çakma okadar çok moda oldu ben spora gidiyorum hemen altta var diye alıyorum benim için iyi kahve bol kafeinli sert kahve başka hiç bişi almam ben beğeniyorum kahvelerini başkka hi bi yerden içmedim kahve çünkü sadece spordan önce içiyorum 😀

hamza5806 => Starbucks Su (18.8.2019 11:27:50)
quote:

Orijinalden alıntı: AlliedSL

Kapitalizm yalayıcıları gelmiş . Belki de bu sömürgeci sistem olduğu için başka kafelerde 8 tlye istediğin gibi oturamıyosun
Alakasi yok bizim esnafin yuzde 90inin ahlaksız olmasindan kaynakli bir sey

Bir mekana gidip menuye bakiyorum adam tepemde dikiliyor

Icecekler bitiyor adam eline tepsiyi almis gecmis koseye gozumun icine bakiyor gitmem için

Ticareti ahlaki insanlari memnun etmeyi bilmeyen bir esnaf kitlemiz var yabancilardan ogrenecek cok seyimiz var adamlar bizden medeniyet olarak 1000 yil ilerde

bekciozelharekat => Starbucks Su (18.8.2019 11:33:55)
Haha doğruları söyleyince birilerinin kuyruğuna bastım heralde. Hissedari filan mısın dostum Fanboy gibi savunmussun. Ayrıca böyle boş beleş yerleri arsa cikardiginizdan Bu denli yüksek fiyat politikaları uygulanıyor yoksa sen saniyormusun ki kahve çekirdeklerini brezilyanin el değmemiş ormanlarından getirip önunuze sunsunlar. Ayrıca sırf beleş Wifi için 20m2 alanda 60 kişiyle cehennem havası solumayi seciyorsan o da senin vizyonun. Ayrıca bir gün yolun düşerse miamideki, jacksonvilledeki starbuckslara uğra ne dediğimi anlarsın. Oturduğun yerden boş boş sallama.

filojistoN => Starbucks Su (18.8.2019 11:36:08)
Kaç tane Starbucks'a gittin Amerikada?

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   sonraki >     >>