Şimdi Ara

250 METRE MESAFEDEN WIRELESS NASIL KULLANILIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
20.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben tek katlı 2 bina arasında wireless çalıştırmak istiyorum.2 bina birbirini görür vaziyette.Ortalama mesafe 200-250 metre arası.Bu mesafeden wireless calıstırabilmem için çekim gücü yüksek antenler ve cihazlar kullanmam gerekir sanırım.Bu konuda bana hangi cihaz ve anteni önerebilirsiniz acaba?Önerilerinizi bekliyorum...

250 METRE MESAFEDEN WIRELESS NASIL KULLANILIR

• Elinizdeki modem/router/access point ve client olarak kullanacağınız kartlar var mı?
    Herşeyi sıfırdan mı alacaksınız?
    Ve son olarak bu iki bina arası boş mu yoksa başka bina, ağaç var mı?
    Biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: butchdern

Elinizdeki modem/router/access point ve client olarak kullanacağınız kartlar var mı?
    Herşeyi sıfırdan mı alacaksınız?
    Ve son olarak bu iki bina arası boş mu yoksa başka bina, ağaç var mı?
    Biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
    300 mt ötemdeki binadan Airties WUS 300 usb adaptör ve makarna süzgeci ile her akşam netteyim.. 54 ytl + ne alırsan 1 YTl diyenlerden ''makarna süzgeci''

Bu arada iki bina birbirimizi engelsiz görüyoruz..ÖNemli burası
  • quote:

Orijinalden alıntı: SACRED REICH

300 mt ötemdeki binadan Airties WUS 300 usb adaptör ve makarna süzgeci ile her akşam netteyim.. 54 ytl + ne alırsan 1 YTl diyenlerden ''makarna süzgeci''

Bu arada iki bina birbirimizi engelsiz görüyoruz..ÖNemli burası

Alıntıları Göster
    GÜZEL İŞ VALLA .... TELEKOM BİZİM GİBİ ZEKİLERİ DUYSA PERİŞAN OLUR..
    ASLINDA MAKARNA SÜZGECİ SATISIDA PATLAYABILIR BU SAYEDE ... ABİ BEN GÖRDUM İZMİRDE
    BİR ÇOCUKTA HARBİ HARBİ BAGLANIYORDU YA AGZIM 30 CM AÇIK KALDI
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcman33

GÜZEL İŞ VALLA .... TELEKOM BİZİM GİBİ ZEKİLERİ DUYSA PERİŞAN OLUR..
    ASLINDA MAKARNA SÜZGECİ SATISIDA PATLAYABILIR BU SAYEDE ... ABİ BEN GÖRDUM İZMİRDE
    BİR ÇOCUKTA HARBİ HARBİ BAGLANIYORDU YA AGZIM 30 CM AÇIK KALDI

Alıntıları Göster
    Bu 250metrede engel varmı? Birde çok fazla kot farkı varmı? Yani biriniz 1. kata iken öbürünüz 13. kattamı?
    Yoksa yani cihazlar engelsiz olarak birbirlerini görebiliyorlarsa problem olmaz yani ekstra bir anten veya modifikasyon yapmadan ortalamanın üzerinde çekim alanı olan cihazlarla bağlantı kurarsın
    Ancak iki bina içerisinde cihazlar ters taraftaysa yani modem binanın şekile göre sağ üst kısmında senin kullanıcağın yerde binanın sol alt tarafındaysa veya arada görüşü engelleyen başka binalar varsa problem olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonythetonguc

Bu 250metrede engel varmı? Birde çok fazla kot farkı varmı? Yani biriniz 1. kata iken öbürünüz 13. kattamı?
    Yoksa yani cihazlar engelsiz olarak birbirlerini görebiliyorlarsa problem olmaz yani ekstra bir anten veya modifikasyon yapmadan ortalamanın üzerinde çekim alanı olan cihazlarla bağlantı kurarsın
    Ancak iki bina içerisinde cihazlar ters taraftaysa yani modem binanın şekile göre sağ üst kısmında senin kullanıcağın yerde binanın sol alt tarafındaysa veya arada görüşü engelleyen başka binalar varsa problem olabilir.

Alıntıları Göster
    Elimde şu an hiçbir cihaz yok.Hepsini yeni alıcam.2 Bina arası bos ve birbirlerini görüyolar.ikiside tek katlı yapılar arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sidra

Elimde şu an hiçbir cihaz yok.Hepsini yeni alıcam.2 Bina arası bos ve birbirlerini görüyolar.ikiside tek katlı yapılar arkadaşlar.

Alıntıları Göster
    merhaba bende wus 200 kablosuz adaptor var dukkanla is yerimin arasi tahminen 500metre civarinda bu mesafeden bu suzgeclerden alip 3-4 tane baglasak olur mu gerci nasil baglanir onuda bilmiyorum :)

500metre ve ilerisi icin nasil bir sistem kurmali.. ,?
  • quote:

Orijinalden alıntı: creative

merhaba bende wus 200 kablosuz adaptor var dukkanla is yerimin arasi tahminen 500metre civarinda bu mesafeden bu suzgeclerden alip 3-4 tane baglasak olur mu gerci nasil baglanir onuda bilmiyorum :)

500metre ve ilerisi icin nasil bir sistem kurmali.. ,?

Alıntıları Göster
    Bütün iş modemde modem güçlü olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: taskalplı

Bütün iş modemde modem güçlü olacak

Alıntıları Göster
    çift antenli modemlerden alırsan daha rahat kullanırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ataturkcugenchacker

çift antenli modemlerden alırsan daha rahat kullanırsın

Alıntıları Göster
    Sinyal seviyesi en güçlü modem şuan zoom x6, iş yerimde kendimde kullanıyorum ben 1. kattayım 8.kattaki komşum bugün gelip benden şifremi verip veremeyeceğimi sordu :) 3 diş çekiyor dedi ve bağlanması için ona yeterli.

İki bina arasına gelince modemler iç mekanlarda 100 mt dış mekanlarda 400 mt sinyal seviyesine sahiptirler üretici firmaların açıklamaları genellikle bu yönde oluyor. Tabi bir evin içinde bile doğru düzgün çekmediği anlar oluyor. Sizin aradaki 250 mt de aslında sorunsuzca çekebilir. Söylediğin gibi arada hiçbir engel yoksa ve modem sahibi kişi modemi senin bulunduğun tarafa özellikle cam kenarına yakın bir yerde kurarsa bence internete iyi bir şekilde bağlanabilirsin ama dosya indirmede biraz sıkıntı yaşarsın benim şahsi düşüncem bunları diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gabriyeli

Sinyal seviyesi en güçlü modem şuan zoom x6, iş yerimde kendimde kullanıyorum ben 1. kattayım 8.kattaki komşum bugün gelip benden şifremi verip veremeyeceğimi sordu :) 3 diş çekiyor dedi ve bağlanması için ona yeterli.

İki bina arasına gelince modemler iç mekanlarda 100 mt dış mekanlarda 400 mt sinyal seviyesine sahiptirler üretici firmaların açıklamaları genellikle bu yönde oluyor. Tabi bir evin içinde bile doğru düzgün çekmediği anlar oluyor. Sizin aradaki 250 mt de aslında sorunsuzca çekebilir. Söylediğin gibi arada hiçbir engel yoksa ve modem sahibi kişi modemi senin bulunduğun tarafa özellikle cam kenarına yakın bir yerde kurarsa bence internete iyi bir şekilde bağlanabilirsin ama dosya indirmede biraz sıkıntı yaşarsın benim şahsi düşüncem bunları diyor.

Alıntıları Göster
    Zoom diyorum , aman diyorum ! uzak durun diyorum , başka birşey demiyorum.

Bu arada krokiye bayildim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuilderX

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: BuilderX

İşte elektronik dünyasının en büyük sorunları, bir satıcı bir ürün satar ve 2-3 arıza verince aman bu ürün berbat denilir. Yada kullanıcı alır o ürün sorun çıkarır aman derler, firmam var kaç adet zoom modem sattım yada x6 serisi sattım bende bilmiyorum ama 100 taneden 1 tane sorunlu modem geldi diyebilecek kadarda eminim. bende herkese Airties almayın diyorum ama peynir ekmek gibi satılıyor ve lakin 10 modemden 6 sı sorunlu çıktı :) En güzel örnek hp pavilon serisinde bir modeli full hatalı ve herkes kan ağlıyor şimdi biz aman hp almayın mı diyeceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gabriyeli

quote:

Orjinalden alıntı: BuilderX

İşte elektronik dünyasının en büyük sorunları, bir satıcı bir ürün satar ve 2-3 arıza verince aman bu ürün berbat denilir. Yada kullanıcı alır o ürün sorun çıkarır aman derler, firmam var kaç adet zoom modem sattım yada x6 serisi sattım bende bilmiyorum ama 100 taneden 1 tane sorunlu modem geldi diyebilecek kadarda eminim. bende herkese Airties almayın diyorum ama peynir ekmek gibi satılıyor ve lakin 10 modemden 6 sı sorunlu çıktı :) En güzel örnek hp pavilon serisinde bir modeli full hatalı ve herkes kan ağlıyor şimdi biz aman hp almayın mı diyeceğiz.

Alıntıları Göster
    bak arkadasım bende airties wus 300 var mahaldede ne var ne yok hepsını ogrendım 5 tane sıfrelı 3 tane sıfresız buldu yanı bı de bızım oralarda bıle bu kadar buluyo yaa senınkını kesın gorur sana dıcegıdım gıt wus 300 al bı de airties rt 205 al canavar gıbı kulanırsın ben rt 205 den akcak baglanıyom super bısı bı de sıfre kırmayı ogrensem tam hacker olucam :P neyse dedıgımı yap ama bu tr 205 alırsan bunların antenlerı ufak oluyo her modemeın oyle 3-5 db arasında degısyo gıt bı de uzun boylu 9 db lık bır anten al var ya degıl 250 metre 500 metreye kadar cıkar :)

Ya bırı wireless şifre kırmayı verse 40 yıl kölesi olurum :P:P
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raist_can

bak arkadasım bende airties wus 300 var mahaldede ne var ne yok hepsını ogrendım 5 tane sıfrelı 3 tane sıfresız buldu yanı bı de bızım oralarda bıle bu kadar buluyo yaa senınkını kesın gorur sana dıcegıdım gıt wus 300 al bı de airties rt 205 al canavar gıbı kulanırsın ben rt 205 den akcak baglanıyom super bısı bı de sıfre kırmayı ogrensem tam hacker olucam :P neyse dedıgımı yap ama bu tr 205 alırsan bunların antenlerı ufak oluyo her modemeın oyle 3-5 db arasında degısyo gıt bı de uzun boylu 9 db lık bır anten al var ya degıl 250 metre 500 metreye kadar cıkar :)

Alıntıları Göster
    Beyler sorunumu airties ap-301 model cihazla çözdüm.Bence süper bi cihaz.Ayrıca adsl modem de airties ise çok daha güçlü çalışarak wireless mesafesini dahada uzatabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sidra

Beyler sorunumu airties ap-301 model cihazla çözdüm.Bence süper bi cihaz.Ayrıca adsl modem de airties ise çok daha güçlü çalışarak wireless mesafesini dahada uzatabiliyorsunuz.

Alıntıları Göster
    bende casper laptop var çekim alanını arttırmak için wus 300 almayı düşünüyorum etkili olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

bende casper laptop var çekim alanını arttırmak için wus 300 almayı düşünüyorum etkili olurmu

Alıntıları Göster
    arkadaşlar selam . yaklaşık bir ay once nete başvurdum biliyosunuz grev dolayısıyla hala bişi olmadı bende alternatif yontemleri arıyorum. evin 100 metre otesinde cafe war us robotics modemi var . ordan baglantı alabilirmiyiz usb adaptor le . alırsak hergangi ozellikli bi cihaz mı gerekir aramızda yaklaşık 5 bina var ama çok yuksek değiller yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: sidra

Merhaba arkadaşlar,
    Ben tek katlı 2 bina arasında wireless çalıştırmak istiyorum.2 bina birbirini görür vaziyette.Ortalama mesafe 200-250 metre arası.Bu mesafeden wireless calıstırabilmem için çekim gücü yüksek antenler ve cihazlar kullanmam gerekir sanırım.Bu konuda bana hangi cihaz ve anteni önerebilirsiniz acaba?Önerilerinizi bekliyorum...

selam.. alttaki linkteki topici ben açmıştım zamanında.. üzerinde baya bi konuşuldu ve çok farklı uygulamalar yapıldı.. sorununla ilgili her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsin bu topicten.. tamamını okumanı tavsiye ederim.. kolay gelsin...

http://forum.donanimhaber.com/m_10082612/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgüge -- 28 Kasım 2007; 11:11:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raist_can

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Raist_can

elindeki wus la şifre kıramazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltraPredator

quote:

Orjinalden alıntı: Raist_can

elindeki wus la şifre kıramazsın

Alıntıları Göster
    ayrıcana rt 205 in değiştirilebilir bir anteni yok. sipariş vereceğiniz anten de elinizde kalır sonra lehim falan bağlayayım derken modemden de olmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightmare115

ayrıcana rt 205 in değiştirilebilir bir anteni yok. sipariş vereceğiniz anten de elinizde kalır sonra lehim falan bağlayayım derken modemden de olmayın

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 800 metre ötedeki acces point ile iletişim kurabilmek için pringles yagi antenna ve cantenna yaptım. ikiside hüsran... .arada çok sayıda bina var....

Ne yapsam olmuyor.... çanak kullanmamak istiyosum... Kullansamda yayını alacağımı zannetmiyorum ya... neyse...

Sizce Sonraki antenim ne olmalı? :) Quad antenler performans açısından nasıldır arkadaşlar?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.